Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestalo windows xp!?

[es] :: Windows desktop :: Nestalo windows xp!?

[ Pregleda: 2898 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.140.EUnet.yu



+2 Profil

icon Nestalo windows xp!?06.04.2004. u 21:09 - pre 243 meseci
Sve je lepo radilo kad najednom ukljucim racunar i nece da se podigne sistem kaze da ubacim butabilnu disketu. Ja ubacim butabilni cd za windows xp i pokrenem instalaciju ali mi on javlja could not access disk?! U biosu i pri ukljucivanju lepo vidi hard disk ali se kompjuter ponasa kao ga nema. U cemu je fora?

poz.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.telefonijars.com



+12 Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?07.04.2004. u 07:50 - pre 243 meseci
MBR ili File sistem imaju problema....

vidi da li mozes da pokrenes recovery console, pa da sa fixmbr ili fixboot pokusas da rijesisi proble.
Bojan
 
Odgovor na temu

dmarasjunior

Član broj: 22653
Poruke: 14
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?07.04.2004. u 08:09 - pre 243 meseci
Pa normalno da ti vidi HD jer je radio pod njim ali ti ne vidi OS jer se ne znam iz kog razloga izgubio ( ima ih mnogo ). Nece tu pomoci nista drugo do " fdisk ". Trazi ti bootcd - disketu ali ga ne moze pogurati zbog NTFS te zato i kazem da ce najlakse ici fdisk, mada, moze i na druge nacine. To i nije tako strasno, narocito ako je HD u particijama. Zapravo, osvezenje OS ce koristiti i samom PC-u te ce isti puno bolje da radi.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?07.04.2004. u 10:43 - pre 243 meseci
Probaj da u BIOSu uradis autodetect za hard drive pa vidi hoce li opet da ga nadje. To sto kaze "could not access disk" mi lici na hardverski problem. Pogledaj takodje jesu li konektori lepo prikljuceni.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?07.04.2004. u 15:09 - pre 243 meseci
Citat:
dmarasjunior:
Pa normalno da ti vidi HD jer je radio pod njim ali ti ne vidi OS jer se ne znam iz kog razloga izgubio ( ima ih mnogo ). Nece tu pomoci nista drugo do " fdisk ". Trazi ti bootcd - disketu ali ga ne moze pogurati zbog NTFS te zato i kazem da ce najlakse ici fdisk, mada, moze i na druge nacine. To i nije tako strasno, narocito ako je HD u particijama. Zapravo, osvezenje OS ce koristiti i samom PC-u te ce isti puno bolje da radi.

ovo je najzbunjeniji odgovor koji sam ikada video!
a sta ti mislis da radi fdisk?
i kakve veze ima fdisk sa ntfsom?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?08.04.2004. u 06:27 - pre 243 meseci
Ni ja ne kapiram sta je dmarasjunior hteo da kaze

Kakvo je stanje diska - da li su sve particije i podaci na njima, pa i sam sistem, tu?
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.194.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?08.04.2004. u 18:28 - pre 243 meseci
Citat:
Pa normalno da ti vidi HD jer je radio pod njim ali ti ne vidi OS jer se ne znam iz kog razloga izgubio ( ima ih mnogo ). Nece tu pomoci nista drugo do " fdisk ". Trazi ti bootcd - disketu ali ga ne moze pogurati zbog NTFS te zato i kazem da ce najlakse ici fdisk, mada, moze i na druge nacine. To i nije tako strasno, narocito ako je HD u particijama. Zapravo, osvezenje OS ce koristiti i samom PC-u te ce isti puno bolje da radi.

Uf uf uf čekaj bre šta ima veze FDISK sa bootovanjem diska i NTFS??? Ajd malo pojasni šta si hteo da kažeš.
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Nestalo windows xp!?21.05.2004. u 12:18 - pre 242 meseci
Proveri iz bios-a, autodetekt da li ce ga videti! Proveri first boot... Neki bios-i nece da rade ako se za first boot ne stavi Hard 0 ili tako nesto slicno.... A jesi li pokusao da formatiras hard? Stavi butabilan cd i izaberi opciju format ili quick format mozda posluzi ali gubis podatke...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Nestalo windows xp!?

[ Pregleda: 2898 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.