Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX

[ Pregleda: 7692 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX16.08.2017. u 23:33 - pre 80 meseci
Kao sto pise u naslovu.☝👆
Imam onaj stari debeli TV marke VIVAX I daljinski koji kupih kod brace Kineza za tlista dinala.
E,sad...niti pise na listi kod za tu marku,a I da pise,ja ne znam sta da kliknem,sta da kuckam....
Evo,prilazem sliku....
Moze li mi ko reci da li je slucajno imao isti problem,resio ga I kako?!?😕
Hvala od 💛
[Img]https://imageshack.us/i/pmxaGjUfj[/img]

[Ovu poruku je menjao Pendzi dana 17.08.2017. u 00:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 08:15 - pre 80 meseci
Ti u stvari hoces da kazes da uz daljinac NISI dobio
uputstvo za ubacivanje koda u sam daljinac,

a jos pride, ne znas ni kod za Vivax TV,
jer u listingu koji si dobio nije naveden Vivax TV.

Ako sam dobro ukapirao,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 11:22 - pre 80 meseci
Ne,ne...hoću da kažem da ništa ne znam!😞
Najpre ne znam gde da pročitam broj televizora,a uz daljinac (Kineski) dobila sam listu,ali nigde ne piše da ima kod za Vivah TV. E,sad,jednom,pre,koristila sam sličan ako ne i isti za neki Voh pa pomislih,sigurno će raditi i na ovom.
Ne znam ni šta od dugmića na daljinskom da stisnem za tu automatsku pretragu,pa...eto,ako može objašnjenje pa makar i nacrtano,veoma bih bila zahvalna.
😕
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 11:52 - pre 80 meseci
Tesko ce taj da proradi ako nije nekakav zamenski za taj Vivax.
Koji je tacno model tog TV-a, pise negde nazad na nalepnici...?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 13:20 - pre 80 meseci
Ova pitanja se cesto ponavljaju , pa da napisem neko moje iskustvo po tom osnovu .

90 % tih Vivax , Fox, Vox i slicnih Kineza ima carobnih 5-6 dugmica na samom TV . A Nekako svi koji pisu bas to nemaju

Kad nema dugmica , onda se naravno pokusa za nekim Univerzalnim . Osnovna stvar je da stariji U. Daljinski , koji su bili aktuelni kada i ovi Televizori , ne podrzavaju uopste ove televizore . Iako sve to Kinezi stancovali .

Ovi noviji koji se kupuju u zadnjih recimo 5 godina , to su sve jedan isti Daljinski sa Milion imena ! Oni podrzavaju sve ove CRT Kineze , ali veoma , veoma ograniceno !

Sve sto se moze ocekivati , su brojevi za programe , zvuk -,+ , takodje i programi +,- , eventualno Teletekst , ko ima srece i podesavanje boja, kontrast itd.

I to je sve , o programiranju, glavnom meniju , i ostalim funkcijama iz menija mogu samo da sanjaju .

U Uputsvima , tamo gde su sifre , naravno da se ne pominju nikakav Vivax i slicni nazivi , jer otkud znaju Kinezi ko je te njihove televizore po Balkanu kako nazvao . Ali mogu da rade osnovne funkcije .

Tu postoje dva stosa ili automatsko trazenje , uputstva su na Engleskom i to ne na knjizevnom , nego napisana na Kineskom , pa na Google translate , pa to ide u stampu . I ko zna malo Engleski nece mnogo razumeti, ali moze se snaci .

Ko ne moze da se snadje nikako ima i za to leka ali treba uloziti nekoliko sati slobodnog vremena . Isprobavanje sifre peske , dok se ne pronadje ona koja radi . Znaci ukuca se sifra 0001 , pa se proba , onda 0002 , itd . dok se ne nadje.
 
Odgovor na temu

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 13:39 - pre 80 meseci
Da. Pre nego sto sam otvorila temu,videh da je na ovu istu mnogo istih pootvarano I he mogoh se snaci ,te pomislih,ako napisem konkretan naslov...😳
Evo,prilazem I sliku samog televizora jer,ako ga pokusam okrenuti sve cu kablove pocupati,a mozda opet nesto oboriti,pa da ne napravim sebi vecu stetu.😟

Izjasnjavam se kao duduk za elektroniku te zato I molim voljne clanove za pomoc I to onu najprostiju.

Ukljuci TV,na daljinskom stisni ovo dugme,a potom ovo ili onto...zato sam slikala i Sam daljinac.
Ako me razumete.....meni stvarno treba reci jednostavnim a jasnim jezikom. The vase scheme,mreze,KO'd,IT I ttsl izraze ne razumem.
Ego,ako moze...😟😟😟

Znaci ukljucim TV pa na daljinskom stisnem sta...???

Hvala vam unapred 🙋
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 13:41 - pre 80 meseci
Sad opet ne vidim ono sto Sam videla sinoc za ubacivanje slika....😶
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 13:43 - pre 80 meseci
Pa ti imas Carobne dugmice !

Sad je tu sve lako . Imas na TV - u dugme Menu , pritisnes ga i udjes u glavni meni . Onda na TV -u sa Vol + , Vol - , P + , P - , ides po menijima biras opcije i programiras kanale i sta ti sve vec treba .

Slikaj uputsvo za univerzalni daljinski prvih nekoliko stranica , da se moze citati , ne deo sa siframa , pa da vidimo proceduru .
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 13:52 - pre 80 meseci
1, let the normal play of the TV set, will be on the TV remote control.

2, hold the "set" button on the remote control, until after the work light is lit up.

3, of the press "volume +" key.

4, when the volume of symbol to appear on the TV, press the "set" button, the light is put out.

-----------------------------------------------
Ovo je za auto preteagu.

Ukljuci TV i onda uperi daljinac u njega i pritisni SET dugme nekoliko sekundi dok se ne upali lampica na njemu, posle toga drzi stalno volume+ i drzi sve dok ne vidis na TV-u OSD grafiku da se pojacava, u tom momentu sto brze pusti volume i pritisni SET i memorisace se.

Ako ne pomogne ovo, batali, jer tesko za taj TV da proradi univerzalac.
Videcu koji to bese model TVa, jer sam skoro poklonio isti takav pa cemo naci zamenski ili original, ima toga na oglasima na tone za smesne pare.
TYrebalo bi da je TV-2103

Tako da,

http://servisjovcic.com/daljin....php?televizor=Vivax%20TV-2103
http://daljinskiupravljac.com/...uct/product&product_id=310

I ovaj ce da radi 99%:
https://www.kupindo.com/Oprema...vljac-za-Vivax-Fuego-Quart-Neo

Ali ipak, za svaki slucaj pokusaj lagano da zaviris iza i uslikaj nalepnicu gde pise tacan model. Potrudi se da nista ne skrsis :) Samo ga lagano zaokreni ulevo ili udesno i dovoljno da uslikas ili probaj sa ogledalcem da procitas iza sta pise :) Tacno na sredini je nalepnica, na tom izbocenom delu.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 17.08.2017. u 15:09 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 14:44 - pre 80 meseci
E...za malo...drzala SET i tipku za pojacavanje i dok sam pustila to drugo I stisnula ponovo SET...to na ekranu se izgubilo,Ali je lampica na daljincu I dalje blinkala. Da li to znaci da dokle god drzim to dugme on kao sam trazi....nesto????😲😟




Sad mi je jasno da Sam pre kupovine univerzalca trebala najpre ovde doci😟
Mada,ipak mislim da je kupovina kod kineza isplativija of limunda osim ako daljinski na tom I slicnom sajtu he kosta 50 din...pa plus PTT 😟
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 14:54 - pre 80 meseci
Jeste 😁
Model je 2103
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 14:57 - pre 80 meseci
Nisam siguran, ali probaj da drzis SET, pa kad se upali lampica, pustis SET i onda drzis volume+ i ne pustas ga sve dok se ne pojavi na TV da reaguje volume. Na taj nacin se listaju kodovi automatski. Cim to vidis, pustis sto pre mozes volume i onda samo jednom pritisnes kratko SET. I probas da li reaguje daljinac sve funkcije, ako radi, ne diras vise to SET.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Pendzi
Da li da vam dam I krvnu grupu
I litar krvi m

Član broj: 337119
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 15:00 - pre 80 meseci
Mao gilopile kralju,biseru,care🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌
Radi,raaaadiiiii 😁😁😁😁😁😁😁😀😁😀😁😀😁

HVALA 💋💙💚💛💜💓💋👌✊👍👍👍👍👍👍👍👍
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX17.08.2017. u 15:02 - pre 80 meseci
A ja mislio da nece taj da proradi, da budem iskren :D

Super! Nema na cemu, uzivaj!

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: HUAYU univerzalni daljinski za TV VIVAX

[ Pregleda: 7692 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.