Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Word 2010 - auto textovi > precice u traci

[es] :: Office :: Word :: Word 2010 - auto textovi > precice u traci

[ Pregleda: 1708 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajan21

Član broj: 19238
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Word 2010 - auto textovi > precice u traci05.03.2016. u 23:01 - pre 99 meseci
Nadam se da ću uspeti da objasnim šta mi treba...

Naime, u Wordu 2003 bilo je moguće da se za sve auto-textove koje napravite postave prečice u trakama (koje ste mogli naslovljavati po svojoj volji), pa ste im mogli direktno pristupiti i lako koristiti tokom kucanja.

Međutim, kasnije verzije offica su promenile "filozofiju" ove funkcije, donele neke nove nazive (quick parts, building blocks), ali i izbacile funkciju koja mi je potrebna. Sada to izgleda ovako...



Krajnje nepraktično, kada recimo treba da baratate sa 30-40 unapred definisanih textova. Treba najpre kliknuti na prečicu, pa skrolovati, prisećati se gde je koji u tom nizu, a ako vam je potreban neki kraći unapred definisani text gotovo se više isplati otkucati ga. Dakle, da li postoji način da se svi textovi rasporede u traci i da im se pristupa direktnim klikom?



Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Word 2010 - auto textovi > precice u traci02.04.2016. u 13:06 - pre 98 meseci
Kako bi bilo da probaš kreirati sve te auto-tekstove u nekim *.txt files + *.bat files i da ih pozivaš preko specifičnih naziva ili shortcut brojeva (naziv se odnosi na pojedini text).
Klikneš na BAT file pa zatim Paste u Excelu/Wordu. Bar je meni ovaj način riješavao brzo kopiranje nekog predefiniranog teksta u Word ili Excel

btw: ovo je samo ideja nevezano za rješavanje načina u Wordu

Dakle, pokretanjem BAT file
- Automatski se neki sadržaj određenog file kopira u Clipboard
- Paste u Word
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Word 2010 - auto textovi > precice u traci

[ Pregleda: 1708 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.