Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u

[es] :: ISP :: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20424 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u15.10.2016. u 20:30 - pre 90 meseci
Tehnično rešenje je da im platiš dodatnih 600 dinara mesečno, ili VPN koji ti nudi portforward.

Pravno rešenje je da tužite bagru, jer vas je izdvojila od ostalih korisnika, uskratila usluge koje plaćate i stavila u nepovoljniji položaj u odnosu na ostale korisnike istih paketa pod istim uslovima. Verujem da bi im ozbiljna pretnja tužbom dovela do toga da ti vrate ip, jer im je to manje cimanje nego da se vucaraju po sudu i na kraju izgube.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ZooLooK
Beograd

Član broj: 290659
Poruke: 4
87.116.189.*



Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u15.10.2016. u 22:43 - pre 90 meseci
Citat:
bachi: Tehnično rešenje je da im platiš dodatnih 600 dinara mesečno, ili VPN koji ti nudi portforward.

Pravno rešenje je da tužite bagru, jer vas je izdvojila od ostalih korisnika, uskratila usluge koje plaćate i stavila u nepovoljniji položaj u odnosu na ostale korisnike istih paketa pod istim uslovima. Verujem da bi im ozbiljna pretnja tužbom dovela do toga da ti vrate ip, jer im je to manje cimanje nego da se vucaraju po sudu i na kraju izgube.


Hvala bachi, ali ja na početku napisah da plaćanje zakupa fiksne IP adrese ne smatram rešenjem pa time ne moramo dalje ni da se bavimo, kao ni pravnim pitanjima.

NAS uređaj o kom ja pričam je ujedno i VPN server, ali je i on deo lokalne mreže koja uopšte nije vidljiva spolja.
Kao što je gpedja_70 na početku teme napisao WAN IP adresa koju prijavi ruter se razlikuje (potpuno) od one koja se dobije pretragom na npr. whatismyip i ni po jednoj se ne može pristupiti spolja.
VPN server, WEB server kao i sve ostalo na NAS-u super radi, ali samo u lokalu, od čega nema mnogo koristi kad si napolju.

Baš me zanima šta je gpedja_70 na kraju uradio, ako nije zakupio IP ili promenio provajdera.
follow the white rabbit
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 12:59 - pre 90 meseci
Citat:
bachi:Pravno rešenje je da tužite bagru


Po kom osnovu? U ugovoru nigde ne pise da ce SBB da obezbedi javnu IP adresu.
 
Odgovor na temu

ZooLooK
Beograd

Član broj: 290659
Poruke: 4
87.116.189.*



Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 14:21 - pre 90 meseci
Po osnovu toga što to ne važi za sve korisnike iako imaju iste ugovore i plaćaju istu cenu.
Takođe i po tome što to znači jednostranu promenu usluge koja se nudi bez obzira da li je tako nešto pisalo ili ne.
follow the white rabbit
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 15:44 - pre 90 meseci
Pa i javne adrese se povremeno menjaju pa niko neće da se buni zbog toga. Pretpostavljam da bi ipak moglo da se iskoristi ovo za raskid ugovora bez penala ... ali to niko neće. Ja sam na njihovom forumu predlagao da se onima koji budu prebačeni na natovane adrese ponudi neki ugovor sa manjom cenom ili da se po traženju vrati javna, takvih bi bilo <1% ali im je verovatno bolja računica da će takvi pre da uplate fiksnu (koja nije definisana i kao javna ali ajde) nego da otkažu ugovor.

Ako baš bude frka, lako će oni da izjednače uslugu i svi korisnici će da imaju istu vrstu adrese ... natovanu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 17:38 - pre 90 meseci
Kod svih alternativa je ista prica . Telekom Natuje , vec godinu dana !

Svi oni imaju istu pricu, eto ipV4 su potrosene , pa se mora ! A sta ipv6 onda ceka ? Ne postoji dva dana ili meseca , pa da nasi provajderi - Lopovi nisu mogli da se pripreme na nestasicu !

Nego je stos sto i dalje postoji to je takodje podvrsta Monopola i naziva se Kertelizacija trzista ! Dogovor onih koji bi trebalo da budu konkurenti !

Sve je to politicka odluka Vlasti da se gradjanima na svako koraku dere koza ! Imao si javnu , sada vise nemas . Daj 600 din . jer smo mi potrosili !

Ako neces , nemoras , niko nikoga ne tera da ima i inernet ! Ja ozbiljno razmisljam da prestanem da ga koristim ! Ako se odviknem od te Droge, onda mogu Sve
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 17:57 - pre 90 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
bachi:Pravno rešenje je da tužite bagru


Po kom osnovu? U ugovoru nigde ne pise da ce SBB da obezbedi javnu IP adresu.

Po osnovu toga što si diskriminisan u odnosu na ostale korisnike i doveden u nepovoljan položaj u odnosu na druge, kao i po osnovu što nemaš neometan pristup svim internet servisima i što popunjavaš cloudflare captcu.

@calex, mod si ovde, ali opet - stfu i ne spinuj, a ćuti i fafaj mentalitet ostavi kod kuće.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 20:12 - pre 90 meseci
Ti bači nikako da razumeš šta pišem. Lepo kažem da SBB ima plan da rasprodaje adrese i puni džep i to će da radi sve dok može. Kakvo ćutanje, da se pobunimo i tražimo da bude onako kako se nama sviđa i kako nam odgovara? Da vratimo samoupravljanje? SBB ima pravo da sutra vrati brzine na recimo 4/1 i kome ne odgovara, neka ide a ko hoće da se bori, lepo ode kod boljih. Manite se više te dogovorne ekonomije, SBB samo gleda da zaradi i pokriven je za sve što radi. Pa i po cenu da ponudi raskid bez penala, koliko vas ima bolju ponudu? Ajde da vidim koliko je vas spremno da okrene leđa SBB-u kao što sam ja uradio. ;)

Ok, tužiš ih, oni kažu da tako mora i ponude raskid ugovora. Nema ponude da ti vrate javnu, ili natovana ili doplata za fiksnu. Dobio si ih?

A najbolje u svemu je deo gde se pominje da iza toga praktično stoji Vlasta, evo i ovde kod mene pljušti, mora da je tako odlučio Vlasta.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 20:21 - pre 90 meseci
Culex, nije reč o tome da li SBB ima ili nema prava da nudi 4/1, reč je o tome da nema prava da diskriminiše korisnike i tretira ih različito. Kako ne razumeš? Ako ja potpišem ugovor za duo gold paket i imam javnu ip adresu i plaćam taj paket preko 4000 dinara i ZoolooK potpiše isti takav paket, a dobije privatnu ip adresu, on je diskriminisan i tačka. Dakle, nisu jednaki uslovi za njega i za mene iako koristimo isti paket i isto plaćamo!

Dakle, ili će svi imati jednake uslove pa će svi imati privatnu ip adresu ili će svi imati javnu. To Telekom zna zato se pravi blesav, ali i vraća javnu ip na zahtev, a SBB je drzak i bezobrazan, pa bi da rizikuje tužbu, ali nakon podnošenja tužbe bi vratili korisniku javnu ip adresu.

Jasnije sad, ili ćeš i dalje da spinuješ i zujiš?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 21:49 - pre 90 meseci
Sve bi to bilo ok kad bi u ugovoru negde pisalo da je SBB obavezan da korisniku obezbedi/da/dodeli javnu IP adresu.

Problem se javlja u slobodnom tumacenju onoga sto SBB mora i onoga sto je SBB stvarno u obavezi. Tumacenja su uglavnom izrazi zelja ali to nema veze sa cinjenicama. A cinjenica je da nijedna velika (pa ni mala, uzgred budi receno, koja drzi do sebe) firma ne dozvoljava sebi luksuz prihvatanja rizika od masovnih tuzbi sa strane korisnika. Jednostavno je to shvatiti samo ako se 'ladne glave razmisli dve sekunde, ne treba vise.

SBB je zakonski pokriven potpuno, i nista ne radi sto bi to ugrozilo - ne isplati im se, jednostavno im se ne isplati to i takvo zezanje. Postoji mnogo slobodnih advokata koji jedva cekaju neki kiks SBB-a i/ili neke druge kompanije (gde je mnogo para) jer iako nije bas kao na Zapadu (u Americi...) ipak bi to bila bukvalno premija za svakog advokata koji bi dobio spor protiv SBB-a. A nesto nema takvih slucajeva, nesto se ne pretrgose u vezi toga...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 23:23 - pre 90 meseci
Ugovor nije jači od zakona.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u16.10.2016. u 23:57 - pre 90 meseci
Svaki ugovor je na bazi zakona. Ni jedan ugovor ne krsi zakon niti moze da se obori na konto zakona jer "go to prva recenica".

Pa dovoljno smo zreli da to makar znamo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 07:45 - pre 90 meseci
:D Tamo su kuće od čokolade, prozori su od marmelade... :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 09:42 - pre 90 meseci
Citat:
ademare:
Kod svih alternativa je ista prica . Telekom Natuje , vec godinu dana !


Uz jednu veliku razliku. Telekom pozoves i kazes "Ne svidja mi se ovo CGN resenje" i oni ti vrate javnu adresu za sat-dva.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 10:23 - pre 90 meseci
Zakon o zaštiti potrošača (bold moj):
Citat:
24) usluga od opšteg ekonomskog interesa je usluga čiji kvalitet, uslove pružanja, odnosno cenu, uređuje ili kontroliše državni organ ili drugi imaoci javnog ovlašćenja, naročito, zbog velike vrednosti početnih ulaganja, ograničenosti resursa neophodnih za njeno pružanje, održivog razvoja, društvene solidarnosti i potrebe za ujednačenim regionalnim razvojem, a u cilju zadovoljenja opšteg društvenog interesa, a naročito elektronske komunikacione usluge, distribucija i javno snabdevanje električnom energijom, distribucija i snabdevanje gasom, distribucija i snabdevanje toplotnom energijom, snabdevanje pijaćom vodom, odvodnjavanje i prečišćavanje atmosferskih i otpadnih voda, prevoz putnika u javnom prevozu, poštanske usluge, održavanje čistoće, odlaganje komunalnog otpada, upravljanje i održavanje groblja, pogrebne usluge, održavanje čistoće na površinama javne namene, održavanje javnih zelenih površina i obavljanje dimničarskih poslova;

Citat:
Član 83

Potrošač ima pravo na uredno i neprekidno snabdevanje uslugama od opšteg ekonomskog interesa odgovarajućeg kvaliteta po pravičnoj ceni, u skladu sa posebnim propisima.

Trgovac je dužan da:

1) omogući potrošaču upoznavanje unapred sa svim uslovima korišćenja usluga od opšteg ekonomskog interesa i te uslove javno objavi;

2) ne vrši diskriminaciju potrošača;
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 11:20 - pre 90 meseci
A u cemu se sastoji diskriminacija? Ni u jednom ugovoru ne pise da ces da ce korisnik da ima javnu ip adresu (osim mozda za biznis korisnike). I sad ce neko da uspe na sudu zato sto je nekom drugom korisniku eventualno dato nesto malo vise od onog u ugovoru?

A i dok to stigne do suda uveliko ce svi ostali da budu prebaceni na CGN i resen problem...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 11:32 - pre 90 meseci
^
U tome što se zvanično ista usluga, po istoj ceni, razlikuje u zavisnosti od toga ko je koristi. Nisam ja ni ovde spominjao sud (kao ni u drugoj temi, niti bih ikome savetovao da troši vreme i novac na to), samo sam citirao zakon, a čarobna reč je i ovde "Reklamacija".
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 11:40 - pre 90 meseci
Ma, bre, danas je moderno da se vice "diskriminacija", da se galami "uskracena su mi prava", da se poteze "Zakon o zaštiti potrošača", moderno je da svako bude pravnik i svako zna Pravo i svako ima Zakone u malom prstu. moderno je svasta.

A najmodernije je da se na forumu potpuno zamaskiranog licnog identiteta pametuje i nadasve vredja, vredja sve i svakoga - to je hit danas. Onako anonomno i samozadovoljno. A zasto? Pa zato sto je tako najlakse, kad vec, najverovatnije, u privatnom zivotu ne moze onda se sve istrese na forumu i bude kul i u trendu i iznad ostalih i slicno. (ovo je nevezano ni sa cim, moja opservacija 'nako)

Cuj "diskriminacija"?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 18:38 - pre 90 meseci
Jbg, kalimero i ja jedino da crtamo?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u17.10.2016. u 19:15 - pre 90 meseci
Jok. Treba vama crtati. A crtanje je prosto. Nije bila garantovana javna IP adresa, ni u jednom ugovoru to ne stoji, ne postoji tako nesto. Sto znaci da je SBB mogao ko zna kada da deli privatne adrese - jer ima pravo na to - jer se korisnik saglasio potpisom sa tim. I to da deli kako i kome hoce jer su svi u istom kosu, isto su potpisali da se slazu sa tim.

I sve je ok, niko se nije bunio sto nema privatnu adresu, nikada (ako jeste ja to ne znam pa ako neko zna neka kaze, da mogu da kazem da se izvinjavam).

U medjuvremenu, od kad se to saznalo, na mnogo foruma je sve u vezi toga raspravljeno. Koga je zanimalo iz bilo kog razloga sve je mogao da sazna, detaljno. Izmedju ostalog, na nekoliko domacih foruma sam procitao da to nije nista novo i da se to desava i u Evropi i u svetu odavno. Cak je po negde privatna adresa uobicajena stvar, retko ko inace ima javnu. Pa sam, da bih to proverio, nasao na nekoliko stranih foruma (i par blogova, nekoliko sajtova...) da je to potpuno tacno. Koga stvarno interesuje bar u danasnje vreme nije tesko da se nadju svi podaci.

Ali kod nas je fora nesto drugo. Umesto da se raspravlja o manama privatne adrese, do detalja, spinuje se na "diskriminacija", "tuziti SBB" ... Umesto da se nalaze resenja, fore, nacini za XYZ dize se frka koja nema nikakve sanse da se resi na nacin koji je u opticaju "tuziti, prijaviti, udri, to su gouna, djubrad, diskriminatori..." i slicno a privatna adresa je sve blize svakom od nas kako god se okrene. IPv4 je iscrpljena varijanta, znalo se odavno, decenijama, ali se to "pod tepih" jer niko nije uzimao kao ozbiljno da ce to bas sada i nama biti.

Pa eto, sada i bas nama je to tako. Inenadio nas sneg u decembru. Pa tako iznenadjeni drvlje i kamenje na bilo koga, u besu i nemoci. Svasta.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB i kucni NAS problem sa pristupom po IP-u

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20424 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.