Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9230 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 11:37 - pre 51 meseci
Pa imaju oni i od 500W iz iste serije:

https://www.gigatron.rs/napaja..._gpe500s_500w_eco_serija-83621

Ja imam (ćerkin računar) prilično nabudžen računar zato što ona planira da se upiše na Primenjenu ili na Likovnu akademiju, pa radi neke teške obrade slika.
Staro napajanje je bilo ono LC od 600W i imalo je glasan ventilator i dosta se grejalo.

Namerno sam uzeo jače, baš da sprečim preterano grejanje, zbog i7 procesora i nVidia grafike.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 11:45 - pre 51 meseci
Citat:
djoka_l: Pa imaju oni i od 500W iz iste serije:

Staro napajanje je bilo ono LC od 600W i imalo je glasan ventilator i dosta se grejalo.
Gledao sam, za razliku od ovog što si uzeo ima manje kablova (sad gledam i SATA kablove jer imam 4 uređaja a voleo bih neko za rezervu) i manje struje (od sličnih za 7k) a usput vidim da nema kabl za flopi. Ne koristim flopi ali imam neki USB 3.0 napred i čini mi se da on to koristi. I da, opet samo 4-pinski kabl za procesor.

Pisao sam da sam jednom probao neko LC i smetao mi je zvuk, ne prebučan ali neprijatan. Njih i ne gledam. ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 12:35 - pre 51 meseci
FSP je dobra firma . Imao sam dosta njihovih u brendiranim kompjuterima i nikada nisam imao problema . Chiftek je firma koja ne pravi sama napajanja vec narucuje od drugih .

FSP sam pravi svoje modele . To je fabrika .

Naravno da kao i svi imaju modele raznih klasa i cena . Ovi bulk su solidni , kao jeftino resenje , mnogo bolji od Kung fu modela . Imaju i pristojnu cenu .

Ono sto imaju , ja samo takva kupujem jeste 12V sve u jednoj grani .

Druga konstrukcija je 12V u dve grane . Imaju i takvih , pa ko sta voli .

Ako hoces sa dve grane imaju :

https://www.emmi.rs/napajanja-...+500--.11.html?productId=83806
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 14:52 - pre 51 meseci
To je još jedan detalj koji bi mogao da se napiše u novom vodiču, da li jedna ili dve 12V grane, koje su razlike, koliko A na grani/granama i zbog čega.

Prošao sam malopre neke radnje, ponuda je nikakva ili mala. Sačekaću ipak sledeću godinu pa da lagano biram.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 17:00 - pre 51 meseci
Neobicno mi je ovo za LC power napajanja, uzimao sam ih ranije cesto za razne kompove koje sam pravio komsijama, prijateljima, kupovao sebi, i sad imam jedno u desktop masini i ni jedno nije bilo ni malo bucno... Od svih u zadnjih 10+ godina, samo je jedno crklo i to posle nekoliko dana rada. Nista nije osteceno u mashini osim njega samog.
Ovo kod mene (kao i ranija koja sam koristio) radi skoro non-stop vec godinama i sa ventilatorom nije nikad bio problem.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 17:57 - pre 51 meseci
@calexx cuje kao Slepi mis

Ja sam navikao i na mnogo bucnija od LC power pa mi ne smeta .

Ali ko je osetljiv , njemu i dlaka smeta
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 19:01 - pre 51 meseci
Pisao sam, nije nešto bučan ali je vent svirao nekim niskim tonovima koji su mi smetali. Živim u apsolutno tihom kraju i noću čujem sve, naročito zato što mi je zvučna izolacija odlična i slabo dolazi nešto od spolja. Sada povremeno čujem nešto, da li od novog harda, da li od prastarog napajanja ali bih da to uklonim jer ne liči na nešto bezopasno.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 19:43 - pre 51 meseci
LC mi se od početka čuo, ali je poslednjih nedelja ventilator počeo da tandrče. Valjda se deformisao ili pomerio.
Tandrče tako po nekoliko minuta, pa stane. Valjda zbog neefikasnog ventilatora počelo je i da se previše greje, pa je i "zamirisalo".
Zamenio sam ga preventivno, jer sam tako na jednom starom računaru pustio da radi napajanje koje je zasmrdelo. Rekoh, nema veze, integrisani stabilizator napona na ploči će da ispegla napon.
Naravno, posle nekoliko dana prosvirao je i stabilizator napona, pa sam menjao i matičnu ploču i napajanje.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 19:51 - pre 51 meseci
Calexx, ne znam koje modele LC-a si imao, ali ja nisam cuo da prave buku. I ja sam osetljiv po tom pitanju :D

Imao nekoliko modela i stvarno su tiha i dobra napajanja. Za tu tvoju konfiguraciju ne treba nista fensi ni bolje od LC.

Jedino da su ventilatori bili problem. Al to se lako resi.
Ja svako napajanje koje sam ranije koristio, ona najgora kineska koja vrte na 50,000 obrtaja kad ih upalis, jednostavno otvorio i FAN prespajao na 5V. Rade sasvim dovoljno da ohlade, a buka skoro na minimum.

Mislim, suludo je davati 50, 60eur na komp koji je vec dobrano mator i koji ce za godinu-dve biti bukvalno neupotrebljiv kad izadjeMint 35 koji ce zahtevati octa core i 32GB RAM-a :D Ulozi 2 crvene za polovni ocuvani LC 500W i uzivaj ili ostavi tako kako je sada i ne diras nista i cao do sledece kupovine novije konfiguracije.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...27.12.2019. u 20:38 - pre 51 meseci
A da ne radiš u toj firmi pa ih toliko forsiraš? ;) Jeste bio ventilator, naravno, nekako mi nije prijao ;) zvuk i to je meni dosta. Da kupim pa prespajam na 5V ... najn.

Pisao sam da je ovo napajanje kupljeno pre ~8 godina a komp je obnovljen pre ~5 pa je i sada moguća takva varijanta, trenutno ne vidim nikakav razlog da kupujem novo pa će ovo da ostane još neko vreme ali nije nemoguće da nešto otkaže ili da dobijem neku lutriju pa rešim da kupujem. I onda ostaje to neko napajanje, koje god da je. Inače ne bih ni ovo uzimao da pre ~5 godina nije počelo da brlja i otprilike je bila MB pa sam morao da menjam taj triling.
Ne plašim se za Mint jer ga ne koristim i ne planiram. Za svaki slučaj sam sinoć kupio još 4GB rama (uzeo najjeftiniji Geil za <2k para) i sada imam 8. Meni dosta, ni sa 4 nije bilo problema.

Opet sam odustao od televizora pa sad kupujem te sitnice, nije mi problem i ako je napajanje 7k umesto 3k, pare su da se troše. ;) Čak sam mislio da kupim neko đubre od televizora za <10k jer mi je toliko i potreban ali sam odustao ... nije mi potreban.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...28.12.2019. u 09:18 - pre 51 meseci
A dobro i kazes, pare su da se trose :)
Ne mozes i da hoces da pogresis ako uzmems napajanje od 60, 70 eur, sva su dobra u tom cenovnom rangu.
A koliko ce koje da traje ni Sv. Petar to ne zna. Iskustva su razna i nista to nije merodavno. Nekome ce kinez da radi 5 godina, a nekome ce i kvalitetno da odapne posle godinu - dve. Naravno, sve po PS-u kada se odabire snaga napajanja naspram potrosnje kompa.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...28.12.2019. u 16:59 - pre 51 meseci
Pa da, ja sada biram koje je više dobro od ostalih, meni je po kompu i 300W dovoljno ali ako je razlika od 500 do 700W mala, mogu da uzmem i neko jače, ko zna da li ću pod stare dane da se razigram ili krenem u rudare. ;) Uglavnom neću da jurim sada oko praznika, malo robe ima, da naručujem mi je bezvezno pa ću da nastavim kroz desetak dana. Možda do tada neko napiše aktuelni vodič ili bar objašnjenja.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...28.12.2019. u 18:45 - pre 51 meseci
U principu jace napajanje kupujes kada kupujes novu maticnu i procesor eventualno grafu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...28.12.2019. u 19:42 - pre 51 meseci
Pa to i ponavljam, MB i ostalo je starije od 5-6 godina i u nekom bliskom periodu će da dođe novo. Trošak najlakše podelim tako što sada uzmem jače napajanje a kasnije triling. Grafičke odavno ne kupujem, dosta mi je i intel integruša kao ova sada.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...28.12.2019. u 20:24 - pre 51 meseci
"Grafičke odavno ne kupujem"

:))))
Onda nista od igranja... no opet ja mator igrma ovu elite dangerous ne mogu da se skinem, takmicim se sa detetom :P
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...30.12.2019. u 20:29 - pre 51 meseci
More Maksime man, mani ti to, i integruse danas izuvaju i moze da se odigra nesto malo starije bez problema.

Jel ta Elite Dangerous za PS4 ili igras na PC?
Kako da je nabavim, gde ima da se kupi ili ukrade, kako god :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...30.12.2019. u 20:35 - pre 51 meseci
Dajte da igramo hidden&dangerous ako je se iko seca :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...11.01.2020. u 20:36 - pre 51 meseci
Citat:
ademare:FSP je dobra firma . Imao sam dosta njihovih u brendiranim kompjuterima i nikada nisam imao problema .
Svraćao danas u neke radnje, nemaju ništa pristojno na lageru i na kraju naručio https://www.fsplifestyle.com/PROP174002286/ pa kako ispadne. Deluje pristojno a presudilo je 60 meseci garancije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kvalitetno napajanje: Corsair, Chieftec ili ...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9230 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.