Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestanak particija i vraćanje

[es] :: Windows desktop :: Nestanak particija i vraćanje

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Nestanak particija i vraćanje24.01.2019. u 20:20 - pre 63 meseci
Imam dva hard diska, na jednom (80gb) su particije C, D i E, na drugom (160gb) su J i K, slova f,g,h,i su izgleda rezervisana za usb memoriju kad se ušteka.

Letos pre nego što sam otišao na put poslednje što sam radio sam možda instalirao neke drajvere za Android ili snimao nešto na fleš koji je možda bio zaražen virusima, nedavno kad sam se vratio kući umesto C D E J K, prijavljuje mi C F G H I J K dakle particije D i E ne vidi a umesto njih prijavljuje mesta za usb , probao sam nekoliko programa za pronalazak, vraćanje particija, u par navrata su se vratile pa posle opet nestanu, Recuva, Puran File Recovery - iz prve ih nije našao ali kad sam sledeći put pokrenuo odma ih prijavi i MyComputer ih vidi, ali su opet nestale, Find and mount, Disk Drill, Stelar data recovery vrate se na kratko pa opet nestanu.

Malopre kad sam uključio komp vidim onu ikonicu na koju kad klikneš "Safe to remove hardwer f,g,h,i" iako nijedan usb trenutno nije uštekan, kliknem i iz Total Komandira vidi obe particije D i E ali dok sam pregledao tek sam video da u jednom folderu na primer ne prepoznaje .pdf dokumente dodeli im onu ikonicu kao da je nepoznat program, par puta je zakočio na nekoliko sekundi TC a onda trepnuo i oba prozora prebacio na C particiju, sad izlistava samo C, J, K a one dve opet ne vidi?

Da li ima neki dobar program za pronalaženje, prepoznavanje, vraćanje nestalih particija? Hvala unapred.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
87.116.182.*



+553 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje24.01.2019. u 21:28 - pre 63 meseci
Moguće da ti je HDD fizički na izdisaju, ne verujem da je do SATA kabla jer bi ti onda i C particija nestajala, proveri iz Control Panela iz Administrative Tools u modulu Disk Management kako vidi te diskove i particije.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje24.01.2019. u 22:21 - pre 63 meseci
Pa i jeste stari disk, posle njega je dodat ovaj od 160gb, i Windows XP je u pitanju, evo kako izgleda i šta vidi u Disk Managment:


Šta da radim ako je HDD fizički na izdisaju?
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje24.01.2019. u 22:40 - pre 63 meseci
Ne mora da znaci da je HD na izdisaju .

Meni ovo izgleda kao da si Mergovao sve particije u C particiju , tj. da si spojio sve particije . To sam ja radio ali svesno to je sasvim normalna stvar .

Znaci proveri da li stvarno imas tih 350 mega , ako su u jednoj particiji i radi onda je sve o.k. Podaci su sigurno izgubljeni sto su bili na tim drugim particijama .

Za proveru imas programe kao sto je besplatni CrystalDiskInfo ili probni Sentinel itd .

Mada bi najbolje bilo da se to formatira .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje25.01.2019. u 00:58 - pre 63 meseci
Ne znam kako bih nesvesno Mergovao, ali ako je tako jel ima neki alat za Un-Mergovanje?

Šta hoće da kaže ovaj CrystalDiskInfo, i kako ovo čudo uopšte radi, bio sam uveren da mi je OS na C particiji i da je ta rezervisana samo za njega, pa bio je formatiran relativno nedavno prošle godine kad su mi vratili sa servisa, ne bih da formatiram ako ne moram tu su mi neke stare slike, programi, svašta nešto.


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
87.116.182.*



+553 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje25.01.2019. u 05:56 - pre 63 meseci
Pa uopšte nema tog drugog diska od 80GB, a ta dodela slova nije fiksna, sistem automatski može da ih dodeli drugim uređajima što se kod tebe i desilo, dodelio je C particiji koja ni ne bi trebala da ima dodeljeno slovo. Proveri za početak SATA kabel da li je uboden, i da li je napajanje dobro ubodeno u HDD, pa ako je sve OK, pogledaj da li se prilikom dizanja sistema taj drugi vidi u BIOS-u.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje25.01.2019. u 12:26 - pre 62 meseci
Jeste . Izgleda da windows uopste ne vidi kako treba taj disk . Tu treba krenuti od BIOS-a jer ako on ne vidi disk , nece ga videti ni win .

Ako ga BIOS-vidi , a win ne vidi , onda su sanse za podatke vrlo male . Tada bi trebalo Bootovati kopm sa flesha i pokusati formatiranje .

Ako ga BIOS ne vidi , najverovatnije je gotov . Mada sam ja na nekoj VIA ploci zbog neispravnog RAM-a , imao problem sa vidljivoscu Diskova ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje26.01.2019. u 07:21 - pre 62 meseci
Sve u svemu, hard od 80 se ne vidi iz ko zna kog razloga (i ja bih pošao od kablova) i OS je dodelio slova drugom hardu. Deluje da je i na njemu OS čim se nekako startuje. Ako ispod CD/DVD-ROM-a nema ništa, onda je ili do kablova ili je taj hard ispustio beli dim.
Probaj da zameniš kablove pa pogledaj šta se onda vidi, slova i raspored je nebitan a ja uvek po instalaciji promenim slova svim particijama (osim sistemskoj) da me ne bi zbunjivale promene ako otkačim ili zakačim neki hard.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje26.01.2019. u 12:05 - pre 62 meseci
Moze naravno da bude i ploca neispravna .

To sam ja imao kada sam pomagao prijatelju letos . NIkako da diskovi ni HD , ni DVD rade kako treba . Krene , stane itd . Posto to njemu nije bilo hitno , ajde ostavimo za kasnije . On doneo posle jesenas , ja pogledam plocu , u medjuvrevenu se naduvalo preko 10 kondezatora i to bas onih u blizini SATA , PCI-e itd .

Tada nismo ni probali , jer je bilo jasno zasto diskovi nisu hteli letos . Kondezatori su vec bili crkli samo se nisu bili naduvali jos letos .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje29.01.2019. u 04:18 - pre 62 meseci
Hvala puno, pratiću ova uputstva ako se opet desi, particije su se opet volšebno vratile, mogu da se otvaraju dokumenti, programi rade...

Jadino me brine što sam prilično siguran da je na C particiji bilo bar još dva foldera Windows i Total Comander a sad je nestao i onaj config.sys fajl. Pažljivom proverom utvrdio sam da ima po jedna instalacija windowsa na e,d i j particiji :) Takođe prethodni serviser je pre par godina na tom starom disku zamenio mesta slovima C i D a na ovom poslednjem servisu kad su mi dodali taj veći hard mislim da na to nisu obraćali pažnju nego samo prepakovali prekopirali. Tjah


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje17.02.2019. u 23:32 - pre 62 meseci
Ako ti se desi opet(ne daj boze)probaj program Acronis Disk Director Home,samo klikni na Recovery i sacekas par sekundi.Particije vracene.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje11.03.2019. u 20:28 - pre 61 meseci
Hvala, tvoje molitve nisu urodile plodom, desilo se još par puta nego nisam hteo da smaram ljude ovde da se ne bi pretvorilo u melodramu, iskoristio sam jednu priliku kad su bile tu prisutne i sve komplet prekopirao na k particiju, pa sad manje brinem, trenutno je situacija da su posle nekog nestanka struje i particije nestale, za Acronis Disc nemam 49,99$ probao sam Demo (tryal) verziju, naravno prvo sam morao da je skinem da bi se ispostavilo da je ograničenje do 10 Gb, za uzvrat sam morao da ih počastim svojom e-mail adresom...bem ti korporativni biznis.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje12.03.2019. u 19:51 - pre 61 meseci
Odavde skini:https://www.softpedia.com/get/...onis-Disk-Director-Suite.shtml
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje14.03.2019. u 00:04 - pre 61 meseci
Još jednom hvala, uspeo sam sad da instaliram, ali Acronis ne uspeva da nađe ništa sem onog što već znam da je tu...



Citat:
ademare:
Jeste . Izgleda da windows uopste ne vidi kako treba taj disk . Tu treba krenuti od BIOS-a jer ako on ne vidi disk , nece ga videti ni win .

Ako ga BIOS-vidi , a win ne vidi , onda su sanse za podatke vrlo male . Tada bi trebalo Bootovati kopm sa flesha i pokusati formatiranje .

Ako ga BIOS ne vidi , najverovatnije je gotov . Mada sam ja na nekoj VIA ploci zbog neispravnog RAM-a , imao problem sa vidljivoscu Diskova ?


Bios ga definitivno ne vidi, čekam sledeći nestanak struje pa da isproveravam te kablove sve...


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.17.*



+29 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje17.03.2019. u 22:52 - pre 61 meseci
Jel imas OS na tom drugom HDD-u?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje18.03.2019. u 23:14 - pre 61 meseci
Pa izgleda da ima na J rekao bih, samo što kao što sam već napisao bio sam uveren da mi je OS na C particiji kao što je uobičajeno, pored njenog naziva i piše System reserved čime god da pregledam, tako da onaj sa koga sad radim očigledno nije...nego je na tom drugom HDD.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje19.03.2019. u 21:25 - pre 61 meseci
Onda,ako si siguran da imas na drugom HDD-u OS.Uzmi ugasi komp i raskaci taj HDD,kojeg BIOS ne prepoznaje.Ukljuci komp podesi u BIOS-u da se OS podigne sa drugog HDD-a i upali ga.kada se podigne OS,ikljuci ga na start dugme i opet iskljuci iz napoinog kabla,ili iz zida.Zakaci taj drugi HDD,ukljuci napon,upali komp i ponovo podesi u BIOS-u da se pokrece OS sa njega,ako ga BIOS ucita,ali mislim ako je ispravan da hoce.Pokreni paljenje kompa,pa da vidimo sta ce se desiti.Da nemas slucajno rezervnu granu od napajanja,ne bi bilo lose ako ima da zamenis i probas.Javi sta je se desilo.
Polako procitaj ovo sto sam ti napisao,da ne bi slucajno,iskljucivao HDD ili prikljucivao pod naponom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje20.03.2019. u 23:20 - pre 61 meseci
Joj, druže, hvala, ali evo sad moram da se nateram da odradim sve to što si predložio. Odvikao sam se od prčkanja po kompu...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
185.34.93.*



+29 Profil

icon Re: Nestanak particija i vraćanje21.03.2019. u 00:07 - pre 61 meseci
Samo polako i smireno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Nestanak particija i vraćanje

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.