Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hp omnibook/operativni program

[es] :: Windows desktop :: Hp omnibook/operativni program

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4007 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale81bg
Beograd
samozaposlen
Beograd

Član broj: 337133
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 15:17 - pre 80 meseci
Moj problem je sledece prirode.

Imam laptop Hp omnibook xt1500. Na njemu je instaliran WindowsXP. Hocu da instaliram Win 10 ili Linux Mint. Problem se javlja sa Biosom. Ne radi mi citac diska da bih to uradio pomocu diska, stari laptop je pa ne moze sa Usb da se boot-je. Cita samo usb flopy.

Da li mogu bez ulaska u Bios da instaliram Win?

Hvala na razumevanju i odgovoru!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.static.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 17:24 - pre 80 meseci
Da li si siguran da taj laptop može da tera bilo šta novije od XPa?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 17:47 - pre 80 meseci
Taj laptop dolazi sa 256MB RAM-a, Win 10 ne može. Neki Linux bi možda mogao, ali pitanje je koji bi radio na tako slabašnoj mašini.
 
Odgovor na temu

sale81bg
Beograd
samozaposlen
Beograd

Član broj: 337133
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 18:34 - pre 80 meseci
Laik sam pa su pitanja mozda glupa.

Lap top mi treba iskljucivo zbog posla. Ako mi se ne preporucuje menjanje operativnog sistema da li se moze resiti glavni problem ili je jedino resenje promena?

Naime jedina njegova funkcija je da prikacim Usb mikroskop. Skino sam softver na njega i radi medjutim slika je muljava, nije kao sto sam navikako i ne vrsi funkciju. Rezolucija ekrana je sasvim pristojna ali kada prikacim mikroskop nicemu ne valja.

Jos jednom hvala na razumevanju i odgovorima.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 20:09 - pre 80 meseci
Nikakva promena operativnog sistema ti ne pomaže. Pretpostavljam da taj stari lap top ima USB 1.0 i da ga softver tako prepoznaje. Zbog toga (moguće) obara rezoluciju mikroskopa jer je taj USB spor.

Te je samo moja teorija. Pogledaj specifikaciju tvog USB mikroskopa, da li ima USB 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 3.0 ili 3.1
Tvoj lap top bi trebalo da ima istu ili bolju verziju USB porta, kako bi prenos podataka mogao da ide punom brzinom.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 20:20 - pre 80 meseci
Uzgred, ne mora USB da je kritičan u celoj priči. Možda softver zahteva određenu procesorsku snagu za maksimalnu rezoluciju, možda grafičku karticu određenog tipa, možda je brzina diska kritična. Uglavnom, menjanje operativnog sistema neće ubrzati računar.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program23.08.2017. u 20:27 - pre 80 meseci
Djoka_l je na dobrom tragu

Treba da proveris koji USB ima laptop , za mikroskop nije vazno , ako na drugim kompjuterima radi dobro .

USB 1 ima brzinu od 1 Megabajta u sekundi maximalno, cesto ne postize maksimum , i to je nedovoljno za kvalitetan prikaz , USB 2 ima brzinu od 48 Megabajta max. u sekundi i sa njim onda nema problema .

Kakva je brzina najlakse ces izmeriti tako sto stavis bilo kakvu memoriju u USB , flash , citac kartica itd. i sa nekim programom za kopiranje koji pokazuje i brzinu prenosa , najpopularniji je Total Commander , vidis da li je brzina prenosa veca od 1 Megabajta u sekundi , brzina citanja .

Osim toga moguce je da imas i USB 2 ugradjen, ali da nemas drajver za njega , za to ti treba XP SP1 najmanje , plus nema ni on drajvere vec ti za to treba koliko vidim po grafickoj integrisanoj, neki VIA hyperion drajver , verzija najnovija 5.x , jer sve verzije rade od XP -a pa navise .
 
Odgovor na temu

sale81bg
Beograd
samozaposlen
Beograd

Član broj: 337133
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 08:06 - pre 80 meseci
U redu, najbolje je da dignem ruke od njega jer nece moci to sto meni treba. Nadam se da nije problem da postavim jos jedno pitanje.

Da li bih mogao i kako da iskoristim ovaj hard disk posto je 100GB da ga povezem na ASUS A53BY SX047. Mogu li kakvim kablom da ga prespojim sa Asusom? Ako moze koji kabal treba da kupim? Tako mi je nasato ceo problem. Na Asusu mi je crkao Hard i da se ne mucim ja kupim ovaj, brzopleto sa moje strane ali dobro svaka skola se placa.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 12:56 - pre 80 meseci
Sada mi nisi jasan, crko ti disk koji inače košta 50 EUR nov, onda kupiš starudiju od lap topa koja ti ne radi posao, a sada hoćeš da kupiš fioku za eksterni disk koja te košta kao pola novog diska.
 
Odgovor na temu

sale81bg
Beograd
samozaposlen
Beograd

Član broj: 337133
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 13:29 - pre 80 meseci
Verujem, ispadne covek nerazumljiv kada se bakce sa stvarima u koje se ne razume dovoljno.

Da li mogu ovaj hard iskoristiti za Asus , da li to moze zavrsiti kabl ili kako ?

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 13:37 - pre 80 meseci
Slaba je to makina za win10, jako bi kilavo radio.

USB mikroskom bi trebao ok da radi na njemu. Procackaj malo podesavanja oko slike, rezolucije...

Kakvu uopste siku dobijas pa nisi zadovoljan?

HDD mozes na noviji laptop jedino preko odgovarajuce fioke USB 2.5 ATA i koristiti za skladiste podataka...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 13:39 - pre 80 meseci
Ne može. Treba ti fioka da bi disk imao napajanje. Treba ti elektronika da bi mogao da ga uključiš u USB port (jer disk nije USB nego SATA, možda). Nemam pojma da li ti je uopšte disk SATA. Disk je spor i moguće na izdisaju. A i pitanje je da li ti je u tom Asusu crkao disk ili nešto drugo, kada nećeš da ga servisiraš.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 13:41 - pre 80 meseci
Djoko, ma najverovatnije je PATA disk unutra.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 14:52 - pre 80 meseci
Nema od ove teme mnogo vajde , jer niko nije vidovit . Lap top je Pentium 4 m 1,6 Ghz , sto znaci kada se zalaufa , dok se ne pregreje , moze da radi slicno ovoj desktop starini , 5-10 minuta ;)

Za disk takodje da ne pogadjamo , moras u svakom slucaju da ga vadis iz tog starog , kad ga izvadis , procitas sta pise na njemu , pa ili izguglas , ili napisi ovde oznaku diska da se vidi sta je .

Na osnovu toga nabavis neku fiokicu za eksterni rad , razlikuju se PATA i SATA prikljuci . Imaju adapteri , ali oni ne mogu da stanu u te male fiokice .

Za ovaj noviji , uradis to isto , izvadis disk , na netu vidis koji je standard , pa kupis polovan sa probom ili nov u radnji , neki koji pase .

Pera je trebao odmah da ide u policiju , a ti prvo da pitas , mada nije to los laptop , ali za kolekcionare i zaljubljenike , ako si ga platio recimo 15 Eura , uvek mozes toliko da dobijes za njega , ako je ocuvan mozda i 17 , al da ga ne cerupas .
 
Odgovor na temu

sale81bg
Beograd
samozaposlen
Beograd

Član broj: 337133
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program24.08.2017. u 15:49 - pre 80 meseci
HARD DISK na Asusu je crkao, kada pokusam da iz Biosa instaliram operativni nece ni da zapocne, izadim hard i krene sa procesom. Treba mi Hard Disk. Da li mi je jeftinije to koferce ili da kupim polovan to me interesuje?
Evo i fotke Hard Diska iy HP-a da vidite sta je potrebno da bi ga poveya na Asus.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program25.08.2017. u 00:22 - pre 80 meseci
Ovaj sa slika je definitivno iz HP-a PATA hard disk .

Mozes da slikas hard i iz tog Asusa, ako ga imas .

Ovaj stari od HP-a mozes da stavis u externu fioku od 2,5 inca i da radi preko USB-a . Mada je mnogo bolje kupiti drugi HD koji moze da se instalira u taj Asus Laptop i da normalno radi .

Postoje polovne externe fioke za PATA diskove, jer se to naravno odavno ne proizvodi .

Ovi SATA mogu da rade i na , desktopu direktno, ja upravo u kompjuteru sa koga kucam , imam 1 3,5 incni klasicni i jedan od Laptopa 2,5 inca .
 
Odgovor na temu

sale81bg
Beograd
samozaposlen
Beograd

Član broj: 337133
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program25.08.2017. u 09:35 - pre 80 meseci
Evo fotke Harda iz Asusa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program25.08.2017. u 12:21 - pre 80 meseci
Slabo se vide oznake , ali po pinovima je nesumnjivo SATA .

Na prvoj slici , gde mu je lice ,ima neka dodatna nalepnica na vrhu , koja prekriva bas naziv firme Seagate i desno od njega , model , Ali bih rekao da je ovo sa linka Momentus 500 GB :

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148371

Taj iz Asusa i onaj iz HP , kao Nebo i zemlja . 30 Gb prema 500 GB , ovaj veci je najmanje 2 puta brzi , sto zbog toga sto se brze vrti , sto zbog savremenije tehnologije . Ako je ovaj sa Linka onda je SATA 2 . Na linku vidis cenu u Americi , sto je samo neki orjentir .

Kod nas u radnjama je zacuda skoro ta ista cena oko 5.200 - 5.300 sa garancijom 2 godine .

Na oglas , to zavisi , ali bi trebalo kupovati licno uz proveru, sa programima za proveru , prodavci najvise koriste Sentinel, jer on vizuelno najlepse izgleda . Pa ako napise 100 /100 , onda se gleda koliko je sati radio . Kada ispise u danima to je broj dana X 24 sata .To je jedna cena , sve manje od ovih drugih 100 ima nizu cenu .

Bez licne provere , nije preporucljivo kupovati na oglas .
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program25.08.2017. u 13:14 - pre 80 meseci
Čovek ti je sve rekao. Ja sam malo kopao po mojim ormanima, ali više nemam ni jednu staru fijoku za ATA disk. Sve je to otišlo davno u đubre. Jbg, da sam je našao, poslao bih ti za dž, ali nema. Ako znaš neke ljude po računskim centrima, možda ti nađu neku, ovako samo po oglasima.

A mnogo bolje da kupiš novi disk za 5-6 hiljada i miran si sledećih 3-5 godina.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Hp omnibook/operativni program25.08.2017. u 13:22 - pre 80 meseci
N ema tu prostora za eksperimentisanje. Jednostavno nisu kompatibilni i za Asus moras kupiti SATA HDD. Stari mozes iskoristiti jedinio preku USB fioke ako nadjes PATA 2.5 to USB.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Hp omnibook/operativni program

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4007 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.