Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access ponisti button

[es] :: Access :: Access ponisti button

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5617 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access ponisti button21.11.2017. u 12:05 - pre 77 meseci
Ako hoćeš da dobiješ za određenog zaposlenog u kojim sve firmama trenutno radi bez onih firmi gde je prestao da radi, odnosno gde je popunjeno polje „DatumPrestankaRada”, onda u upitu u redu Criteria za to polje napiši: Is Null, a takođe u redu Criterija za polje „ZaposleniID” napiši: [?].
 
Odgovor na temu

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon Re: Access ponisti button21.11.2017. u 14:32 - pre 77 meseci
nekuzim zasto mi treba polje „DatumPrestankaRada” to opce ne koristim u upitu?
pogledaj upit po id zaposlenog ili pogledaj link

link upita

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access ponisti button21.11.2017. u 15:06 - pre 77 meseci
Napravio sam ti 12.11.2017. u 17:33 model bez redudance. Dodavanjem tabele „Unos” ti je ponovo praviš. Upite koji koriste tabele koje narušavaju normalne forme u principu ne popravljam. Samo sam ti odgovorio na pitanje koje si postavio. U tvom pitanju je glagol raditi u prezentu (radi). To prejudicira da treba izostaviti one zapise gde je zaposleni zaključio radni odnos, jer tamo više ne radi.
 
Odgovor na temu

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon Re: Access ponisti button21.11.2017. u 15:30 - pre 77 meseci
Citat:
Getsbi: Napravio sam ti 12.11.2017. u 17:33 model bez redudance. Dodavanjem tabele „Unos” ti je ponovo praviš. Upite koji koriste tabele koje narušavaju normalne forme u principu ne popravljam. Samo sam ti odgovorio na pitanje koje si postavio. U tvom pitanju je glagol raditi u prezentu (radi). To prejudicira da treba izostaviti one zapise gde je zaposleni zaključio radni odnos, jer tamo više ne radi.


ok ocigledno nisam razumio.
gdje bi trebao onda dotati polja koja su u "tablici unos"
imam znaci ljude i firme u kojima rade sad moram negdje upisati nijhova primanja.
neki rade u 3 firme i imaju proviziju, neki u samo dve i isto imaju proviziju, a ostali u samo jednoj (za tu nije problem :) ).

nemam ono radi od -do kad radi radi kad ne dobi pedalu :)))

mrvicu je zbunjujuce dok se ne shvati :)
a valjda sam dobro postavio pitanje da bi razumjeli?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access ponisti button21.11.2017. u 17:05 - pre 77 meseci
Ako ćeš da vodiš evidenciju o isplatama, onda dodaj još jednu tabelu ali vodi računa da u njoj ne dodaješ polja kao što su: ina, billa, konzum, DV, spar, zet..... etc., jer su to nazivi firmi koje već imaš u tabeli Firma. Ti nazivi firmi imaju svoj identifikacioni broj koji koristiš u vezama ka drugim tabelama.
Bilo bi dobro da pročitaš neku knjigu koja tretira relacionu teoriju i normalizaciju. U suprotnom ćeš stalno da praviš greške.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon Re: Access ponisti button23.11.2017. u 17:48 - pre 77 meseci
Getsbi,

ova slika mi pomogla riješio sam taj dio.HVALA!!

Sad novo pitanje:)
Imam zaposlenike i njihove firme, kako na koji način da napravim slijedeće:

Novi zaposlenik Geetsbi radi u firmama 1,2,3, + ( u form sam napravio da dodajem novog zaposlenika) ali kao da dodam tom zaposelniku odmah firme u kojima radi?
pokušao sam check box ali daje mi odabir samo 1 meni treba recimo 2 ili vise neki prijedlog link ili?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access ponisti button23.11.2017. u 18:44 - pre 77 meseci
Napraviš sistem forma i podforma. Ova prva je nad tabelom Zaposleni, a podforma nad tabelom Firma_Zaposleni. Moraju da budu povezane preko osobina Link Master Fields i Link Child Fields.
Polje pogodno za povezivanje je ZaposleniID. Glavna forma neka ti bude tipa Singl, a podforma tipa Datasheet. U toj podformi nad poljem FirmaID napravi ComboBox iz kojeg ćeš da biraš firme. Tako ćeš za jednog zaposlenog moći da dodaješ više firmi i sve to da bude udobno za unos i vidljivo jednim pogledom.
Pročitaj malo iz neke Access knjige ili po forumu oko formi i podformi.

 
Odgovor na temu

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon Re: Access ponisti button23.11.2017. u 19:44 - pre 77 meseci
ok HVALA!!
 
Odgovor na temu

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon Re: Access ponisti button04.12.2017. u 18:37 - pre 77 meseci
kako da iz formsa sa dbl clik uzme podatak iz tablice?
otvorim sa makro na dbl klik tablicu ali ne znam kao da preuzmem podatak iz tablice.
znam sa combobox i listbox ali postoji li sa dbl clik?

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access ponisti button05.12.2017. u 05:13 - pre 77 meseci
„On Dbl Click” je događaj i trebalo bi napisati VBA kôd. Tabelu ne treba da otvaraš fizički. Koristi se metoda „Open Rcordset”. Pročitaj na forumu temu „Često postavljana pitanja” i linkove pod stavkom 2. Tamo ima i zakačenih primera.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access ponisti button

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5617 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.