Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+

Strane: 1 2

[ Pregleda: 56349 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 02:12 - pre 79 meseci
Imao sam VDSL2 20/2 Mbps kod Telekoma, u Klenovniku, i sve je bilo OK, dok nisu pre mesec i po' prekinuli VDSL2 i ja sam zvao i žalio se i odmah u roku od sat vremena je došao majstor i rekao mi je da ne može više VDSL2 na mojoj liniji i da pređem na ADSL2+ 10/1.

Ja sam prihvatio, međutim meni ADSL2+ očajno radi, SNR 7.6/6.2 dB (Up/Down) ali je Interleave čak 480, veza mi puca na par sati, nekad na par minuta kad je baš loše ili kad pada kiša, kod mene ništa nije menjano, oni neće da mi vrate VDSL2 jer "ne može" i ne mogu ništa brže od 10/1.

E sad, ako je meni ugovor na 20/2, da li ja mogu da im se žalim da mi vrate taj VDSL2 ili da tražim raskid, mada mi cilj nije raskid jer su monopol pa ne mogu nikoga drugog da nađem.

Napominjem da mi je razdaljina od centrale 449 metara po modemu, ali mi to nema smisla jer telekom tvri da je 1.5 km, a ja sam ne verujem modemu jer mi to deluje malo, s'o bzirom da u selu nemam DSLAM.

Ništa od instalacija nije menjano, modem je ZTE H367N, telefon nije uključen u spliter nego u modem, jer je to VoIP tj. BBTF linija, dakle ide KABL -> SPLITTER -> MODEM -> TELEFON.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 02:27 - pre 79 meseci
Evo jedne moje prepiske sa njima od pre par dana:

``

>Zdravo zivo!

>

>Interesuje me, posto sam i dalje pod ugovorom, da li je moguce

>promeniti internet paket?

>Trenutno sam na 20/2, a posto se radovi na mrezi privode kraju i imacu

>uslova za vece brzine, da li je ikako moguce preci na veci paket?

>
``

MTS:

Poštovani Dragane,



Hvala što koristite naš servis.



S obzirom da su ugovorom o korišćenju Adsl usluge uređeni međusobni odnosi Telekoma Srbija i korisnika, odnosno da korisnik potpisom ugovora potvrđuje da je sa uslovima istog u potpunosti upoznat i saglasan, obaveštavamo Vas da ne postoji mogućnost menjanja uslova ugovora u toku trajanja ugovora. S tim u vezi promenu brzine možete izvršiti po isteku ugovorne obaveze.



Zahvaljujemo na razumevanju.

---------------------------------------------------------------

Pa ti sad povuci paralelu i pogledaj da se ugovorna obaveza odnosi samo na klijenta. Oni mogu da menjaju uslove kad i kako hoce, dok ti, koji to sve pacas, ne mozes. Tolko.

A o tome da im je trebalo celih 3 dana da odgovore na ovaj e-mail, ne treba ni trositi reci. Pre bi mi postar pismo doneo nego da se oni nakane da odgovore na pisljivi mail 3 recenice. Ozbiljnost na nivou!

A od tih 20/1 sam izvlacio oko 10/1 zbog lose infrastrukture, a oni mi predlozise paket 20/2. Sada, kad sam dobio uslov za vece brzine, ni da cuju, a samo zato sto je cena izmedju paketa 20 i 50 neka mizerija poput 100rsd. Da je cena duplo veca, itekako bi mi izasli u susret i zvali da potpisem nov ugovor - garantujem.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 13.09.2017. u 03:38 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 02:35 - pre 79 meseci
Meni ugovor ističe u decembru ove godine koliko se sećam, ali ne znam da li da obnavljam uopšte ili da uzmem neki drugi net, mada nemam ništa fiksno osim TotalNET od SBB/TotalTV, ali je to idiotizam jer oni koriste telekomovu mrežu pa neću ništa bolje dobiti.

Jel imaš iskustva sa onom optikom, tj. FTTB/FTTH? Koliko to košta, gde sve ugrađuju, itd...?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 02:45 - pre 79 meseci
Stvarno ne bih znao, jer sve zavisi iz kog si grada i iz kog dela i da li tuda prolazi optika.
Napisi gde se nalazis i neko ce da se javi. Ako imas tehn. mogucnosti za optiku, nemoj ni da razmisljas...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 02:53 - pre 79 meseci
Naravno. Nalazim se u Klenovniku, pored Kostolca, ulica je Božidara Dimitrijevića BB. Naravno ako imam optiku uzeću, ali ne verujem jer ovi "ludaci" su mi i VDSL2 ukinuli koji je sasvim OK radio prethodne dve o po' godine. Inače zvao sam sad tehničku podršku i žalio se i on kaže ja ću se daljinski ulogovati u modem i izmeriti brzinu, izmerio i kaže da je brzina dobra, što je meni apsurdno, ping 4ms, download 10 upload 0.8, to jeste tačno jer sam i ja odmah izmerio ali nije skoro nikada takva brzina nego bude oko 1.25/0.16 i ping 300 ms.

Interleave mi je 480 što je čudno, koliko znam ide do 64 a ne do 480.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 11:50 - pre 79 meseci
Koji modem imas?

Ajd uslikaj stranu gde su DSL parametri da vidimo kakav je kvalitet veze uopste.

Evo moji parametri pre i posle zamene kablova i banderice. Zamenili samo kablove koji nisu bili upredeni sa novima koji su deblji i upredeni. Ostaje jos da skopcaju sve to na novu centralu, valjda neka mini koja je bliza pa ce sve to biti jos dosta bolje.


(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 11:53 - pre 79 meseci
ZTE H367N je modem, jedini IAD VDSL2 koji nude, a pritom koliko vidim jedan od najboljih ako ne i najbolji. Jedva sam iskukao da mi taj daju.

Stranica sa parametrima sledi u attachment.


Inače rekli su mi iz tehničke podrške da je oko 1100 metara razdaljina od centrale, što mi je čudno jer kalkulatori online pokazuju do 440 metara sa datim SNR-om.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:14 - pre 79 meseci
Imas Vip i Telenor kucni net koji su i brzi i bolji od ADSL/VDSL-a. Jedino ako ti ne odgovara "samo" 100-200GB mesecno...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:18 - pre 79 meseci
Imam Vip-ov 4G net ali je signal jako loš u Klenovniku, u Drmnu je perfektan i tu koristim MADNET 10/2 Mbps kao backup link, i tu 4G net radi jako dobro, pošto sam pored elektrane, ali u Klenovniku jako loše radi, i to je samo 800 MHz bazna stanica stoga je i maksimalna brzina manja nego na 1800 MHz u drugim gradovima/selima.

Telenor bih uzeo da nisam već u kandžama Vip-a jer možda bolje radi, ali pošto mi je ugovor nov čekam i nadam se boljem. Inače protip za one koji imaju ograničen bandwidth -- jedna reč (dobro, dve) -- Vip Drop.
Skineš nešto na server, ima kod Amazon-a AWS Windows Server 2016 besplatno godinu dana, uploaduješ na Vip Drop i skineš na telefon i prebaciš na komp, ali nije preporučljivo skidati filmove ili tako nešto jer predpostavljam da banuju zbog piraterije, možda i prijavljuju policiji, ne znam, nisam probao...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:27 - pre 79 meseci
Noise Margin(Up/Down) 7/6 dB je dosta lose. Zato i neki max koji mozes da izvuces ( teoretski )je 19mb, a u praksi je to nekih 12mb, bar kako sam ja merio.
Ako se poboljsa noise/margin, automatski se poboljsava brandwith i onda mogu da ti pojacaju paket.

Mogu oni da puste 20mb, ali neces moci izvlaciti vise od nekih 12-13max i veza bi cesce pucala, nego kad ogranice. Isto kao i kod mene. Cim se noise poboljsao zamenom kabla, izvlacim oko 20mb koliko su i pustili.
Ne znam sta da ti kazem, raspitaj se kod njih da li imaju u planu resavati infrastrukturu kod tebe u kraju.
Ako se vise korisnika zali na pucanje neta, IPTV-a, moraju to resavati. Koliko im treba da pocnu radove, tesko je reci. Ovde kod mene se ljudi zalili 2 godine, i tek nedavno poceli da menjaju kablove, ubacuju nove centrale...jer im svi odose posle isteka ugovora, sto im nikako ne ide u prilog, naravno.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:28 - pre 79 meseci
Da ali zašto je pre radilo bolje na VDSL2 a sada radi tako loše, a ništa nisam menjao, to je meni misterija, pre sam imao 25 Mbps download i 1.75 upload...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:32 - pre 79 meseci
Nagadjam, ali tebe kao da su prebacili na drugu centralu. "Nekome" je trebao VDSL port verovatno u tvojoj staroj centrali i ti si izvisio. Ili su celu centralu pomerili, zbog nekih radova ili problema sa iznajmljivanjem prostorije za istureni stepen...

Ako ih samo pitas da li moze raskid, dobices isti piglu odgovor kao sto je citiran u temi. Ali Telekom se ne cima toliko da zadrzava korisnike, pa ako vise cimas, dobices raskid i pre isteka UO, bez penala. Pogotovu sto ti je manje od 3 meseca ostalo. Samo istraj.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:34 - pre 79 meseci
Da, to mi je palo na pamet. Videću da kukam za brži net, ako neće tražiću raskid pa onda kod nekog trećeg, ili nikodkoga, jer nema trećeg.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:35 - pre 79 meseci
Mozda se u medjuvremeno jos vise pogorsalo stanje veze i onda su ti ogranicili. Vidi se da je max nekih 19mb koji teoretski moses da izvuces.

Ako imas koji screen shot kada si izvlacio 20mb pa postavi da vidimo razliku.

Oni su ti samo odradili da bude stabilna veza, a morali su tako, inace bi ti pucala svako malo konekcija. Izvlace se kako znaju i umeju, a zabole ih da placas 20mb, a dobio 10.

Na kraju krajeva, zali se Ratelu. Pa imaju 2 izbora, da prevremeno raskinu ugovor i plate ti razliku koju si placao, a koju sada imas, iloi da to resavaju u sto kracem roku, pa nek se misle oni.

Umesto da wnago izade na teren, pogledaju sta i kako, da li enjati kabel makar do bandere, njima je lakse da se prepucavaju ovako na daljinu sa tobom, pa kome pre doppizddi.
Online podrka im za to i sluzi. Ta skidaju s kurrcaa ove koji se zale, a nisu u stanju da rese problem. Znaci, placaces i dalje ono sto ne stoji u ugovoru, a ne daju ti da raskines, ma zamisli ti to.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 12:55 - pre 79 meseci
Nemam screenshot, nažalost. Žalim se ne samo zbog brzine, nego zbog toga što mi brzina varira i veza puca, pogotovu kad pada kiša. Kablovi idu pod zemljom, tako da ne verujem da su išta menjali jer bi morali da kopaju.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 13:39 - pre 79 meseci
Da, i meni je pucala veza svako malo. Sda idu na mini banderice kablovi i bas su kvalitetni. I nema da puca vise. Mora to kod tebe da se menja, jbg. Skupite se ti i jos par komsija i zalite se da vam puca net, tv...i mora da posalju ekipu da to rese, nemaju izbora. Shebu oni to za par dana kad hoce da rade...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+13.09.2017. u 17:03 - pre 79 meseci
Dok tu nema fine optike pod zemljom, nema nista od dobre veze :) Centar BG muci muku, mogu da zamislim kako je na ostalim mestima. Istina, Telekom drzi infrastrukturu, ne moze niko drugi da uradi nista po tom pitanju koja ce ti biti max brzina. A ako hoces iskreno, Telekom/MTS apsolutno zabole ona stvar da izadju u susret korisnicima. Firaju svoju pricu i to je to... Jedino ako nije u planu u potpunosti menjanje te tvoje centrale pa je ovo neki prelazni period, nemam pojma. Salji mailove svim provajderima pa vidi sta mogu da ti kazu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+14.09.2017. u 14:31 - pre 79 meseci
Evo i sada posle skopcavanja na novu centralu. Signal se znatno poboljsao.


(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+20.09.2017. u 17:59 - pre 79 meseci
Bili su ljudi iz telekoma, nešto su radili iza kuće, merili i stavili su me na ADSL2 (bez +), sada je Noise Margin 4.7.


A evo i koja je brzina trenutno (varira od 0.3 do 4)


Pritom imam i IPTV koji troši između 4 i 6 Mbps...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+20.09.2017. u 20:43 - pre 79 meseci
U Srbiji ne postoji ADSL2 , bez plusa , sto ti lepo i pise na ekranu .

Pre njega je postojao ADSL1 aneks B i to je sve . Naravno sada je gde ima uslova VDSL .

U sustini brzina ti je O.K. za paket 10/1 , jer ti ostatak " jede " IPTV .

Ja sam u Beogradu , na 400 metara od izdvojene centrale , koja nema VDSL , na ADSL2+ u paketu 10 . dobijao 8 , bez IPTV, samo cist net ! I to je sasvim normalno za Raspali Telekom .

Tako da ne vidim cemu frka sto tamo u nekim Selima po Nedodjijama , nema poslednje tehnologije , kada Mrtvi Telekom to ne moze ni po Beogradu da sprovede .
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom nestali uslovi za VDSL2, prebačen na ADSL2+

Strane: 1 2

[ Pregleda: 56349 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.