Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laravel + TravisCI - pucanje migracija

[es] :: PHP :: Laravel + TravisCI - pucanje migracija

[ Pregleda: 669 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Laravel + TravisCI - pucanje migracija25.12.2019. u 23:06 - pre 52 meseci
Evo jos jedne teme, ocekujte puno o Laravelu :) Ima veze i sa DevOpsom verovatno. Molim da se lepo procita jer ce da bode oci key was too long ali je nesto drugo u pitanju.

Nalecem na problem pri integraciji sa TravisCI. Problem su testovi koji pisem za DB i migracije na MariaDB 10.4 serveru koji se dize lokalno na Travisu. Resio sam da radim kompletan CI tamo i da "maknem" bilo kakve spoljne uticaje.

E sad, sta se desava... Boldovao sam MariaDB 10.4 iz razloga sto je tu ispravljen problem sa utf8mb4 i duzinom stringa koji se desavao na starijim verzijama. Znaci na lokalnom MDB 10.4 i na deployment serveru sve radi kako treba, travis zeza. Ne mogu da ogranicavam duzinu stringa na 191 jer bih krsio neke druge konvencije, i mislim da vise nema potrebe za tim.

Cisto preventivno, pokusao sam razne izmene u konfiguraciji za travis (.travis.yml) i dzaba, pucaju mi migracije, samim tim i testovi zbog standardnog:
Code:
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1071 Specified key was too long; max key length is 767 bytes  


Napominjem, na MariaDB 10.4 ovo ne bi trebalo da se desava. Pokusao sam bazu da pravim i ovako na .travis.ymlu (samo delovi bitni za bazu su navedeni):
Code:

addons:
  mariadb: 10.4
before_script:
  - sudo mysql -e 'CREATE DATABASE authbook CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci;'


Pokusavao sam i sa charsetom utf8mb4, sa kolacijom utf8mb4_unicode_ci, sa jos nekim drugim, ali jok, i dalje pucaju migracije. Pravim isto, identicno okruzenje za testiranje kao sto imam i na lokalnom dev serveru, laptopu, deploymentu... bukvalno svuda, samo na travisu puca, i kapiram da bilo ko ko radi CI ovde ima ideju da mi pomogne a da nije ogranicavanje stringa na 191. Takodje, engine je InnoDB, nigde nema greske sem na travisu kada dizem DB server. Cak posle toga ide i trigger na heroku gde umesto MySQLa ide PostgreSQL, sve radi najnormalnije.

Negde ili ja pravim gresku ili Travis jednostavno nije dobro resenje za DB ali moram da napravim izolovano okruzenje.


THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Laravel + TravisCI - pucanje migracija25.12.2019. u 23:28 - pre 52 meseci
Sjajno... 2 sata se zezam sa svim mogucim konfiguracijama i laravel confa, i env fajlova, sve zivo proveravam... onda posle 2 sata i pisanja ovog teksta ovde vidim da mi je dist Ubuntu Precise i da je ocigledno to zezalo. Promenim na Bionic i sve radi.... Ako nekome zatreba, evo ga travis yml koji mi radi za Laravel, vidim da dosta ljudi ima problema sa podesavanjem:

Code:

# .travis.yml
dist: bionic

language: php

php:
  - 7.3
services:
  - mysql

cache:
  directories:
    - node_modules
    - vendor

before_script:
  - cp .env.travis .env
  - sudo mysql -e 'CREATE DATABASE databaseName;'
  - composer self-update
  - composer install --no-interaction
  - php artisan key:generate
  - php artisan migrate
script:
  - vendor/bin/phpunit


Zeleno svetli hvala Bogu posle 2 sata. Izmenio sam MariaDB u MySQL, na isto mu dodje manje vise dokle god su nove verzije koje ne prave problem sa duzinom stringa.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Laravel + TravisCI - pucanje migracija

[ Pregleda: 669 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.