Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce da firma primi uplatu fakture preko TransferWise-a?

[es] :: E-Poslovanje :: Da li je moguce da firma primi uplatu fakture preko TransferWise-a?

[ Pregleda: 3504 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gandra404
inzenjer softwarea, ESS

Član broj: 169585
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Da li je moguce da firma primi uplatu fakture preko TransferWise-a?20.10.2017. u 09:47 - pre 79 meseci
Moja firma je odradila neki posao za klijenta u inostranstvu. On je pokusao da plati fakturu koristeci TransferWise.
Nije uspeo. Covek mi je sherovao screen i gledao sam.
Ako izabere opciju USD za placanje izgleda da taj sistem po defaultu pretpostavlja da je u pitanju USA pa trazi neki routing number.
Ako izabere opcijuEUR i onda unese IBAN on prepozna banku ali izadje crvenom bojom greska kako bnka nije u EU.
Sad da li je problem u banci ili Srbiji?
Radi se o SBER banci. To je ruska banka i mozda je na nekoj listi blokada od strane USA i zbog toga ne prolazi? Ako jeto otvorio bih racun i u nekoj drugoj banci tipa Inteza ili Raifaizen.
Ako je problem sto Srbija nije u EU onda mi nema pomoci za ovaj vid placanja.
Da li neko ima iskustva sa ovim?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li je moguce da firma primi uplatu fakture preko TransferWise-a?20.10.2017. u 17:05 - pre 79 meseci
Problem je do sajta koji pretpostavlja da je IBAN samo za EU zemlje, kao da se koristi SEPA, a ne SWIFT. Nema ti pomoci.

Uzjedno je taj sajt jos jedan fee muncher samo, uzima 5% za konverziju, a nista ne dobijas time. Nase banke daju bolje kurseve.

Neka ti lepo posalje bilo USD bilo EUR direktno wire-om u Srbiju, samo neka bira opciju OUR za troskove, inace ces ih ti platiti, a oni mogu biti ogromni.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Da li je moguce da firma primi uplatu fakture preko TransferWise-a?

[ Pregleda: 3504 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.