Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nijedan linux nece restart ni shutdown

[es] :: Linux :: Nijedan linux nece restart ni shutdown

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 6343 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nijedan linux nece restart ni shutdown21.10.2019. u 19:02 - pre 53 meseci
@calex,
Koji zahtevi, ne kapiram te, masina je pristrorija FX-6100, 8GB RAM-a, ja sam kupovo masinu da me traje do smrti. Tada su masine kostale preko 100000dinara, ja sam ovu kupio polovnu covek prodavao jer mu postala prespora za
igrice, to sto je curelo vodeno hladjenje i upropastilo mi prvu karticu koja je bila u masini 256bitna magistrala, nisam ja kriv, pa zamenili su pa ke opet procerelo al mi je upropastilo 2 kartice. Vidis to ti kad nasi hvale kao to vodeno hladjenje ili btrfs fajl sistem pa sad ispalo odustajemo, puj pike, pokusni kunici se nalepe kao i taj lik a ja za btrfs da probam u jednom linuxu. A za TV i kanale tako je moralo jer bi inace kostalo mnogo skuplje, ostao bi bez popusta, ostali koji su provukli optiku deru i svaki ima svoje sarene laze koje ne prezentuje pa se posle uhvatis za glavu. O... mi je nudi 1GB internet, telefon navodno besplatan za Srbiju i inostranstvo i negde 170kanala i TV na poklon od 40" ali tu ima zackoljica samo svi janalai na tom TV a ostalo na 3 mobilna da gledam TV, glupost....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nijedan linux nece restart ni shutdown21.10.2019. u 19:40 - pre 53 meseci
Pa vodeno hlađenje, grafička od 16.000 ili 350€ ... gentoo i slično. ;) Nisi probao neki BSD?

Ja sam pre 5-7 godina kupio pomenuti G3220, 4GB rama i ploču, sve skupa oko 15k para. Ništa dodatno hlađenje, stock cooler radi i danas bez buke, tj jednom u par godina rasturim sve, produvam, obrišem pa sklopim. Ništa dodatna grafička, radi ova iz procesora. Ti bi samo za grafiku uzeo kredit i platio koliko ja sve. Na to sam mislio, ja uzmem skoro pa najjeftinije i sve radi, ništa se ne buni, ništa ne procuri, ništa se ne pregreva. Štediša, šta da radim.

Sve to što imam je ne bajato nego davna prošlost ali meni linuxi rade a i desetka se ne buni, samo štrika.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nijedan linux nece restart ni shutdown21.10.2019. u 22:59 - pre 53 meseci
@calexx,

Ti nisi nista razumeo...Graficka koja pise da sigurno pasuje na moju plocu je 350€ ali to nikad ne bi kupio. Nisam nijednu skupu karticu kupio cak ni ovu od 16000 nisam kupio, kupicu ako dobjiem kredit, da li kapiras da mi se ova koju imam prregrehjava i da nista ne mogu da instaliram od nule jer bi izgorela. Jedina graficka koju sam kupio je Nvidia ispred buvljaka koju mi je vodeno kladjenje kad je opet procurelo spalilo. Ti si totalno pozaboravljo kad sam ja kupio masinu, da tad nisam kupio i da nisam dobio te akcije kao nasledni deo ne bi nikad vise imao nista, imao sam jednoprocesorski AMD Barton. Seti se taje i Vlaje kad je to bilo tad sam kupio masinu izbog linuxa i cupao kosu prva ploca koja je imala VGA bios i UEFI a niko veze nije imao kako da se ubaci linux na tu plocu i disk.
Sta je Calculate, to je Gento koje su dva lika iskompajlira u binarne pakete, kao sto imas debian pakete ili rpm ili arch pakete, na to stavljen graficki instaler, to je sva nauka. Ne znam otkud ti sad sve to, kao to je krivac, Krivac je stara masina i izandjali diskovi a o ciscenju, dok sam mogao do drugog infarkta barem sam 2x godisnje cistio kompet masinu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Nijedan linux nece restart ni shutdown

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 6343 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.