Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?

[es] :: Vodič za učenje :: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121154 | Odgovora: 203 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?18.07.2017. u 12:23 - pre 81 meseci
kad god mi je tesko pomislim na Putina.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?18.07.2017. u 12:53 - pre 81 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ma jok, nego smo davno konstatovali da ako bi ti radio u skladu sa upravo napisanim, onda bi prokomentarisao ponesto samo na temema o produkciji muzike, a na ostalima se uopste ne bi javljao, ali posto nije tako, onda i ti i ja i uglavnom svi ostali kao totalni nestrucnjaci napisemo svoja misljenja i zapazanja i forum funkcionise.

Ko to „smo” (jer ovo sto sam ja boldovao u citiranom a inace nije boldovano u originalnoj poruci, podrazumeva da nisi ti nego nekolicina / mnogo njih zajedno sa tobom)? I kakve veze ima sa onim sto sam ja napisao. A napisao sam za konkretan rad, za realnot u zivotu - 16 i ko zna koliko zanimanja si ti naveo, da toliko zanimanja radis u stvarnom zivotu, da si to sve radio i radis i mozes da radis...\

Ja se profesionalno bavim snimanjem i produkcijom. To je moje zanimanje. Znam i mnoge druge stvari, neke i odlicno, ali ne radim nista od toga sto znam jer imam zanimanje kome sam se posvetio, unapredjivao, izucavao, dizao na veci nivo...

Problem kod tebe je sto ne shvatas i verovatno nikada neces shvatiti da je covek koji ima toliko zanimanja u svim tim zanimanjima samo prosecan, obicno ni toliko, i ni jedno od mnostva zanimanja ne radi dobro, odlicno, savrseno - sto je poenta.

Na forumima... ti se postavljas kao autoritet, bez osnova, a to je ono sto je problem, mada to ti ne vidis tako...


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?18.07.2017. u 12:57 - pre 81 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
@Sceka
Globalrichlist kaze da sa prihodom od 39 evra mesecno spadas u 54% najbogatijih ljudi na planeti, znaci pola planete nekako prezivljava sa toliko ili manje. To je nivo zivotnog standarda socijalnih slucajeva - kupuje se uglavnom hrana i placa se struja, za ostalo se nema. Hleb 30 dinara, krastavci 30 din/kg, paradajz 60 din/kg, jaja 12 din/kom (neki imaju sopstvene kokoste, ali dok im kupe zito to izadje isto), pastete 25 din/kom, salama 250 din/kg. Jedes pazljivo, vise hleba, manje ostalog sta je skuplje, ako si mnogo gladan pojedes celu veknu i jos malko necega sta ima. Kad se tako organizujes, ne mozes pojesti vise od evro dnevno. Higijena konvergira ka nuli, nista zubna pasta, kupanje pred vece godisnje praznike, odeca se kupuje second hand na vasarima po 100 din/kom, cesto vojna jer je najizdrzljivija, ili se dobija na poklon od rodjaka iz grada, nekada pocepana, nekada pohabana, a nekada je samo cudnih boja koje vise nisu u modi. Namestaj u kuci je takodje ili onaj koji su rodjaci iz grada odbacili kao neupotrebljiv pre 20 godina, ili stari, drveni, koji moze da sluzi 100 godina. Iz kreveta i duseka vire federi, oni koje ja i ti odbacimo kao neupotrebljive oni koriste jos 20 godina, zbog toga svi imaju vidno krivu kicmu i hodaju pogrbljeno, a pogled im kao da danima uopste ne spavaju. Zidovi ispucali, kuca od kad je sagradjena nije imala nikakvo renoviranje, keramickih plocica pola otpalo pola se jos drzi, ako pricamo o onima koji uopste imaju keramicke plocice u kuci. Sporet stari, rupe od korozije se zakrpe blatom ili komadom nekog starog lima. Itd to je samo ponesto sto ja vidjam prilikom kracih poseta seoskim sredinama, neko ko bi se ozbiljnije pozabavio time mogao bi o tome snimiti dokumentarni film i informisati radnicku klasu naviknutu na zivotni standard gde se trosi 10-30 evra dnevno.

Pretpostavljam da si slucajno omasio temu...

Ma pusti te navode nekih i statistike (nisam citao dalje od prve dve reci jer me ne zanima sta je neko negde reako, napisao, istrazivao, statistike, proseci, preseci, grafikoni... a narocito na svetskom nivou..........).

Odgovori konkretno kako je moguce da troclana porodica kod nas, da ponovim kod nas!, zivi sa 39€ mesecno?

(prebaci u odgovarajucu temu)


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?18.07.2017. u 13:10 - pre 81 meseci
Citat:
Sceka:
Problem kod tebe je sto ne shvatas i verovatno nikada neces shvatiti da je covek koji ima toliko zanimanja u svim tim zanimanjima samo prosecan, obicno ni toliko, i ni jedno od mnostva zanimanja ne radi dobro, odlicno, savrseno - sto je poenta.

Dobro, pretpostavimo da ja ne znam nista da radim, onda cu ja mozda imati nekih problema zbog toga, necu imati posao, umiracu od gladi i slicno. Za sada nista od toga nije u opticaju, a sve i da bude, ja ne vidim razlog zasto bi se neko na forumu (npr. ti) bavio mojim hipotetickim problemom, za koji ja uopste nikada nisam primetio da postoji? Ja se ni na koji nacin ne predstavljam superiornijim u odnosu na prosecnog clana foruma, a to neko tako dozivljava onda je to samo njegova licna percepcija. Ali nebitno, daj da se ne bavimo offtopic glupostima, covek me pitao da objasnim svoje zanimanje, ja sam to uradio najkrace sto sam mogao a da jos uvek bude jasno... ako imamo nesto da polemisemo u vezi teme super, ako nemam predlazem da se zaustavimo na ovom, da sam bio pametan na licno pitanje o zanimanju trebao sam da mu odgovorim pitanjem sta ga boli pimpek i da nastavimo dalje bez offtopica. Bilo kako bilo, neko je pre mene pomenuo promenu posla/zanimanja kao resenje, tako da se nisam ja prvi na planeti a ni na forumu toga setio.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?18.07.2017. u 13:20 - pre 81 meseci
Citat:
Pretpostavljam da si slucajno omasio temu...

Izvinjavam se. Pocevsi od druge recenice nalazi se konkretno objasnjenje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?18.07.2017. u 14:14 - pre 81 meseci
Citat:
Sceka:
(prebaci u odgovarajucu temu)

Ne znam zasto mi ne dozvoljava izmenu/brisanje pogresne poruke.
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?24.07.2017. u 00:48 - pre 81 meseci
@Java Beograd, šta je sa onim ljudima koji iz nekog razloga ne žele da zasnivaju porodicu (misle da ne bi bili dobri roditelji, ne vole decu, ne vole da se vezuju ili bilo koji drugi razlog)?

Ako je neko karijerista ne mora da znači da je zamenio obraz đonom već da možda veruje u viziju svoje kompanije (iako postoji mnogo ljudi sa osobinama koje si naveo, a kojima je cilj da strpaju lovu u džep i dođu na visoke pozicije). Način na koji si napisao tvoj post je, barem meni, izgledao veoma agresivno.

On: mislim da su psiholog i rekreacija najbolje rešenje za tvoj problem. Takođe ne bi bilo loše da sedneš i razmisliš da li te posao i dalje ispunjava tj. da li je u pitanju neka prolazna faza ili si izgubio volju da se baviš njime i dalje.
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

bonaca54
graphic & web desk
AnDesign

Član broj: 337041
Poruke: 2
217.16.137.*



Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 10:16 - pre 81 meseci
Ako imaš tačno vreme rodjenja (sat i minut), da ne odstupa više od 10 min u plusu, ili minusu, pošalji mi datum, vreme i mesto rodjenja, tvoj problem je astrološke prirode (Saturn).
skype - mementocosmicum
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 10:19 - pre 81 meseci
Eto resenja
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 10:26 - pre 81 meseci
ja isto glasam da pokretac teme posalje potrebne podatke!
mi ovde dve nedelje pokusavamo da pronadjemo resenje, a niko se nije setio da problem mozda lezi u Saturnu!
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 11:53 - pre 81 meseci
Ali pazi, računica zavisi i da li će uzeti u obzir Planetu X... inače... ode mas' u propast.
Nemoj da te prevare ;)

P.S. I da, astro-stručnjak obavezno mora da ima neko zvučno ime (k'o Bora Radar na ovim foruima), ili nesto ozbiljno na latinskom, koji samo stručnjaci znaju... bez toga nikako. I obavezno, da je sredio nekoj pevaljki život... ono, da ima sliku sa njom na zidu, i priča priče...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 11:55 - pre 81 meseci
Citat:
Arnie:
@Java Beograd, šta je sa onim ljudima koji iz nekog razloga ne žele da zasnivaju porodicu (misle da ne bi bili dobri roditelji, ne vole decu, ne vole da se vezuju ili bilo koji drugi razlog)?

Ako je neko karijerista ne mora da znači da je zamenio obraz đonom već da možda veruje u viziju svoje kompanije (iako postoji mnogo ljudi sa osobinama koje si naveo, a kojima je cilj da strpaju lovu u džep i dođu na visoke pozicije). Način na koji si napisao tvoj post je, barem meni, izgledao veoma agresivno.


Java je mator covek, a za tebe mogu samo da predpostavim da si mlad, zato sto sam i ja tako rezonovao kad sam bio mladji. Ja sam negde na pola puta i sa godinama i sa vidjenjem zivota :D

Znam mnogo matoraca koji su mi govorili isto kad sam bio mladji, sto mi je tad delovalo agresivno, a sad mi i nije previse daleko od istine...

BTW - svako bira svoj put, radi kako mislis da je najbolje za tebe, samo sam hteo da dam malo kredibiliteta ovoj prici koju je napisao Java...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 14:33 - pre 81 meseci
I kakav si tacno kredibilitet dao toj prici?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 14:54 - pre 81 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Arnie:
@Java Beograd, šta je sa onim ljudima koji iz nekog razloga ne žele da zasnivaju porodicu (misle da ne bi bili dobri roditelji, ne vole decu, ne vole da se vezuju ili bilo koji drugi razlog)?

Ako je neko karijerista ne mora da znači da je zamenio obraz đonom već da možda veruje u viziju svoje kompanije (iako postoji mnogo ljudi sa osobinama koje si naveo, a kojima je cilj da strpaju lovu u džep i dođu na visoke pozicije). Način na koji si napisao tvoj post je, barem meni, izgledao veoma agresivno.


Java je mator covek, a za tebe mogu samo da predpostavim da si mlad, zato sto sam i ja tako rezonovao kad sam bio mladji. Ja sam negde na pola puta i sa godinama i sa vidjenjem zivota :D

Znam mnogo matoraca koji su mi govorili isto kad sam bio mladji, sto mi je tad delovalo agresivno, a sad mi i nije previse daleko od istine...

BTW - svako bira svoj put, radi kako mislis da je najbolje za tebe, samo sam hteo da dam malo kredibiliteta ovoj prici koju je napisao Java...


A sta je tvoj stav sada o zasnivanju porodice i šta je bio kad si bi mladji?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 18:07 - pre 81 meseci
Citat:
dusanboss: A sta je tvoj stav sada o zasnivanju porodice i šta je bio kad si bi mladji?


Pa nije mi bio imperativ na zasnivanju porodice i brizi o porodici (mislim da zenu i decu) kad sam imao 22g... Znao sam da me to ceka negde down the road, ali da sam se tim bas bavio - i nisam. Imao sam "profesionalne ambicije" - ne bas direktno one koje je Java opisao, da postanem sef nekom ili necem, ali posvecivao sam zivot ucenju i stvaranju u oblasti kojom sam se bavio sto je dovelo i do napredovanja u karijeri - opet u smeru koji se meni svidjao.

Vremenom su se stvari promenile, i sad mi je iskljuciv imperativ na porodici, ostalo je pomalo sekundarno, ne kazem nebitno, nego jednostavno nije toliko bitno koliko je bilo pre.

Moj stav se promenio oko nekih sustinskih pitanja - recimo ako treba da biram posao ili poziciju, koji ce biti bolji za porodicu a losiji za moj profesionalni razvoj.

Citat:
DaliborP:
I kakav si tacno kredibilitet dao toj prici?


Dalibore covece u vecitom zenitu - tebi ocigleno nikakav :D
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 20:40 - pre 81 meseci
Pusti ti mene, nego me bas zanima sta je tacno u pitanju da bi mogao podrzati onakve generalizacije ogromne grupe ljudi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 20:55 - pre 81 meseci
Citat:
DaliborP: Pusti ti mene, nego me bas zanima sta je tacno u pitanju da bi mogao podrzati onakve generalizacije ogromne grupe ljudi.


Dalibore - ako nisi shvatio iz moja dva prethodna posta, ja ti ne mogu objasniti. Na kraju krajeva ne moras da razumes svaciji stav.

Java je izneo jedno misljenje, Arnie je izneo svoje misljenje. Ja samo kazem da sam sreo dosta matorih ljudi koji imaju vrlo slican odnos prema zivotu, poslu i porodici kao Java.
I nije prvi put da cujem da ljudi koji su imali i karijere i porodice i ispunjen zivot, da dele Javin stav. Hocu da kazem da postoje 2 objasnjenja, ili se radi o kolektivnom generacijskom ludilu, ili mozda tu ipak ima nesto.

Sa druge strane razumem i Arnia, jer sam sreo dosta mladih ljudi koji tako rezonuju.

I mozda je tu kvaka oko ne razumevanja ljudi na ovoj temi, ljudi se nalaze u prirodno drugoj fazi zivota i prioriteta i ubedjuju i druge da su upravo ti njihovi trenutni prioriteti "oni pravi".

Ja sam negde izmedju sa svojim vidjenjem, ne mogu da pravim tako ostre podele kao Java, ali ne mogu ni da pricam kao Arnie o "viziji moje kompanije" kao zvezdi vodilji (ideologiji, filozofiji) koja me vodi kroz zivot.

Kontam kako sam ja prosao u zivotu kroz razlicite faze i prioriteti su mi se menjali, pa ce mozda i drugima da se menjaju.

To ti je to, ja ne mogu jasnije da se izrazim niti bolje da opisem.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 21:08 - pre 81 meseci
Ja razumem tvoj stav, jasno je da vecina ljudi stavlja porodicu kao prioritet, sto je potpuno normalno. Ali jedno je imati odnos prema poslu i porodici, a drugo je praviti generalizacije poput ove:
Citat:
1. Imaš ljude karijeriste, koji grade karijeru, koji nemaju ili zanemaruju porodicu, i redovno se i uspešno penju na kompanijskim lestvicama: od tim lidera, project menadžera, preko tehničkog direktora, CTO, do direktora, regionalnog direktora za Balkan, Evropu, ovoono. Svašta oni nauče: a pre svega nauče kako gaziti po drugima, kako se laktati, kako obraz zameniti đonom.

2. Na drugom putiću su vredni radnici, dovoljno uspešni da imaju pristojnu platu, koji dobro i odgovorno rade svoj posao, ne zapostavljaju ni svoje lično napredovanje u strucu, ali, pre svega, na prvo mesto u životu drže porodicu.

Ja sam pitao na osnovu cega mozes da das kredibilitet toj prici, posto je tesko reci koji je primer vise pogresan.

A Arnie je pitao validno pitanje, jer ako ne upada u grupu 2, onda ispada da je covek sebicni hostapler koji gazi preko drugih.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 21:46 - pre 81 meseci
@Dalibor - radi se o generalizacijama i arhitipovima, koji mogu samo procentualno i aproksimativno da budu tacni i ne odnose se na sve ljude na svetu. Jedan deo ljudi ce se prepoznati negde izmedju 1 i 2, dobar deo ne vidi sebe ni u 1 ni u 2, hoce da peca ili igra wow i hebe mu se za osnivanje familije da ne pominjem firminu ideologiju...

Priznaces da postoji vise od 2 tipa ljudi u bilo kojoj oblasti ljudskog delovanja ;) i da poenta Javinog posta nije da ultimativno napravi dve jedine moguce kategorije ljudi na svetu i napravi podelu - Dalibor grupa x, bananaphone gurpa z - Dalibor je pobedio, bananaphone je izgubio!

Sad kad napisak "arhitipovi" pogledaj od C.G. Jung-a sta pise o razlicitim fazama zivota kroz koje covek moze da prodje, evo lep i kratak tekst na temu http://www.purposefairy.com/617/carl-g-jung-archetypes/ - sad naravno ovo je pojednostavljivanje, ne mora covek da prodje sve ove faze, ni tim redom, niti samo jednom, moze da se vrti izmedju 2 faze ceo zivot, ili da prodje 16 drugih faza, ali mislim da vredi procitati - i pokusati razumeti o cemu se radi.


EDIT:
Citat:
DaliborP:
Ja razumem tvoj stav, jasno je da vecina ljudi stavlja porodicu kao prioritet, sto je potpuno normalno...


Ja sam ti napisao da je to moj TRENUTNI stav ili zivotni moto, i to je poenta. Ja SAD dajem prioritet porodici, ali pre toga sam davao prioritet nekoj profesionalnoj ambiciji, a pre toga nekoj trecoj stvari - recimo bila mi je bitna elektronika i sport.

P.S. Ja sam na ovom forumu bio jako davno aktivan, pre 15+ godina, i svi moji postovi su bili vezani za tehniku, ne secam se ni jednog posta na madzone-u a sad su mi maltene svi postovi ovde, i to valjda govori nesto...




[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 25.07.2017. u 23:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?25.07.2017. u 23:14 - pre 81 meseci
Za našeg bi Dalibora Ameri rekli da je "Social Justice Warrior".

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121154 | Odgovora: 203 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.