Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi i internet

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i internet

[ Pregleda: 2117 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Delphi i internet25.11.2016. u 21:44 - pre 89 meseci
Da li je moguće postaviti,recimo samo bazu u Accessu,negde na nekoj intenet lokaciji,recimo google drive ili tako nesto,a front aplikacije na udaljenim računarima,da može svako od njih to da pregleda...Ako može,kako podesiti u kodu apliakciju sa bazom?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i internet25.11.2016. u 22:19 - pre 89 meseci
Ne, to su cloud storage sistemi, dobri recimo za bekap ali nije moguć pristup fajlu na taj način.
Možeš da namestiš neki server pa da ljudi rade preko RD ili da rade iz browsera (www.fra.me na primer).
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet25.11.2016. u 22:28 - pre 89 meseci
Jel moze neko malo bolje obrazloženje za sve to...Kako to funkcionise....
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet25.11.2016. u 22:40 - pre 89 meseci
A da li je moguće uraditi sharovanje aplikacije,pa da se vrši pristup preko neta...Znači,da na mom računaru bude i baza i aplikacija,a da na drugom udaljenom računaru uradi share foldera i izbaci samo exe file, i da to tako šljaka...
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i internet25.11.2016. u 23:54 - pre 89 meseci
> Jel moze neko malo bolje obrazloženje za sve to...Kako to funkcionise...

Cuo si sigurno za RemoteDesktope, TeamViewer, VNC i slicno. U osnovi imas server koji hostuje i izvrsava tvoj program, i goste tj. racunare korisnika koji se povezuju na server i onda dalje rade na njemu. Takodje su interesantne stvari WinFlector i TSPlus koji rade to isto samo sto se stedi na MS CAL licencama.

> A da li je moguće uraditi sharovanje aplikacije,pa da se vrši pristup preko neta...Znači,da na mom računaru bude i baza i aplikacija,a da na
> drugom udaljenom računaru uradi share foldera i izbaci samo exe file, i da to tako šljaka...

Može ako će svi ti racunari biti u nekoj zajedničkoj mreži, LAN, VPN.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet26.11.2016. u 15:32 - pre 89 meseci
jel sta od ovoga besplatno...
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i internet26.11.2016. u 20:04 - pre 89 meseci
VNC i RemoteDesktop.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet27.11.2016. u 17:25 - pre 89 meseci
A da li mogu da postavim file sa aplikacijom kod mene a da preko ovih vnc ili remotedesktop,izbacim na drugim racunarima samo exe file i da kod njih to radi,iako nemaju delphi....
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i internet27.11.2016. u 18:41 - pre 89 meseci
> A da li mogu da postavim file sa aplikacijom kod mene a da preko ovih vnc ili remotedesktop,izbacim na drugim racunarima samo exe file
> i da kod njih to radi,iako nemaju delphi...

Mozes da stavis kod njih exe koji ce pokretati sesiju na tvom racunaru ali nema nacina (osim da pravis VPN/LAN) da oni iz exea startovanog kod njih gledaju access bazu kod tebe.
Mislim da te jos buni koncept RD/VNCa i sta su oni, ukratko racunar1 (gost) uspostavi konekciju sa racunarom2 (domacin) i radi kao da je fizicki prisutan na domacinu, dakle startuje programe, office dokumenta, menja i upisuje, od domacina do gosta se samo prenosi slika (eventualno zvuk) desktopa a u suprotnom pravcu se prenose komande (kucanje na tastaturi, pokreti misom).
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet27.11.2016. u 20:04 - pre 89 meseci
Sad me još više buni...rekao si da mogu da startujem programe ...i neka delphi aplikacija je program....Znaci jedina mogucnost je da budu ta dva racunara fizicki umrezena....
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i internet27.11.2016. u 21:03 - pre 89 meseci
Dakle imas dve opcije:
a) aplikacija i fajl baze se nalaze u istoj LAN/VPN mrezi
b) aplikacija i fajl baze se nalaze na racunaru domacinu i izvrsavaju se na njemu, gosti (klijenti) se povezuju na racunar domacin i rade na njemu.
 
Odgovor na temu

salvaric
Novi Sad

Član broj: 53995
Poruke: 204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Delphi i internet28.11.2016. u 12:24 - pre 89 meseci
Moja ti je preporuka, u koliko radiš client/server aplikacije na udaljenim računarima koji nisu u mrežnom režimu (LAN), da pređeš na MySql bazu podataka. Nju možeš okačiti na net i pristupat sa bilo kog računara, bez dodatnih podešavanja, i koristiti za pregled i upis podataka.

Ja sam imao loše iskustvo sa Access bazom kad je u pitanju šerovanje i kačenje preko LAN mreže, par puta se desilo da pukne baza i pogube se svi podatci iz nekog razloga, srećom sam pravio svakodnevni BackUp pa i nije bio toliki problem. Čak sam i pročitao negde na netu da se ne preporučuje deljenje jedne Access baze na više korisnika istovremeno u mrežnom režimu.

Ako ostaješ pri Access bazi, gledaj da izbegavaš rad sa živim podatcima, da ne vršiš direktan upis u tabele metodom Edit i Post, već da kroz Sql upit vršiš sve operacije.

Imaš i opciju da putem Indy FTP client/server razmenjuješ fajlove izmeđi računara, instaliraš na svakom client računaru program i bazu i prilikom svakog upisa/korekcije snimiš sql upit, nakon izvršenja, u neki tekstualni fajl na računaru i prosleđuješ ga serveru, a na serveru napraviš vremensku petlju koja će ti s vremena na vreme učitati i izvršiti taj poslati fajl.

Nikad izvini!
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet28.11.2016. u 16:11 - pre 89 meseci
Sada mi je kasno da prelazim na MySql,ali sam odradio backup baze koji se vrsi svakih 5 minuta...ali ne znam kako se to radi....mislim na serovanje....
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Delphi i internet04.12.2016. u 18:35 - pre 89 meseci
Evo jos jedno pitanje,zna li neko kako se preko delphija salje mail,i to access baza kao attachment,i da eventualno onaj drugi,isto pomocu delphija preuzme tu bazu sa maila...Verovatno je neizvodljivo bar ovaj drugi deo,ali cisto da pitam...
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i internet04.12.2016. u 19:22 - pre 89 meseci
Mozes koristiti Indy komponente za to (i slanje i prijem), TIdSmtp i TIdPop3 komponente. Downloaduje Indy i pogledaj primere.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i internet

[ Pregleda: 2117 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.