Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Android i virus pomoc

[es] :: Smartphone :: Android i virus pomoc

[ Pregleda: 3879 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Android i virus pomoc26.02.2016. u 22:03 - pre 98 meseci
Skoro sam kupio nov mobilni LG Magna H500F i nemam iskustva sa android aplikacijama pa mi treba pomoc.
Naime kada pokusam da gledam online tv, neku seriju ili sl... pri reprodukciji mi ubacuje reklame ali i nesta da je upao neki virus .
Sta je taj nazovi virus jel neka reklama da ubaci u telefon neku glupost ili je stvarno neki virus.
Dal u opste te android telefone napadaju virusi i na sta treba da pazim.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Android i virus pomoc26.02.2016. u 22:35 - pre 98 meseci
Ukoliko nisi nista ubacivao u njega a verovatno nisi, to je najverovatnije reklama. Nekada su te reklame bile poput: imate 50 virusa. Posto je vecina skontala da je to sarena laza ili sama napast ukoliko je otvoris, sada su poruke tipa 1, 2, 3 virusa. Ignorisi to i obrati paznju kao i na svakom drugom uredjaju na koje sajtove ides. Na androidu je najbezbednije da aplikacije skidas sa play store.
Izmedju ostalih tema na forumu koje se ticu tvog pitanja imas ovu
Imas dosta tema na forumu koje se ticu androida, pa ne bi bilo lose da ih posto si novi korisnik procitas, cisto da ne bi skidao vecinu besmislenih aplikacija za ubrzavanje telefona :-) i ostale stvari koje ti nisu potrebne.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Android i virus pomoc26.02.2016. u 22:40 - pre 98 meseci
to što dobijaš te poruke o "virusima" su reklame. možeš ih stopirati na primer sa AD Block
a ovo da li treba da vodiš računa o virusima je isto onoliko kolko vodiš računa o njima na svom Linuxu
i sve ovo što ti je @iculibrk lepo napisao
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Android i virus pomoc28.02.2016. u 12:09 - pre 98 meseci
Iskakalo je kao reklama i navodno je pronaslo 6 virusa koji su napali bateriju.
I to sa baterijom mi je i bilo najvise sumnjivo jer sta moze virus bateriji.
I kad se to pojavi ja jednostavno izadjem i to je to i nisam nista instalirao al sam se ipak bio uplasio.
Sad mi je laknulo kad znam da je sve u redu.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Android i virus pomoc28.02.2016. u 14:05 - pre 98 meseci
Samo obrati paznju na nekoliko stvari jer si novi korisnik androida:
Povremeno odradi backup, jer u slucaju bilo kakve zezancije uvek mozes odraditi reset i vratiti podatke koje si imao. Ovo je komentar iz Avasta u vezi sa nekim aplikacijama od prosle godine:
"Preusmeri vas na lažne stranice i štetne pretnje, sumnjive prodavnice sa aplikacijama, aplikacije koje mimo vaše dozvole šalju SMS-ove ili aplikacije koje skupljaju previše vaših podataka ne nudeći vam ništa zauzvrat"
Pre skidanja aplikacija obavezno procitaj komentare za iste, jer se takve reklame obicno pojavljuju posle instaliranja neke aplikacije, a koja jos uvek nije prijavljena play-u i koja nije blokirana. Da si kojim slucajem i kliknuo na tu reklamu verovatno bi instalirao gomilu svega i svacega sto bi ti na kraju i maltretiralo bateriju.
Naravno ima i aplikacija na drugim servisima, ali to bi trebao izbegavati ukoliko ne znas da je servis bezbedan.
Krekove za igrice, poput neograniceni poeni, zivoti i ostale gluposti ne skidaj ni sa google play, jer su besmisleni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android i virus pomoc

[ Pregleda: 3879 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.