Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a

[es] :: Ostali programski jezici :: Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a

[ Pregleda: 937 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a24.12.2019. u 22:07 - pre 52 meseci
Pozdrav svima, imam jedan cudan problem.

Koristim Angular 6 za front i C# ( .net core) kao API.

U Angularu pozovem API, koji mi vraca podatke u odredjenom tipu (DTO), i kada stavim break-point na backend (API), on vrati sa velikim pocetnim slovom, kao i sto sam Visual Studio nalaze da u DTO-u svaki property ima pocetno veliko slovo.
Medjutim, front ga, unutar subscribe metode, vraca malim slovima, iako je naglaseno da ocekuje isti DTO tip.

Da li neko ima ideju sta moze da pravi problem?

Controller service:
Code:
 public GetPlayerProfileData() {
        let controllerUrl = this.environment + "players/GetPlayerProfileData";
        return this.http.get<PlayerProfileDto>(controllerUrl);
    } 


Code:

this.controllerService.GetPlayerProfileData().subscribe(x => {
      this.profileData = x;   --> (x vraca rezultat malim slovima)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2699



+698 Profil

icon Re: Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a25.12.2019. u 23:32 - pre 52 meseci
Razlog je konverzija u JSON, ima na više mesta na netu rasprava o tome, ovo je jedna od novijih tema u vezi toga: https://github.com/aspnet/AspNetCore/issues/10156
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a27.12.2019. u 16:35 - pre 52 meseci
Da, tacno...

Promenio sam DTO propertije da budu malim pocetnim slovom, tako da sam "zaobisao" ovaj "problem".

Hvala puno na odgovoru.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2699



+698 Profil

icon Re: Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a28.12.2019. u 03:28 - pre 52 meseci
Nema na čemu!

Razlog je verovatno to što kod C# pozivaš Getter/Setter metode bez zagrada u slučaju čitanja vrednosti atributa, pa kod složenog koda može da bude problema razaznati da li se radi o atributima ili metodama. Zato je konvencija da se atributi i promenljive u kodu pišu malim početnim slovom, a metode velikim.

Međutim, kod JSON-a se radi o atributima iako se u C# pozivaju/čitaju velikim početnim slovom (jer je u pitanju Getter/Setter metoda), a ne metodama, pa se zato vrši konverzija tako da početno slovo bude malo, kako kasnije u JS ili nečemu tipa TS ne bi bilo zabune šta je atribut, a šta metoda.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: Angular 6 - pocetno malo slovo unutar subscribe-a

[ Pregleda: 937 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.