Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??

[es] :: Windows desktop :: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??

[ Pregleda: 5615 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.bih.net.ba.



Profil

icon Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??13.04.2004. u 14:15 - pre 243 meseci
Zanima me vas komentar na ovo!!Prije nekoliko sedmica sam uspio prijatelju instalirati 98-icu komandom format c: /fs:fat32 tako da je disk konvertovan u fat32 pa onda formatiran a dalje je isao regularno start computer with.. i kucanje setup!Medjutim to mi nije uspjelo sinoc kod drugog prijatelja jer nakon kucanja ove naredbe disk je formatiran ali je c particija ostala na NTFS!!!!!!!!!!Ne znam kako se ovo desilo jer sve sam radio kao i prije??I zbog cega se disk nije konvertovao u fat32??Nakon ovog morao sam brisati partciju pa praviti novu sa fdisk i onda je formatirati sa format c:!!Kako bi ste vi instalirali 98-icu preko XP??
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??13.04.2004. u 17:47 - pre 243 meseci
jedini nacin je
Citat:
tehnolog:... brisati partciju pa praviti novu sa fdisk i onda je formatirati sa format c:...


 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??13.04.2004. u 19:33 - pre 243 meseci
Nema teorije da si ga kod tvog prijatelja prebacio u fat32. ovo jednostavno nije moguce mora da nisi obratio paznju i da mu je sistem bio fat32. Ovo nisam ja izmislio vec mozes u helpu da kucas i da vidis da convertovanje iz ntfs u fat32 nije moguce (naravno bez odgovarajucih programa). mozes da koristis programe koji rade prebacivanje NTFS u FAT32 a ako te interesuje koji potrazi po forumu posto ljudi imaju problema sa PM-om i ne savetuju ga. ja nisam do sada imao problema ali opet pogledaj necu da budem kriv.
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??13.04.2004. u 20:11 - pre 243 meseci
Dobro znam a i nisam lud da je sistem bio NTFS!!!!A osim toga u BUG-u pise da je tom naredbom moguce konvertovati disk na FAT32+formatirati ga!!Znaci nisam blesav i vrlo dobro znam da je sistem bio NTFS,samo sto kazu da to bas ne uspijeva uvijek!!


kUdtiHaEX: obrisan bespotreban citat

[Ovu poruku je menjao kUdtiHaEX dana 15.04.2004. u 09:55 GMT]
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??13.04.2004. u 20:44 - pre 243 meseci
ma ok covek nemoj da se ljutis. samo kazem da je to nemoguce bar kako kazu ljudi koji su pravili windows. ako si uspeo da kovertujes svaka cast. samo me cudi kako nikome to do sada nije uspelo.
 
Odgovor na temu

d3wil
Goran Pejović
CG

Član broj: 18290
Poruke: 153
*.crnagora.net

Jabber: dewil@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??14.04.2004. u 00:24 - pre 243 meseci
Može format c: /fs:fat32 ali iz Recovery konzole Windowsa XP.
Pokreni instalaciju sa butabilnog cda i tamo kad izabereš particije imaš oćeš li da formatiraš z NTFS/FAT32 ili da ostaviš kako je....
Ne znam ja nishta, ja sam biciklom.
 
Odgovor na temu

dmarasjunior

Član broj: 22653
Poruke: 14
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??14.04.2004. u 22:15 - pre 243 meseci
Citat:
tehnolog:
Citat:
-=k3rn3l=-:
Nema teorije da si ga kod tvog prijatelja prebacio u fat32. ovo jednostavno nije moguce mora da nisi obratio paznju i da mu je sistem bio fat32. Ovo nisam ja izmislio vec mozes u helpu da kucas i da vidis da convertovanje iz ntfs u fat32 nije moguce (naravno bez odgovarajucih programa). mozes da koristis programe koji rade prebacivanje NTFS u FAT32 a ako te interesuje koji potrazi po forumu posto ljudi imaju problema sa PM-om i ne savetuju ga. ja nisam do sada imao problema ali opet pogledaj necu da budem kriv.



Dobro znam a i nisam lud da je sistem bio NTFS!!!!A osim toga u BUG-u pise da je tom naredbom moguce konvertovati disk na FAT32+formatirati ga!!Znaci nisam blesav i vrlo dobro znam da je sistem bio NTFS,samo sto kazu da to bas ne uspijeva uvijek!!

Pa da , ti si potpuno u pravu da je sistem bio NTFS i da je moguce prebaciti ga u FAT 32 a lepo i kazes da nije uvek moguce. Nije moguce kod razlicitih masina tj. PC-a . Neki ce to dozvoliti a neki i nece. Poznati su i problemi u "fdisk-u" kada se zele obrisati particije. Nekada ih je moguce obrisati sa NTFS-a a nekada to mora biti iskljucivo sa FAT 32. Pomalo zbunjujuce ali je tako.
 
Odgovor na temu

ceep

Član broj: 24685
Poruke: 21
195.252.80.*



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??15.04.2004. u 16:49 - pre 243 meseci
I kod mene se desava da nekih puta mogu raditi fdisk sa NTFS a nekada ne.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.122.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??15.04.2004. u 17:07 - pre 243 meseci
Uradite Quick Format to FAT32 pri XP instalaciji restartuje se vi izvadite install disk, restartjete ga ponovo i pokrenete boot disketu 98-ce i dalje znate...
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.122.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??15.04.2004. u 17:09 - pre 243 meseci
I da u međuvremenu stavite u BIOSu da se bootuje sa flopija.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.etf.bg.ac.yu

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??16.04.2004. u 11:02 - pre 243 meseci
Evo sta broj_sa_sto_nula.com kaze:

Citat:

Q: How can one revert a disk with NTFS to FAT 32 to install older software which won't run on WinXP?

A: What you asked is actually installation the new Operating System over the existing one.

There is no standard procedure of doing this.

Just copy all your important files (My Documents, etc.) to another logical (or physical) drive. Then format partition in FAT32, or delete and re-create new partition and perform standard procedures of installation Operating System to the newly formatted drive. As long as you successfully installed OS, copy your files back to the drive

Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??16.04.2004. u 11:10 - pre 243 meseci
Kako obrisati particiju i napraviti novu sa Win XP boot cd-om?
Posto ov nisam nikad radio zanima me kako se ovo radi??Znam da pri stavljanju cd-a se ponude 3 opcije recover,quit setup i setup ali ne znam dalje!!Jos ako bi neko bio ljubazan da mi uputi link za instalaciju Win98 preko Win XP bio bi mu zahvalan!!
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.6.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??16.04.2004. u 13:47 - pre 243 meseci
Kada dođeš do dela gde biraš particiju na kojoj instaliraš 2k/XP izabereš brisanje te particije i particionisanje neizparticionisanog dela HDD-a, pri tome gubiš sve podatke sa HDD-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako pravilno instalirati Windows 98 preko Windows XP na NTFS-u??

[ Pregleda: 5615 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.