Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336958 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:58 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone: Pusti covece vise SAD, pusti Gadafija, Sadama i Njegosa, pusti sve to, napisi dve smislene recenice kako JESTE u Belorusiji. Stalno neka zamena teza i prica o sve zivom sem o samoj Belorusiji...

Ti po običaju nemaš pojma o čemu se piše?
Darko piše o Belorusiji a ja pratim jer tamo nisam bio!
Na zapadu sam bio, kompletna Evropa, SAD, Kanada, Australija!
Ponavljam, ne znam kako je u Belorusiji, nisam bio ali vidim da mnogima od vas ne smeta što takođe niste bili ali znate da je tamo diktatura?!
Odakle znate, ko vam je rekao?
Ti si provaljen sa izmišljenim drugom?!
S obzirom na tvoj mentalitet, verujem i ja da si ga izmislio i da si sve pisao u cilju negiranja druge istine!
Tako i sada, samo nastavljaš sa tra la la....
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:59 - pre 92 meseci
Citat:
Bradzorf012:
@Dalibor

Naravno, između ostalog i time, da li je to neki problem, o usa se ne sme govoriti? Nisam to znao. Lepo sam te pitao, šta je diktatura, a ti si izvadio definiciju(jedan njen deo) sa vokabular.rs. Prvo svojstvo diktature, po toj definiciji je neograničenost. Pitao sam te tada, pa te evo pitam i sada, kako to da Milo Đukanović ili Žan Klod Junker nisu okarakterisani kao diktatori iako im se političke karijere poklapaju sa Lukašenkovom: na najvišim državnim funkcijama već dvadeset godina? Zašto sam pomenuo usa? Stalno se vrti priča, kako u diktaturi poluge vlasti drži uska grupa ljudi, a ja te pitam kako je moguće da onda usa nije diktatorska, ako se tamo dve porodice smenjuju na vlasti evo već trideset godina.

Zato i nisam odgovorio, zato sto je cisti off topic u pitanju. Ti si hteo da skrenes temu na drugu stranu, bas kao i na vecini tema na kojima ucestvujes, sorry, to ces morati sa nekim drugim, ne nasedam na te jeftine fore.

Slobodno otvori novu temu o USA i Crnoj Gori, imam ja svoje misljenje o tome, ali ovde se prica o Belorusiji. Iskreno, neverovatno je koliko puta si u stanju da skrenes temu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:04 - pre 92 meseci
Ne, zamenu teza vršite vi natofili, tako što ste došli da userete još jednu temu. Šta vas briga kako se živi u Belorusiji, ljudi očigledno žive lepo i hebe im se za vaša debilna i nategnuta spinovanja, ali vas to boli, pa morate da čačkate mečku. Dakle, Darko je pokrenuo temu, napisao prilično o životu tamo, postavio slike, a onda ste došli vi sa svojom kuknjavom: "da sve je to lepo, ali to je diktatura". E to, to je zamena teza, pa kada vam se pokaže da je onda skoro svaka druga država na planeti diktatura, veća i od te beloruske, onda ponavljate kao pokvarena ploča: zamena teza, zamena teza.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:05 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:... imam ja svoje misljenje o tome....

Kao što imaš i dupe....
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:06 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:
Citat:
bananaphone: Pusti covece vise SAD, pusti Gadafija, Sadama i Njegosa, pusti sve to, napisi dve smislene recenice kako JESTE u Belorusiji. Stalno neka zamena teza i prica o sve zivom sem o samoj Belorusiji...

Ti po običaju nemaš pojma o čemu se piše?
Darko piše o Belorusiji a ja pratim jer tamo nisam bio!
Na zapadu sam bio, kompletna Evropa, SAD, Kanada, Australija!
Ponavljam, ne znam kako je u Belorusiji, nisam bio ali vidim da mnogima od vas ne smeta što takođe niste bili ali znate da je tamo diktatura?!
Odakle znate, ko vam je rekao?
Ti si provaljen sa izmišljenim drugom?!
S obzirom na tvoj mentalitet, verujem i ja da si ga izmislio i da si sve pisao u cilju negiranja druge istine!
Tako i sada, samo nastavljaš sa tra la la....


Nisam ti se obracao, sam si se ubacio sa komentarima, po sopstvenom priznanju (koje mi nije trebalo) nemas sta da kazes o Belorusiji - a to je jedino sta ja pitam - kako JESTE u Belorusiji, i na kraju vredjas mene kao coveka i diskreditujes kao sagovornika ne bi li me ponovo uvukao u licno nadjebavanje.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:07 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:
Slobodno otvori novu temu o USA i Crnoj Gori, imam ja svoje misljenje o tome, ali ovde se prica o Belorusiji. Iskreno, neverovatno je koliko puta si u stanju da skrenes temu.


Možeš i ti slobodno da otvoriš temu o diktaturi u Belorusiji, samo izvoli.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:08 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
i na kraju vredjas mene kao coveka i diskreditujes kao sagovornika ne bi li me ponovo uvukao u licno nadjebavanje.


Ti si samog sebe uvredio izmišljenim prijateljem iz Belorusije, želeći da daš težinu svojim "argumentima".
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:11 - pre 92 meseci
Ljudi moji tema se zove "Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju" - dobro Darko je objasnio zasto bi to bilo dobro i dodao da je to zasluga Lukasenka. Ja samo pitam kakvo je to resenje u Belorusiji, kako je organizovana drzava politicki i drustveno?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:16 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone: Ljudi moji tema se zove "Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju" - dobro Darko je objasnio zasto bi to bilo dobro i dodao da je to zasluga Lukasenka. Ja samo pitam kakvo je to resenje u Belorusiji, kako je organizovana drzava politicki i drustveno?

Prateći temu od početka ti si se trudio da je miniraš isto kao i Daliborka, emyca, makedonski crnogorac...muka mi da vas sve nabrajam!
Javićete se vi sami....
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
93.87.128.*

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:23 - pre 92 meseci
Crnogorac je sinoć doživeo protivprirodnu aferu na ovom forumu pa se na javlja više.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:25 - pre 92 meseci
@batalale Ne mogu vise da ogovaram na tvoje konstrukcije, bez obzira na vredjanja, mislio sam da imas nesto da kazes, ali nazalost - nemas...

Pitanje koje postavljam je validno i potpuno u skladu sa ovom temom, i svatko tko ima neko znanje i zelju da odgovori na samo pitanje je dobrodosao i zelim da nastavim diskusiju sa njim. Na poslednjih par strana niko nije izdvojio 5min da napise svoje vidjenje, ali zato smo stigli do price o Njegosu.

Da ponovim pitanje - posto stalno nestaje u moru gluposti:

Kakvo jeste drustveno/politicko uredjenje u Belorusiji?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:26 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss: Crnogorac je sinoć doživeo protivprirodnu aferu na ovom forumu pa se na javlja više. :)

Ko se to nama probudio i odmah uzeo učešća u temama?!
Dete, umeš li ti da sastaviš jednu pametnu?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:29 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
Kakvo jeste drustveno/politicko uredjenje u Belorusiji?


Demokratsko.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:31 - pre 92 meseci
Citat:
Bradzorf012: "da sve je to lepo, ali to je diktatura".

Da, bas tako. Ja verujem da je tamo lepo i da ljudi zive pristojno, Darko je preneo svoje utiske i slike. Ja se slazem sa njegovim zapazanjimam, razlika je samo sto ti recimo ne mozes da priznas da se radi o diktaturi a ja mogu. Zasto, nemam pojma, ociglednije ne moze biti, ali ti ces radije pricati o Americi.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:36 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
@batalale Ne mogu vise da ogovaram na tvoje konstrukcije, bez obzira na vredjanja, mislio sam da imas nesto da kazes, ali nazalost - nemas...

Pitanje koje postavljam je validno i potpuno u skladu sa ovom temom, i svatko tko ima neko znanje i zelju da odgovori na samo pitanje je dobrodosao i zelim da nastavim diskusiju sa njim. Na poslednjih par strana niko nije izdvojio 5min da napise svoje vidjenje, ali zato smo stigli do price o Njegosu.

Da ponovim pitanje - posto stalno nestaje u moru gluposti:

Kakvo jeste drustveno/politicko uredjenje u Belorusiji?

Pa o kom viđenju da pišemo kada nismo bili tamo?
Razlika je samo između vas koji prihvatate zapadnu propagandu za istinu i nas koji propagandu tretiramo samo kao propagandu!
Samo ne možete svrstavati nikoga u diktatore na osnovu rekla kazala!
Darko je pokazao da je Minsk jedan savremen, čist i siguran grad. Takođe, da se i na internetu naći da je Belorusija zemlja koja nije u kandžama MMF-a i ostale bagre, nisu rasprodali svoju državu bud zašto, imaju besplatno zdravstvo i školstvo, stopa nezaposlenosti minorna, standard veći nego u nekim članicama EU.
Nabrojani podaci su mi već dovoljni za odluku da obavezno odem u Belorusiju na desetak dana!
Putujem ovog meseca u još veću diktaturu, u Rusiju.
Potrudiću se da zabeležim dosta toga i to objavim pa ako ništa drugo, bar da nahranim dežurne trolove.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:40 - pre 92 meseci
@DaliborP

Evo nacrtaću ti po hiljaditi put, a ti budi uporan, pa kao pokvarena ploča ponavljaj iste fraze, a nemoj slučajno da obratiš pažnju na argumente. Dakle, pitanje je vrlo prosto, u definiciji diktature koju si dao, jedno od svojstava je neograničenost(trajanje u vremenu), a ja tebe pitam: Kako to da mnoge druge države i vladari imaju isto svojstvo, a nisu diktature? Hoćemo li da pređemo na neko drugo svojstvo ili ne?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:41 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Bradzorf012: "da sve je to lepo, ali to je diktatura".

Da, bas tako. Ja verujem da je tamo lepo i da ljudi zive pristojno, Darko je preneo svoje utiske i slike. Ja se slazem sa njegovim zapazanjimam, razlika je samo sto ti recimo ne mozes da priznas da se radi o diktaturi a ja mogu. Zasto, nemam pojma, ociglednije ne moze biti, ali ti ces radije pricati o Americi.

Majke ti, ne davi više!
O kakvom priznanju ti pišeš? Ovde nije reč o istrazi nekog zločina nego o jednoj suverenoj i dostojanstvenoj zemlji!
Ti znaš šta je diktatura pa si spreman da i nama to objasniš a mi samo treba to da pod tvojom mentalnom torturom to i priznamo?
Kada ti neko napiše nešto što je opšte poznato (demokratija u SAD-u) odmah se buniš, moraš svoje mentore ili pastire da braniš od zlh ljudi koji samo misle svojom glavom a ne tuđom!

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 14:52 - pre 92 meseci
Pa zar ne razumete - država pko čijeg demokratskig uređenja ovde lomimo koplja zove se Belorusija! U svom imenu ta država ima jednu, za naše eksperte za pitanja demokratije, vrlo nepristojnu reč, rusija, da izvinite na izrazu. I to je, u očima pomenutih stručnjaka, dovoljno da takav monstrum od države treba izolovati, opljuvati, promeniti mu i vlast i narod, i ekonomiju i ime, i geografski položaj i granice.
A činjenice? Jbš činjenice, i slike, i izjave neposrednih svedoka. Valjda više verujemo stručnjacima nego svojim očima.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 15:13 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:

... Takođe, da se i na internetu naći da je Belorusija zemlja koja nije u kandžama MMF-a i ostale bagre, nisu rasprodali svoju državu bud zašto, imaju besplatno zdravstvo i školstvo, stopa nezaposlenosti minorna, standard veći nego u nekim članicama EU....


Za "Zapad", ovo je osnovni preduslov da se neko proglasi za diktatora...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 16:11 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ove nedelje boravim u Belorusiji i od svih drzava koje sam prosao imam utisak da je ova nekako model drzave kakva mozemo samo da zelimo da Srbija postane. Nasuprot tome sto su po ekonomskoj snazi i visini zarada Srbija i Belorusija vrlo slicne, Belorusija ima niz prednosti ne samo u odnosu na Srbiju, vec i u odnosu na vecinu evropskih zemalja. Pre svega, kriminal koji konvergira ka nuli.


Kriminal konvergira ka nuli, da ne idemo dalje, dovoljno je i ovo. Stopa ubistava dvostruko, skoro trostruko veća u odnosu na Srbiju:

https://en.wikipedia.org/wiki/...s_by_intentional_homicide_rate

Korupcija daleko raširenija u odnosu na Srbiju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Corruption_Perceptions_Index
http://www.worldaudit.org/corruption.htm

Toliko o validnosti odokativnih, turističkih utisaka. Čak i ovakvi kakvi smo predstavljamo pojam demokratije i sloboda govora u poređenju s njima; a da nije bilo ratova, sankcija i svega ostalog iz devedesetih verovatno ne bi bilo nijedne kategorije gde su bolji od nas, mada ni sada ih nema previše.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336958 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.