Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispitivanje preciznosi unimera ?

[es] :: Elektronika :: Ispitivanje preciznosi unimera ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6094 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dobri nikola
smuckalac
Mala Krsna

Član broj: 319657
Poruke: 268



+5 Profil

icon Re: Ispitivanje preciznosi unimera ?24.11.2020. u 12:40 - pre 41 meseci
Ako mi dozvolite clanovi napiso bih svoj problem u ovoj temi jer mi je slican problem nastao.

Imam unimer sanwa pc 5000a vec dve godine i prezadovoljan sa sa njegovim radom za moje potrebe ( po struci sam automehanicar ), po potrebi koristim ga za ispitivanje napona na senzorima u sistemu ubrizgavanja goriva koji se krecu od 0,5V do 12V. Pre dva dana zakacio sam ga i sa visine od 70 - 80cm pao mi je na beton sa svojom zastitnom gumom. Nista se vizuelno nije ostetilo, danas sam hteo da ispitam napon od 220V neizmenicne struje i normalno okrenem prekidac u podrucju za merenje napona jednosmerne ili naizmenicne struje i sa dugmetom rangle prebacim ga na trecu decimalu i iskljucim automatsko ocitavanje. Vidim da mi unimer brljavi i daje glupu vrednost od nekih 1 - 2 V ali sve je to u nekom drhtaju na displeju. A kad pipalice postavim na akumulator od auta dobijam lep i tacan prikaz napona od 12,3V.
Da li je moguce da se zbog jednog pada sa svojom gumenom zastitom poremetilo ili je nesto drugo upitanju, mozete li mi sugestijom pomoci kako da ga dovedem u prvobitno stanje. Unapred se zahvaljujem na razumevanju.
Mikis Brzis
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ispitivanje preciznosi unimera ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6094 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.