Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 48903 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barkley
Novi Sad

Član broj: 303663
195.88.12.*

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva23.09.2019. u 10:53 - pre 4 meseca
Poštovani, nisam pisao do sada, ali ajde da se "uključim"... Imam jedno pitanje pa ako neko može neka odgovori...
Imam 40 godina, završio sam DIF, i plus sam košarkaški trener, radim sa decom dugi niz godina. Postoji li neka šansa za preselenje, neka nostrifikacija diplome ili šta god drugo? Engleskim jezikom se služim dobro,holandski nula bodova. Imam baš blisku rodbinu koja tamo živi preko 50 godina, tako da mi smeštaj ne bi bio problem. Kolike su šanse i da li uopšte postoje za rad u nekim školama ili klubovima?
Hvala unapred

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748

+1214 Profil

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva24.09.2019. u 12:07 - pre 4 meseca
Ja sam iz potpuno druge price pa ne mogu da ti kazem nista iz prve ruke.
Ovde je generalno manjak profesora u skolama, ne znam da li se to odnosi na profesore fizickog, ali da bi radio u skoli, moras da znas jezik. Ne vidim kako bi mogao da radis u lokalnoj skoli a da te deca ne razumeju.
Jedina opcija je mozda neka internacionalna skola, ali i tu se podrazumeva da govoris engleski na jako visokom nivou - evo mozes da pogledas sta traze i koju platu nude ovde:

http://www.werkenbijespritscho...imary-school-teacher-aics.html

Ali i tada bi morao biti u NL sa validnim boravkom, jer tesko da ce skola da finansira tvoju radnu i boravisnu dozvolu, ako nisi EU gradjanin... BTW plate su bruto, tj, u njihovom oglasu nude platu koja krece od ±2050e neto mesecno, a sa tom lovom je jako jako tesko pregurati mesec u Amsterdamu, tesko da bi mogao i stan da iznajmis, verovatno bi morao da delis stan sa nekim ili da rentas sobu.

Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 48903 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.