Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva

[es] :: Laptopovi :: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva

[ Pregleda: 608 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+288 Profil

icon Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva29.06.2020. u 18:00 - pre 8 meseci
Stigo mi u ruke dotični s primedbom da se pregreva.
Odma sam ga izduvao al je bio neobično čist, a on i dalje pregreva i izključi se.
Pogledam šta se u njemu dešava i vidim da neradi ništa sa 60%zauzeća oba jezgra!?
Čak i ispucavanjem svih procesa (koje može) zauzeće ostaje.
Smatrao sam da je zaražen, što me ni zanimalo jer svakako trebam da mu promenim Windovs u mađarski.
Obrišem particije, preparcionišem po završenoj instalaciji "Ista meta..."
Obzirom na siromašan BIOS odem u upravljač uređaja da zabranim čitač otiska prsta, pošto sam čitao da su veoma nepouzdani, kad ono zauzetost procesora pada na 0-1%
Počnem instalirati, tražiti drajvere opet pregreva, prebacim ga u štedni mod smanjio osvetljenost ekrana ali i onda.
Šta god da radi 80-100% zauzeće procesora.
Pokušao sam rastaviti da promenim termo pastu i očistim lopatice ventilatora, ali ne mogu prići.
Sprečava me plastična pregrada koju za sada izgleda samo nosač monitora drži.
Nešto razmišljam hoće li to pomoći?
Na otvoru izlazi VREO vetar moguće da se nešto više greje od predviđenog.
Kako rešiti problem?
Pozdrav
---ivanhoe---

Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

+288 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva01.07.2020. u 05:09 - pre 8 meseci
Sony je tolko dobar da ga niko nije opravljao?
Pozdrav
---ivanhoe---

Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
*.dynamic.sbb.rs.

+3777 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva02.07.2020. u 21:45 - pre 8 meseci
Tako nekako... Sony je proizvodnju računara pustio niz vodu još pre 5-6 godina koliko im je dobro išlo... U svoje vreme su Sony Vayo računari bili precenjeno sra*e... Fascinirali su me ljudi (u negativnom smislu) koji su ih branili (vrlo emotivno) kao top brend... I njih i Toshibu...

Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

+288 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva03.07.2020. u 17:59 - pre 8 meseci
A i ovo čudo je napakovanooo...
Od neobičnih stvari ima 3G modem, FireWire, otvor manji od nekadašnjeg za proširenje, nedefinisani utikač, pored redivnog čitač njihovih memorija,(verovatno)IR ortvor i na dnu utikač sa nekih bar 70 priklučaka.
Pokušao sam i monitor otvoriti okvir pun nekih antena, ne bi me čudilo da se pojavi i GPS
E sad ako je nekom od nabrojanih drangulija potrebne bar 2 i dao hrpu para taj ga voli.
Rešio sam da izpod HDD izbuškam otvore olakšam ulaz vazduha i hladim ga.
Podnožje sa ventilatorom sad ne pomaže jer je ventilacioni otvor na sredini gde oni ne duvaju.
Pozdrav
---ivanhoe---

Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321

+117 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva03.07.2020. u 22:44 - pre 8 meseci
Da li si i cime testirao hdd i ram?

Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855

+2319 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva04.07.2020. u 06:09 - pre 8 meseci
Moraces ti to rasklopiti, ocistiti i promeniti termalnu pastu.

Mozes izbeci gasenje i pregrejavanje tako sto ces u power setings/ advanced/ procesor power management/ maximum procesor state staviti 80% i kada je na punjacu i kada je na batt i znatno ce se smanjiti temperatura.

Mozda je i sam hladnjak degradirao, isparila tecnost unutar cevke i potrebno ga je zameniti.
(c) 1982 sinclair research ltd

Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

+288 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva04.07.2020. u 21:18 - pre 8 meseci
Da mogu pristupiti hladnjaku ne bih postavljao temu, na uređaju se vidi da je pre mene već dat na opravku jer iz 9godišnjeg laptopa zrce prašine nisam izduvao i primete se pokušaji otvaranja.
Detalj poklopca najviše podseća na otvaranje ovog.
13.minut se razlikuje što to parče plastike zatvara puni krug oko osovine i podvučeno pod nosač monitora.
Kod ovog modela to parče poklopca je u stvari subšasija i daje čvrstinu celom laptopu i zato ga ne smem seći.
Povećanim protokom vazduha poboljšavamo hlađenje, ili ne? I u desktop kad ubacimo dodatni ventilator spuštamo temperaturu.
Spuštanje brzine je izgleda samo šminka. Moguće da je zbog pravdanja cene bios tako napisan kad se ima šta raditi procesor je na max, na to me upućuje skoro isto vreme kompresije.
Biće da je u pravu @Binary Mind da je precenjen računar
U ponedeljak ga buškam pa ću videt
Pozdrav
---ivanhoe---

Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855

+2319 Profil

icon Re: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva04.07.2020. u 23:18 - pre 8 meseci
Ok.
Ajmo ovako

Posaljes mi lap, sredim ti i garantujem da ce posle intervencije da bude temp 50C u FULL Load-u...nama gasenja, nema grejanja...
Lepo sam ti gore napisao sta moze da bude i sta mora da se odradi.

Samo napisi koji je tacno CPU unutra, jer ima vise varijanta. 18W, 35W cpu...nije isto

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.07.2020. u 00:30 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd

Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Sony Vaio PCG-6122M Laptop se pregreva

[ Pregleda: 608 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.