Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji

[es] :: Windows desktop :: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4303 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji12.11.2019. u 12:38 - pre 53 meseci
Dajte ljudi, otvarajte zasebne teme za druge probleme...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji12.11.2019. u 19:02 - pre 53 meseci
Izvinjavam se, nisam kriv, Mare me povuko sa 220E pa se malo izjadasmo :D

Adaptive brightness? Da nije to sto tebi treba?

https://lifehacker.com/disable...ightness-feature-on-1567886994
Bem mu mamu, nema sta drugo da bude.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji12.11.2019. u 21:15 - pre 53 meseci
Nemam tu opciju u power options. Elem, uspeo sam da resim problem:



Moralo je u Intel Graphics Panel da se iskljuci ovo. Nigde na netu nema info o tome jer je valjda nova opcija ubacena u 8th gen procesorima koji su izasli tek kad i 9. generacija (8145U i 8265U). Gledao sam razliku, bukvalno mi stedi 100mW/h kad radi, ako i toliko, besmisleno.

Iako je power saving opcija, nemoguce je podesiti je u power settingsu vec mora odavde, iz panela. Malo je i dotle bilo tesko doci dok nisam sve zivo pregledao.

P.S. odusevljen sam energetskom efikasnoscu ovih novih CPU i ekrana, sa 41Wh baterijom se izvlaci u proseku 8 sati konstantnog koriscenja. Kada se ne radi nista, sa sve keyboard backlightom i osvetljenjem ekrana na sredini, trosi se 3-3.5W. Danas sam dosta radio u PHPStormu sa podignutim servisima, prosecna potrosnja mi je bila 4.7W.

Na i5 3230M koji sam koristio pre ovoga (zapravo, ovaj CPU sam i uzeo jer mi je 3230M bio dovoljno jak) koji ima 3.2GHz turbo i 2c/4t, na idle mi je potrosnja bila 7-8W, u normalnom browsingu ili gledanju YT oko 13-14W. Ovde isto imam 2c/4t i 3.9GHz. Baaaaaas su sredili laptop procesore. Kad vec pricamo o "power savingu" da spomenem i ovo :) Najbolje od svega je sto ventilator ne mora ni da radi.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji12.11.2019. u 22:01 - pre 53 meseci
Drzi se teme

Da te nismo iznervirali , pisuci o necem drugom ne bi ni resio

Naravno , sad malo ozbiljnije , ali iz nasih postova koji samo naizgled nemaju veze sa temom , mogao si da pokupis ideju o podesavanju drajvera .

Citat:
gilopile:
uspomoc kontrol panela graficke


Citat:
ademare:
I onda preko Catalista treba
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji12.11.2019. u 22:11 - pre 53 meseci
Zlatku se moze, njegova je tema :)

Milina sa tim novim procesorima, malo trose, a vrlo brzi.

Bas mi je cudno sto ne postoji ta opcija u power options. Trebalo bi da je i tu, jer su tu sve vaznije opcije koje laptop power management podrzava, pa bi trebalo i ta opcija da se implementira. AL ko ga sisa, bitno da si nasao i resio.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji12.11.2019. u 22:29 - pre 53 meseci
Fora je sto sam pogasio i u panelu sve zivo moguce dok nisam nasao dodatne opcije, to je moja greska bila :) Ne znam sto je mnogo stvari skriveno, verovatno jer nije "da svako cacka". Kod laptopova je fora sto nema podesavanja kontrasta itd na samom ekranu vec se sve radi preko aplikativnog softvera za GPU. I tu sam podesio profile i sve drugo sto je bilo dostupno da bude 1:1 kao na bateriji, tipa ima deo "video quality optimized" i "video battery optimized", svuda stavljao quality... nisam imao ideju da su toliko rastrkane stvari po panelu. Ono prvo nije imalo nikakvog efekta ni na reprodukciju videa, ni na reprodukciju bilo cega drugog. Jedino je pri gledanju 1080p netflixa GPU radio na prosecno 48MHz na kablu i 38MHz na bateriji. Neverovatno niski clockovi.

p.s. nije da mi niste rekli, da se ne lazemo :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Automatsko podesavanje jacine osvetljenja na lap topu kada je na bateriji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4303 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.