Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440142 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 15:21 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:Ali vi meni recite: kako izabrati menjačnicu tako da budete u plusu?


Takva menjacnica kod koje se prodaje jeftinije a kupuje skuplje jos nije izmisljena.

Jedino sto mozes da pokusas je da radis arbitrazu ali to trziste samo pegla veoma efikasno i brzo. Jedino da smislis neki nacin kako da budes brzi od ostalih. U tom slucaju mozes da namlatis dobre pare.

P.S. Sta si ono rekao za predvidjanje cene do kraja godine? Jel mi promaklo ili nista nisi rekao?
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 15:27 - pre 61 meseci
Ništa nisam rekao za cenu do kraja godine.

Trenutne cene na bitfinex su:
Citat:
BTC 5226.7 -0.45%
LTC 87.702 -1.82%
ETH 178.56 -0.67%
ETC 6.9716 -2.45%
ZEC 71.586 -1.75%
XMR 69.465 -1.25%
DSH 133.61 -0.93%
XRP 0.35439 -1.49%
BTG 18.037 0.71%

Ko hoće da kontroliše nek odmah proveri da ne bi bilo natezanja.

Moja "strategija" je sledeća:
1) Kupim kripto u 15:00
2) Odredim minimalnu prodajnu cenu 2% veću od one po kojoj sam kupio.
3) Sutradan u 15:00 proverim stanje: ako je kripto prodan - zaradio sam, ako kripto nije prodan prodajem po zatečenoj ceni. Ako idem u minus batalim kripto i sadim pariku.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 15:31 - pre 61 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=i8L5Lk98Ky0
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 15:33 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:
Ništa nisam rekao za cenu do kraja godine.


Sto? Pa bas me zanima.
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 15:44 - pre 61 meseci
Citat:
BTC 5222.1 -0.69%
LTC 87.036 -2.51%
ETH 178.05 -1.15%
ETC 6.9112 -2.64%
ZEC 71.44 -1.52%
XMR 69.491 -1.53%
DSH 132.81 -2.19%
XRP 0.3533 -2.10%
BTG 18.016 -0.37%


https://www.bitfinex.com/
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 16:11 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
@pctel - A jel mozemo da cujemo tvoju pricu? Naravno da ne guram nos ni u cije finansijsko stanje pa ni tvoje ali zanima me jesi coiner ili nocoiner? Trgujes dnevno ili hodl? Kojim novcicima? Kada cenis da ce trziste poceti da reaguje na halvening (ako uopste?)? Da li verujes u stock/flow matematiku (BTC) odnosno kako cenis da ce to da utice kada SF bude presao vrednost koju trenutno ima zlato? Da li mislis da smo dotakli dno ili moze da ide jos ispod MA200w?

Vidim da imas bas dosta znanja s obzirom na samouverenost kojom nastupas pa hajde podeli malo konkretnih informacija a ne samo nesto pausalno.

A, ne, svako moze da odslusa par webinara i da prati neki blog, tamo pokupi nekoliko izraza na engleskom koje ne ume da prevede na srpski, na to nabaca i neke skracenice i komotno moze da se folira da je vrhunski strucnjak. Ali ja radim suprotno. Krenemo od toga da ne znam skoro nista. A ono malo sto znam mogu da opisem tako da me ceo svet razume, a ne samo berzanski spekulanti. Pa da krenemo jos jednom za ove koji su se kasnije prikljucili, ovog puta jos jednostavnije:

Dnevno se nastanca bitkoina u vrednosti oko 10 miliona dolara. Ti novonastancovani bitkoini uglavnom moraju biti brzo prodati i reinvestirani u struju i druge troskove, niko ozbiljan ne moze da izdrzi da zauvek finansira a nikada ne dopuni kasu. Da bi se cena bitkoina odrzala, potrebno je da se svakoga dana pojavi nova armija kupaca i donese 10 miliona dolara. I to sve pod uslovom da niko ne prodaje ono sto je ranije kupio. Nikad! Vec da samo kupuje i zaboravlja na njih. Ako se prodaje ono sto se ranije kupovalo, onda umesto pronalazenja armije kupaca sa 10 miliona dolara treba naci armiju kupaca sa 15... 20... 30 miliona dolara. Sto je naravno mnogo tezi posao.

Onima koji poseduju bitkoine nikako ne odgovara da cena istih pada. Zato su se oni organizovali kao propagandna armija koja pise po raznim blogovima, youtube kanylima, fejsbook grupama, forumima itd. Njihovi napori idu u dva smera - prvi ubediti ljude da sto pre treba kupiti bitkoine, druga ubediti onekoji su vec kupili da prodaju odloze do - zauvek. Imajuci to sve u vidu, ocigledno je da se ne moze verovati vlasnicima bitkoina jer sta god da ih pitamo oni ce bez obzira na stvarno stanje uvek pricati jednu od te dve price.

Cele ove godine, bitkoin nema sanse da privuce nove ulagace sa 10 miliona dolara dnevno da bi odrzao cenu na nekom nivou. Ali, oni koji imaju mnogo su se dosetili genijalne zamisli - da talasaju cenu gore-dole. To je ustvari vrlo lako kad imas mnogo bitkoina, a i vrlo profitabilno. Uzmimo da pojedinac ili grupa imaju milion bitkoina. I da je prosecna cena kad su poceli sa talasanjem bila naprimer 12.000$. Oni tada prodaju svojih milion bitkoina za 10-12 milijardi dolara, trziste se strmoglavi, cena padne a 6.000, onda oni kupe svojih
milion bitkoina za 6.000-8.000 dolara, podignu cenu, stave u dzep nekoliko milijardi dolara i usput kod naivnih stvore sliku da se trziste oporavlja i da treba kupovati. Potom opet prodaju, strmoglave cenu na 3.000, pa opet kupe i ostane im par milijardi a broj bitkoina koje poseduju im se ne smanjuje.

Dakle moj stav je jasan - nema tu trzista gde milioni ljudi kreiraju ponudu i potraznju, pa da pad kolicine dnevnog stancovanja bitkoina ima neki uticaj. Poslednji "halvening" prakticno nije imao uticaja a cenu. A sledeci koji ce biti u maju 2020 ce imati jos manje, jer je i nominalno dvostruko manji. Pet najvecih vlasnika bitkoina ima vksestruko vecu moc da se igra sa cenom. Ali, dugorocno samo na dole, nemaju mogucnosti da nasviraju cenu navise do nekih ludih iznosa. Dugorocni trend je da pad bude pomalo veci od rasta koji potom usledi. Do halveninga ima oko 400 dana, bitkoin ce do tada imati 4 milijarde dolara visoku inflaciju. Postavlja se pitanje da li ce novi igraci da ubrizgaju nove 4 milijarde dolara u sistem? Ja nesto ne vidim da postoje oni koji su se poslednjih 10 godina dvoumili da li hoce da kupe bitkoin, pa tek sad prelomili da hoce. Hajce da vidimo, ima li takvih na forumu? Nema? Onda ce postojeci vlasnici da izgube 4 milijarde dolara vrednosti svog vlasnistva. Ko zeli da pogadja - gubitnici ce da budu sitni ili krupni kriptovernici?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 16:23 - pre 61 meseci
Citat:
pctel: A, ne, svako moze da odslusa par webinara i da prati neki blog, tamo pokupi nekoliko izraza na engleskom koje ne ume da prevede na srpski, na to nabaca i neke skracenice i komotno moze da se folira da je vrhunski strucnjak. Ali ja radim suprotno. Krenemo od toga da ne znam skoro nista. A ono malo sto znam mogu da opisem tako da me ceo svet razume, a ne samo berzanski spekulanti. Pa da krenemo jos jednom za ove koji su se kasnije prikljucili, ovog puta jos jednostavnije:

Dnevno se nastanca bitkoina u vrednosti oko 10 miliona dolara. Ti novonastancovani bitkoini uglavnom moraju biti brzo prodati i reinvestirani u struju i druge troskove, niko ozbiljan ne moze da izdrzi da zauvek finansira a nikada ne dopuni kasu. Da bi se cena bitkoina odrzala, potrebno je da se svakoga dana pojavi nova armija kupaca i donese 10 miliona dolara. I to sve pod uslovom da niko ne prodaje ono sto je ranije kupio. Nikad! Vec da samo kupuje i zaboravlja na njih. Ako se prodaje ono sto se ranije kupovalo, onda umesto pronalazenja armije kupaca sa 10 miliona dolara treba naci armiju kupaca sa 15... 20... 30 miliona dolara. Sto je naravno mnogo tezi posao.

Onima koji poseduju bitkoine nikako ne odgovara da cena istih pada. Zato su se oni organizovali kao propagandna armija koja pise po raznim blogovima, youtube kanylima, fejsbook grupama, forumima itd. Njihovi napori idu u dva smera - prvi ubediti ljude da sto pre treba kupiti bitkoine, druga ubediti onekoji su vec kupili da prodaju odloze do - zauvek. Imajuci to sve u vidu, ocigledno je da se ne moze verovati vlasnicima bitkoina jer sta god da ih pitamo oni ce bez obzira na stvarno stanje uvek pricati jednu od te dve price.

Cele ove godine, bitkoin nema sanse da privuce nove ulagace sa 10 miliona dolara dnevno da bi odrzao cenu na nekom nivou. Ali, oni koji imaju mnogo su se dosetili genijalne zamisli - da talasaju cenu gore-dole. To je ustvari vrlo lako kad imas mnogo bitkoina, a i vrlo profitabilno. Uzmimo da pojedinac ili grupa imaju milion bitkoina. I da je prosecna cena kad su poceli sa talasanjem bila naprimer 12.000$. Oni tada prodaju svojih milion bitkoina za 10-12 milijardi dolara, trziste se strmoglavi, cena padne a 6.000, onda oni kupe svojih
milion bitkoina za 6.000-8.000 dolara, podignu cenu, stave u dzep nekoliko milijardi dolara i usput kod naivnih stvore sliku da se trziste oporavlja i da treba kupovati. Potom opet prodaju, strmoglave cenu na 3.000, pa opet kupe i ostane im par milijardi a broj bitkoina koje poseduju im se ne smanjuje.

Dakle moj stav je jasan - nema tu trzista gde milioni ljudi kreiraju ponudu i potraznju, pa da pad kolicine dnevnog stancovanja bitkoina ima neki uticaj. Poslednji "halvening" prakticno nije imao uticaja a cenu. A sledeci koji ce biti u maju 2020 ce imati jos manje, jer je i nominalno dvostruko manji. Pet najvecih vlasnika bitkoina ima vksestruko vecu moc da se igra sa cenom. Ali, dugorocno samo na dole, nemaju mogucnosti da nasviraju cenu navise do nekih ludih iznosa. Dugorocni trend je da pad bude pomalo veci od rasta koji potom usledi. Do halveninga ima oko 400 dana, bitkoin ce do tada imati 4 milijarde dolara visoku inflaciju. Postavlja se pitanje da li ce novi igraci da ubrizgaju nove 4 milijarde dolara u sistem? Ja nesto ne vidim da postoje oni koji su se poslednjih 10 godina dvoumili da li hoce da kupe bitkoin, pa tek sad prelomili da hoce. Hajce da vidimo, ima li takvih na forumu? Nema? Onda ce postojeci vlasnici da izgube 4 milijarde dolara vrednosti svog vlasnistva. Ko zeli da pogadja - gubitnici ce da budu sitni ili krupni kriptovernici?


Znaci, nocoiner?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 16:58 - pre 61 meseci
Molim bez komentarisanja licnosti sagovornika, a svaki komentar na iskazane stavove je dobro dosao.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 17:49 - pre 61 meseci
Citat:
pctel: Molim bez komentarisanja licnosti sagovornika, a svaki komentar na iskazane stavove je dobro dosao.


Na koje stavove? Mislis na onaj stav da prethodni halvening nije izazvao skok od 500$ do 20.000$ ili da ce sledeci biti jos manji bas zato sto je "dvostruko manji"? To moze da se nazove svakako samo ne stav.

Ne znam samo kako te nije mrzelo da izbegnes odgovor na pitanje tolikim tekstom. Mislim, bilo je odmah jasno da ces da izbegnes svako od mojih pitanja nekim spinom samo nisam znao tacno sta ces da izvedes. Lepo kazi da si nocoiner i da ti je jedina svrha da ovde hejtujes jer ____ (upisi sam) i to je to. Idemo dalje. Ni prvi ni poslednji :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 18:06 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad: Na koje stavove? Mislis na onaj stav da prethodni halvening nije izazvao skok od 500$ do 20.000$ ili da ce sledeci biti jos manji bas zato sto je "dvostruko manji"? To moze da se nazove svakako samo ne stav.

Zasto tako mislis? Ako je skok cene poceo nakon vise od 6 meseci od smanjenja stancovanja, onda je prilicno jasno da ta dva dogadjaja nisu uzrocno-posledicna. Znaci, moramo sacekati novu 2021.godinu da vidimo ko je bio u pravu?


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 18:41 - pre 61 meseci
Citat:
pctel: Zasto tako mislis? Ako je skok cene poceo nakon vise od 6 meseci od smanjenja stancovanja, onda je prilicno jasno da ta dva dogadjaja nisu uzrocno-posledicna.


Sest meseci nakon? Pogledaj de grafik malo bolje :) Krenulo je da se odlepljuje od dna 12 meseci pre.

Razlozi su mnogobrojni. Pre svega oni koji su ulozili milione u opremu za rudarenje razmisljaju dugorocno. Njih ne zanima da li je cena juce bila X a danas manja ili veca za 0,3% i na kojoj menjacnici i slicne gluposti. Njih zanima sta ce sa njihovim ulogom da bude za 5-10 godina. I njima je u interesu da izrudareno prodaju sto je kasnije moguce. To naravno nije tako lako jer postoje troskovi. Struja, odrzavanje itd. I onda oni gledaju da plate ono sto se mora odmah a ono sto se izrudari se ne prodaje dan za dan nego sto je kasnije moguce. Na taj nacin se osim halveninga pravi jos veca nestasica na trzistu i onda pocinje da raste. Kada cena dodje do neke prelomne tacke onda mediji pocinju da je primecuju. I onda krece ludnica sve do vrha.

Citat:
Znaci, moramo sacekati novu 2021.godinu da vidimo ko je bio u pravu?


Sto se mene tice mozes da pocnes da posmatras vec za mesec dana. Tada ce biti godinu dana do halveninga.

I primeti da smo i 2012 imali halvening. Pogledaj kako se cena ponasala tada.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 18:52 - pre 61 meseci
Citat:
pctel:
-----
Cele ove godine, bitkoin nema sanse da privuce nove ulagace sa 10 miliona dolara dnevno da bi odrzao cenu na nekom nivou. Ali, oni koji imaju mnogo su se dosetili genijalne zamisli - da talasaju cenu gore-dole. To je ustvari vrlo lako kad imas mnogo bitkoina, a i vrlo profitabilno. Uzmimo da pojedinac ili grupa imaju milion bitkoina. I da je prosecna cena kad su poceli sa talasanjem bila naprimer 12.000$. Oni tada prodaju svojih milion bitkoina za 10-12 milijardi dolara, trziste se strmoglavi, cena padne a 6.000, onda oni kupe svojih
milion bitkoina za 6.000-8.000 dolara, podignu cenu, stave u dzep nekoliko milijardi dolara i usput kod naivnih stvore sliku da se trziste oporavlja i da treba kupovati. Potom opet prodaju, strmoglave cenu na 3.000, pa opet kupe i ostane im par milijardi a broj bitkoina koje poseduju im se ne smanjuje.
--------


Da otprilike tako.Ali....
Talasanje se može izazvati i ovako.Kada vlasnik ogromne količine BTC trguje sam sa sobom i počne kupovati sam svoje BTC po višoj cijeni nego što je dao pri prodaji.Naravno to može raditi samo Jasuši Akaši jer softverom izbjegne rudarenje.
Pojaviće se nešto kao da je veća potražnja od ponude i eto ga,Nekoliko noncoinera će se upecati i postati coineri.


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1348 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 19:02 - pre 61 meseci
Ok, samo još da objasniš zašto bi se neko upecao i pravim novcem kupio ništa?
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 19:33 - pre 61 meseci
Kad bih ja imao farmu
sa 50000 mašina za rudarenje
sve moje mašine bi radile isključivo na transakcijama
u kojima ja prodajem kripto.

Na taj način bih obezbedio kraće vreme za potvrdu mojih transakacija.
A to znači i brži priliv tako "omraženih" dolara
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 19:58 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ok, samo još da objasniš zašto bi se neko upecao i pravim novcem kupio ništa?

Zato sto ga prethodno ubedis da ce posle to isto nista da proda za mnogo vise pravog novca. Genijalno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 20:00 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ok, samo još da objasniš zašto bi se neko upecao i pravim novcem kupio ništa?


Odgovor na ovo pitanje je vrlo jednostavan .

Pohlepa !


Edit : vidim da je Pctel u isto vreme napisao skoro isto , samo drugim recima
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 21:34 - pre 61 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ok, samo još da objasniš zašto bi se neko upecao i pravim novcem kupio ništa?

Zato sto ga prethodno ubedis da ce posle to isto nista da proda za mnogo vise pravog novca. Genijalno.


Pravim novcem. Evo što je Alan Greenspan (nadam se da ste čuli za njega) izjavio u vezi s pravim novcem pre neku godinu:

Citat:
The United States can pay any debt it has because we can always print money to do that. So there is zero probability of default" said Greenspan on NBC's Meet the Press


https://www.cnbc.com/id/44051683
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 21:50 - pre 61 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: The United States can pay any debt it has because we can always print money to do that. So there is zero probability of default" said Greenspan on NBC's Meet the Press


I tu je glavna prednost BTC-a. Ne moze da se dostampava kad nekom politicaru padne na pamet.
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 22:14 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad

I tu je glavna prednost BTC-a. Ne moze da se dostampava kad nekom politicaru padne na pamet.

Ako na kripto farmi imam 50000 mašina
od kojih prva ima wallet1 a 50000-ta mašina ima wallet2.
I iz wallet1 pošaljem BTC u wallet2.

Nakon potvrde transakcije da li sam postao političar?
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 22:37 - pre 61 meseci
Ovde izgleda 90% ljudi troluje/hejtuje i ne veruje u tehnologiju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440142 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.