Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???

[es] :: Laptopovi :: Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???

[ Pregleda: 1374 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xxx83
Nikola Nikolić
Srbija

Član broj: 138696
Poruke: 146



+7 Profil

icon Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???19.05.2016. u 06:48 - pre 95 meseci
Pozdrav svima.
Imam problem sa laptopom Lenovo ThinkPad R61.
Konkretno, problem je bio što se na displaju razmrljaju boje. Ukoliko bih ga čuknuo dva-tri puta po kućištu displeja, slika bi se vratila u normalu.
Otvorio sam ga, zameni panel i problem je bio rešen, međutim kad sam ga sklopio i upalio ponovo, na displeju nije bilo osvetljenja.
Sticajem okolnosti imam delova za isti model, izmenjao sam flet, inverter, prikačio drugi panel, ali osvetljenje nisam dobio.
Pravio sam razne kombinacije, vraćao čak i stari panel (na njemu se i dalje vide razmazane bolje, ali bez osvetljenja), ali nikako da zasvetli.
Već me dovodi do ludila.
Ima li neko da mi ponudi još neku opciju, jer polako posustajem.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

xxx83
Nikola Nikolić
Srbija

Član broj: 138696
Poruke: 146



+7 Profil

icon Re: Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???19.05.2016. u 09:02 - pre 95 meseci
Zaboravih da kažem da sam laptop povezivao na eksterni monitor i da tako radi ok.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???21.05.2016. u 16:10 - pre 95 meseci
Može da bude i problem sa CCFL. Takvi simptomi takođe mogu, ali i ne moraju da ukazuju, da je neki od velikih BGA chipova polako počeo da otkazuje (hladan lem). Konkretno, ako je grafika integrisana (mrzi me da gledam tehničke specifikacije uređaja), onda je potencijalni problem sa NB-om, a ako nije, onda je najverovatnije GPU čip u problemu...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???21.05.2016. u 16:15 - pre 95 meseci
Hmm, nije iskljuceno da su obe lampe stradale, mozda od cukanja.

Izmeri napon na pinovima konektora za napajanje invertera ( nisam siguran za napon, izguglaj model invertera, trebalo bi da je 12V ). Ako je to ok, prikaci neku drugu lampu na izlaz invertera, moze da posluzi CCFL od 14-17` monitora. Proveri ON/OFF i DIMM pinove i njihove napone...

Proveri i kabel od ploce do invertera, pin po pin, mozda je neka zica u prekidu ( hoce da se prikljeste ili istegnu i puknu prilikom rasklapanja i sklapanja panela/ poklopca...

Napisi oznaku invertera.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

xxx83
Nikola Nikolić
Srbija

Član broj: 138696
Poruke: 146



+7 Profil

icon Re: Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???06.10.2016. u 00:44 - pre 91 meseci
Izvinjavam se što tek sada odgovaram.
Definitivno je grafika problem (integrisana je). Preduvan je čip i dobio sam osvetljenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Nema osvetljenja na ekranu, a nije flet, inverter i panel???

[ Pregleda: 1374 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.