Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

i7-8700k ili cekati Cannon Lake?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4520 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?23.01.2018. u 00:09 - pre 75 meseci
Nije do sada svaka generacija imala i enterprise i consumer proizvode. Peta generacija je npr. bila cela enterprise, pocevsi sa 5820K, skylake - sesta - ima i jedno i drugo, sedma je od skoro dobila i jedno i drugo, bukvalno kad je osma izasla, tad je i sedma dobila enteprise.

Ja bih sacekao novi Ryzen na tvom mestu. Tad ce pasti i cene svega. Single core i mene odbija ali +15% na SC koliko se ocekuje, sto zbog optimizacije sto zbog viseg clocka, bice sasvim dosta.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?23.01.2018. u 01:12 - pre 75 meseci
Citat:
mmix:
moj 5930K je quad, on nije Enterprise. Enteprise su Xeon-i, X je high end desktop/workstation ali poslenja X serija je bila na Skylake-u.

Ne radi se samo o broju slotova. Radi se i broju kontrolera tj ukupnom bandwidthu. Drugo, ne mogu ni da uzmem 4x16 pa da ostavim 4 slota prazno jer su izgleda svi ti cipovi limitirani na 64Gb. high end X299 ploce imaju 8 slotova ali su i dalje to 4x dual


A ne, Skylake-X moze 128GB ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?23.01.2018. u 10:48 - pre 75 meseci
To je bilo dok sam razmatrao 8700K

Ali u ovom trenutku necu ici vise od 64. Trenutne potrebe su mi da vucem 3-4 virtuelne masine odjednom, na sadasnjiuh 48 sam onako knap da svi mogu da rade sa iskljucenim virtuelnim diskovima. Vise bih voleo da to rasporedim na 8Gb stikove zbog stabilnosti
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?23.01.2018. u 19:01 - pre 75 meseci
Iskreno, s obzirom da overklokujem sve sto mi padne pod ruku, iz iskustva na svim platformama mogu da ti kazem da manje stikova pruza vise stabilnosti. Za postizanje sintetickih rekorda u overkloku se vade svi DIMMovi sem jednog koji je neophodan.

Ako ti vec virtualizacija vuce toliko i vidim da te to najvise interesuje, sta ti je problem sa AMDom trenutno?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?24.01.2018. u 00:15 - pre 75 meseci
Nije samo virtuelizacija, jedna od tih masina mi je i dev box i radimo dosta simulacija pri cemu uprkos particionisanju jedan tread vuce seriju medjusobno zavisnih proracuna. 30% razlike na single threadu mi je razlika izmedju 3 i 4 sata cekanja.

Sto se tice ram-a, i dalje se lomim. Cujem razne price. Sa jedne strane dva sticka po kanalu nestabilnije ali moze da se resi dizanjem voltaze na kontroleru, sa druge strane vise rama po sticku losije termalne karaktristike => nestabilnost. Nisam pametan. Na ovom mom sam jedva uspeo da poteram XMP, ali zato sto sam se izglupirao sa razlicitim velicinama stikova.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?25.01.2018. u 14:33 - pre 75 meseci
Napon je uglavnom testiran za odredjenu frekvenciju, pa bi XMP trebalo da odradi posao oko toga, podesi tajminge, frekvenciju i napon. Meni je dizanje napona uglavnom pomagalo oko overkloka RAMa ili redukcije tajminga. Nikad se nije desilo da nece da radi na definisanim vrednostima proizvodjaca, ali sam uvek gurao 2 stika.

RAM bas i nema termalne karakteristike, ne greje se :) Svi ovi "heatsinkovi" ako ih mozemo tako nazvati su tu zbog estetike i eventualnog sprecavanja stete statickog elektriciteta.

Inace, Ryzen je specificna platforma, na trenutnoj generacji je komunikacija izmedju modula u CPU zakucana na brzinu RAMa. Gledao sam par testova 4.05GHz Ryzena sa 3600MHz memorijom, kida cak i 5GHz Kaby lake. Tu su napravili mali propust i valjda ce ga resiti sada.

AMD je najavio podrsku za vece clockove DDR4(za prvu gen im se bas zurilo, bilo je biti ili nebiti), pa ako to rese, dignu da DDR4 moze da radi na 3600MHz bez problema, podignu max clock za 200-300MHz i po sadasnjim testovima ostane da je IPC poboljsan za ~10%, otprilike ce prestici Intel. Sacekaj mart ako ikako mozes, nemoj da ti bude zao :)

EDIT: Mozda tebi XMP nije radio kako treba ako si uzeo 2 ista kita? :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?25.01.2018. u 15:11 - pre 75 meseci
Ma na JEDECu je sve radilo kako treba out of the box, XMP je neformalni setting.

Ram se greje, i to eksponencijalno raste interna temperatura sa naponom (secas se onog izraza za snagu U^2/R), na XMP profilu se vec greje primetno. S tim sto ti vidis eksternu temperaturu na povrsini, interno je daleko veca. Temperatura utice (ubrzava) leakove na tranzistorima u celijima, sto bi narodski rekao sa vecom temperaturom DRAM brze zaboravlja, u nekom trenutku zaboravi brze od refresha i eto malera. Vece gustine DRAM celija, losije termalne karakteristike (drain je vezan za povrsinu cipa i ne skalira linearno sa povecanjm broja tranzistora) => veca radna temperatura, veca nestabilnost. Tako sam ja bar shvatio iz price i ima mi smisla.



A definitivno cu sacekati da vidim sta se desava do jeseni.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?25.01.2018. u 17:11 - pre 75 meseci
JEDEC vrednosti umeju da budu smesne u poredjenju sta stikovi mogu zaista da urade, jer je ipak JEDEC standardizovan :)

Primera radi, 1866MHz CL11 DDR3 stikove mogu da guram na 2200MHz CL10 uz ~1.65V. Nisam osetio nikakvo povecanje toplote na istim, mada i D15 hladnjak pravi promaju oko njih. RAM je prilicno nedovoljno ispitana prica u praksi, mnogi su vec deceniju govorili da brzina i tajminzi nemaju veze sa performansama i da su mizerne, tek od pre godinu-dve se pokazalo drugacije, cak i na starim platformama.

Elem, da ne letimo s teme, napravio si dobar izbor. Do tad ce verovatno izaci jos jedna HEDT Intel platforma, pa ces naci nesto adekvatno za sebe ako ti Ryzen vec ne bude radio posao. Ja sam bio spreman da kesiram 8700K ali me je DDR4 cena sprecila u tome, i onda Meltdown. Sad se strpim dok ne vidim u kom smeru sve to ide, bar me je nesto nateralo da ne vadim novcanik, verujem da bih se pokajao da jesam.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?25.01.2018. u 22:59 - pre 75 meseci
Sad je najgore vreme za kupovinu hardvera, definitivno.... na jesen, da, treba sacekati...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: i7-8700k ili cekati Cannon Lake?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4520 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.