Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vip Drop servis jede megabajte?

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip Drop servis jede megabajte?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24163 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?21.08.2017. u 03:12 - pre 80 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Važno: mts nema istu foru. Mts je korektna firma.


Mislio sam na to da ne može da se prekorači, znam da je Telenor prvi uveo taj feature sa onim telenor klik paketom za prepaid što je dolazila opera mini uz njega, i imao si 150 MB, i posle kad potrošiš imao bi neograničen internet po 64/32Kbps brzinom, efektivno dialup.

Inače koristim usluge telekoma i stvarno su dobri, ali im je 4G mreža katastrofa, 7Mbps download, 1 Mbps upload, iako piše 4G na telefonu, stoga sam prinuđen da koristim Vip. A i kada sam uzimao telefon telekom nije hteo da mi da iphone jer kao ne može sa takvim primanjima (osoba koja je uzela telefon meni jer nisam punoletan) a telenor nije radio renovirali pa sam išao u vip, a inače znam da imaju brz net kod mene u selu jer su neki komšije imali onaj njihov 4g stik, a kasnije uzeli kod telekoma vdsl2.

Inače, offtopic, ali danas sam konačno dobio internet kod telekoma od petka ujutru kada su me prebacili sa vdsl2 na adsl2+ zbog stabilnosti usluge i oborili brzinu na 10240 Kbps (sa sve IPTV i fiksnim to ispadne oko 5 Mbps realno), i zaboravili da mi puste servise na novom portu nego idalje išlo na ugašenom vdsl2, pa sam zvao i svađao se sa onima u call centru jer oni kažu kao mora da čekam ponedeljak, i to mi se 3 puta javljala jedna ista osoba koja je tek danas čula da se to može desiti. Čudi me stvarno, 3 godine mi je radio VDSL2 na ovoj liniji, ništa menjano, iz čista mira jedan dan prestao da radi net i kao mora da se vratim na adsl2+ i da se smanji brzina upola, ranije je bila 25/2 sada je 10/1 ali realno 5/1 pošto ne može linija da gura više od 10Mb a imam i IPTV, da sam imao IPTV na dva tv-a verovatno ne bih ni tih 5 imao.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?21.08.2017. u 08:21 - pre 80 meseci
Ja sam ih bio prijavio i naravno ništa od toga.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
79.101.92.*

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?21.08.2017. u 15:15 - pre 80 meseci
Idalje me prave ludim. Evo šta sam ja napisao njima:

Citat:
Pozdrav.



Ja sam se već žalio za Vip Drop, zbog činjenice da mi troši megabajte, ali

sada imam još jednu, delimično povezanu žalbu.



Vip Drop aplikacija, kao i https://vipdrop.vipmobile.rs/ web sajt mi ne

rade kada su mi potrošeni megabajti u okviru pretplate, što je suprotno

samom konceptu servisa koji obećava besplatan neograničen prenos podataka,

koji nije povezan sa ostalim megabajtima za prenos podataka.



Konkretno, Vip sistem tretira vipdrop.vipmobile.rs / viprs-web.koofr.net /

static.119.131.251.148.clients.your-server.de / 148.251.131.119 kao svaki

drugi web sajt i obračunava megabajte iz tarife, umesto da tretira date

URL-ove kao specijalni slučaj, i da ne tarifira saobraćaj.



Takođe, kada mi je onemogućen saobraćaj, odnosno nemam više preostalih

megabajta na kartici, ja mogu da pristupam sajtu https://www.vipmobile.rs/

što ukazuje da sistem pravilno prepoznaje da je vipmobile.rs zapravo

specijalan slučaj, i dozvoljava pristup čak i kada nema megabajta.



Osim toga, kupio sam paket PLAY radio, i dozvoljen mi je pristup i

http://stream.playradio.rs/play.aac, odnosno

http://195.252.68.102/play.aac, što

ukazuje da sistem može da tretira određeni saobraćaj ka trećim licima kao

specijalan i da dozvoljava pristup bez obračunavanja saobraćaja ka servisu.



Od Vip-a očekujem samo da mi se omogući pristup servisu ko što je

dogovoreno, tj. da mi je protok neograničen ili ograničen ali dostupan

odvojeno od megabajta u tarifi.



*Napominjem* da sam za pristup sadržajima koristio vipdrop.vipmobile.rs web

sajt, kao i aplikaciju Vip Drop za iOS i Android, i da *nisam pristupao

servisima trećih lica* (npr. Google Drive, OneDrive, Dropbox), već sam

koristio samo 25 GB prostora koji su mi alocirani usled kupovine dodatka

Vip Drop 25 GB od 299 din mesečno.



Vip ima najbržu 4G mrežu u Srbiji, i ne može da se meri sa drugim mrežama,

stoga bih voleo da nastavimo saradnju i da se ovaj problem reši.



Molim Vas da ovu poruku eskalirate najvišem nivou službe tehničke podrške.



Da rezimiramo,



- Vip Drop troši megabajte iz tarife

- Vip Drop ne radi kada se potroši sav Internet saobraćaj iz tarife

- Za pristup sadržajima korišćen je zvanični Vip Drop web sajt, kao i

aplikacije za iOS i Android

- Krajnji cilj mi je nastavak korišćenja usluge uz redovno plaćanje svih

naknada



Moje predpostavke:



- Vip Drop se hostuje kod Hetzner A.G., dakle van Republike Srbije i van

Vip mreže, stoga saobraćaj se ne tretira kao domaći (predpostavka)

- Vip ne može da razlikuje HTTPS saobraćaj ka ovlašćenim servisima od svog

drugog HTTPS saobraćaja, stoga sa Vaše strane izgleda kao da sam se

povezivao na Koofr (nadprovajder servis) ili na Hetzner server.

- Vip Drop koristi HTTPS protokol stoga je sav prenos podataka enkriptovan

- Vip Drop je u vlasništvu Koofr d.o.o. (a Koofr u vlasništvu A1 Mobile)

iz Slovenije, stoga Vip nema uvid u logove Koofr aplikacije



Izvinjavam se ako grešim u predpostavkama, one su sačinjene analizom javno

dostupnih podataka, i služe kako bih Vam pomogao da se problem što brže

reši.



Vaš odgovor očekujem u roku od 8 dana, tj. 27.08.2017. u 16:30 najkasnije.



U Požarevcu,

19.08.2017. godine.



Srdačan pozdrav,


a evo ga odgovor koji mi je malopre stigao:

Citat:
Poštovani XXXXXXX,

Prenos podataka unutar VipDrop paketa odnosi se isključivo na VipDrop servis, kao i za Dropbox, Google Drive i OneDrive servise pod uslovom da im se pristupa putem nekih od VipDrop aplikacija.



Pristup drugim servisima nije obuhvaćen prenosom podataka unutar VipDrop dodataka tako da ukoliko sačuvate odlređeni link kom pristupite ponovo nakonodređenog vremena, link će Vas preusmeriti na stranicu i taj saobraćaj će biti tarifiran mimo VipDrop servisa.



U skladu sa navedenim a budući da nije bilo nepravilnosti prilikom tarifiranja ostvarenog saobraćaja nismo u mogućnosti da uvažimo upućenu reklamaciju.



Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.



Srdačan pozdrav,



Bojana Ivković

 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
79.101.92.*

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?21.08.2017. u 17:46 - pre 80 meseci
Saga se konačno završila, još uvek čekam pismeni odgovor poslat poštom još pre 4 dana, iako mi niko za to nije rekao, pa kad stigne skeniraću ga i postaviti ovde.

Enivej, ispada da je transfer podataka besplatan samo za "gledanje" podataka, odnosno ne podataka nego liste podataka, samo preuzimanje podataka se naplaćuje, i to po važećem Vip cenovniku, dakle NE NASEDAJTE NA PREVARU, VipDrop NIJE BESPLATAN I NIJE NEOGRANIČEN.

I ove informacije sam dobio tek kada sam zvao 060/1232 koji košta 90 dinara jer je to usluga tehničke podrške, a oni iz 060/1234 tj. korisničkog servisa nisu hteli da mi kažu tu tako jednostavnu informaciju već su samo papagajski ponavljali da "Pristup drugim servisima nije obuhvaćen prenosom podataka unutar VipDrop dodatak".

Sam odgovor koji sam dobio je jako čudan, kada uzmemo u obzir uslove korišćenja usluge, i to da čak ni mikroskopskim slovima to nigde ne piše, ali eto, sad čekam 1. septembar da dobijem novi set megabajta koje ću da čuvam kao zadnju kap vode na dlanu, a Drop će mi naplaćivati 300 din do novembra.

Jako loše odrađena usluga, znam da kod njih ništa više neću uzimati makar nemao postpejd uopšte, a potrudiću se i da ostali koje poznajem pređu u MTS, jer sa njima jedino nisam imao fantomske uslove i slične probleme, za razliku od Telenora i Vipa.

 
Odgovor na temu

Tajmija

Član broj: 328773
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+57 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?21.08.2017. u 19:42 - pre 80 meseci
Citat:
espresso: Već ih je neko bio prijavio ranije zbog toga Povereniku za zaštitu ravnopravnosti. Ima taj slučaj da se nađe u arhivi na sajtu Poverenika. Odgovor je bio u fazonu da ništa nije prekršeno pošto su mlađi od 30 materijalno ugroženi u Srbiji. To je njihova procena. Ali mislim da to ne može zaustaviti nekoga da tuži dalje ako hoće.



Po logici stvari, mlađi od 30 su uglavnom tehnički pismeniji od 40+ populacije, pa znaju kako funkcioniše saobraćaj, šta je megabajt podataka, češće proveravaju stanja, i znaju kako na androidu da blokiraju prenos podataka posle određenog broja potrošenih megabajta. Samim tim nisu ciljna grupa za astronomska prekoračenja kakvih je bilo.


dok jedva čekaju da se neko stariji upeca kao član Bradzorf012 ili da zarade na gluposti zvanoj blokada saobraćaja posle potrošenih megabajta.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?21.08.2017. u 22:54 - pre 80 meseci
Vidi ovaj, jesam stariji, ali nisam znao da sam tehnički nepismen. Ok, više ni ne znam šta koja skraćenica znači, ali to ne znači da sam ovca. Dakle, logika stvari mi kaže da se ono što vidim na svom uređaju ne mora slagati sa izmerenim vrednostima kod operatera. Zato na telefonu u podešavanjima jasno piše:

Citat:

Obračun podataka kod mobilnog operatera se možda razlikuje od vašeg uređaja.


E to gomno od operatera će uvek posegnuti za objašnjenjima tipa aplikacije u pozadini su potrošile megabajte, a to je ono što će progutati baš neupućeni ili stariji. Zbog toga mi dođe da ih opaučim po vugla, a ne po pozadini.

Citat:

dok jedva čekaju da se neko stariji upeca kao član Bradzorf012 ili da zarade na gluposti zvanoj blokada saobraćaja posle potrošenih megabajta.


Pa baš je stvar u tome što tu nema (ekstra )zarade i što to nije glupost. Na mts-u imam paket koji uključuje tačno određen saobraćaj, tj. količinu podataka. Dok ne potrošim, internet piči ko lud, kada potrošim, brzina padne na minimalnu i to je to. Često pošalju poruku, da ako želim mogu da dokupim dodatni saobraćaj po ceni toj i toj za toliko mb/gb, kao što rekoh. To kasnije dođe uz račun, nema laži, nema prevare. Čist račun. Gomno od operatera te pusti da prekoračiš ograničenje, a isto prekoračenje ti obračuna tako da bi trebalo da prodaš bubreg da bi platio račun. To su šibicarske fore, za takve stvari se u uređenim društvima ide na robiju. O njihovim debilnim reklamama ne znam šta da kažem, osim da bih rado razbio tv kada se slučajno nađem pored istog na kojem ide tzv. druga priča.

Takođe, po logici stvari kako ti kažeš, važi nešto drugo. Socijalna politika se vodi u parlamentu i na vladi, a gomno od operatera nije ni politička partija ni centar za socijalni rad. Ako žele da budu društveno odgovorni, onda za to postoji put i način. Međutim, njima nije to cilj, oni misle da su došli u neki bantustan i da mogu da šišaju lokalne bušmane do mile volje, to je ono što njih zanima. Na našu žalost, u mnogo čemu to i jesmo, pa doživljavamo to što doživljavamo. Čik da u Austriji ili Sloveniji urade tako nešto, pa pušili bi se samo tako, češali bi se i tamo gde ih ne svrbi.

Citat:
Milan Kragujevic:
Jako loše odrađena usluga, znam da kod njih ništa više neću uzimati makar nemao postpejd uopšte, a potrudiću se i da ostali koje poznajem pređu u MTS, jer sa njima jedino nisam imao fantomske uslove i slične probleme, za razliku od Telenora i Vipa.


Ne pada mi na pamet da bilo koga hvalim ili reklamiram, u mts-u imam korektnu uslugu. Sa telenorom nemam iskustva i o njima ne mogu da pričam, ali ono što znam od nekih rođaka i prijatelja nisu loši. Gomna nisu loša, oni zaslužuju jednu gownjivu motku. Ua lopovi. UA!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 01:10 - pre 80 meseci
Meni samo nije jasno kako funkcionise veza ka google drive-u na primer iz te njihove aplikacije. Tj kako je to uopste moguce da ne tarifiraju. Sta im to znaci vipdrop aplikacija?
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 08:27 - pre 80 meseci
Evo ti aplikacija https://play.google.com/store/...rs.vipmobile.storage&hl=sr
Imaš Gugl drajv u okviru nje.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 11:52 - pre 80 meseci
Aplikacija je ocigledno zamisljena , da imas svoj skladisni prostor , kao cloud i da povremeno u svoj prostor stavljas svoje podatke , i da ih uzimas po potrebi .

To sto je pokretac teme , Zamislio da ce na ovaj nacin da zazne sistem i da dnevno 24 sata , skida Gigabajte , tudjih fajlova sa google drajva i slicno je samo njegova fantazija , pa se sada ljuti sto ta Fantazija nije moguca !

Cak je trazio , da raskine osnovni ugovor i da mu Poklone Iphone posle par meseci koriscenja, jer tarifni dodatak ne radi kako je on Zamislio !

Ali dobro u pitanju je mladja osoba , pa ce sa godinama , voljda doci i mudrosti
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.17.185.static.madnet.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 12:14 - pre 80 meseci
Citat:
ademare: Aplikacija je ocigledno zamisljena , da imas svoj skladisni prostor , kao cloud i da povremeno u svoj prostor stavljas svoje podatke , i da ih uzimas po potrebi .

To sto je pokretac teme , Zamislio da ce na ovaj nacin da zazne sistem i da dnevno 24 sata , skida Gigabajte , tudjih fajlova sa google drajva i slicno je samo njegova fantazija , pa se sada ljuti sto ta Fantazija nije moguca !

Cak je trazio , da raskine osnovni ugovor i da mu Poklone Iphone posle par meseci koriscenja, jer tarifni dodatak ne radi kako je on Zamislio !

Ali dobro u pitanju je mladja osoba , pa ce sa godinama , voljda doci i mudrosti ;)


Rekoh ja, dokle god smo zadovoljni sa ovime što imamo, nikada nam neće biti bolje. Očigledno da ti je ispran mozak Vip-ovim marketingom, pa ti nema spasa, nastavi ti da plaćaš slobodno za neograničene stvari koji ih nema, a ja ću lepo u telekom gde mts Disk omogućava te moje "fantazije".
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 15:32 - pre 80 meseci
Fala espresso. Meni uopste nije jasno kako se ovde izjasnjavaju dal je ovo besplatno ili nije.

"VipDrop dolazi u različitim paketima od 4 do 100GB sa dodatnim internet sadržajem koji ti omogućava da nesmetano pristupaš podacima bez brige o internet potrošnji."

Sta im ovo znaci?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.17.185.static.madnet.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 15:41 - pre 80 meseci
https://www.vipmobile.rs/privatni/usluge/vipdrop
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.17.185.static.madnet.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 15:45 - pre 80 meseci
Mada je taj tekst potpuna laž, pozovi ih na 060/1234 i pitaj, opcija 0 za razogovr sa operaterom, reći će ti ili da je besplatno ili da nije, zapravo nije, ali oni ni sami ne znaju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 17:21 - pre 80 meseci
Samo ti nastavi da trazis da ti daju Besplatan Iphone .

Posto ti mozak nije ispran kao meni , vec naprotiv sav kipti od Previse pameti mozda ti daju i dva komada
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.17.185.static.madnet.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 17:33 - pre 80 meseci
Citat:

Od Vip-a očekujem samo da mi se omogući pristup servisu ko što je
dogovoreno, tj. da mi je protok neograničen ili ograničen ali dostupan
odvojeno od megabajta u tarifi.


Citat:

Vip ima najbržu 4G mrežu u Srbiji, i ne može da se meri sa drugim mrežama,
stoga bih voleo da nastavimo saradnju i da se ovaj problem reši.


Gde ja tu tražim besplatan "Iphone"?

Raskid su odbili, hteo sam da se problem reši, oni odbijaju da priznaju da problem postoji, stoga odoh u MTS.

Da sam hteo besplatan iPhone ne bih čekao godinu dana (ugovor zaključen pre tačno 12 meseci) da tražim raskid.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 17:41 - pre 80 meseci
Zar mislis da je potrebno da se rapravljamo ?

Ovo pisem samo da ne ispadne da izmisljam , i odjavljujem se od dalje price !

Napisao si da trazis raskidanje Osnovnog ugovora , jer je VIP prekrsio ono sto je obecao oko tarifnog dodatka.

Oni su ti odgovorili da u tvom interesu nece odmah po tvom zahtevu raskinuti ugovor , vec ako si vec siguran da hoces raskid napises jos jedanput zahtev i raskid ide po uobicajenoj proceduri , po ugovoru.

A tamo pise da si duzan u slucaju raskida na sopstveni zahtev da odjednom uplatis celokupan iznos za ceo predvidjeni rok trajanja ugovora , tj ako je ugovor potpisan na rok od 2 godine a proslo je na primer 4 meseca , treba za raskid da im uplatis , mesecni iznos koji inace placas ali Puta 20 i to odjednom .

Posto si odustao od te ideje , da im odjednom uplatis sve rate , to znaci da si u startu trazio Besplatan Iphone , jer si zeleo raskid bez placanja obaveza , na koje si pristao .
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.17.185.static.madnet.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 18:26 - pre 80 meseci
Ne znam zašto se baviš virtue signaling-om, ali dobro, ako je to tvoj stvarni stav, i nisi korporativni bot, onda ok, poštujem tvoj stav ali se ne slažem. Eto.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?22.08.2017. u 21:02 - pre 80 meseci
Citat:
ademare:
Napisao si da trazis raskidanje Osnovnog ugovora , jer je VIP prekrsio ono sto je obecao oko tarifnog dodatka.

Oni su ti odgovorili da u tvom interesu nece odmah po tvom zahtevu raskinuti ugovor , vec ako si vec siguran da hoces raskid napises jos jedanput zahtev i raskid ide po uobicajenoj proceduri , po ugovoru.


Ovde postoje dva problema.

Prvi. Raskidanje ugovora iz ćefa i raskidanje ugovora zbog toga što se druga strana ne pridržava istog su dve različite stvari.

Drugi. Šta god da piše u ugovoru, ne važi ako je u suprotnosti sa zakonom. Ubeđen sam da je Milan u pravu, ali ne znam da li će i uspeti na sudu.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?23.08.2017. u 12:42 - pre 80 meseci
Zamenice mi iPhone sa novim uredjajem, poslat je u radnju stize uskoro, tako da sam eto bar jedno dobro iskustvo imao...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip Drop servis jede megabajte?23.08.2017. u 16:26 - pre 80 meseci
Saga se nastavlja, u sledecoj epizodi saznajemo sta je u vezi sa Vip Drop uslugom zapravo besplatno a sta nije. Ocekujem poziv najkasnije sutra u 12h, inkluzivno. Posto mi je receno u zvanicnom odgoviru na zalbu da je prenos podataka besplatan za sinhronizaciju ali ne i download. Razgovore ne smem da snimam jer odmah spuste slusalicu, ali cu traziti i idgovor mejlom...




Ispravka: Još mi se nisu javili iz korisničkog, ako neko iz Vip-a prati, brojevi ticket-a su T20170824001SZ852416, T20170824001TZ852417 (novi, prosleđeni) i T20170819002AZ851045 (stari, poslat pre 5 dana).

Navode mi da su mi potrebni megabajti kako bi aplikacija radila, što nema veze s' mozgom, jer mi Play radio radi bez megabajta, kao i vipmobile.rs, dok vipdrop.vipmobile.rs ne radi! Rečeno mi je da se download plaća, ali upload ne, a meni su prvo upload naplatili još 28.07., citiram:

Citat:
Milan Kragujevic:
Aktivirao sam dodatak VipDrop 25GB, uz koji dolazi neograničen internet ka tom servisu, kao i ka Google Drive, Dropbox, OneDrive, mada to nije ni bitno jer sam koristio samo VipDrop. Znam da saobraćaj važi samo unutar njihove aplikacije, stoga sam samo aplikaciju i koristio.

Hteo sam da uploadujem bekap od oko 15 GB na servis, a pošto mi je jedini internet koji mi je dostupan zapravo MadNet-ov WiFi od 10/2, a 4G kod Vip-a je 60/20 očigledno sam se odlučio za Vip 4G.

Međutim, tu nastaju problemi, konkretno skinuo sam njihovu klijent aplikaciju na iPhone i MacBook, i pokrenuo sam tethering preko USB-a, i pokrenuo sam aplikaciju. Podesio sam sync folder i ono je počelo da sinhronizuje munjevitom (za mene) brzinom od 2.5MBps, dakle oko 20 Mbps.

Ja sam uploadovao nekih 1.3 GB i onda je nastao problem -- nisam imao više ništa preostalog saobraćaja na telefonu.

Zvao sam njihov korisnički servis, pre i posle uploada, prvo su mi rekli da se "definitivno ne troše glavni megabajti pre megabajta iz vipdrop paketa", a zatim su mi to isto rekli i prijavili su problem, ali evo niko mi se ne javlja a ja idalje nemam internet pristup.

Inače, šta je interesantno, je da oni zapravo uopšte ne dozvoljavaju pristup VipDrop servisu, čak ni sa telefona, ako nemam megabajta interneta. A recimo Moj Vip aplikaciji mogu da pristupim i sada, kada imam 0 megabajta.

Stoga da li je problem kod njih (što ja mislim da jeste) ili sam ja napravio neku grešku? Prilažem arhiviranu stranicu [1] gde se može pročitati da "Dodatak VipDrop 4GB omogućava 1GB besplatnog surfa unutar VipDrop servisa, dodatak VipDrop 10GB omogućava 5GB besplatnog surfa unutar VipDrop servisa, dok za sve ostale dodatke besplatan surf je neograničen.". Pošto sam ja kupio 25GB dodatak, i imam potvrdne poruke o tome, mislim da mi sleduje makar tih 25GB za upload, da ne spominjem "neograničen" pristup (iako znam da je tehnički nemoguće nuditi neograničeno bilo šta preko 4G mreže u ruralnim mestima, opet mi je jako neiskreno od njih da se tako reklamiraju).

[1] http://archive.is/DfZc5

Pozdrav i hvala na odgovorima.


Takođe, napominjem da nisam i idalje ne koristim Dropbox, kao ni Google Drive ni OneDrive, stoga nema svrhe da mi to ponavljaju kada nije istina, i interesantno je da nemaju u evidenciji moj mejl gde sam sve lepo objasnio, koji sam napisao gore, ali evo citiram još jednom:

Citat:


Pozdrav.

Ja sam se već žalio za Vip Drop, zbog činjenice da mi troši megabajte, ali sada imam još jednu, delimično povezanu žalbu.

Vip Drop aplikacija, kao i https://vipdrop.vipmobile.rs/ web sajt mi ne rade kada su mi potrošeni megabajti u okviru pretplate, što je suprotno samom konceptu servisa koji obećava besplatan neograničen prenos podataka, koji nije povezan sa ostalim megabajtima za prenos podataka.

Konkretno, Vip sistem tretira vipdrop.vipmobile.rs / viprs-web.koofr.net / static.119.131.251.148.clients.your-server.de / 148.251.131.119 kao svaki drugi web sajt i obračunava megabajte iz tarife, umesto da tretira date URL-ove kao specijalni slučaj, i da ne tarifira saobraćaj.

Takođe, kada mi je onemogućen saobraćaj, odnosno nemam više preostalih megabajta na kartici, ja mogu da pristupam sajtu https://www.vipmobile.rs/ što ukazuje da sistem pravilno prepoznaje da je vipmobile.rs zapravo specijalan slučaj, i dozvoljava pristup čak i kada nema megabajta.

Osim toga, kupio sam paket PLAY radio, i dozvoljen mi je pristup i http://stream.playradio.rs/play.aac, odnosno http://195.252.68.102/play.aac, što ukazuje da sistem može da tretira određeni saobraćaj ka trećim licima kao specijalan i da dozvoljava pristup bez obračunavanja saobraćaja ka servisu.

Od Vip-a očekujem samo da mi se omogući pristup servisu ko što je dogovoreno, tj. da mi je protok neograničen ili ograničen ali dostupan odvojeno od megabajta u tarifi.

Napominjem da sam za pristup sadržajima koristio vipdrop.vipmobile.rs web sajt, kao i aplikaciju Vip Drop za iOS i Android, i da nisam pristupao servisima trećih lica (npr. Google Drive, OneDrive, Dropbox), već sam koristio samo 25 GB prostora koji su mi alocirani usled kupovine dodatka Vip Drop 25 GB od 299 din mesečno.

Vip ima najbržu 4G mrežu u Srbiji, i ne može da se meri sa drugim mrežama, stoga bih voleo da nastavimo saradnju i da se ovaj problem reši.

Molim Vas da ovu poruku eskalirate najvišem nivou službe tehničke podrške.

Da rezimiramo,

- Vip Drop troši megabajte iz tarife
- Vip Drop ne radi kada se potroši sav Internet saobraćaj iz tarife
- Za pristup sadržajima korišćen je zvanični Vip Drop web sajt, kao i aplikacije za iOS i Android
- Krajnji cilj mi je nastavak korišćenja usluge uz redovno plaćanje svih naknada

Moje predpostavke:

- Vip Drop se hostuje kod Hetzner A.G., dakle van Republike Srbije i van Vip mreže, stoga saobraćaj se ne tretira kao domaći (predpostavka)
- Vip ne može da razlikuje HTTPS saobraćaj ka ovlašćenim servisima od svog drugog HTTPS saobraćaja, stoga sa Vaše strane izgleda kao da sam se povezivao na Koofr (nadprovajder servis) ili na Hetzner server.
- Vip Drop koristi HTTPS protokol stoga je sav prenos podataka enkriptovan
- Vip Drop je u vlasništvu Koofr d.o.o. (a Koofr u vlasništvu A1 Mobile) iz Slovenije, stoga Vip nema uvid u logove Koofr aplikacije

Izvinjavam se ako grešim u predpostavkama, one su sačinjene analizom javno dostupnih podataka, i služe kako bih Vam pomogao da se problem što brže reši.

Vaš odgovor očekujem u roku od 8 dana, tj. 27.08.2017. u 16:30 najkasnije.

U Požarevcu,
19.08.2017. godine.

Srdačan pozdrav,


Neverovatno je da mi devojka iz call centra kaže da nema svrhe da se žalim još jednom, već dve žalbe su odbijene, i da će to samo da bude loše po mene, a pritom niko ko ima trunku razumevanja zakona o obligacionim odnosima ne može da kaže da je njihova zadnja, tj. da su oni i pružalac usluge, kao i onaj ko odlučuje da li je usluga pružena u skladu sa ugovorom.

[Ovu poruku je menjao Milan Kragujevic dana 24.08.2017. u 10:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip Drop servis jede megabajte?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24163 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.