Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 841374 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 11:44 - pre 45 meseci
Pošto se praviš blesav, evo za one koji nisu iz SRB.
RNP
Azotara
Petrohemija
a uskoro i TE-TO

Sva tri privredna subjekta emituju čist O2, a posebno u uslovima intenzivne prerade.

Samo malo dalje nizvodno u SD je još jedna poznata trovačnica.
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 11:54 - pre 45 meseci
Kao prvo, ja tebe nisam vređao.
Kao drugo, i u toj Rafineriji i Petrohemiji i Azotari ima pametnijih ljudi i od tebe i od mene po pitanju ekologije i zaštite životne sredine.
I kao treće, kakve sve to veze ima sa Gree klima uređajima?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 12:08 - pre 45 meseci
1. Nisam rekao da si blesav, već da se praviš.

2. Ima pametnih ljudi, ali se slabo za šta pitaju. A temu ZŽS u Srbiji zaista ne treba posmatrati u dobrom svetlu.

3. Vrati se malo u nazad pa pročitaj kakve veze ima, generalno sa troškovima proizvodnje u Kini, Srbiji i Nemačkoj. Onog dana kad moja klima crkne pa je vratim uvozniku i kažem izvoli druže, vraćam ti potrošen proizvod, onda će se postaviti pitanje da li će bilo koji uređaj kod nas da košta X dinara ili X+Y dinara.


I ne vidim čemu ta ostrašćenost i navijanje za neki brend...
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 12:18 - pre 45 meseci
Ja uopšte nisam ostrašćen i ne navijam ni za koga.
Kažem da Gree ima dobre klime (bar koliko sam ih upoznao u svojoj kući a i iz prepiski sa ljudima koji imaju isti brend samo drugi model).
Pošto ne vidim u potpisu, da li koristiš klime kao vid grejanja i ako koristiš, koji je "brend"?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2b58:dd01:19ec:f654..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 12:35 - pre 45 meseci
Citat:
maxys:
1. Nisam rekao da si blesav, već da se praviš.

2. Ima pametnih ljudi, ali se slabo za šta pitaju. A temu ZŽS u Srbiji zaista ne treba posmatrati u dobrom svetlu.

3. Vrati se malo u nazad pa pročitaj kakve veze ima, generalno sa troškovima proizvodnje u Kini, Srbiji i Nemačkoj. Onog dana kad moja klima crkne pa je vratim uvozniku i kažem izvoli druže, vraćam ti potrošen proizvod, onda će se postaviti pitanje da li će bilo koji uređaj kod nas da košta X dinara ili X+Y dinara.


I ne vidim čemu ta ostrašćenost i navijanje za neki brend...


Nije prvi put da ovo radis, dolazis i pocinjes diskusiju na temi o Gree uredjajima. Ovde smo vecina nas korisnici Gree uredjaja i nez sta ocekujes da pisemo nego o Gree uredjajima. Ako neko pita za preporuku Gree uredjaja na ovoj temi logicno da cemo dati preporuku za Gree uredjaj. Ja na ovoj temi jos ne vidjeh da se neko dotice drugog brenda u negativnom smislu, da se sta proziva, vec desi se da dodju clanovi koji traze primjedbe Gree uredjajima pa kad neko od nas korisnika argumentovano kontrira ispadamo ostrasceni.
I stvarno predlazem da se ova neproduktivna diskusija prekine ili prenese na ogovarajuci temu a danse ovde nastavi o Gree uredjajima. Tako je i predvidjeno zar ne?
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 12:37 - pre 45 meseci
Što se tiče Gree, slažem se, ali trenutno. Koliko vidim oni će krenuti putem kojim je krenuo i Huawei.

Priča je počela od Alenovog posta, a kasnije se uključio Emax i otišla je malo šire.

Koristim LG, Galanz i Vivax (Midea).

Da ne bude zabune, pošto pišemo na Gree temi, sve ovo što napisah, komotno može na bilo koju temu za ova tri brenda, a i sve ostale, a tiče se opet troškova proizvodnje, tj. zašto kinezi mogu napraviti jeftinu klimu, a drugi proizvođači ne mogu.
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 13:09 - pre 45 meseci
Citat:


Nije prvi put da ovo radis, dolazis i pocinjes diskusiju na temi o Gree uredjajima. Ovde smo vecina nas korisnici Gree uredjaja i nez sta ocekujes da pisemo nego o Gree uredjajima. Ako neko pita za preporuku Gree uredjaja na ovoj temi logicno da cemo dati preporuku za Gree uredjaj. Ja na ovoj temi jos ne vidjeh da se neko dotice drugog brenda u negativnom smislu, da se sta proziva, vec desi se da dodju clanovi koji traze primjedbe Gree uredjajima pa kad neko od nas korisnika argumentovano kontrira ispadamo ostrasceni.
I stvarno predlazem da se ova neproduktivna diskusija prekine ili prenese na ogovarajuci temu a danse ovde nastavi o Gree uredjajima. Tako je i predvidjeno zar ne?


"Treba znati napraviti takvu klimu i još da ima cijenu od 450€.... Da konkurencija to može , nudili bi i oni 👍..

Ovako gurnuli ljude u trošak da bi klime mogle lagano puhkati ...."

Ovo nisam ja napisao, već sam odgovorio Alenu da za ovu cenu svi mogu prodavati klime. Ali neće. Nigde ja ne napisah ništa protiv Gree, ali ti kao da čitaš svaku drugu reč. Zna se kada se proizvod prodaje za malu maržu, a kada ne. Nemojte u opšte misliti da u okviru klase bilo koji japanski, marsovski ili neki drugi proizvođač znatno odstupa od troškova proizvodnje konkurencije. Dakle, da ponovim, rasprava se povela oko troškova proizvodnje, a ne oko samih Gree klima.
A kolika je ta marža, pa evo da odmah napišem za Gree, jer je Violi u toku prodaje cena skočila za 80 eura.
LG je spustio cene za bezmalo 150 eura i to za ulazni model.

Ja u ovoj raspravi niti sam kudio Gree niti sam hvalio druge.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 13:44 - pre 45 meseci
Ne moze on maxy , niti japan niti evropa niti usa da napravi dobru klimu za 450€ , osim da je pravi u Kini..
Čak niti tad nakon preuzimanja proizvoda troskovi daljnje distribucije i ostalog nisu isti..
Sad da je prave u japanu , njemačkoj ,detroitu , koštala bi 2x toliko samo dok izadje s trake...
Ne mogu da je naprave niti u trećum zamljama tako da otvore proizvodne pogone , nemogu nikako..
Shvati da je kina preveslala zapad kad pričamo o RAC..Nije samo RAC već masa toga ali to je za druge teme...
Pa 95% kompresora se pravi u kini !..
Na staroj zajedničkoj temi postavio sam link s šefom marketinga od Midee , ko ga je pročitao sve mu je jasno..
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 14:03 - pre 45 meseci
Ti me malo bolje kapiraš. Svi oni (proizvođači tehnike) prave u Kini bez obzira da li se za to koristi kineski partner ili imaju sopstvene pogone u Kini. Zato i pišem da su troškovi tu negde, bez drastičnih razlika u okviru klase, a sve ostalo je marža. A prave je zato jer Kina na konto želje da postane ekonomija br. 1 pravi i razne ustupke po pitanju ekologije, prava radnika i sl. na to treba dodati i kvalifikovanu i jeftinu (za zapadni pojam) radnu snagu. A kako Kina ide ka mestu br. 1, tako se i ti ustupci smanjuju.
Samo high end proizvodi se još proizvode u zapadnim zemljama, u matičnim firmama, a toga je relativno malo. Izuzetak je automobilska industrija.
Kinezi će ovu priliku ili iskoristiti (zato stalno i navodim Huawei kao primer, koji je od jeftinog proizvođača, postao jedan od lidera, ali više nije jeftin), ili će proći kao opet prethodno navedeni Huawei.

 
Odgovor na temu

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 14:21 - pre 45 meseci
Gree koju ja imam je izuzetna klima zato sto evo vec dve zime radi besprekorno, redovan godisnji servis i nista drugo.Vrlo su tihe i spoljasnja i unutrasnja jedinica, ima grejac kompresora, grejac tacne sa nekom zastitom izmedju tacne i isparivaca i sto se mene licno tice, ne znam koja bi me to "japsanska klima" bolje ogrejala kada meni bolje od ovoga ne treba.Kupiti tzv.japasnku klimu koja se takodje proizvodi u Kini, platiti je prilicno skuplje a dobiti isti efekat grejanja i uzivanja , znaci samo bacen novac zarad necega sto ne bih opet da ovde spominjem.Ne kazem da nema verovatno i boljih klima po necemu, ali za namenu zbog koje ja koristim klimu a to je iskljucivo i samo za grejanje u toku zimskog perioda, ova gree mi ispunjava i zadovoljava bukvalno sve te zahteve.
Nisam forumski radnik tj.forumski prodavac klima, ne propagiram ni jedan brend niti me to zanima niti sam konstruktor klima pa da ulazim u ta neka "sitna crevca" koja ima za 50w manju modulaciju, koja za mesec trosi 20kw manje , da li na -17 daje 2,1 ili 2,3 kw , da li ima eurovent ili nema i ono najvaznije, da li je na njoj nalepcnica Made in Japan ili Made in China odnosno, da li je placena 100, 150 ili 300 eura vise od necije druge sa ovog foruma ??Ne , nisam od tih i meni treba klima koja dobro greje cak i na vrlo niskim temperaturama, takvu sam kupio i ova gree koju ja imam to radi fantasticno i bez greske.
Upravo zato meni uopste nije bitno da li je proizvedena u Kini a jeste, Japanu ili u Bangladesu, to je totalno nebitno ako klima radi dobro svoj posao. a to radi besprekorno.Naravno, to je tako jer kao sto rekoh, nisam trgovac klimama, serviser ili sl. pa da ubedjujem narod po forumima da je klima koju zastupam, prodajem i ugradjujem, jedina prava i najbolja kako je to ovde do skora bila praksa.Briga me bas samo ako klima dobro greje.
Kod mene je u pitanju manja klima oznake : gree change premium oznake: gwh09kf-k3dna5b , a negde na severu naseg kontinenta istu nazivaju Artic modelom.Zasluzeno.
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 14:32 - pre 45 meseci
Jedna od 1000 definicija kvaliteta proizvoda je da je to sposobnost proizvoda da zadovolji želje kupca. Po malo subjektivna definicija.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 14:50 - pre 45 meseci
Citat:
maxys:
Ti me malo bolje kapiraš. Svi oni (proizvođači tehnike) prave u Kini bez obzira da li se za to koristi kineski partner ili imaju sopstvene pogone u Kini. Zato i pišem da su troškovi tu negde, bez drastičnih razlika u okviru klase, a sve ostalo je marža. A prave je zato jer Kina na konto želje da postane ekonomija br. 1 pravi i razne ustupke po pitanju ekologije, prava radnika i sl. na to treba dodati i kvalifikovanu i jeftinu (za zapadni pojam) radnu snagu. A kako Kina ide ka mestu br. 1, tako se i ti ustupci smanjuju.
Samo high end proizvodi se još proizvode u zapadnim zemljama, u matičnim firmama, a toga je relativno malo. Izuzetak je automobilska industrija.
Kinezi će ovu priliku ili iskoristiti (zato stalno i navodim Huawei kao primer, koji je od jeftinog proizvođača, postao jedan od lidera, ali više nije jeftin), ili će proći kao opet prethodno navedeni Huawei.




Troškovi čega ? Ne mozes da razdvajas troškove tj ne vrijedi ti to nista jer su troškovi medjuzavisni i svi ulaze u finalnu cijenu proizvoda ..
Hajde da se sad baziramo na sam trošak proizvodnje..
Prvo imamo igru velikih brojeva tj kolicina , nabavku repromaerijala , kontrolu lanaca opskrbe , domaći teren , troškovi r&d kao sastavni dio cijene proizvodnje ( plus niko nema ni blizu toliko masivan RD odjel sirim planete ) , ostatak proizvodjala jednostavno ne moze se takmičiti s ovim gore nabrojanim..
Uzmimo tržišta azije , kao indija , bangladeš , ili brazil u j.americi , nigdje im niko ne moze konkurirrati.. Uzimam ova trzista za primjer jer su pravila tu ista za manje više sve proizvidjače , dakle nema nekih protekcija standrda i slično...

U Makedoniji UCrown za 600€ ! , Sjećas se nedavno je to bilo...
Nema to konkurencije maxy , šta misliš da se pojave direktno s takvim cijenama ?
A kako će proći huawei i sve ostalo to je sad više filozofsko pitanje , jer problem je sto je ovo u stvari kinesko stoljeće..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 26.07.2020. u 16:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 14:56 - pre 45 meseci
Citat:
maxys:
Jedna od 1000 definicija kvaliteta proizvoda je da je to sposobnost proizvoda da zadovolji želje kupca. Po malo subjektivna definicija.


U individualnom smislu i najvaznija a sve drugo je stvar ukusa o cemu je izlisno diskutovati.Uzgred, sta bi tek bilo kada bismo klimu, auto, namestaj, stan ili cak i zenu birali po zeljama ili preporukama drugih?


 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 15:34 - pre 45 meseci
Govorim isključivo o ceni proizvodnje i r&d. R&D je već dobrim delom premešten van matičnih zemalja, tako da ni to nije trošak kao što je bio. Marketing i profit su druga stvar. Ako je u crown u Mkd 600 eur to znači da distributer u Srb ubija koliku marzu ima.
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 17:06 - pre 45 meseci
A šta bi onda rekao ako se zna da je U - Crown u Hrvatskoj 1300-1400€?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 17:19 - pre 45 meseci
Ma šta da kažem. Za svu tehniku nas šišaju kako stignu. Eventualno na nekoj limitiranoj akciji oglase par komada, pa ako imaš sreće, možda i kupiš. Jbt, LG televizori se iz Mađarske dovoze i prodaju po cenama 15% ispod akcijskih cena kod nas. I Mađarska garancija važi i kod nas.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter26.07.2020. u 21:23 - pre 45 meseci
@Mirkobatočina daj onaj link što često stavljaš s cijenom Uvrown od 200$ , i to još nije proizvodna cijena to je prodajna , od distributera ...
Čak niti kineske firme , midea , hisense , ne mogu konkurisati ovoj cijeni ostatak proizvodjača moze samo sanjati... 50-60 miliona klima nije isto što i 5-6 miliona , razlike i nabavnim cijenama dijelova , repromaterijala itd su drastične na te kolicinie , znači sama igra velikih brojeva je dovoljna ..
Sad što se tuče distributivnih kanala i lokalnih cijena to je druga politika..Bugarska , Madjarska postali su dosta veliki logistički centri za istočnu evropu , balkan pa su i različite cijene , koje opet zavise i od količina na nekom tržištu itd..
Zbog niske proizvodne cijene svima u lancu od proizvodjača do kupca ostaje mesa za oglodjati , i još ti proizvod bude s više nego konkurentnom cijenom zato svi vole da rade s kinezima..
Uvoznik mitsu za BiH je izgleda gotov dok su cijene odmah skočile za 25-30% iste robe...
 
Odgovor na temu

Dzemo166
Dzemo Sirovica
BiH

Član broj: 140688
Poruke: 27
141.170.192.*



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter27.07.2020. u 07:32 - pre 45 meseci
Ima li ko usporedbu gree invertera na -15C (Koliko koji KW daje)?


[Ovu poruku je menjao Dzemo166 dana 27.07.2020. u 09:14 GMT+1]
dZEMOOO
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..b58:dd01:fd96:ac70:4643:de5e



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter27.07.2020. u 11:44 - pre 45 meseci
Malo prelistaj stranice kad budes imao vremena, alen je stavljao test raporte. Nako iz memorije, Lomo Economical 2.8 kw na -15, Lomo Regular 3.1, Hansol msm da bijese 4.1, i U Crown 3.6(nominalna, ne 100 posto kapaciteta sigurno moze vise)

[Ovu poruku je menjao EmaXX dana 27.07.2020. u 14:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter27.07.2020. u 21:44 - pre 45 meseci
Citat:
Dzemo166:
Ima li ko usporedbu gree invertera na -15C (Koliko koji KW daje)?


[Ovu poruku je menjao Dzemo166 dana 27.07.2020. u 09:14 GMT+1]



Ima eurovent 😉
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 841374 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.