Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?

[es] :: Security :: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?

[ Pregleda: 3516 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?09.04.2004. u 10:47 - pre 243 meseci
Prikljucen sam na lan i danas ceo dan vidim da su mi oni kompjutercici dole pored sata stalno upaljeni iako ne surfujem niti nesto radim preko neta. Reko da vidim ZoneAlaremPro sta kaze, kad tamo sa desetak razlicitih IP adresa je stalno neka aktivnost i napadaju 31021, na svake dve sekunde. Ne znam sta je ovo. ZA kaze da ih sve blokira.
Ima li neko pojma sta je ovo. Ranije nije bilo tako.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.128.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?09.04.2004. u 19:59 - pre 243 meseci
Da li ti se to i dalje dešava? Isprobaj neki drugi firewall nemoj da slepo veruješ ZoneAlarm-u npr. Outpost Pro ili Sygate.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?10.04.2004. u 10:13 - pre 243 meseci
Moguće je da je to aktivnost nekog file sharing programa. Da nije neki pokrenut?
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?10.04.2004. u 18:41 - pre 243 meseci
Ma nije ni jedan program pokrenut, ali sam pre neki dan koristio obilno shareazu, valjda da je od toga.
Sto se tice ZA nije on u pitanju, kod njega sam samo proverio sta se desava, vec je u pitanju neprekidan transfer podataka koji se moze proveriti preko network connections. ZA samo daje informacije da je blokiran upad. Ne znam....
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?10.04.2004. u 18:44 - pre 243 meseci
Sto je jos gore, pravi nasrtaj nastupa bas kada upalim komp sto nikako ne razumem, ajde da sam surfovao pola dana. Kasnije posustanu, valjda radi nesto taj ZA...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?11.04.2004. u 16:10 - pre 243 meseci
I meni se slične stvari dešavaju, samo što se kod mene to ne aktivira odmah, već posle par minuta. Imam Kaspersky 4.5 legalno krekovan sa ultra najnovijim apdejtom (dakle tu nije problem) i Blackice apdejtovan takođe. Što je najgore, poslušao sam nečiji savet i instalirao sve žive security patheve i apdejtove i servis packove i 1 i 2 i potrošio jedno 8 sati interneta na to. Jednostavno mi blackice prijavi da neko sa mog ip broja odnosno ja ko li sam već skenira udp, pa skenira tcp portove i slično. Tu su uobičajeni simptomi kad neko namerno ostavlja tragove za sobom (promeni u nekom folderu izgled ikona), a što je najzanimljivije uglavnom ništa mi ne ošteti, za sada. Skenirao sam danas ceo disk i ništa. Šta da radim, da nabavim neki drugi antivirus ili da se obratim psihijatru zbog lečenja paranoje?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?12.04.2004. u 01:45 - pre 243 meseci
Pa ne znam, kad vidim da mi je aktivna veza a da nista ne radim, ja fino izvucem kabal iz zida i nek se nose onda. Koliko kapiram ti si na modemu? To onda ne bi trebao biti neki problem, pa cak i to menjanje izgleda foldera, mislim da nista drugo ni ne mogu da urade. Ja sam konkretno na broadbandu pa mi je protok 10Mb/s i sta onda? Ima da mi sje...u sve na kompu...
Busters...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?14.04.2004. u 10:21 - pre 243 meseci
Ja sam instalirao zone alarm pro, i cini mi se da sam se resio problema. Mozda bi ti trebao da ga deinstaliras pa ga instaliras ispocetka, i postepeno mu dodajes sta sme da se izvrsava. Da, i da podesis opcije na maksimalnu paranoju :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.72.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?15.04.2004. u 14:46 - pre 243 meseci
Ili jednostavno da instaliraš Outpost Firewall 2.1 pro i da ne razmišljaš mnogo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Ne znam, sta je ovo, organizovani napad?

[ Pregleda: 3516 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.