Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless provider

[es] :: Wireless :: Wireless provider

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10208 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CyberKurajber
Momcilo Milankovic
Obrenovac

Član broj: 25172
Poruke: 21
62.108.108.*



Profil

icon Re: Wireless provider25.04.2004. u 14:23 - pre 243 meseci
ok,

ima puno stvari koje pitas i veruj mi da ces se sam iznervirati oko svega toga i da ces izludeti ali ces na kraju sve lepo da odradis - jer kako lepo kaze EA Games u svojim najnovijim igricama - Chalenge Everything pa samo napred.

E sad obzirom da sam te dosada ohrabrivao, ajde malo da te i upozorim na neke realne probleme koji te cekaju, prvo ljudi koji su ti ovde ranije rekli svoje misljenje oko feasibility studije, pa kasnije i biz plana, su ti lepo rekli. MORAS da napravis tako nesto, koliko god to bio smor posao, moras to da uradis. Ako radis sam, onda su ti najbitnije stvari: procena ciljne grupe (procena koliko para ulazi u kumodraz mesecno i koliko novca ljudi mogu da odvoje za nesto poput net-a. Demografske podatke i statistiku imas na sajtu republickog zavoda za statistiku, ne znam tacno adresu ali ces aci. tamo trazi rezultate popisa i nesto sto se zove statisticki godisnjak, jako korisna stvar.

Ako imas 1000 ojra da das nekom ekonomisti, dobijes lepo biz plan ko sunce, cak mozda i kredis mozes da podignes kod neke banke.

Dalje obeshrabrivanje: moras da predvidis konkurenciju. Wireless se siri od strane velikih provajdera i kumodraz je jako blizu (pretpostavljam) kablovski internet je nsesto sto takodje krece veoma ozbiljno i tu moras da vidis dokle su stigli u kumodrazu, oni su ti izuzetna konkurencija jer imaju mnogo para i relativno jeftinu uslugu, takodje infrastruktura im je uzasno dobra.

Satelitski link ... ne znam, znam da ima delay i da to nije bas dobro, dalje za to ti treba dozvola, ali ako zivis u srbiji onda moze da te boli za to jer pravde nema, pa sad imas gomilu provajdera(jakih) koji su na "lepe oci" dobili te dozvole od telekoma i rade (dobijene negde 1996 i ranije) to su ti vsat sistemi. Ali nisu bas dobri. postoji hjuz, koga mozes da montiras ovde preko nekih okolnih kanala a postoje i neka bolja resenja, ali je tesko prosvercovati opremu. Ja se ne bih upustao u satelitski net, ali opet sve je to individualno, znam ljude koji tako rade i ok im je. Imas par firmi u srbiji sa kojima sve to mozes da zavrsis, ali ne racunaj na neku jaku tehnicku podrsku verovatno ces morati da zoves negde u inostranstvo da ti pomognu oko setup-a.

Linuxi ... pa ako znas da namestis Slekver, onda si na konju, ako ne znas, onda nadji nekoga ko ce to da ti odradi ali ce ti lepo naplatiti. Mozes da probas sa Suse-om ali ti treba jaka masina zbog GUI-a (ili da ga nazovem pravim imenom izvinjenje svim linux fanovima ne znam bas dal je KDE ili ono drugo), ali je sam setup na SUSE-u dosta lak i user friendly ako znas osnove mreza mocices da pokrenes dosta toga.
Postoji i lepo resenje koje se zove Mikrotik i dosa je dobro takodje linux core a ima super winbox interfejs za administraciju iz windowsa sto olaksava stvari. Cak je idzabe neka osnovna licenca, koja ce ti omoguciti fin rad.

eto toliko,

ako treba pomoc slobodno se javljaj, tu sam da pomognem koliko mogu.
 
Odgovor na temu

komad
Nikola Komadinic
Boegrad

Član broj: 3887
Poruke: 53
195.252.126.*



+1 Profil

icon Re: Wireless provider28.04.2004. u 10:30 - pre 243 meseci
Citat:
Vukan Karadžić:
2 gojko,
recimo, procena trzista koju si pomenuo postu iznad ;)

Marketing je mnogo siri pojam od puke reklame ...


Marketing jeste siri pojam od reklame, ali se pre pocetka ne radi marketing, vec marketing survey. Marketing je "odnos sa trzistem" i suludo je raditi isti ako neces da radis posao. Pre pocetka posla moze samo da se odradi ispitivanje trzista. Ali ljudi, ES je za NERD-ove, ne za marketare, nemojmo se klati oko ne-kompjuterskih termina :)

*******************************
Citat:
MAdafaKA
...
ako ćeš da radiš provajding preporučujem ti da počneš da sumnjaš u svoju snalažljivost i promućurnost i da unajmiš nekoga ko se malko bavio time, ima tu "malo" više od krimpovanja kablova.


Nemojte da zbunjujete coveka, pitao je za Wireless, kakvo sad krimpovanje :)


Pozdrav, Nikola.
 
Odgovor na temu

Dr_Ludi
Beograd, kumodraz

Član broj: 24663
Poruke: 27
195.178.35.*

ICQ: 223009848
Sajt: www.indus3.org www.scgva..


Profil

icon Re: Wireless provider29.04.2004. u 02:01 - pre 243 meseci
Cyber mnogo ti se zahvaljujem sto mi to lepo i detaljno objasnjavas i veoma cenim tako retko iskren odgovor.
A sto se tice pitanja bice ih jos :)
A za sada mi je malo jasnije sto se tice nekih stvari (software za server itd.)
Mada ne planiram da se zadrzim na kumodrazu (naravno) posto imam vrlo dobru opticku vidljivost (skoro ceo grad),interesuje me oprema koja ima veci domet
Gledao sam nesto na sajtovima domacih wireless provajdera i vidim da je negde oko 5 kilometara domet a mene interesuje sta moze da ima veci domet (koja oprema).
Hvala na podrsci.Ne dam se ja tako lako zbuniti jer tacno znam sta hocu samo mi je u pocetku bilo nejasno oko nekih bitnih detalja.
Hvala svima.
I ja to kazem a'l me niko ne slusha!!!
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Wireless provider10.06.2010. u 20:27 - pre 168 meseci
Imam jedno pitanje necu da stanem provajder nego sam previse radoznal

hocu da napravim na xp masini ruter znaci da pokrenem ruter.komjuter da prima net i da daje drugim komjuterima... kako mac filter cuo sam da mozu preko kerio to da izvedem pa bih cuo vase misjenje koja je najdobra opcija koji softver je najbolji za takve stvari?

I jos jedno pitanje procitao sam negde brzina 800ms sta znaci to koliki je download?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless provider

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10208 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.