Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko se ikad zezao oko RIS-a?

[es] :: Windows mreže :: Ko se ikad zezao oko RIS-a?

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.beotel.net



+164 Profil

icon Ko se ikad zezao oko RIS-a?15.04.2004. u 00:14 - pre 243 meseci
Situacija je sledeca:
U LAN-u ima 20 racunara sa Windows 2003 serverom koji su u domenu.Na serveru osim DC(AD),DNS,Telnet,Apllication i File servera, podigao sam jos DHCP i RIS (kroz add/remove windows components).Napravio sam boot disketu (jedan fajl - "Risdisk") i image jednog racunara.Autorizovan je dhcp i RIS u AD. 19 masina je na subnet 255.255.255.0 (staticke adrese), a za jednu masinu (destination) sam obezbedio scope od par dinamickih adresa u subnetu 255.255.0.0.
Kada sam pokusao da sa floppy-jem dignem destination comp prijavljuje mi gresku kako ne moze da dobije trazenu adresu od DHCP servera.
Kada sam pokusao da na neku od masina koje imaju OS instaliran i koje rade OK da promenim da dobijaju adresu automatski slicna stvar mi se desila. IPCONFIG je prvo pokazao 0.0.0.0, a posle IPCONFIG/RENEW izbacio gresku:

"An error occured while renewing interface Local Area Connection : unable to contact your DHCP server. Request has timed out."

...a zatim dodelio neku adresu 167.?.?.? ili tako nesto (nisam zapamtio, ali mislim da je to ona default adresa)

Inace od onih servisa koji se instaliraju sa RIS-om nemam BINL(ocito me ovaj najvise i zaj****a) i SIS.Ne znam zasto se nisu instalirali i kako mogu naknadno da ih instaliram.

Sorry na dugackom pitanju,koga ne mrzi neka pusti nesto.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Ko se ikad zezao oko RIS-a?15.04.2004. u 10:31 - pre 243 meseci
nesto mi govori da bi trebalo da stavis dhcp i taj klijent na isti subnet
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Ko se ikad zezao oko RIS-a?16.04.2004. u 23:35 - pre 243 meseci
Pretpostavljam da izmedju te dve masine nepostoji router tako da maska nema veze.

Imao sam i ja slicnih problema sa DHCP-om al sve je iznenada proradilo. Probaj da restartujes servis ili ceo server i jos jednom proveri konfiguraciju.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.beotel.net



+164 Profil

icon Re: Ko se ikad zezao oko RIS-a?17.04.2004. u 02:39 - pre 243 meseci
Verovatno nema veze sa subnetom jer sam pokusao i sa masinama koje su u istom segmentu i koje rade sa static adresama.Podesio sam da dobijaju dinamicke adrese i nije uspelo.
Resetovao sam i server i servise nekoliko puta.Nista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ko se ikad zezao oko RIS-a?

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.