Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hardver za RAD Studio

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Hardver za RAD Studio

[ Pregleda: 2294 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
37.203.91.*



+1 Profil

icon Hardver za RAD Studio08.11.2017. u 02:13 - pre 77 meseci
Prilikom izrade FMX aplikacija racunar je blago receno spor.
Kad koristim LiveBindings ako vise komponenata vezem sa bazom podataka
skoro da se jedva izvrsavaju.
Sa VCl nemam nekih problema ali FMX malo jace aplikacije presporo.
Problem je sto ne znam sta je usko grlo tj sta utice na rad.
Procesor, OS, sam RAD studio (10.1).
Konfiguracija na kojoj radim je i5 3570K 3.6 GHZ, 8 GB DDR3, SSD disk, NVidia 1060 GTX 6 GB
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio08.11.2017. u 10:16 - pre 77 meseci
> Prilikom izrade FMX aplikacija racunar je blago receno spor.

Program ili racunar?

> Kad koristim LiveBindings ako vise komponenata vezem sa bazom podataka skoro da se jedva izvrsavaju.
> Sa VCl nemam nekih problema ali FMX malo jace aplikacije presporo.
> Problem je sto ne znam sta je usko grlo tj sta utice na rad.
> Procesor, OS, sam RAD studio (10.1).
> Konfiguracija na kojoj radim je i5 3570K 3.6 GHZ, 8 GB DDR3, SSD disk, NVidia 1060 GTX 6 GB

Racunar ti je dobar, tu nije problem. Poslednje kad sam probao FMX data binding je bilo u XE3 i slicno je bilo, prikazes 100 rekorda i nekako ide, vec sa 200 ne valjda nista. Koristio sam ListView ili kako se zvase za prikaz, znam da su uradili neka poboljsanja u FMXu ali je mislim i dalje to vrlo lose, probaj sa nekom alternativom (cak i sam da upisujes podatke). Takodje probaj CrossVCL, koristis VCL kontrole a kompajlira se kao Mac i Linux. Ili TurboCocoa, radis UI u Android Studiju/xCodu a pises u Delphiju.
 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
31.176.226.*



+1 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio08.11.2017. u 19:20 - pre 77 meseci
Probao sam CrossVCL skotnao sam brzo kako radi, medjutim koliko vidim opdrzava jako malo komponenata.
Nisam nasao da podrzava bilo sto od reporting alata, cak ne podrzava ni obicne fotografije iz standardnih
vcl, organizer ne podrzava nikakav.

U svakom slucaju kanim se kupovati novi racunar e sad nisam siguran generalno u cemu bi dobio na perfomansama
sa razvojnim alatima trenutno koristim Delphi ali cu jako brzo mislim ici na Visual Studio i android studio. Dakle na sta
po vama da idem na vise jezgri ili na brzinu jedne jezgre. Nisam siguran koliko koriste RAD alati vise jezgri.
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio08.11.2017. u 21:16 - pre 77 meseci
Delphi podrzava Parallel programing tj. rad sa više jegara(trejdova) istovremeno. Postoje komponente za to.U novijim verzijama ukljucena je OmniThreadLibrary koja se smatra za najkvalitetniju.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio08.11.2017. u 22:57 - pre 77 meseci
> Probao sam CrossVCL skotnao sam brzo kako radi, medjutim koliko vidim opdrzava jako malo komponenata.
> Nisam nasao da podrzava bilo sto od reporting alata, cak ne podrzava ni obicne fotografije iz standardnih
> vcl, organizer ne podrzava nikakav.

Koliko sam video narednog meseca treba da izadje verzija sa podrzanim vecim brojem standardnih delphi komponenata, za reporting je mozda resenje generisanje izvestaja u html ili pdf formatu sto se moze raditi direktno iz Delphija, nezavisno od FMXa. U svakom slucaju je jako interesantan proizvod, to inace radi ista ekipa koja je i napravila VgScene (Embarcadero ga je kupio i nazvao FMX).

> U svakom slucaju kanim se kupovati novi racunar e sad nisam siguran generalno u cemu bi dobio na perfomansama
> sa razvojnim alatima trenutno koristim Delphi ali cu jako brzo mislim ici na Visual Studio i android studio. Dakle na sta
> po vama da idem na vise jezgri ili na brzinu jedne jezgre. Nisam siguran koliko koriste RAD alati vise jezgri.

Bolje ti je da imas vise jezgara tj. pravih jezgara tipa QuadCore, ako ne radis neku grafiku brzina je nebitna. Stavi vise memorije 16 ili 32GB i najbitnije PCIe SSD (top klasa je i do deset puta brza od obicnih SSDova). Ako planiras notebook sa tim performansama onda racunaj na znacajno ulaganje, ali ako mozes izvesti da ga kupis i doneses iz USA onda je to sasvim validna opcija.
 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
31.176.226.*



+1 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio09.11.2017. u 00:15 - pre 77 meseci
Hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
31.176.226.*



+1 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio09.11.2017. u 02:53 - pre 77 meseci
Spomenuli ste da mogu direktno iz delphija generisati izvjestaje u pdf i html ja sam za to do sada koristio
razne komponente.
Kako to mogu raditi bez dodatnih komponenata?
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio09.11.2017. u 13:34 - pre 77 meseci
Ja bih malo ulozio u hladjenje i lupio manji overklok, ipak imas K verziju procesora. Izvukao bi 20-30% vise performansi, mozda i vise zavisno od aplikacije.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio09.11.2017. u 14:40 - pre 77 meseci
> Spomenuli ste da mogu direktno iz delphija generisati izvjestaje u pdf i html ja sam za to do sada koristio razne komponente.
> Kako to mogu raditi bez dodatnih komponenata?

html u principu mozes lako generisati i sam ali je to malo nezgodno za rad. Lakse je da generises na osnovu nekog sablona (gde polja menjas sa svojim podacima), pogledaj mustache on je jako dobar u tome. Jos lakse je sa nekim html reportingom poput, https://delphihtmlcomponents.com/reports.html.

Za PDF ja sam koristio SynPDF (dolazi uz mORMot, takodje pogledaj i SynMustache) i mORMotReport, to je licno moj favorit, vrlo lako se generise iz koda i prave se razne tabele. Nema GUI sistem za setovanje pozicija ali meni to ne smeta, ima print previw ili direktno snimis kao PDF pa njega prikazes.

Evo primera generisanja isvestaja koji prikazuje detalje o login klijentima.

Code:

var
  rpt: TGDIPages;
  i: Integer;
begin
  // Create and fill pdf report
  rpt := TGDIPages.Create(Self);
  try
    rpt.Caption := TAction(Sender).Caption;
    rpt.Orientation := poLandscape;
    rpt.BeginDoc;

    rpt.Font.Name := 'Calibri';
    rpt.Font.Size := 12;
    rpt.SaveLayout;
    rpt.Font.Style := [fsItalic];
    rpt.TextAlign := taRight;
    rpt.AddTextToFooterAt(Application.Title, rpt.RightMarginPos);
    rpt.RestoreSavedLayout;
    rpt.AddTextToFooter(DateTimeToStr(Now));

    rpt.TextAlign := taRight;
    rpt.AddPagesToFooterAt('Page %d of %d', -1);

    rpt.DrawTitle(rpt.Caption, True);
    rpt.NewHalfLine;

    rpt.AddColumns([35, 55, 10]);
    rpt.AddColumnHeaders(['Client', 'Description', 'Last seen'], True, True);

    for i := 0 to 1000 do
    begin
      rpt.DrawTextAcrossCols(['Client' + IntToStr(i), 'Neki opis', DateToString(Now)]);
    end;

    rpt.EndDoc;
    rpt.ShowPreviewForm([rNextPage, rPreviousPage, rGotoPage, rPageAsText, rPrint, rExportPDF, rClose]);
  finally
    rpt.Free;
  end;
end;


 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
37.203.91.*



+1 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio13.11.2017. u 15:21 - pre 77 meseci
Postavio sam snimak otvaranja aplikacije i samo jednom modula u delphiju.
U ovim uslovima dnevno potrosim cca preko sat vremena samo na otvaranje
i zatvaranje formi, studia itd....sto stvarno iscrpljuje
Neznam kako stvari stoje sa ostalim okruzenjima za malo vece aplikacije
ali sa ovim stoji kod mene poprilicno sporo.
Ovo je VCL a FMX za aplikaciju od cca 70 formi ne smijem ni pomisliti
video:
https://youtu.be/UDpNzqJcdEo
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio13.11.2017. u 15:56 - pre 77 meseci
FMX jeste problem. Jako loše odrađeno. Za sitne aplikacije može nekako da prođe, ali za korpulentnije jako usporava. Verovatno brzo potroši memoriju. Možda bi neko rešenje bilo da dinamički konstruišeš okruženje aplikacije. Ovde mislim da dinamički kreiraš i koristiš one komponente koje su ti trenutno potrebne, dok bi sve ostalo bila fasada. Ovo bi malo usporilo izgradnju aplikacije ali bi održalo brzinu.
Prvo što mi pada napamet je pitanje da li sve forme kreiraš kad kreiraš aplikaciju. Ako to radiš to ti nije dobar prostup. Kreiraj samo glavnu formu. Ostale kreiraj kad ti budu potrebne.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio13.11.2017. u 16:23 - pre 77 meseci
> Postavio sam snimak otvaranja aplikacije i samo jednom modula u delphiju.
> U ovim uslovima dnevno potrosim cca preko sat vremena samo na otvaranje
>Ovo je VCL a FMX za aplikaciju od cca 70 formi ne smijem ni pomisliti video:

Ovo je blagi uzas, pa kako radis uopste? Dakle ovo ti je VCL, nije FMX aplikacija?
Mislim da promenom hardvera neces puno postici, pre svega tipujem nesto kod tebe nije dobro postavljeno.
Gde se nalaze ove slike (embedovane u formi, u modulu, resursu) i u kom su formatu, kolika je prosecna velicina dfm fajla, koliko eksternih biblioteki koristis i da li se sve koriste u ovom projektu, da li koristis neke IDE pluginove?

Imas li instalirane DDevExtension i IdeFix pack? Ako nemas, obavezno instaliraj (cuda cine za ubrzanje rada)
http://andy.jgknet.de/blog/ide-tools/ddevextensions/
http://andy.jgknet.de/blog/ide-tools/ide-fix-pack/

Takodje probaj da disejblujes live binding packages (Component/Install Packages) ili jos bolje da obrises/preimenujes live binding bplove.


 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
31.176.215.*



+1 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio13.11.2017. u 19:14 - pre 77 meseci
Ovo je najtezi primjer grafika je externa nije u izvornom kodu ali ima jako mnogo komponenata.
Izvrsna datoteka radi poprilicno brzo ali generalno delphi mi je spor na vecim projektima.
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio13.11.2017. u 19:51 - pre 77 meseci
Moguće je da neke od externih komponenata dosta usporavaju rad delphija.
Inače delphi je osetljiv na broj komponenata. Moj predlog ti je i dalje da neke elemente programa kreiraš dinamički. Biće sporije ali će ti rasteretiti projekat.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio13.11.2017. u 21:28 - pre 77 meseci
> Izvrsna datoteka radi poprilicno brzo ali generalno delphi mi je spor na vecim projektima.

I sve te eksterne komponente ti trebaju u tom projektu? Ti mozes precizno odrediti koji paketi ce biti aktivni za svaki projekat, ako nesto ne koristis u tom projektu, izbaci ga a ostavi samo tamo gde se doista koristi.
Takodje disejbluj live binding pakete i instaliraj IdeFixPack i DDEvExtensions, uveren sam da moras dobiti neko ubrzanje.

 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
37.203.94.*



+1 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio18.11.2017. u 04:47 - pre 77 meseci
Ipak procesor igra bitnu ulogu.
Ubacivanjem tj prelaskom sa 3507K na I7-8700K sve gore navedeno se poboljsalo 30-40 %.
Takodjer sam primjetio da sam delphi ne koristi sve jezgre ves kod mene od 12 navali 2 mozda 3 govorim dakle o delphiju
a ne aplikacijama koje u njemu pisemo.Dakle preko 4 jezgre nema nikakvog efekta.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Hardver za RAD Studio18.11.2017. u 10:24 - pre 77 meseci
Ne znam sta su uradili sa delphijem, zadnji put kad sam radio u njemu je bilo 1999 i tad je leteo na masini sa 32mb rama i 120mhz 486 ici ;p
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Hardver za RAD Studio

[ Pregleda: 2294 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.