Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43848 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.pool.ukrtel.net.



+531 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi18.12.2015. u 18:16 - pre 101 meseci
Ima jedna nasa narodna: "Sto je babi milo to joj se i snilo".

2012 i hotchimney, uzivajte u svojoj interpretaciji "vrucih vesti" iz Kurira.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi18.12.2015. u 18:46 - pre 101 meseci
@2012
Evo malo drugacijeg pogleda na problematiku...bez predikcije situacije koja ce nastati, porediti ove stavove sa cinjenicnim stanjem na terenu
http://webtribune.rs/ruska-osv...n-ali-u-kremlju-ne-u-americi/#

Naravno, uvek ima blagotrtkavih analiticara koji ce da propagiraju pametne zakljcke i efekte, onako kako majnstrimu establismenta(koji ih hrani i placa) odgovara
http://www.dw.com/sr/pad-rublj...eba-nikoga-da-čudi/a-18055974

I postoje specificna saopstenja,koja se moraju posmatrati iz pozicije ekonomskog rata, a pride i vojnog nadmetanja na trecem terenu,ipak je sukob interesa na sceni
http://www.novosti.rs/vesti/pl...99.html:562388-Novi-pad-rublje


Ovo je primer drame? Smanjio se profit, ali je profit i dalje jeziv...ne vidim ja tu neko "klecanje kolena"
http://www.blic.rs/vesti/ekono...odsto-nizi-neto-profit/1zfxx26


PAd rublje je definisala centralna banka Rusije, sa odredjenim zvanicnim razlogom, ali pravi razlog cemo saznati tek kada se finansijska manipulacija zavrsi...
Nekako mi lici da ruska ekonomija ima snage da sprovede temu sa prvog linka...i da je cela manipulacija malo drugacije koncipirana od onoga sto bi usijane glave sa zapada volele...
Mnogo se raduju previse jednostavnom efektu i zakljucku, pala cena nafte,pala rublja...?

Mislim da ce otreznjenje(i epilog) biti bas na medjunarodnim berzama...ipak je to neophodan znak moci, dzaba sto su jaki, ako ne razlupaju kafanu...
I to Putin zna, ma koliko analiticarcici mislili i voleli da ne zna...
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi18.12.2015. u 22:40 - pre 101 meseci
Nešto mi nije jasno , za šta ostale zemlje proizvođači nafte kupuju hranu , italijanske cipele , francuske sireve ( poneka i vina ) , japansku tehniku . Da li one dobijaju tu robu po damping cenama , ili možda dobijaju bonove umesto dolara ? A znamo da nisu baš neki zemljodelci , a bogme neki nemaju ni zemnju za saksije osim ako je ne uvezu za dolare .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi18.12.2015. u 23:00 - pre 101 meseci
Citat:
Sarastro:

hotchimney, uzivajte u svojoj interpretaciji "vrucih vesti" iz Kurira.

Gde sam ja interpretirao "vruće vesti" iz Kurira?
Poslednji komentar sam na ovoj temi napisao pre 5 dana.
To pokazuje koliko me zanima što Turska i Amerika guze Rusiju.

Ti si se izgleda zaželeo mojih komentara?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi19.12.2015. u 04:49 - pre 101 meseci
Citat:
plus_minus:
Citat:
..vec postoji logican tok diskusije izmedju mene i ostalih diskutanata...


Svaki drugi korisnik foruma pokušava da ti saopšti da si degenerik, ali za glupavog i patetičnog trola, to je i te kako logičan tok diskusije i ništa dalje od toga. Bravo mali, ti si potpuno napredan. :D


Kao sto sam ti vec napisao (tacnije, postavio dijagnozu) i predvideo tvoju reakciju.

Samo si izneo jos jedan od svojih fleseva koji te izjedaju i muce. Tipicna reakcija vezane seljacke dzukele. Mozes ti da lajes, ali ne mozes da ujeds, vidim ja da ti nisi sposoban za nista konstruktivno i pametno, ustvari, tvoji komentari to potvrdjuju, ne moram ni da pricam.
Neko je tbi objasnio da si niskom intelektualnom nivo, ali ti je takodje objasnio i da se to ne moze promeniti, tebe ustvari to ubija. Ubija te saznanje, frustracija, zbog toga sto ne mozes bolje, ne mozes vise od lajanja.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi19.12.2015. u 05:32 - pre 101 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
nedostatak francuskih vina i sireva ili nemačkih automobila nije nešto što bitno utiče na moral građanstva i elite. Sve to o čemu pišeš, što ne umeju da naprave iPhone ili dobre cipele ima svoje kulturološke i istorijske uzroke. Jbg, nije im prvi put da neko kidiše na njih, da ne ponavljamo tu priču. Zato nisu imali snage, vremena, volje da se pozabave tim stvarima, morali su da se posvete nečemu malo većem i ozbiljnijem. Zato su prvi poslali čoveka u svemir, jedini imaju tehnologiju za svemirsku stanicu i slične stvari.


Samo dve sitne ispravkice..ne nedostaje njima toliko vina..realno, vec zvanicno, inace se VW pravi i u Rusiji..
Sto se tice svemirske stanice, nije ona toliko odraz primata tehnologije, napravili bi to i Francuzi i Nemci, tehnoloski jeste visok stepen, ali je vise prikaz upravo koliko je "kapitalisticka" filozofija, da i kada pljunes moras da imas profit, anahrona, zaostala i prevazidjena..
Jednostavno je zapad previse propao, vezujuci se za histeriju profita, a tome su doprinele upravo banke i njihova zelja da iz magle finansijskih usluga proizvedu "novac"

Nije sve u profitu, nesto je i u kreativnosti..




Slazem se da nije sve u novcu vec u kreativnosti, medjutim kraivnoscu zaradjujes novac, a ako imas novac onda novcem pospesujes kreativnost ili "kupujes" kreativne da rade za tebe. Tako je oduvek bilo i tako ce ostati. Pa i Nikola Tesla je otisao u USA jer je mislio da ce tamo imati najbolje uslove za razvoj svoje kreativnosti.
Inace, ne zanm da li znas danas u Engleskoj studira preko 10000 studenata, gledao sam jednu emisiju i u razgovoru sa njima vecina se izjasnjava da zele ostati u Engleskoj, to su deca uglavnom bogatijih Rusa i to dosta govori o onome sta Rusija nudi, a sta nudi zapad, a govori i o perspektivi Rusije, govori i o kreativnosti i pogodnom mestu za razvoj kreativnosti, a govori i o tome koliko kapitalizam unistava kreativnost.
Inace vladd ja smesniju izjavu nisam cuo, pa covece pogledaj odakle dolazi razvoj, odakle dolazi napredak, gde se ulaze u razvojne centre, institute, nauku i tehnologiju. Kontaktiraj neke tvoje kolege sa istog instituta koa onaj gde ti radis. Kontaktiraj kolege u Rusiji ili Indiji ili Kini , a kontaktiraj i kolege iz UK, Nemacke ili USA i proveri ko dobija vise sredstava, ko ima bolju opremu i cija je oprema koju koriste.
Nisi radio u nekoj Americkoj kompaniji i nisi video kako se svakodnevno nude milioni dolara svakome ko ima ideju, inovaciju, pronalazak. Nisi video koliko novca je dostupno samo ako se zelis "malo igrati" necim novim. Na fakultetima u USA, ima jedno nepisano pravilo, da se vodja projekta ne pita za sitne troskove reda do 10000 dolara, a tebi koji si kreativan bez novca, mogu da pretpostvim koliko ti vremena i zahteva treba da bi dobio jedan kvalitetan osciloskop.

A propast zapada je poznata stvar, mene su ucili u skoli o tome, a ima tragova u literaturi da je takva teze prisutna od 1945 godine, mada je kasnije stav revidiran.

Da te ispravim i sto se tice odnosa "pluvanja| i zarade. Slazem se da je to napusteno kao filozofija i da je takvo razmisljanje napusteno. Sad se ide ka tome da vise ne moras ni da pljujes, a da mozes da zaradis i zbog toga su uvedene ili usavrsne finansijske transakcije kao trenutno najdohodovniji posao. Nisi svestan kako se lako i brzo zaradjije na tome, a opet koliko malo ljudi razumeju ili su sposobni za takav posao.
ne znam da li pratis, ali sad Englezi rasturaju Kineze na Kineskoj berzi, vec treci put im skidaju kozu i polako ce im pokupiti sav novac koji su ovi da sad zaradili.
E vids tu u prici ulaze i tvoji Rusi, njima ce ito tako na "maglu" zapad da izvuce novac i pokupi resurse. Ljudi na zapadu ne mrze Ruse, ne mrze ni tebe ni mene, jedino sto je vazno je da jekomunizam mrtav i da se uspostavlja kapitalizam, a onda ce sve doci na svoje mesto.
Trzista se moraju otvoriti, samo toliko. Niko nema zelju da unistava Rusiju, poenta je otvarane trzista. Putin je zatvori trziste, a to nije dobro za posao. Tu lezi osnova problema i polako ce i taj problem da se resi.
Tu sad dolazu u prvi kadar francusko vino i sirevi. Uticu oni na moral itekako, posle nekog vremena postavice neko sebi pitanje: "ako nas Ruse niko iz Engleske ne mrzi, ne zeli nas ubiti ili naneti nam nekakvo zlo, zbog cega trebamo da se odricemo svega lepog samo zato sto je neki Putin tako zamislio, a pri tome on sebi sve to moze da priusti?".
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi19.12.2015. u 05:52 - pre 101 meseci
Citat:
vladd:


Prosto receno, VW kada ravi svoje "blago", u Nemackoj, morada kupi gas i rudu..i od onoga sto napravi i preceni, da odbije trosak nabavke, i obracuna profit..
Kada im se desi problem, padne im vrednost akcija, i izgube 7 milijardi papirica, fiktivno na berzi, pa da li to znaci da se srusila fabrika u Wolfsburgu i prestala proizvodnja?

Rusku ekonomiju gas kosta 0,000 dolara, ruda 0,000 dolara, prehrambeni proizvodi 0,000 dolara, gradjevinski materijal, 0,000$ i u cemu je problem valutnog kursa?

To sto ga koriste za medjudrzavna placanja, lako ce se zavrsiti ta "tradicija" ,a tada dolar moze da kosta koliko zeli..:)
Rusija nema dugova, finansira MMF..samo DRUGI imaju problem od te "inflacije"..:)

To je dolar neko prvo naviknuto(nametnuto) merilo "vrednosti", ali planeta polako pocinje da se oslobadja tog "metra", elasticnog, koji odgovara samo jednoj sili..

Koliko ti vredi ovo ili ono..u milijardama dolara...lepo novinarima rece Abramovic, u milijardama CEGA?:)


Posteno receno, nije tako kako ti zamisljas.

ne znam da li su te obavestili, ali u Rusiji je kapitalizam vec poodavno kao drustveno uredjenje. To sto je proizvodnja nafte i gasa u drzavnim rukama to je izuzetak ili moranje da ne bi ostali bez hleba. Medjutim, sve drugo mora da se kupi i mora da se plati na isti nacin kao sto to mora da uradi i Nemac koji proizvodi VW. A da bi se to platilo potrebne su pare. Rudnici su date pod koncesiju ili su prodati, zavodi ne rade ili su privatizovani, sve ima svoju cenu, nista nije dzabe. Ti bi da prodajes pricu o SSSR-u, ali koji postoji i danas.
Tako da dolazimo do sledece matematike:
ruda kosta X dolara, prehrambeni proizvodi su uglavnom iz uvoza pa kostaju Y+2 dolara, gradjevinski materijal je iz uvoza pa kosta Z+2 dolara, dradjevinska operativa je iz inostranstva (Rusi jos uvek ne znaju da naprave moderne zgrade) pa kosta V + 2 dolara.
Tacno je da Rusija nema dugova, ali u ovakvim uslovima pojavice se dugovi, usporice se razvoj, povecace se nezadovoljstvo. Treba vremena, ali uvek se scenario ponovi, tako da mozemo da kazemo da je to pravilo.

Abramovic moze da prica sta hoce, ako mnogo prica, uzece mu sve u Engleskoj i vratice ga nazad u Sibir gde je gubernator. Pricao je i Mohamed Al-Fayed svasta, pa je morao da proda biznis, usput je izgubio sina, pa je sad nesto tih.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi19.12.2015. u 09:08 - pre 101 meseci
Pogresna ti je terminologija.
Kapitalizam ne postoji u izvornomo bliku, ovo sto ti se cini da je kapitlizam je drzavni intervencionizam na kvazi privatnoj svojini.

Ako bi zeleli da se igramo termina i izama oko naziva drustvenih uredjenja, uz manju gresku nego da takva uredjenja nazivamo "kapitalizam"..

To nepostoji ni u EU ni u Americi, ni u Rusiji..

Inace, da je klasicni, teoijski kapitalzam u pitanju, nebi bas centralna banka mogla na osnovu berzanskih kretanja da menja kurs, nitibi FED mogao da podize dolar na osnovu kamatne politike, vec bi na snagu valute uticao intenzitet privrede i poslovanja.

I razni goldman saksovi bi propali kao elektronska industrija u Nisu, ili bi VW zatvorio fabriku i platio odstetu(a ne bi drzava imala 20% i kusur ucesca, prvo direktno a onda sakriveno, preko "poverljivih porodica")...itako..dalje i uz milion primercica..

Abramovici i slicni, Gejtssovi i Kostici, su prosti drzavni "poverenici" koji glume "privatnu svojinu" p nekakvu "nezavisnost poslovanja" od drzave..

Kao poverenici, duzni su da domacinski brinu o firmama, i da koriguju zelje nekih clanova birokratije da se petljaju u poslovanje...

Pa kada to razjasnis, i cela situacija ce ti biti kristalno jasna.

Abramovic moze da kaze sta hoce, posto je dolar papiric, nepodrzan ni privredom ni tehnologijom, ni poslovanjem, vec jepodrzan gusarenjem i"nosacima aviona". A Abramovic ima konkretne fabrike, konkretnu imovinu i konkretno poslovanje...imoze da ih podseti na tu razliku, posto sada iza njega stoje i vodjene i balisticke rakete..zarad "odbrane"..
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi19.12.2015. u 09:50 - pre 101 meseci
@vladd

Celo vreme te muci ista muka, sve posmatras pogresno, tacnije to sto vidis u toku procesa obrade informacije "izokrenes" i dobijes pogresnu sliku. na osnovu pogresne slike kasnije donosis pogresne zakljucke, a onda na osnovu pogresnih zakljucaka pises lose komentare i zastupas pogresne stavove.

Meni nije tesko da ti pomognem i sad cu to uraditi, odrzaci cu ti jos jedan cas.

Pocnimo od glavne zablude koja te muci i koja je ustvari "petlja" u koju ti stalno upadas i odakle pocinju sve tvoje greske


Citat:
Abramovici i slicni, Gejtssovi i Kostici, su prosti drzavni "poverenici" koji glume "privatnu svojinu" p nekakvu "nezavisnost poslovanja" od drzave..

Kao poverenici, duzni su da domacinski brinu o firmama, i da koriguju zelje nekih clanova birokratije da se petljaju u poslovanje...

Pa kada to razjasnis, i cela situacija ce ti biti kristalno jasna.


Nisu nabrojani drzavni poverenici, vec je obrnuto. Drzava je privatno vlasnistvo, a samo se pravi privid kako je nesto vlasnistvo sirokih narodnih masa ili drzave.

Kad to razumes, ti i tvoji istomisljenici, razumecete sve svetske probleme, uzroke, posledice, buducnost.

"zlatni standard" je napusten, nema vise toga, ne postoji. Drzavna kasa je maltene privatna kasa, samo se jedan mali deo novca vraca narodu. Svi pune kasu, a jedna mala grupa raspolaze novcem, odlucuje gde ce se trositi i koliko ce uzeti za sebe. Tako su postavljene relacije u modernom svetu.

Ti to ne mozes razumeti jer sve gledas kroz prizmu srbije, ne razumeju ni ljudi u kontinentalnoj Evropi i zbog toga imaju probleme. Medjutim ako stvari posmatras sa druge strane atlantika, onda ti sve postaje jasnije.
Juce sam gledao Evropski parlament, nekakav prenos, a gledao sam i izjavu Engleza. poruka je sledeca (ja sam inace to predvideo), "mozemo vam pomoci, misleci na ostale Evropljane, mozemo i razmisliti o referendumu za izlazak iz EU, ali morate malo da promenite nacin razmisljanja i promenite nacin onasanja", to znaci:
" ne mozete prodavati pricu o socijalizmu gradei socijalne drzave po evropi, nadajuci se da cete biti na vlasti na "prici" o socijalnim pravima", a da posle trazite da vam Engleska daje novac, a Amerika resava probleme.

Tako dolazimo do drugi deo odgovora:
Citat:
I razni goldman saksovi bi propali kao elektronska industrija u Nisu, ili bi VW zatvorio fabriku i platio odstetu(a ne bi drzava imala 20% i kusur ucesca, prvo direktno a onda sakriveno, preko "poverljivih porodica")...itako..dalje i uz milion primercica..


VW i Kostici pune budzet i stvaraju profit, od kojeg ti na institutu dobijas platu, kad oni zajjebu stvar onda ce se oni posluziti novcem iz budzeta da bi opstali, jer su oni vecinski vlasnici novca. Oni odrzavaju sistem likvidnim, pokrecu privrednu aktivnost i obezbedjuju buducnost. Obican narod je "pogonsko gorivo", upravljacki sistem ili centralni procesor je na nekom drugom mestu, to nije narod. Primer SFRJ je pokazao da radnici samoupravljaci nisu dobra opcija, jer se pokazalo da narod nije sposoban da organizuje vodjenje drzave. Drzavu mora da vodi krupan kapital ili korporacije.

Razmisli malo o ovome, pa da nastavimo dalje.


 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi21.12.2015. u 21:01 - pre 101 meseci
Citat:
2012:...


Najpre bih se složio sa vladdom u vezi kapitalizma. Toliko je primera intervencionizma od strane države u poslednjih dvadesetak godina, da se to više ne može prosto nazvati kapitalizmom. Tu je u pitanju ko zna koji izam, meni sve više liči na dobro zamaskirani feudalizam. Drugo, posmatrati efikasnost i dobrobit nekog sistema za građane i društvo samo iz perspektive nekakvih brojki, naročito onih koje se odnose na ekonomsku stranu medalje, potpuno je pogrešno i ne vodi nikuda. Možeš to nazvati kapitalizam, socijalizam, neznamkojiizam, ali, po meni, jedno savremeno društvo se može nazvati humanim ako zadovoljava sledeća tri kriterijuma:

1. Jednakost pred zakonom.
2. Dostupnost zdravstvene zaštite.
3. Dostupnost obrazovanja.

1. U većini zemalja sveta ovo prvo postoji na papiru, ali je u praksi malo drugačije. Neki su bliže, a neki dalje od ideala, ali pošto "para vrti gde burgija neće" svedoci smo da još uvek živimo u svetu gde pravda nije svima podjednako dostupna.

Za 2 i 3 ću krenuti od sintagme "jednake šanse za sve". Formalno se može reći za pojedinca sa dna lestvice sa jedne, odnosno predsednika upravnog odbora neke multinacionalne kompanije sa druge strane, da imaju jednake šanse, tj. istu dostupnost zdravstvenoj zaštiti. Međutim, dok ovaj prvi sebe može da zaštiti od gripa i prehlade, drugi može da plati i operaciju na srcu. Ovo je samo jedan od činilaca koji potvrđuje tezu, da je savremena medicina sve više samo unosan biznis. Što se tiče obrazovanja, tu stvari stoje još gore, jer čoveka mogu da saseku u korenu, tj. dok je još mlad. Naravno, mnogi će reći, za talente će se uvek naći stipendije, ali to nije poenta. Nije poenta da jedan diplomira i doktorira, a hiljadu ostalih završe na traci zavrćući šrafove. Daću primer da bliže ilustrujem ono o čemu govorim, a to sam negde već pisao, možda baš na ovom forumu. Savremeni kapitalizam radi otprilike na sledeću foru: ako u nekom crnačkom getu ima stotinak malih crnaca koji žive u siromaštvu i bedi, onda je skoro svakom od njih jedina šansa i nada da napravi nešto od svog života da postane novi Džordan. Međutim, to će uspeti samo jedan ili nekolicina njih, pa se postavlja pitanje šta sa ostalima. Znam, posmatram stvari suviše idealistički, možda čak utopijski, ali jednostavno neki modeli primenjivani u prošlosti nisu rešenje.

Citat:
2012:Drzavu mora da vodi krupan kapital ili korporacije.

Razmisli malo o ovome, pa da nastavimo dalje.


Ne, državu bi trebalo da vode ovlašćeni predstavnici građana, ono što smo govorili na nekoj od tema: izvršna, zakonodavna i sudska vlast. Na žalost, svedoci smo da stvari stoje malo drugačije, krupan kapital i korporacije su već toliko ojačali da su jači od mnogih država, a onda narod(građani) gube suverenitet. To nije primer samo sa Srbijom, nego i sa mnogo većim i jačim državama. Korporacije nikada, ali nikada neće raditi u korist građana, u korist zajednice, radiće samo i isključivo u sopstvenu korist. Jbg, to je deo ljudske prirode, ali ona ipak nije prepreka da se stvori humanije društvo, za razliku od ovog koje imamo danas gde je "čovek čoveku vuk".
 
0

aleksamat

Član broj: 331673
Poruke: 30



+222 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 05:42 - pre 101 meseci
Pitanje postavljaču teme. Kad je to zapad kupio Putina i gde, koja cena i o kakvom je to razdoru u Moskvi reč?
Živim u Rusiji i ajde da čujem od nekoga, ko verovatno nije nikada ni kročio u Rusiju, šta se to dešava u Rusiji?!
Jedna molba, u slučaju da bude odgovora, samo bez demagogije i izmišljotina ako može. Ovo sam zamolio, posle čitanja postova dotičnog, koji su puni neistina i teške rusofobije. Jedna od ciljanih izmišljotina je i njegova tema o padu ruskog aviona u Turskoj?! Nikakav ruski avion nije pao u Turskoj kao što nema bilo kakvog razdora u Moskvi i prodaji Putina.
Kakve gluposti čoveku mogu pasti na pamet kada mu mržnja zatvori oči!!!
 
+2

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 08:05 - pre 101 meseci
@aleksamat

Uvek sam se pitao kao se neko registruje na forumu i jakim unutrasnjim nabojem ukljuci u temu o Rusiji, Putinu ili religiji. Ili se ovaj forum jako prati, sto bi meni bili jako drago ili si neko ko se maskirao iza nove registracije da bi vodio stare diskusije.

Ako si dezuran u Ruskom stabu, onda je dobro sto sam te pogodio diskusijom. Znaci da diskusija ima tezinu.
Medjutim meni je drago sto si ti reagovao jer verovatno iste sajtove prate i u NATO stabu, pa ce i tamo dezurni da primeti moje pisanje, a onda kako kaze Bata Stojkovic






P.S. Ozbiljnost tvog pitanja me tera da dam ovako ozbiljan odgovor. Sta cu takav sam po prirodi, uvek burno reagujem na "ozbiljna" pitanja.

[Ovu poruku je menjao 2012 dana 22.12.2015. u 09:16 GMT+1]
 
0

aleksamat

Član broj: 331673
Poruke: 30



+222 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 08:48 - pre 101 meseci
@2012,

iskreno, nisam očekivao ništa pametno od tebe s obzirom na tvoje dosadašnje "pisanje" u temama koje imaju dodir sa Rusijom.
Probaj jednom da isključiš mržnju i cinizam i onda nešto korisno da napišeš. Lepo sam te pitao, kada je to zapad kupio Putina i o kakvom razdoru u Moskvi je reč? Nisam u bilo kakvom štabu, nisam ni pogođen tvojim pisanjem, prosto te pitam, odakle ti takva besmislena informacija, kao i informacija da je pao neki ruski avion u Turskoj.
Nema ovde bilo kakvih štabova ili bilo čega čime su te nafilovali tvoji mentori. O Rusiji znaš nešto malo više od cenjenog ssi-ja ali ti to ne daje za pravo da preteruješ sa količinom besmislica.
Možeš mi lepiti razne epitete u nedostatku argumenata a ja sam te samo pitao odakle ti ove informacije?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 09:01 - pre 101 meseci
U uvodnom komentaru imas objasnjeno odakle je su informaccije o razilazenju Putina i ostale administracije, tako da ako si citao temu od pocetka onda ti je savrseno jasno na sta se tema odnosi.
Mesto i ceu ne mogu da potvrdim i mislim da nije realno da takve informacije dajem cak i kada bih znao.

Sto se tice aviona i tu bi da te ispravim. Turci su skoro oborili ruski avion koji je povredio njihov vazdusan prostor, a to sto je kasnije vetar zaneo avion pa je on pao kilometar levo ili desno sustinski ne mena stvar. Objasnio sam u uvodnom komentaru kako sam dosao do motiva za postavljenje teme i da je vest veoma nova i da se treba tacno utvrditi sta se dogodilo. Kako do sad nije tacno utvrdjeno sta se desavalo i kako i gde je avion pogodjen, ostajem pri prvobitnim nazivom teme.

recimo kad bi Rusi pogodili turski avion, a on padne na Krimu. Gde je avion pao, u Rusiji ili van Rusije? lli Vojska Srbije pogodi avion i on padne na Kosovu, gde je avion pao, u Srbiji ili van Srbije?

Ostaje jos da nam ti objasnis kako si vido temu koja te odmah zainteresovala i na koju si se registrovao, a ujedno znas navike starih diskutanata.
 
0

aleksamat

Član broj: 331673
Poruke: 30



+222 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 09:07 - pre 101 meseci
@2012,

video sam tvoj cenjeni izvor, koji je smešten između farme, velikog brata i ostalog miljea! Ok, da zanemarimo izvor. Šta je razlog tvojoj antipatiji prema Rusiji? Ubeđen sam da nikada nisi bio u Rusiji a pišeš sa toliko cinizma i antipatije da ćeš na kraju oboleti. Dozvoli, kao neko ko živi u Rusiji a čita to što si napisao, moram reći da je u pitanju paranoja?!
Na forum sam naleteo tražeći neke savete po pitanju kompjutera i tom prilikom naleteo sam na ovaj forum i tvoje teme.
Jel ok?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 09:18 - pre 101 meseci
Citat:
Šta je razlog tvojoj antipatiji prema Rusiji?


Ponasanje (opsto)
Ponasanje na Balkanu
Istorijska iskustva
Mentalna matrica
Unutrasnja organizacija drustva

Paranoja se vise odnosi na neke umisljene strahove. Ja nemam strah od Rusije, ja imam samo odbojnost prema jednom nacinu razmisljanja i ponasanja.
Nisam ja paranoican zbog toga sto prozivam dobar deo stanovnika u Srbiji da im nije dobar nacin razmisljanja da legalizuju divogradnju i da izaberu predsednika koji ima sporne diplome.
 
0

aleksamat

Član broj: 331673
Poruke: 30



+222 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 09:40 - pre 101 meseci
@2012,

zamolio sam te u jednom od prethodnih postova, ako može bez demagogije.
Nabrojao si nešto u stilu "Pad ruskog aviona u Turskoj", u prevodu, čista propaganda bez tunke argumenata.
Ubeđen sam da nemaš pojma o mentalitetu a još manje o "unutrašnjoj organizaciji društva" a o ponašanju na Balkanu....?!
Ponašanje "opšto", formulacija zasnovana na tvom cinizmu preliveno antipatijom.
Prostije rečeno, pišeš bez argumenata, optužuješ bez dokaza (u stilu tvojih mentora).
Na kraju ćeš još i da mi tvrdiš da ti bolje znaš situaciju u Rusiji od mene koji živi u njoj?!
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 10:01 - pre 101 meseci
Imam ja dovoljno Rusa u Engleskoj tako da mi objasnjenje njihovog mentaliteta ne treba.

Ne rece mi gde je avion pao i nisi odgovorio na pitanja koje sam ti postavio, kako se racuna ako avion padne na negde na Krimu ili na Kosovu. Gde su ti avioni pali, kako cemo reci?
 
0

aleksamat

Član broj: 331673
Poruke: 30



+222 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 10:49 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Imam ja dovoljno Rusa u Engleskoj tako da mi objasnjenje njihovog mentaliteta ne treba.

Kako to misliš, imaš ti dovoljno Rusa u Engleskoj?! Šta, Engleska je tvoja prćija a Rusi su ti roblje?

Citat:
2012: Ne rece mi gde je avion pao i nisi odgovorio na pitanja koje sam ti postavio, kako se racuna ako avion padne na negde na Krimu ili na Kosovu. Gde su ti avioni pali, kako cemo reci?

Prevedi mi ovo na razumljiv jezik, kakvi sad avioni na Krimu i KiM-u? Jel to kao i avin nad Turskom?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi22.12.2015. u 11:50 - pre 101 meseci
Citat:
Kako to misliš, imaš ti dovoljno Rusa u Engleskoj?! Šta, Engleska je tvoja prćija a Rusi su ti roblje?


Kao sto rekoh.
Patetika, preseravanje, glumljenje ludila i to je repertoar. Ajde malo dodaj religiju i pravoslavlje, pa da zovemo Dimkovica da organizuje ciscenje.

Niti je Engleska moja prcija, niti su Rusi moji robovi. Rusi su mi komsije u Engleskoj i na njihovom primeru vidim o kakvom se mentalitetu radi. Nije tesko za razumeti, ajde pokusaj sam.

Veliki broj Rusa zivi u Engleskoj, ja takodje zivim u Engleskoj, tako da smo mi tamo komsije. Na osnovu druzenja sa njima i na osnovu njihovog ponasanja ja izvodim zakljucak o kakvom se mentalitetu radi.

Da li ti je sad jasnije?

Citat:

Prevedi mi ovo na razumljiv jezik, kakvi sad avioni na Krimu i KiM-u? Jel to kao i avin nad Turskom?


Preveo sam ti razumljiv jezik na temi o padu aviona u Turskoj.



[Ovu poruku je menjao 2012 dana 22.12.2015. u 13:05 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapad kupio Putina, razdor u Moskvi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43848 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.