Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Montaza sector antene

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Montaza sector antene

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Montaza sector antene05.05.2016. u 13:13 - pre 96 meseci
Najprije zelim pozdravit sve na forumu
sad pitanje
ovako,htio sam pomoci braci da imaju internet kad dodu kuci na odmor da nebi bezveze ukljucivali adsl za kratko vrijeme.Kuce su im udaljene od moje ,nekih 70-80 metara.U tu svrhu sam po preporuci jednog poznanika kupio sector antenu:2.4 GHz WiFi Sector Antenna | Horizontal | 180° | 17dBi.Antenu sam namontirao na krov i povezao je na ruter TP-Link TD-w8970 V3 dvadeset-metarskim kablom koji sam kupio zajedno sa antenom,kabal sam spoio na mjesto bezicne antene od rutera.Uz antenu sam dobio i 2 jednake spojnice za montazu na cijev,nijedna nije flexibilna za mogucnost promjene nagiba antene.Kad sam sve to odradio,rezultat je bio nikakav,nikakvo poboljsanje signala.Sad ne znam sta nije uredu,dali treba mijenjat neke postavke u ruteru,ili nesto drugo je u pitanju,i sta mogu ocekivat od ove antene??

unaprijed hvala
pozdrav
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Montaza sector antene05.05.2016. u 15:13 - pre 96 meseci
Dvadeset metara kabla?!?!?!?!

 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Montaza sector antene05.05.2016. u 17:19 - pre 96 meseci
je prijatelju,kabal provucen kroz buzir od rutera u prizemlju,i gore do antene na krovu.Tako mi je bilo najednostavnije da kabal bude skriven.Nisam u ovo upucen,kazem kupio sam ovu antenu po savjetu jednog poznanika.Mogu li sta tu napravit,ili da bacim sve i da trazim neku drugu soluciju?
hvala za odgovor
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Montaza sector antene05.05.2016. u 21:29 - pre 96 meseci
Za wifi AP je najbolje koristiti kabal dug oko 30 cm, ako bas mora do metar, a ne preko 3 metra.

 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 08:44 - pre 96 meseci
znaci u ovom slucaju bi mi antena morala bit unutra uz ruter,ili bi trebao van izvuc neki ap,pa onda na njega zakacit ovu antenu??(ali opet 30cm-1m kabla)stvara problem???Kad bi ovu soluciju kompletno zanemario,mozes li mi predlozit neku drugu soluciju da kupim ,a da mi pokriva ovu razdaljinu,znaci maxmimalno 100 metara.
hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 10:25 - pre 96 meseci
Dok ne bih znao konkretnu situaciju ne bih mogao nista da preporucim. Tvoj opis je previse oskudan.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 10:28 - pre 96 meseci
Ako sam dobro razumeo ta druga kuca je udaljena oko 70-80 metara? Stvarno nikad nisam isprobao to sto si ti pokusao da izvedes ali sam prilicno siguran da to nece raditi na tolikoj udaljenosti sa sektor antenom. Sektor antena je ok za neki otvoreni prostor sa optickom vidljivoscu ali ako ce braca da budu u zatvorenom prostoru na 70-80m prilicno sam siguran da to nece moci iz prostog razloga sto je wifi dvosmerna komunikacija tako da nije dovoljno da ti stavis antenu na krov koja ce da dobaci toliko daleko i da jos prodje kroz zidove. Treba i oni na drugoj strani da imaju uredjaj koji ima toliku snagu da izbaci signal kroz zidove i jos da ga potera 70-80 metara dalje.

Ja bih ti tu predlozio neko point to point resenje. Jedna usmerena antena kod tebe na krov, druga kod njih na krov i onda eventualno na njihovom tavanu neki mali ap moze da stoji (u zavisnosti od toga kakva je ploca na kuci odnosno da li ce signal lako da prodje do dole ili ne.

Sve u svemu, kada je prolazak signala kroz zidove u pitanju tu ti je najbolja varijanta da probas. Ne moze niko da ti kaze sa sigurnoscu da li ce nesto raditi ili nece jer sve zavisi od konstrukcije samog zida.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 10:32 - pre 96 meseci
TL-WA7210N ce da odradi posao. Ima odlican ugao rasipanja i prilicno je jak.

Sektorka je odlicna, ali kao sto rekose, ne sme bas tolika duzina, pogotovo ako je nekvalitetan taj kabel, ili je nedaj Boze 75 Ohm.

Radilo bi to da je 50 Ohm i da je sve to propisno spojeno i da je bar upola kraci kabel. Bilo bi nekih gubitaka, ali nista strasno, pogotovo na tu daljinu.

Ja imam sektor i pre nego sam postavio MT u kutiju za spoljnu montazu ( sada je nekih 2m kabla ), bila je spojena sa LLC400 50 Ohm 15 metara i nista specijalno nisam dobio na signalu.

Najdalji klijent ( oko 2km ) ima bolji signal za -2Db max. Komsije u krugu od 300, 400 metara hvataju signal bez problema iz kuce sa telefonima i ruterima sa antenicama i pre i sada.


Kako se ne bi zezao sa tim konektorima i kablovima ( sve mora biti picikato ), postavis lepo ovaj TP link sto sam napisao na pocetku i resis problem.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 06.05.2016. u 11:53 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 11:03 - pre 96 meseci
Citat:
gilopile: Komsije u krugu od 300, 400 metara hvataju signal bez problema iz kuce sa telefonima


U prevodu: ocekuj RATEL da ti zakuca na vrata :)
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 16:53 - pre 96 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Dok ne bih znao konkretnu situaciju ne bih mogao nista da preporucim. Tvoj opis je previse oskudan.

Znaci,kao sto sam gore napisao antenu sam namontirao na krov,zbog moje neupucenosti,mislio sam da bi njihove tri kuce mogao pokrit wifi signalom,koristec ovu antenu.Izmedju moje i njihovih kuca nema fizickih prepreka,znaci opticka vidljivost je ok.Naravno da sam ocekivao da braca unutar kuce imaju signal.Ali posto duzina kabla na anteni stvara problem,isao bi na neku drugu soluciju.....dali sa ovim tp linkom,sto je kolega naveo,ili nesto drugo?Mozete li mi reci sta bi trebao kupit od opreme da bi njih trojicu pokrio signalom?
Hvala jos jednom svima,i veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Montaza sector antene06.05.2016. u 21:45 - pre 96 meseci
te tri kuce bi trebale imati svoje antene za prijem i ovo ce ti raditi cak i sa 20m kabla ako je napravljen kako treba.

Opcija broj 2 ti je da stavis taj ruter u plasticnu/metalnu kutiju na krovu i stavi kraci kabl do antene. imaces manje gubitaka.

RUter mozes da napojis tako sto ces izdvojiti braon i plave zice i "premostiti" napajanje. Stvar je prilicno prosta.

Ako si ocekivao da ces u te tri kuce imati internet unutra bez prijemnih antena, moram te razoracarati da ti to nece raditi kako treba.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Montaza sector antene07.05.2016. u 06:53 - pre 96 meseci
@zivanicd,sto jest-jest,mislio sam da bi oni mogli primat internet bez ikakvih prijemnih antena.Mozes li konkretno navest za primjer kakve bi antene oni trebali imat?
U slucaju da ja ovu antenu izbacim iz igre,postoji li neka druga solucija da prime signal od mene bez dodatnih antena?Dali u ovoj soluciji sto je naveo kolega - @gilopile sa TL-WA7210N oni moraju imat prijemne antene?
veliko hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

alekksandar
Aleksandar Stojanovic
sys admin, Dream AG
Aleksinac

Član broj: 305757
Poruke: 196
37.220.74.*

Sajt: www.dream-bay.com


+18 Profil

icon Re: Montaza sector antene07.05.2016. u 11:48 - pre 96 meseci
Najbolje je da imaju, pa da svako stavi client +Wi fi router i ima da sljaka ko zmaj. Ovako, samo sa tim tp linkom nisam siguran, a i niko ti ne moze garantovati da ce raditi ili nece
Ponavljanje je majka ucenja
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Montaza sector antene07.05.2016. u 13:04 - pre 96 meseci
Ok,hvala Aleksandar.Jos da pitam dali bi u kombinaciji sa ovim TL-WA7210N oni svaki u svoju kucu mogli stavit repeater koji se ukljucuje direktno u uticnicu,i da tako rjesim stvar?

pozdrav
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Montaza sector antene07.05.2016. u 15:28 - pre 96 meseci
Postavis taj TP link, vezes ga kod sebe u Ruter Lan kablom...Konfigurises sve potrebno unutra SSID, enkripciju...

Klijenti ce sigurno hvatati signal ispred kuce telefonima bez ikakvih problema i to odlican signal. Za unutra, treba ipak da im postavis po jedan AP i vezes ga na wi-fi ruter pa neka se kace zicno i bezicno - kako im odgovara.

Prvo pokusas sa 5Dbi antenicama koje ces dobiti uz AP, postavis ga na tavan i trebalo bi da imaju skroz ok signal, spustis iz njega UTP do wi fi rutera u kuci i to je to.

Mada mislim da bi u prvoj sobi do te strane gde gledaju prema tebi/ tp linku trebali imati isto tako dobar signal pa tu postavis AP do prozora. Probas tako, pa ako ne, najlakse je dokupiti im po neku spoljnu antenu koju ces vezati umesto te 5DBi i postaviti na krov. Moze najobicniji Grid, bilo koje jacine i velicine. I naravno, gledaj kod kupovine AP-a da imaju RPSMA konektor, a ne integrisanu antenu ili neizmenjivu omni.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Montaza sector antene07.05.2016. u 21:44 - pre 96 meseci
momci,veliko hvala,sad sam nacisto sa svim.Sector leti sa krova.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Montaza sector antene

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.