Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15138 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 11:19 - pre 44 meseci
Danas mi je odbijena reklamacija za graficku kartu Palit GTX1080 istu sam predao u tehnomaniji Novi Sad, kupljena je u emmi-ju

Obrazlozenje koje sad dobio od servisa je samo:
"U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, obaveštavamo Vas da je završena dijagnostika i Vaša reklamacija se odbija.
Reklamacija je odbijena zato što uređaj nije adekvatno korišćen u skladu sa uputstvom."

Naravno radi se o cistoj nebulozi jer je grafika slikana pre podnosevna na servis i koriscena u mom licnom komjuteru na Seasnoc X750W gold cert napajanju

Inspekcija me je uputila na tuzbu jer ima dosta zalbi i istih slucajeva...

Ako neko ima savet ili za kolektivnu sluzbu nek mi se javi
Takodje ako neko zna da mi preporuci advokata u Novom Sadu ili je bolje neki iz Beograda jer iskreno ne znam kako idu te procedure
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 11:45 - pre 44 meseci
Udruzenje za zastitu potrosaca me je uputili na sudskog vestaka za IT i kao da posle toga ih ponovo pozovem

Zvao sam jednog u NS i cena vestacenja je kaze zadnju put bila oko 50 000 din

Svaki savet dobrodosao, kartica je inace slikana pa predaje na servis i nema ama bas nikakvih ostecenja
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 12:11 - pre 44 meseci
Vise ce te kostati sud. Pamet u glavu i ne kupuj u tehnomaniji...
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 12:31 - pre 44 meseci
Kupljena u emmi ima 2+ godine... poenta je da ovo sad resim nekako, znam da vestak u sud kosta ali ako bi dobio sud a ne vidim zasto ne bi svi troskovi bi pali na njih

trenutno pisem palitu jos cekam da mi neko predlozi advokata i dal ima da jos neko oce da tuzi da se ide grupno
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 13:16 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Vise ce te kostati sud. Pamet u glavu i ne kupuj u tehnomaniji...

Savet je veoma kancerogen - ako niko nece da tuzi onda nakon konacno mnogo vremena nijedna firma nikom nece priznavati nikakvu reklamaciju. Nekada treba gledati i opstu korist, ne samo sopstvenu. Ako treba da se posveti neko vreme i novac opstem dobru, ja bih svakako posvetio.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 13:21 - pre 44 meseci
Ja svakako razumem da su isti problem ali koja je alternativa kad nemamo bas nekih uslova da kupujemo iz EU, masa domacih firmi zavisi od istih uvoznika i ovde je u problemu alti doo koji je u proslosti radi verovatno najveci uvoz IT kod nas

Takodje proizvod sam bas zato predao u tehnomaniji, ali izgleda to nista ne menja jer je poslovna praksa izgleda ista i verovatno ce biti samo gore vremenom
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 13:22 - pre 44 meseci
Jel kupi ti onda od tehmonanije pa placaj sudske troskove na sporu koji ne dobijas garantovano... kakvo crno opste dobro?
Jedino sto efektivno tu moze da se uradi da talmbasas na svim drustvenim mrezama da su lopovi... e to ako ih ne potakne
da nesto preduzmu, nista nece...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 13:28 - pre 44 meseci
A garancija je 2 godine ili duže?
Ako je garancija 2 godine, a kupljena je pre više od 2 godine, onda više nemaš garanciju.

Kod nas se uvozi sve i svašta, Palit proizvodi grafičke za druge brendove, čak je odavno pretekao Asustek po tome, ali je moguće da su kod nas i ko zna gde sve završili primerci koji nisu mogli da prođu kontrolu kvaliteta za druge brendove pa su ih plasirali pod svojim imenom direktno u prodaju u zemlje "trećeg sveta" - da se ogradim, možda je tako, a možda i nije, mada znajući za kvalitet onoga što se prodaje u Srbiji kad su neki brendovi u pitanju, nije daleko od istine i za ovo.

Druga stvar je da računar mora redovno da se čisti od prašine, ako kućište nema neku zaštitu (filtere i sl., mada onda moraju da se čiste filteri). šptp, statički elekstricitet, ako si sam ubacivao grafičku, mogao je statički elektricitet da izazove delimično oštećenje koje nije uticalo na funkciju, sve do sada, osim ako si koristio antistatičke rukavice ili narukvice. Ja uglavnom iskoristim kesu od same komponente, koja je antistatička i izbergavam da komponentu dodirujem direktno rukama, nikad se ne zna.
Treće, grafičke jednostavno crkavaju, kao i sve drugo... ja sam imao grafičku koja je posle nekog vremena počela da brljavi u 3D (npr. google mape, čim zumiraš ili skroluješ, haso), a i Acrobat je brljavio kad se skroluje PDF, sve ostalo radilo kako treba (u 2D)... nije do drajvera, uvek je bila zadnja verzija, a desilo se i kad sam promenio OS, jednostavno je nešto otišlo na čipu ili je do video memorije.

Sa Emijem za sada nisam imao problema, sve što sam kupio kod njih radi ok, laptop će još malo 3 godine, a desktop je tačno 2 godine u kome je 1050, i sve se kanim da očistim prašinu, ali po onoj crnogorskoj "što možeš danas, ostavi za sutra, što možeš sutra, ostavi za prekosutra" nikako da to odradim.

Biće da jednostavno nisi imao sreće, a ovi iz tehnomanije gledaju da te 'olade, zašto bi ti oni sad menjali grafičku kad je nisi ni kupio kod njih... mada, uopšte i nisam u toku sa Emijem, oni su kao bili deo Winwin-a, pa su se posle odvojili, ali je roba i dalje dolazila iz istog magacina, i bili su najjeftiniji od svih, mislio sam da će ostati posebna firma, ali je i njih progutala tehnomanija zajedno sa ww?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 13:35 - pre 44 meseci
garancija je 3 godine ima garantni lsit koji potvrdjuje da je 36 meseci

masa ljudi se zali na garancije iz emmi/winwin jer je firma pukla 100%

da sad su preuzeti od tehnomanije zato sam i predao u istu jer emmi i winwin svakog dana kao brand mogu da nestanu
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 13:56 - pre 44 meseci
Tehnomanija je prosle godine kupila Bankotirale Emmi i Win Win .

Tako da Tehnomanija sve odlucuje .

Ja godinama pisem postove , ali bez efekta da se u Tehnomaniji nista ne kupuje . Naravno niko ne moze da zna unapred da ce Tehnomanija nekoga da kupi .

Savet o tuzenju je moguc , evo bas je bilo reci o tuzbi , ima link sa YT gde se kupac zalio sudu i posle 8 godina sudjenja dobio novac nazad . Ali to je za auto od 12.000 Eur , ne za karticu .

Troskovi suda bili 4.000 . Ukinut je automatizam da onaj ko izgubi placa troskove . I to odavno .

I to mora da se tuzi .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 14:11 - pre 44 meseci
Sto se tice garancije postoji zakonska i produzena garancija .

Zakonska garancija je 2 godine i to se resava na relaciji Prodavac - Kupac !

Sve preko toga je garancija koju daje uvoznik , i ona se resava na nivou Uvoznik - Serviser - Kupac .

Znaci ako je proslo vise od dve godine , nisi trebao da Angazujes Tehnomaniju vec uvoznika i ovlasceni servis .
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 14:20 - pre 44 meseci


Šta je bio razlog rekalamacije?


 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 14:25 - pre 44 meseci
@ademare
kave to veze ima uvoznik je alti, takodje kontaktirao sam emmi koji vise nemaju maloprodajna mesta i oni sami su rekli da graficku nosim u tehnomaniju
tehnomanija je istu prihvatila na reklamaciju jer su u obevezi jer su nosioci prava i duznosti emmi/winwin

@Miroslav

Grafika ne radi ne baca sliku, kompjuter je ne vidi uopste....
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 15:17 - pre 44 meseci
Citat:
ademare:
Ukinut je automatizam da onaj ko izgubi placa troskove . I to odavno .

Naravno da nije ukinut, niti ce ikada biti. Troskovi se podnose pre svakog rocista i automatski ulaze u obracun. Jedimo mislim da pisanje tuzbe i zalbe ne ulazi u troskove, onako po secanju, nemoj da me drzis za rec, ali dolazak advokata na rocista ulazi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 15:28 - pre 44 meseci
Inace jos nisam dobio preporuku za advokata (koga znam ceka da mi jave ali sita saznaju), ja sam iz NS i graficka je tu predata ma servis, ako neko ima predlog moze na PM ili ovde

Takodje me interesuje ako dodje do suda gde se on vodi, NS, BG ili Cacak i da li se tuzi tehnomanija (verovatno ona jer je isti proizvod odbila da resi reklamaciju)

Nisam do sad imao posla sa advokatima previse i stvarno nisam upoznat sa procedurom

Takodje jos nije dopremljena u NS shop da mogu da je preuzmem, nasao sam jednog sudskog vestaka koji nije spominjao cene i rekao je da moze u bilo koji IT servis da se odnese i on da bude prisutan da potvrdi a posto nije govorio o cenama ocekujem da bi bio povoljan (ali taj rece da ide za 2 dana na more) takodje garancija je do kraja semptembra + ovo produzenje za koje je bila na servisu od 2 + nedelje pa i na to treba da obratim paznju da ne kazu istekla je kad ja sve sredim oko sudskog spora
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 16:00 - pre 44 meseci
Citat:
reb0rn:

kave to veze ima uvoznik je alti, takodje kontaktirao sam emmi koji vise nemaju maloprodajna mesta i oni sami su rekli da graficku nosim u tehnomaniju
tehnomanija je istu prihvatila na reklamaciju jer su u obevezi jer su nosioci prava i duznosti emmi/winwin


Alti , Emmi , Win Win je sve bila jedna firma .

Ako je Tehnomanija kupila i Alti , onda ucestvuje i u produzenom roku .

Ako nije onda samo u zakonskom , jer produzenu garanciju ne daje prodavnica , vec Proizvodjac tj, za stranu robu uvoznik .
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 16:43 - pre 44 meseci
Citat:
reb0rn:Danas mi je odbijena reklamacija za graficku kartu Palit GTX1080 istu sam predao u tehnomaniji Novi Sad, kupljena je u emmi-ju
Kada si podneo reklamaciju i kada je stigao ovaj odgovor? Koliko znam, većina ima neki generički odgovor kojim odbijaju kvar ali kasnije prihvate i odrade posao. Dok stručniji od onog ko prima reklamaciju pogleda šta se desilo.

Neadekvatno korišćenje? Jesu li napisali šta to konkretno znači i kako se grafička kartica koristi u skladu sa uputstvom?
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 16:56 - pre 44 meseci
Posle podnosenja 8mog dana dobijam genericki odgovor da nije prihvaceno i da se i dalje testira...
Sad 20 dana od podnosenja dobijam poslednji odgovor da je odbijeno i da je poslata nazad za NS gde cu dobiti poruku kad bude stigla da je preuzmem

rekao sam cela poruke je smesno jednostavno znaju da skoro istice garancija, uvoznik ko zna kako ju je uvezao jer alti vise ne radi palit program, cak se i na kutiji vidi sticker nekoh shopa u nemackog odakle je uvezena....

Cela poruka od servisa:
"U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, obaveštavamo Vas da je završena dijagnostika i Vaša reklamacija se odbija.
Reklamacija je odbijena zato što uređaj nije adekvatno korišćen u skladu sa uputstvom."

to je sve a odgovor i komunikaciju dobijam samo do tehnomanija "Care&Repair" da li je to sad alti ili oni prosledjuju i da li je i on u vlasnistvu tehnomanije nemam pojma i to nije moje da ja brinem
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 17:41 - pre 44 meseci
Kako nije za brigu ?

Resis da tuzis Tehnomaniju , pokrenes postupak , napise ti advokat tuzbu itd . i sud ti to odbije jer Tehnomanija nije Kuplila Alti , ako nije ?

Jer ako Emmi kaze javi se Tehnomaniji , to ne znaci da tako treba , vec navlace kupce na pogresan put .

Treba to sve dobro proveriti , pre eventulnih postupaka sudskih .

Vidi opet zovi i pitaj za savet udruzenje potrosaca , samo im objasni da je istekla Zakonska garancija i da se radi o produzenoj .

Jer ako Tehnomanija tu odlucuje o Produzenoj garanciji , a ne uvoznik , zasto Tehnomanija na svu robu ne da po 5 godina , vec samo na neku 3 , na neku 5 , a na vecinu zakonske 2 ?


Ovaj primer za Auto , gde je preko suda dobijeno , nije tuzen diler koji je prodao auto , vec uvoznik Verano !
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.oriontelekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi18.08.2020. u 18:02 - pre 44 meseci
tehnomanija je kupila winwin/emmi naravno da u garanciju nosim u tehnomaniji pogotovo sto na servisnom listu od 36m PISE EMMI (WINWIN)
alti je u sklopu njih ili kako vec pravno i na istom listu se nigde ne posminje alti vec svuda pise winwin i pecat emmi-a

sto komplikujete kad nije komplikovano?

mene kao kupca interesuje ko mi je dao garanciju napismeno i u cijoj je sad nadleznosti, da nisu oni nadlezni pa ne bi je ni prihvatili prvog dana!

Inace Alti sajt ne radi vise, offline, cao!

[Ovu poruku je menjao reb0rn dana 18.08.2020. u 19:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Odbijena reklamacija Tehnomanija/emmi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15138 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.