Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

elitemadzone.org :: MadZone :: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33791 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 10:28 - pre 101 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
botr:
U strahu su velike oci, to sto neko lavez psa i/ili trckaranje oko noe tumaci kao napad, ne znaci da je to istina. Pas koji napada u 99% slucajeva ne laje, nego pridje s ledja ujede i bezi.

Pas koji laje i mrda repom, zeli da se igra, uz to, voli i da ponjusi nogu, a neko od straha pomisli da hoce da ujede.

Zanimljivo.
Prvo sam okarakterisan kao lazov, a sad, kao da sam malouman, da ne znam da raspoznam kad pas hoce da se igra, a kad se ustremi na osobu.

Citat:
CoyoteKG:
Samo lupanje po dzepu...

Naravno.
Ali imas u mojoj poruci link na vest o tome.
Narod se pobuni. Nece oni meni da naplacuju, a tajkuni ovo-ono...
I sta ces onda?



Sam si sebe tako okarakterisao, vecina ljudi ne ume da prepozna namere psa.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 14:15 - pre 101 meseci
Citat:
Dexic:
A na drugoj strani, ako zelis nekoga da stavis kao losu stranu, mozes one, koji vise vole zivotinje nego ljudska bica.

Zbog cega? Svako moze da voli ono sto hoce i niko te ne osudjuje niti kaznjava zbog toga, ali sa druge strane postoji kazna za onog ko odbije da ubija zivotinje gladju. A za mene je to to - zakon je predvideo da ubijamo pse gladju, ja sam tom dao svoju kiflu i trebalo bi da platim kaznu. Ako tebe bilo ko kaznjava ako das kiflu gladnom detetu, ja sam naravno na tvojoj strani.

Citat:
Ne pada mi na pamet da mucim zivotinju, naravno ako moj zivot ne zavisi od toga. Ali da hranim zivotinje umesto ljudska bica? To je dno nehumanosti u stvari i veliki odraz sebicnosti, samo sto oni koji "vole pse" ne umeju to da shvate.

Ne razumem, nije li ubijanje izgladnjivanjem najsuroviji i najdugotrajniji oblik mucenja, a pri tom u Srbiji od ove godine legalizovan?
Sto se ljudi tice, nedaleko od mene ima jedno naselje izgradjeno novcem od prosnje, pranja vetrobrana i slicnih aktivnosti. Kuce povrsine 500-1000 kvadrata, sama ograda skuplja od kuce u kojoj ja zivim, ne znam kako je unutra ali se moze pretpostaviti kad spoljasnjost obiluje svim mogucim ukrasima, fontanama, bistama lavova i orlova. Sve visestruko bolje od onog sto cu ja do penzije zaraditi u privredi, a i dalje su na ulici gde prosjace... Drzava naravno nije ni prstom mrdnula da otkrije odakle njima takve kuce, kad niko nikada nije imao ni jednog dana radnog staza. Bez obira na to, pristajem da podelim svoj obrok sa svakim ko tvrdi da je gladan, ali samo obrok, nikakve novcanice ne dolaze u obzir. Tog dana se tu stvorio pas da zamoli da sa njim podelim obrok, nekog drugog covek, ne vidim razloga da se pravi tolika razlika izmedju dva ziva bica izmucena gladju, po mom shvatanju je humano i jedno i drugo. Sve da ti mislis drugacije, smatram da svakom treba dozvoliti da hrani koga on sam izabere. Svoj novac sam sam zaradio i valjda imam pravo da odlucim na sta i koga cu da ga potrosim.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 16:17 - pre 101 meseci
Citat:
Darko NedeljkovićTog dana se tu stvorio pas da zamoli da sa njim podelim obrok, nekog drugog covek, ne vidim razloga da se pravi tolika razlika izmedju dva ziva bica izmucena gladju, po mom shvatanju je humano i jedno i drugo. Sve da ti mislis drugacije, smatram da svakom treba dozvoliti da hrani koga on sam izabere. Svoj novac sam sam zaradio i valjda imam pravo da odlucim na sta i koga cu da ga potrosim.

Pa nije bas tako, ti tu pravis komunalni problem...
OK, tebi se cini: "nahranio sam psa ucinio dobro delo i odoh dalje", ali onom pumpadziji ostade taj pas, a tebi ako se briga o tom psu trebao si da ga povedes sa sobom a ne ostavis njemu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 16:20 - pre 101 meseci
Da li po istoj logici i coveka koji nema sta da jede treba ostaviti da umre, jer ako ga nahranim time isto pravim komunalni problem (tipa da on sutra opet od nekog trazi hranu)? A Dexic ako hoce da brine o tom coveku treba da ga usvoji za clana porodice, a ne jednom nahrani i ode ostavljajuci ga kao problem drugima?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 16:32 - pre 101 meseci
Pa logika jeste slicna ali niposto nije ista situacija jer se na ljude ne gleda isto kao i na zivotinje.
Jednostavno zivotinje su komunalni problem a ljudi socijalni problem.

Veruj mi da ti ne bi bilo pravo da neko ispred tvoje kuce svakodnevno hrani 12 macaka ili kucica kao sto to rade ispred moje kuce, a uz to ja imam svog psa.
I nikome od briznih ljudi nije palo na pamet da neku od tih gladnih zivotinja odnese svojoj kuci.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 17:51 - pre 101 meseci
Krajnji cilj svakog uređenog društva je da nema napuštenih životinja koje lutaju ulicama. Mislim da je svima jasno zašto, ali ako neko ne zna zašto, mogu da objasnim.

Hranjenjem a ne udomljavanjem nikako se ne rešava problem, već se on prolongira unedogled. Nahranjene životinje se naravno pare i množe i komunalni problem se uvećava.

Brojni su gradovi u svetu koji su zabranili hranjenje napuštenih životinja, nije to izmišljotina u Srbiji.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 18:10 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Zbog cega? Svako moze da voli ono sto hoce i niko te ne osudjuje niti kaznjava zbog toga

Mozes ti i predmete da volis, i neces biti zbog toga kaznjen (postoji puno primera u svetu za ovo, ne izmisljam nista), medjutim, to nije normalno, i ne treba ipak dozvoliti da se novac trosi na nesto, kao osobu ili ljubimca, pre nego sto se trosi na ljude.

Citat:
A za mene je to to - zakon je predvideo da ubijamo pse gladju, ja sam tom dao svoju kiflu i trebalo bi da platim kaznu.

Ne bi licno postavio ovakav zakon, ali kad razmislim, podrzavam ga.
Primarno zbog stava koj sam vec izrazio, a to je da ako imas za zivotinju saosecanje, primeni je prvo na ljudsko bice.
A usput i ideja da ako lutalice hranis, a da to nije u tvojoj kuci, ti narusavas necije dvoriste, javne povrsine ili necije radno mesto. Dobar primer je bas mogucnost da se nakupi copor pasa na pumpi, i onda pumpa gubi posao.

Citat:
Ako tebe bilo ko kaznjava ako das kiflu gladnom detetu, ja sam naravno na tvojoj strani.

I ti ne vidis razliku? Dete je ljudsko bice, i svaki PETA BS kako su zivotinje iste kao ljudi je u stvari sebicnost, i nacin da nadju sebi posao, tako sto drugima prave probleme.
Ali i dete nece napraviti lom. I moze se organizovati u narodne kuhinje i slicno.

A da ne ulazimo u to koliko ces naici stvarno na gladno dete radnom, a ne na prevarante. Ako hoces pomoci gladnoj deci, odnesi hranu u narodne kuhinje.

I ako zelis da pomazes tako, probaj prvo u svojoj kuci/stanu da to radis, neka dolaze kod tebe. A onda ces shvatiti zasto ne treba da na taj nacin pomazes generalno :)

Citat:
Ne razumem, nije li ubijanje izgladnjivanjem najsuroviji i najdugotrajniji oblik mucenja, a pri tom u Srbiji od ove godine legalizovan?

Nije ovo izgladnjivanje. Povezi tu zivotinju negde kod sintera, odvezi je kuci, hrani je sam. Nemoj na ulici, nemoj da drugima pravis posle problema ako se napravi copor, ako je to kuce mozda nevakcinisano, itd.

Citat:

Sto se ljudi tice, nedaleko od mene ima jedno naselje izgradjeno novcem od prosnje, pranja vetrobrana i slicnih aktivnosti. Kuce povrsine 500-1000 kvadrata, sama ograda skuplja od kuce u kojoj ja zivim, ne znam kako je unutra ali se moze pretpostaviti kad spoljasnjost obiluje svim mogucim ukrasima, fontanama, bistama lavova i orlova. Sve visestruko bolje od onog sto cu ja do penzije zaraditi u privredi, a i dalje su na ulici gde prosjace...

E, drago mi je da si i sam pomenuo, i ostavicu deo koji sam gore napisao na ovu temu :)

Citat:
Bez obira na to, pristajem da podelim svoj obrok sa svakim ko tvrdi da je gladan, ali samo obrok, nikakve novcanice ne dolaze u obzir. Tog dana se tu stvorio pas da zamoli da sa njim podelim obrok, nekog drugog covek, ne vidim razloga da se pravi tolika razlika izmedju dva ziva bica izmucena gladju, po mom shvatanju je humano i jedno i drugo.

Pazi, realno se slazem da ti neces se posebno potruditi da ako si video psa odes i podelis obrok sa ljudskim bicem. I u tome ja vidim problem. Ti SMATRAS da si humana osoba, ali prosto jer ti se pao slucaj. A ne zato sto si hteo inace da to uradis. Da si hteo, ti bi otisao i nasao gladne ljude i pomogao bi im.

U tome i lezi maltene cela poenta.
Ja inace smatram da su ljudi jedno, zivotinje drugo. Necu nikako muciti ni jedne, ni druge. Ali necu prihvatiti PETA BS da treba ne jeste zivotinje, da im treba dati jos te neka prava (da majmun ima pravo na autorks aprava od slike fotoaparatom, koji nije ni svestan da je napravio :D), itd.
Necu istrebljivati zivotinje, koje ne smetaju ljudima, ali necu trepnuti, niti se zamisliti da istrebim veliki deo zivotinja koje su problem ljudima, u vec naseljenim delovima.

Citat:
Sve da ti mislis drugacije, smatram da svakom treba dozvoliti da hrani koga on sam izabere. Svoj novac sam sam zaradio i valjda imam pravo da odlucim na sta i koga cu da ga potrosim.

Na organizovan nacin, da, ali da hranjenje lutalica nije inace problem, en bi ni postjao ovakav zakon u drugim zemljama.
Ja idem i korak ispred, pa smatram da prvo treba nahraniti sve ljude, a tek posle preci na zivotinje. Ali ti smatras da si podjednako human ako das psu kada eto se zadesi, i oni koji se organizuju da pomognu drugima, i propagiram da treba prvo ljude nahraniti, i tek onda preci na pse.

I smatram da su kucni ljubimci, ukoliko nije za malu decu u pitanju, samo odraz sebicnosti.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 18:48 - pre 101 meseci
Kafic u Grckoj posle zatvaranja :)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?20.12.2015. u 19:45 - pre 101 meseci
^^^
dobra ti je ta fotka i odslikava jako realno stanje.
Letos u stavrosu po restoranima ne moze da se zivi od ulicnih kucica i macki koje bukvalno se zavlace pod sto u restoranima.
Turisti zapravo prave ogroman problem hraneci te zivotinje i one su bukvalno navikle da ulaze u restoran, macke se cak penju i na sto.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 09:02 - pre 101 meseci
Citat:
Java Beograd:
Brojni su gradovi u svetu koji su zabranili hranjenje napuštenih životinja, nije to izmišljotina u Srbiji.

Moze li neki link ka tekstu zakona? I narocito je interesantno ako postoji jos kombinacija zabrane hranjenja i namernog ispustanja zivotinja na ulicu, ne mogu da poverujem da je jos neko toliko pametan.

Citat:
Mozes ti i predmete da volis, i neces biti zbog toga kaznjen (postoji puno primera u svetu za ovo, ne izmisljam nista), medjutim, to nije normalno, i ne treba ipak dozvoliti da se novac trosi na nesto, kao osobu ili ljubimca, pre nego sto se trosi na ljude.

Dexic, ja ne radim na crno niti se bavim kriminalom, drzava je vec od moje zarade uzela ono sto treba da se trosi na ljude i ostavila mi ono sto pripada samo meni ili onome kome ja poklonim. Ako treba, nek se povecaju doprinosi jos, nek nam drzava uzima 90%, ali onih 10% koje mi preostanu su samo moje i ne razumem o kakvom "dozvoljavanju" je rec. O kifli koju kupim od svog dela jedino ja odlucujem, mogu da je pojedem sam, ili da je podelim sa nekim, ili da je bacim u smece, a mogu i da uopste ne kupujem kifle nego sav novac trosim na alkohol i kurve.

Citat:
Primarno zbog stava koj sam vec izrazio, a to je da ako imas za zivotinju saosecanje, primeni je prvo na ljudsko bice.

Pa kao sto sam vec objasnio, na saosecanje za ljude se prvo uzima iz svacije plate, od mojih doprinosa se najpre podmire 2 socijalna slucaja, tek posle njih sta preostane dobijam ja, a taj pas je mnogo ispod na listi prioriteta. Cenim da je to fer redosled.

Citat:
I ti ne vidis razliku? Dete je ljudsko bice, i svaki PETA BS kako su zivotinje iste kao ljudi je u stvari sebicnost, i nacin da nadju sebi posao, tako sto drugima prave probleme.

nauka nas uci da je razlika u nekoliko hromozoma vise ili manje... ostalo je isto - i jedno i drugo voli da zivi, jede, pije i da ga niko ne dira. Nekom je jednostavno zapalo da se rodi kao covek, a nekom kao pas, niko ni jednog ni drugog nije pitao sta zeli da bude.

Citat:
Ali i dete nece napraviti lom.

O cemu ti to? Kod mene u kraju deca redovno lome klupe po parku, polupala su sve prozore na trafostanici, kad je padao sneg gadjala su automobile grudvama, saraju zidove grafitima, prevrcu zardinjere, bacaju pikavce po ulici, lepe zvake i seku sedista po autobusima... sve u svemu ne zaostaju za zivotinjama po pitanju komunalnih problema, cak naprotiv, nego smo privikli na "lom" pa ga i ne primecujemo.

Citat:
Povezi tu zivotinju negde kod sintera, odvezi je kuci, hrani je sam.

A ako sam sklon misljenju da zivotinje ne treba zatvarati kao robijase u kucu, vec im treba omoguciti da se slobodno krecu? Ne znam da li si pratio od pocetka, pomenuto je par puta - svi ti psi su vec bili kod sintera, a onda vraceni na ulicu da ih mi gradjani lagano i dugo ubijamo gladju. Ja odbijam da zivotinju ubijam gladju. Bez obzira na posledice.

Citat:
I smatram da su kucni ljubimci, ukoliko nije za malu decu u pitanju, samo odraz sebicnosti.

Eto vidis, sad ovako, a par redova iznad si sugerisao da psa odnesem i zatvorim u kucu.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 09:39 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: nauka nas uci da je razlika u nekoliko hromozoma vise ili manje

Ni blizu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 09:48 - pre 101 meseci
OK, pas ima 18 parova hromozoma, a covek 23. Ostalo je sve skoro isto. Mislim da pas jedino nema zucnu kesu, ostali organi su valjda svi kao u coveka.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 10:08 - pre 101 meseci
OK, da budem precizniji: ni blizu tacnog je da nas nauka uci tome sto si napisao.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 10:28 - pre 101 meseci
Au ljudi koliko ste vi daleko otišli.

Nek se javi Darko kada mu jednog dana čopor lutalica izgrize ženu ili decu, pa nek kaže da li se ujeo za pedu što ih je hranio.

Apsolutno podržavam zabranu hranjenja napuštenih životinja, neka crknu. Isto tako ožežiti po vlasnicima pasa koji ih ostave na ulici toliko ih ožežiti da naredna 2 meseca jedu hleb i krompir koliku su kaznu dobili.

P.S. Da, imam maltezera u kući i obožavam džukca, ali ulične džumare ne mogu da smislim, svaki biciklista zna zašto. ;-)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 10:29 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
OK, pas ima 18 parova hromozoma, a covek 23. Ostalo je sve skoro isto. Mislim da pas jedino nema zucnu kesu, ostali organi su valjda svi kao u coveka.


Imam jedno kuče . Kaže mi da hoće da ide na odmor . Možeš li da dođeš da zavijaš noću oko kuće i štale dok je on na odmoru ?

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 10:53 - pre 101 meseci
Citat:
bachi: P.S. Da, imam maltezera u kući i obožavam džukca, ali ulične džumare ne mogu da smislim, svaki biciklista zna zašto. ;-)

Biciklista sam ali ne delim stav.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 10:59 - pre 101 meseci
Citat:
jovajovic100:
Ako u Novom Sadu pokušate da napuštene pse i mačke nahranite ili napojite, sebi ćete natovariti komunalnu policiju na vrat!

Ako kad se oni pojave istog momenta ne prestanete, zaradićete i prekršajnu kaznu! Po odredbi koja važi za teritoriju grada, zabranjeno je hranjenje napuštenih životinja.

Nikada nisam čuo za takav propis! Molim te uputi me precizno na propis baš bih želeo da ga pročitam. Na kinološkom forumu ljudi citiraju propise koji važe u njihovim gradovima, ali ovako nešto nisam video.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 11:12 - pre 101 meseci
Evo, recimo:
http://www.novisad.rs/sites/de..._drzanju_domacih_zivotinja.pdf

Član 49, stav 6 (govori se o tome šta je zabranjeno)

Citat:
6. hranjenje napuštenih i izgubljenih domaćih životinja na površini javne namene, u zajedničkim
prostorijama i dvorištima objekata višeporodičnog stanovanja,


Citat:
Član 56
Fizičko lice kao vlasnik, odnosno držalac domaće životinje kazniće se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 8.000,00 dinara, ako:
...
8. postupa sa domaćim životinjama suprotno članu 49. ove odluke.


Dakle, popiješ kaznu od 8000 dinara ako hraniš napuštenu životinju...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 11:32 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Dexic, ja ne radim na crno niti se bavim kriminalom, drzava je vec od moje zarade uzela ono sto treba da se trosi na ljude i ostavila mi ono sto pripada samo meni ili onome kome ja poklonim. Ako treba, nek se povecaju doprinosi jos, nek nam drzava uzima 90%, ali onih 10% koje mi preostanu su samo moje i ne razumem o kakvom "dozvoljavanju" je rec. O kifli koju kupim od svog dela jedino ja odlucujem, mogu da je pojedem sam, ili da je podelim sa nekim, ili da je bacim u smece, a mogu i da uopste ne kupujem kifle nego sav novac trosim na alkohol i kurve.

Ako mozes da je pojedes sam ili podelis a da ne gubis, onda znaci da je kifla velika, pa si mogao manje kupiti ;) Nije problem u kifli, problem jeste da to radis na javnoj ili tudjoj privatnoj povrsini.

Citat:
nauka nas uci da je razlika u nekoliko hromozoma vise ili manje... ostalo je isto - i jedno i drugo voli da zivi, jede, pije i da ga niko ne dira. Nekom je jednostavno zapalo da se rodi kao covek, a nekom kao pas, niko ni jednog ni drugog nije pitao sta zeli da bude.

Ali pas ne moze da razmislja na nivou coveka, i dok neko nije u stanju da to shvati, ima PETA problem - citaj, ne moze naci drugi posao, pa pravi ovaj i pravi problem ostalom covecanstvu.
Nauka u stvari kaze da mnogo stvari nije isto, jer retko koja zivotinja sem coveka upraznjava seks radi zadovoljstva a ne radi prozudenja vrste recimo :)

Nauka takodje kaze da postoje limitirani resursi. I sve dok je tako, mora nekako da se odluci kome ce ici. Prvi na listi je ljudsko bice, a posle mogu ostali.
Ako gledas i dalje samo na kiflu, onda se ne pozivaj na nauku, jer ti je pogled previse uzak.

Citat:
Citat:
Ali i dete nece napraviti lom.

O cemu ti to? Kod mene u kraju deca redovno lome klupe po parku, polupala su sve prozore na trafostanici, kad je padao sneg gadjala su automobile grudvama, saraju zidove grafitima, prevrcu zardinjere, bacaju pikavce po ulici, lepe zvake i seku sedista po autobusima... sve u svemu ne zaostaju za zivotinjama po pitanju komunalnih problema, cak naprotiv, nego smo privikli na "lom" pa ga i ne primecujemo.

Dete, koje je gladno, nece praviti lom od kifle. Vec ce svaku mrvicu da iskoristi. Odakle si ti dosao na lom u temi o hranjenju odjednom ;)

Citat:

A ako sam sklon misljenju da zivotinje ne treba zatvarati kao robijase u kucu, vec im treba omoguciti da se slobodno krecu? Ne znam da li si pratio od pocetka, pomenuto je par puta - svi ti psi su vec bili kod sintera, a onda vraceni na ulicu da ih mi gradjani lagano i dugo ubijamo gladju. Ja odbijam da zivotinju ubijam gladju. Bez obzira na posledice.

E onda promeni sistem, uradi nesto da se u globalu ne desavaju takve stvari, ali ne budi sebican, misleci da su humano bice, jer pomazes jednoj zivotinji koja se zadesila da joj mozes pomoci usput (i da te to kako kazes nista ne kosta, jer tu kiflu mozes pojesti sam, ili dati malo njemu, neces imati manjak nutrijenata).
Ja inace ne smatram da zivotinjama treba bukvalno dozvoliti da se slobodno krecu, barem ne u gradovima. Stetocine treba potamaniti, pse/macke udomiti ili uspavati, ljudska bica udomiti, i ulice pocistiti.

Citat:
Citat:
I smatram da su kucni ljubimci, ukoliko nije za malu decu u pitanju, samo odraz sebicnosti.

Eto vidis, sad ovako, a par redova iznad si sugerisao da psa odnesem i zatvorim u kucu.

Da, i sta je promenjeno? I dalje si sebican sto bi brinuo o psu a ne o coveku nekom tim novcem.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 11:49 - pre 101 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bachi: P.S. Da, imam maltezera u kući i obožavam džukca, ali ulične džumare ne mogu da smislim, svaki biciklista zna zašto. ;-)

Biciklista sam ali ne delim stav.

Nije ti se desilo da te napadne čopor pasa dok prolaziš na bicikli pored njih?

Blago tebi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33791 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.