Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50

[ Pregleda: 294119 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina14.09.2023. u 11:49 - pre 7 meseci
Citat:
Nemanja:Otprilike je i tako sa svim VW, svi su izgradjeni sa tako jeftinim kriticnim komponentama

Ne znam otkud ti to, jer apsolutno nije tako.

Upravo je suprotno, ako pogledaš VW i paralelni Mercedes iste cenovne klase, svaki deo na VW je izgrađen masivnije i kvalitetnije. Ima mnogo primera, kreni od šarki vrata recimo, pa gledaj cela vrata, kokpit, sedišta, itd.

Golf 7 recimo jeste nešto manje masivan nego ranije, ali to je opšti trend štednje gde drugi štede još više.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina14.09.2023. u 15:54 - pre 7 meseci
Nemanja,
Da li uopšte posmatraš automobil koji se dobija za iste pare?
Ako planiraš da daš 40.000€ za auto i biraš između VW i Mercedesa, moguće je da će VW biti bolji izbor.
Ako posmatraš Mercedes od 100.000€ i WV od 30.000€ onda bi Mercedes trebalo da bude bolji, izdržljiviji, kvalitetnije komponente,...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina14.09.2023. u 18:11 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
Nemanja:Otprilike je i tako sa svim VW, svi su izgradjeni sa tako jeftinim kriticnim komponentama

Ne znam otkud ti to, jer apsolutno nije tako.

Upravo je suprotno, ako pogledaš VW i paralelni Mercedes iste cenovne klase, svaki deo na VW je izgrađen masivnije i kvalitetnije. Ima mnogo primera, kreni od šarki vrata recimo, pa gledaj cela vrata, kokpit, sedišta, itd.

Golf 7 recimo jeste nešto manje masivan nego ranije, ali to je opšti trend štednje gde drugi štede još više.


Nekad je bila priča taksista u Nemačkoj, na pitanje zašto ne Pasat, već Mercedes, da na Pasatu hoće posle nekog vremena da spadnu vrata :)
U stvari, od Mercedesa su dobijali ogroman popust, tako da su ga plaćali možda kao Pasata ili za nijansu skuplje, a mušterija kad može da bira, pre će ući u Mercedes nego u Pasat, tako da su onda svi kupovali Mercedese.

Zanimljivo bi bilo, ako je neko u Nemačkoj, da napiše šta se sad vozi kao taksi. Pretpostavljam da ima električnih, jer su i kod nas neke taksi firme počele da nabavljaju električna vozila, video sam ovde kod mene par Id.3, Id.4, jednog Teslu, kao i električnog Golfa.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina16.09.2023. u 10:57 - pre 7 meseci
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina16.09.2023. u 21:40 - pre 7 meseci
Citat:
Zanimljivo bi bilo, ako je neko u Nemačkoj, da napiše šta se sad vozi kao taksi


Živim u centru, u blizini Interkontinentala, taksisti su mi komšije, ovo su moji utisci: Video sam nekoliko Tesla vozila koja taksiraju, nijedan ID.3 ili ID.4. Mercedesa je sve manje, Toyota hibrida sve više (Uber je potpuno na Priusu, njih ovde ne računam, ali ih ima više nego taksija). Poslednjih godinu dana uglavnom ulazim u Priusa, ne u Mercedesa (štaviše, ako naručim veliko vozilo za tri kofera, doći će Prius+, a ne Vito, kao pre 5-10 godina jer u sedana ne staju), ali ima i njihovih drugih modela na ulicama - svi hibridi.

Kao putnika u tom taksiju - da li je zbog hibridnog pogona, taksisti su mnogo agresivniji u vožnji u njima na semaforima, u gužvi, itd., što nije uvek prijatno iskustvo, pogotovo ako sa nekim pričam na zadnjem sedištu. Prostora je više za prtljag, manje za noge, bliže vozaču (još ako stave korona štitnik, užas). Mercedesi su bili mnogo bolje očuvaniji ili su se lakše održavali jer svi Priusi izgledaju kao da su već stari i istrošeni iznutra, što sa mercedesima nije bio slučaj. Vožnja do aerodroma, (pogotovo od kada je zatvoren aerodrom u gradu, a otvoren van grada) je bila mnogo udobniji u mercedesu koji na autoputu lebdi.

Šteta :-).
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina30.09.2023. u 09:36 - pre 7 meseci
Pa Prius i Mercedes E klasa ne mogu u istu rečenicu, a kamoli da se priča o pohabanosti enterijera nakon nekoliko godina korišćenja kao taksi vozilo. Plus, ono što je u DE kupovano za taksi je verovatno još kvalitetnije (ne možda na pogled ili dodir, ali je sigurno materijal bolji nego u baznoj verziji koju uzima "običan" kupac).

Ovde kod mene vidim dosta Korola hibrid, moram reći da mi se više sviđa karavan nego limuzina, unutra onaj centralni stub i prostor između sedišta je nekako rešen lepo, maltene kao da je nešto tipa Porše Panamera ;)
Svi su hibridi, vidim kreću iz mesta bez ikakvog zvuka, da li se benzinac toliko ne čuje ili kreću na struju (veći obrtni moment ima elektromotor) pa se benzinac ubaci kad auto malo ubrza, ne znam, ali sve Korole su toliko niske da se čudim kako prelaze preko ležećih bez oštećenja.

Takođe, jedan od taksija je nabavio ID3, ID4, Golf (potpuno električni), mislim da imaju i Teslu i još nešto, ovo su jednom prilikom prezentovali u nekoliko gradova (nisam odgledao video, tako da nemam pojma šta pričaju, ali može da se vidi šta ima od modela):

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:80fc:8a6c:..



+7177 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina30.09.2023. u 18:12 - pre 6 meseci
Citat:
Burgos
taksisti su mnogo agresivniji u vožnji u njima na semaforima, u gužvi, itd.,


Isto i sa Teslama, nekad ume da smori kad ostro vozi i koci zbog lose procene, mada mozda se meni zalomilo da sam naleteo na nekog ko je skoro presao na EV.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina04.02.2024. u 00:43 - pre 2 meseca
Kao što znamo VWov višedecenijski bestseler Passat neće imati naslednika, sada je to ID7

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina17.02.2024. u 14:12 - pre 2 meseca
Ovaj auto je moj san već duže vreme, B8 2.0TSI u Highline opremi, pa evo jednog prikaza za poređenje



Primetite da na 100km/h ima samo 1500 obrtaja što odmah pokazuje neverovatnu elastičnost tog motora, naravno to i puno toga više znamo i iz mnogih drugih primera.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina24.03.2024. u 02:33 - pre 34 dana i 8h
Čisto za one koji misle da ne postoji auto star 8 godina sa 40kkm

Itekako postoji, i to kod nas!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina30.03.2024. u 15:16 - pre 27 dana i 20h
Samo da nije preskakao po 3 redovna servisa u ovlašćenom uz vraćanje kilometraže pre nego što ode u ovlašćen.
Pre neki dan video A6, 2020. godište, prešao 123.000km, pa neka neko veruje da ima onih koji su kupili Pasata da prelaze njime 5.000km godišnje. Jedino ako za po gradu imaju neki manji auto, a Pasatom išli jednom mesečno negde dalje.

Sećam se kad sam gledao neki Golf 5 ovde još pre 10-ak godina, vlasnik ima firmu sa kamionima (a "firma" je u stvari zatvorena terasa u prizemlju kuće sa gomilom nekih kartončića, k'o u biblioteci), pored tog Golfa bila Oktavija kojom su za 6 meseci prešli 40.000km, jer im je služila da odvezu majstore do lokacije kad im se bilo gde u Evropi pokvari kamion. Posle 3 godine će da je prodaju sa 55.000km na satu.

Ne kažem da nema očuvanih primeraka sa malom kilometražom, ali možda 1 u 100 za izabrani model.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina30.03.2024. u 17:43 - pre 27 dana i 17h
Citat:
mjanjic: Samo da nije preskakao po 3 redovna servisa u ovlašćenom uz vraćanje kilometraže pre nego što ode u ovlašćen.

Opet trol, šta će ti to??

Nije ti dovoljno što tamo na temi o Ukrajini treba da objasniš šta si pisao i odgovoriš šta si pitan, nego si sada prešao i ovde da troluješ?!? Čemu to??

Pri tome, niti znaš koji je to Passat, niti znaš šta je benzin a šta dizel Passat, niti znaš za šta se kupuje jedan a za šta drugi, niti ko kupuje ove a ko one, niti kako se to proverava, niti BILO ŠTA O TOME ZNAŠ, ali da troluješ bez veze itekako znaš.

Pritom si direktno mene uvredio jer sam rekao da sam kupio praktično isti takav, znači majman sam jer sam poverovao u tu lažnu priču koju si ti sada ovde "stručno" objasnio?!?

A što tamo na temi o Ukrajini ne objasniš šta sam te pitao?

Citat:
Ne kažem da nema očuvanih primeraka sa malom kilometražom, ali možda 1 u 100 za izabrani model.

Za ovako očuvane kao ovaj koga sam bio pokazao (naravno odmah je prodat kao i praktično sve što sam pokazao na ES-u, žao mi je što ga nisam snimio), taj odnos je i veći od 1:100.

Ali to i dalje ne znači da tih auta nema. Ima ih, ali ih treba znati naći i znati prepoznati.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina01.04.2024. u 01:15 - pre 26 dana i 11h
Naleteh na ovaj klip gde su prikazani "ljuti" japanci, zapravo najljući mogući



Koliko je to smešno u odnosu na "lubeničara" Passata, pa čak i Jettu i ispod...
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina01.04.2024. u 13:51 - pre 25 dana i 22h
Citat:
mjanjic:

Pre neki dan video A6, 2020. godište, prešao 123.000km, pa neka neko veruje da ima onih koji su kupili Pasata da prelaze njime 5.000km godišnje. Jedino ako za po gradu imaju neki manji auto, a Pasatom išli jednom mesečno negde dalje.


Ako je moj deda mogao da kupi Fiata Pezejca 1981e godine i da do 2008e i njegove smrti (vozio je do dva meseca pred smrt) pređe 65000km ili ako je moj stric 2006e kupio novu Fabiju i do dana današnjeg prešao 85000km, ne razumem zašto neko ne bi vozio Passata 5000km godišnje.

Ne znam otkud pretpostavka da kupuju svi automobile da taksiraju, prevoze gajbe krompira, voze lubenice, dostavljaju pice ili rade bilo šta drugo, čak u Srbiji svaka porodica srednjeg staleža ima po 2 - 3 auta. Možda su ti vlasnici u manjini, ali ih ima.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina01.04.2024. u 16:27 - pre 25 dana i 20h
Nisam rekao da nema takvih primera, smanjite malo doživljaj, rekao sam da ako ima konkretan model sa takvim parametrima, ima možda 1 na 100 u oglasima ili čak manje, a običan kupac će malo sutra da utvrdi koji je stvarno prešao malu kilometražu.
Ko se stvarno razume, poznaje vlasnika, poznaje nekog ko zna apsolutno sve trikove za otkrivanje vraćene kilometraže, ne kažem da ne može naći takav primerak.
Drugo, Nebojša je stavio link koji već nakon nekoliko dana nije bio validan, pa možemo da se "slikamo", bolje da je stavio screenshot.

Treće, ovde nije tema o Ukrajini, neću da širim raspravu o "arugmentima", jer svi možemo da trpamo linkove iz raznoraznih izvora i da drugima kažemo kako su trolovi i kako postavljaju izvore koji lažu, a sam moj izvor iznosi tačne podatke. Već sam rekao: znaćemo sve kad se eventualno rat završi, pa onda možemo da se raspravljamo koliko je ko izgubio ljudi i tehnike, do tada iznosimo mišljenja za koja niko od nas ne može da se kladi u život da su tačna!
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina01.04.2024. u 16:53 - pre 25 dana i 19h
Citat:
mjanjic:
Drugo, Nebojša je stavio link koji već nakon nekoliko dana nije bio validan, pa možemo da se "slikamo", bolje da je stavio screenshot.

Rekoh da sam se pokajao što ga nisam snimio, auto je praktično nov, kupljen kod nas i sa pređenih 40kkm.

Ne treba pominjati da je i iznutra praktično kao iz fabrike, a da je km tačna verujem jer je benzinac, naravno proverio bih. Sve da je isto, a da je dizel ne bih tek tako verovao i debelo bih razmišljao.

Zapravo ne bih razmišljao, jer dizela nikada ne bih kupio, pa ne bih ni došao u situaciju da moram da razmišljam

edit: dva slovca

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 07.04.2024. u 14:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina01.04.2024. u 17:07 - pre 25 dana i 19h
Običan kupac treba da shvati da kupuje auto u viđenom stanju a ne da glumi detektiva i "utvrđuje kilometražu". Pogotovo na matorim autima, gde je to praktično nemoguće proveriti i biti siguran u to.

Dobrih primeraka ima, ali su oni najskuplji za dat model na oglasima.

Drugar prodavao auto roditelja, Logana, sa pravih 60000km, pa mu dolazili preprodavci i smarali da li je normalan ima takav auto za 1000e jeftinije. Ima, ali sa 300000km, sa izvađenom dušom od taksiranja.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.04.2024. u 07:28 - pre 25 dana i 5h
Citat:
Turmen: Drugar prodavao auto roditelja, Logana, sa pravih 60000km, pa mu dolazili preprodavci i smarali da li je normalan ima takav auto za 1000e jeftinije ...


Ovo me je podsetilo na "združenu neprijateljsku akciju" grupe preprodavaca koji su se okomili na prodaju Golfa 1 mog oca, pre dosta godina.

Ćale je već bio mator, nije više vozio, i rešio da proda svoh Golfa 1, dizel 1.6.
Naravno, kako se već to radi, video koliko se kreću cene sličnih, i dao oglas približne cene. Zaboravio sam cifre, ali eto, neka bude 100.
Tada su "Novosti Oglasi", štampano izdanje sredom bile alfa i omega oglašavanja i prodaje.

Šta se dešava?
Sreda rano ujutro, ćim se oglasnik pojavio na kioscima, već oko 7:00 zove prvi lik iz ekipe. Komentariše da cenu od 100 nema veze sa realnošću, i nudi 60.
Odma' zatim, drugi lik iz ekipe zove, rečima "nisi normalan" i nudi 40, da dođe plati u kešu i vozi.
Zatim treći lik, sa sličnim izrazima čuđenja nudi 50, a odmah zatim i četvrti, opet sa ponudom od 40!

Sve se to dešava do 08:00 sati. Pokolebao se moj ćale, a kako i neće kad se toliko ljudi javilo i reklo mu da cena nema veze sa realnošću.
Opet ga zove prvi, i sad, jbg, mator čovek, pokolebao se, jer mu se posle ponuda drugog dela ekipe cifra od 60 delovala OK.

Sva sreća, zove me ćale, tek sam bio došao na posao i ispriča celu priču, i kaže "rešio sam, prodaću za 60".
Naravno, objasnio sam mu o čemu se radi, ko ga "je napao" i reko mu da sve šta treba je samo da iskulira.

Kad je, posle razgovora sa mnom, rekao da se predomislio, i da neće da proda za 60, ovi likovi su ga uznemiravali još par dana. (To je bilo vreme fiksnih telefona)
I kako se već dešava u praksi, posle par dana, neko normalan video oglas, pozvao, došao da vidi, ćale malo spustio cenu, 5% otrpilike, i prodao.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina07.04.2024. u 12:49 - pre 19 dana i 23h
Ništa mi ne pričaj, drugaru dvojica skakali po glavi, jedan preprodavac i jedan taksista.

Sad sam se setio, cenio ga 2500e, oni su ga danima davili, jedan da spusti na dve, a drugi da je bezobrazan i da mu je "plafon 1800e" za takav auto. Na kraju ga prodao za 2300e, došao neki momak, pogledao, provozao i kupio.

Ja sam jednom okačio Pola na oglase pre par godina, u oglasima napisao svaki nedostatak, napomenuo da ima "uspomene" sa parkinga, dolazilo par očiglednih preprodavaca zagledali ga kao da je Maserati i pokušavali da spuštaju cenu na foru "u ovome je opran motor, znači ima neku falinku, to je 100e manje, pa što si mu presvlačio volan, što mu je tapacirano nebo".. Bukvalno je smešno kakve su sve izgovore smišljali ne bi li spustili cenu, čak i da je auto prešao 10000km rekli "u ovo nije dobro, znači da je propadao na parkingu, to je 500e manja cena".

Na priče "kod Miće na Banovom Brdu ima isti ovakav za 1000e manje" sam odgovarao sa "pa šta čekaš prijatelju, trk kod Miće, prodaće ga Mića, ovde trošiš i svoje i moje vreme".

Naravno, na kraju ga nisam ni prodao, a broj koji je bio na oglasima, sam ugasio (kupio namenski za to prepaid karticu na trafici, da me neotesani ne bi smarali mesecima).

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina07.04.2024. u 21:06 - pre 19 dana i 15h
Moje iskustvo:

Teška srca odlučim da prodam Boru 1.8T Highline jer je auto u neverovatnom stanju, inače star 20 godina. Ko ne zna, to je "civilna" :) verzija Golfa GTI, ali sa puno udobnijim vešanjem i još nekoliko luksiznijih dodataka.

Moj je odavno i mapiran na oko 200KS, neporedivo bolje ide sa tom mapom, elastičniji je i manje troši.

Okačim profi urađene slike gde se vidi vrhunsko stanje auta i stavim cenu po dogovoru, nadajući se da će se javiti neko od poznavalaca i mnogobrojnih ljubitelja Golfa GTI. E da, uz auto i POKLANJAM sve delove za veliki servis koga sam planirao da uradim, ali nisam.

Dnevno me smara nekoliko desetina dokonih likova, mada je bilo i nekoliko poznavalaca, i max. cenu koju su nudili je 2700. Na neviđeno naravno, nikoga i ne zanima da pogleda auto, kažu sve vide na slikama (što i jeste tačno).

Iznerviram se, i stavim na oglas Polo 1.6 16V, samo 4 godine mlađi, znači 16 godina, ali neuporedivo izakaniji, dva puta udaren, auto čije se stanje prosto ne može porediti sa Borom, o klasi da i ne pričam. Stavim cenu 4000, koliko sam ga i ja platio pre 6,5 godina.

Prvi dan se javi jedan čovek iz BGD, dođe pogleda ga, kaže ok javiće se. Posle par sati se javi drugi, čovek je iz Pančeva, dođe sa ženom i odmah ga kapariše. Sutradan ga isplati. Posle me zvao i onaj prvi, ali već je bilo kasno.

Zaključke donesite sami.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50

[ Pregleda: 294119 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.