Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ETf->postdiplomske, saveti potrebni!!!

[es] :: Vodič za učenje :: ETf->postdiplomske, saveti potrebni!!!

[ Pregleda: 4493 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ana
Ana Balevic
LIACS & ACE
Amsterdam

Član broj: 5669
Poruke: 170
195.252.81.*

Jabber: ana@elitesecurity.org
Sajt: tesla.rcub.bg.ac.rs/~tauc..


Profil

icon ETf->postdiplomske, saveti potrebni!!!13.04.2004. u 20:22 - pre 243 meseci
Cao svima!
Zavrsavam ETF - smer racunari (u roku,super sam student) pa bih htela da nastavim postdiplomske negde napolju na nekom stvarno dobrom univerzitetu. Ima li neko iskustva u tom pogledu - da moze da mi preporuci gde da trazim , koga da kontaktiram i sl . Kako se sada kotira beogradski ETF?
Kakve su mogucnosti stipendiranja od strane tih fakulteta, da li postoje varijante da u sklopu magistarskih/doktorskih radim na nekom komercijalnom projektu i da me oni placaju? :)
Kako se nalazi jak(=interesantan i dobro placen) posao? (volim posao:)
Ako bilo ko ima kakve aktuelne informacije neka javi - moze ovde , a moze i na mail: [email protected]

Svaki savet je dobrodosao! Hvala puuuno!

p.s. govorim engleski (odlicno),spanski(trenutno srednje,ali intenzivno ucim),
i malkice francuskog.


 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.vdial.verat.net

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: ETf->postdiplomske, saveti potrebni!!!13.04.2004. u 22:56 - pre 243 meseci
Ana, da li ces otici ili ne zavisi u mnogome od tebe same. Mislim da ne postoji student ETF-a koji je cvrsto odlucio da upise postiplomske u inostranstvu, a da zaista nije otisao.

Jedan moj prijatelj i nas kolega je pre par meseci otisao za Bec na doktorske studije gde naravno prima pristojnu stipendiju i, kao sto si vec rekla, malo uci - malo radi komercijalu za institut na kom je.

Inace, pre toga je uradio odlican diplomski kojim je zaradio preporuke nasih profesora, a potom proveo nekih 2 meseca trazeci odgovarajucu ponudu i univerzitet. Bilo je tu dosta i nerviranja, ali na kraju su se pojavile cak tri ponude (Spanija, Engleska i Austrija) od kojih je on odabrao Bec jer mu je tamo devojka

Koncentrisi se na sajtove univerziteta i kontaktiraj odogovarajuce profesore i prosto se dogovori oko stipendije, projekata, ... Dakle, samo hrabro i otici ces.

pozdrav

Zoran
 
Odgovor na temu

Bart Simpson
BiH

Član broj: 195236
Poruke: 6
92.36.143.*



Profil

icon Re: ETf->postdiplomske, saveti potrebni!!!29.04.2009. u 09:34 - pre 182 meseci
Isti slučaj je i sa mnom. Završio el.teh., radim evo već nekih 12, 13 mjeseci, i jednostavno sam sit ovog našeg balkanskog krkanluka. Već zadnjih par sedmica sam se nafuro da odem negdje vani, upisat postdiplomski. Prosjek mi je 8,2 ne znam da li je to dobro ili loše za njihove standarde. Fakultet sam završio po onom starom sistemu 9 semestara, zadnja generacija po tom sistemu. Prva opcija bi mi bila Beč, onda Graz, ili Ulm. Na int.sam gledo plan i program njihovog dodiplomskog studija i u mnogome se poklapa, nekih 80-90 % sa ovim našim, što se tiče dodiplomskog. Ima li iko ko je već prešao na neki od navedenih univerziteta a da je dodiplomski završio u BiH, ili Srbiji, generalno s ovih naših prostora... Engleski znam odlično, njemački pojma nemam, negdje sam našao da u Austriji imaš 3 semestra da naučiš jezik pa tek onda možeš na predavanja. Da li je to tako? I kolika je cijena školarine po semestru? Mnogi će me uputiti na linkove od tih univerziteta, ali mene zanimaju samo iskustva!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: ETf->postdiplomske, saveti potrebni!!!

[ Pregleda: 4493 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.