Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.
(TOP topic, by flylord)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 344360 | Odgovora: 377 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.21.01.2008. u 18:11 - pre 197 meseci
Hrvati nemaju 2 miliona siptara...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.21.01.2008. u 19:04 - pre 197 meseci
Citat:
Mister Big Time
hecky mislim da si u pravu... nazalost... mada ostaje nejasno i dalje kako se Hrvati vec godinama nalaze na beloj sengen listi.
Po cemu su to oni 'civilizovaniji' od nasih ljudi...


O jbt, po koji put :(

Hrvata NEMA na "top listi aplikanata za azil"... Zato im i ne trebaju vize. Srbija je, na zalost, uvek medju prvih 5 - a obicno i medju prvih 3 :(

http://www.unhcr.org/cgi-bin/t...tm?tbl=BASICS&id=3b028097c

Citat:

When people flee their own country and seek sanctuary in another state, they often have to apply for 'asylum' – the right to be recognized as bona fide refugees and receive legal protection and material assistance. At the beginning of 2006, there were some 773,500 asylum seekers whose individual claims had not yet been adjudicated – including some of the 668,400 people who made asylum applications during 2005. The largest numbers of claims were filed by nationals of Myanmar, Somalia and Serbia and Montenegro. More than half of the new applications were lodged in Europe.


HEBENI Mjanmar, Somalija i Trinidad i Tob... pardon, Serbia & Montenegro u 2005... :( 2007-ma je nesto malo bolja sto se Balkana tice, ali smo i dalje "jaki".

Sto je to toliko komplikovano da se prihvati pitam se ja. E, al zato imamo Kosovo, i eto kakve prednosti imamo od "svete zemlje"

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.25.01.2008. u 02:00 - pre 196 meseci
Uf.. drustvo za primer!

I sta moze tu da se bitno promeni za 2-3 godine da bi nas metnuli na beli sengen? Ispada da je to sarena laza, po tim podacima necemo uci na belu listu za 10-15 godina.
 
Odgovor na temu

LauraM

Član broj: 171422
Poruke: 2
91.185.121.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.01.02.2008. u 02:30 - pre 196 meseci
Nemacka konsultantska kuca mi je ponudila posao. Trazili su mi da se raspitam koja dokumenta su mi potrebna za radnu vizu.

U Nemackoj ambasadi su uobicajeno neljubazni, ali uspela sam da dobijem dva razlicita odgovora
1. da mi treba residence permit+ugovor,
2. ugovor , prevedena diploma, formulari i slike

Sta je od ovog tacno, odakle da pocnem??
Da li neko moze da mi objasni kako ide cela procedura?
Da li ja apliciram prvo za radnu vizu u Nemackoj ambasadi, i sa kojim dokumentima? Ili kompanija obezbedjuje dokumente i koje, prosledjuje ih ambasadi, pa je to deo apliciranja za radnu vizu?
Da li je radna viza isto sto i radna dozvola? Sta je prvo potrebno nabaviti, radnu ili boravisnu dozvolu? Huh...

Hitno mi je potreban odgovor od nekog ko je prosao kroz taj proces, a sudeci po raznim pitanjima i odgovorima, mislim da sam na pravom mestu :)

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

casper1011
Zeljko S
novi sad

Član broj: 149514
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.10.02.2008. u 00:08 - pre 196 meseci
Laura, za jedno ti mogu pomoci a to je da sto se tice papira poneses sve sto ti traze i sto ti ne traze da se ne bi 5 puta vracala. Odvoji jedan dan i sve papire koje ti je iko naveo da trebaju izvadi pa sta traze ti prilozi a ne kao mene da te 3 dana cimaju da dolazis sa novim papirima.

Mister Big Time - Niti smo mi civilizovani niti gori vec smo mi i hrvati 99% isti. ALI.... ali oni se u evropi predstavljaju na najbolji moguci nacin. Dok sam ziveo u Swedskoj sve sto u nacionalnim vestima cujem o Srbiji je kriza na kosovu, ubistva, siromastvo i hvatanje mafijasa u Swedskoj koji su vecina sa nasih prostora,dok o hrvatima u evropi nista lose ne mozes cuti. I sta posle svega da normalni ljudi misle o nama nego ono sta cuju i vide, a ako stanovnici drzave imaju sve najgore o nekom narodu vlasti nije u interesu da im takav narod dovede za komsije u ulici. Te liste i uslovi sto se postavljaju su samo maska i demokratski nacin da te odbiju. Kako bi se ti osecao da ti u kraj i ulicu gde zivis , doseli se pola ulice albanaca, kako bih se osecao iako ne znas kakvi su oni ljudi, sigurno ti ne bi bilo svejedno. Vize ce nam jos dugo trebati ali svako ko ima REALNE uslove da dobije neku vizu DOBICE a takvih je JAKO malo.
Zeljko
 
Odgovor na temu

LauraM

Član broj: 171422
Poruke: 2
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.10.02.2008. u 15:15 - pre 196 meseci
casper1011, hvala na savetu. Uglavnom, posto mi je bilo hitno, saznala sam dosta informacija u medjuvremenu...
Sto se odgovora za Mister Big-a tice, apsolutno se slazem. Kad pitas strane kolege koja je poznata licnost iz Srbije za koju su culi, prvo se sete Milosevica! Cinjenica je da imamo los imidz u inostranstvu. Jedino ako sportisti urade nesto, ovako na globalnom nivou!
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
79.101.169.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.13.02.2008. u 18:27 - pre 196 meseci
Niko nista o grckoj pa ako neko zna nesto blize bilo bi lepo da napise jer cu ja ove godine na Krit i vise no ikad imam zelju da tamo i ostanem. Pre nekih godinu dana bas u "Politici" procitam da nisu nesto IT jaki sto je i razumljivo bar s moje strane kad imaju tolku obalu. Elem, jel zna neko jel moze turisticka viza da se produzava, dal moze to gazda il treba intervencija iz Brisela, kolko treba za neke rezident papire. U planu mi je da ako mi se pruzi bilo kakva prilika tamo kupim neku malu gajbu mada i tu ima problema ako nisi gradjanin Ziona(EU) il gresim aj ako neko zna malo vise nek napise svaki post na tu temu mi je bitan..
Peace
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.popl.cable.ntl.com.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.14.02.2008. u 00:27 - pre 196 meseci
U Grckoj se leba neces najesti :-).Al' kao IT verujem da moze dobro da se zaradi,jel su stvarno zaostali(kao sto si rekao sta ce im IT pored tolike obale i suncae).Jel znas da su skupi ko svajcarska inace,samo sto su plate 5 puta manje.A sto se tice za papire,mislim da spadaju u komplikovanije drzave,kod njih je fazon "ti nikada neces biti grk",salim se malo.Ja sam grk pa sam 5 godina cimao za papire,pa ti vidi :-).Poznanica je zivela 12 godina i nije dobila pasos.Srecno u svakom slucaju.
Ako ti pare nisu prioritet u zivotu,ne postoji bolja zemlja u evropi ja mislim.Oni se sigurno najbolje provode i najvise druze,al' deru se kao nenormalni :-).
 
Odgovor na temu

Take
Ivan Vicentijevic
d.o.o Magic Design
Kragujevac

Član broj: 147842
Poruke: 83
77.46.252.*

Sajt: www.ubzrs.org


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.15.02.2008. u 17:24 - pre 196 meseci
Da li zna neko jer je jos uvek potrebno uverenje o placenom porezu na firmu za dobijanje nemacke vize ili je dovoljno resenje da si poreski obaveznik tj. da je firma poreski obaveznik.
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
79.101.137.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.15.02.2008. u 22:43 - pre 196 meseci
@hypnotic85

Grk nisam al pro jesam))

Moje pitanje je od prilike uopste "klima" za strance koji rade. Vise mi je do radne vize (ako postoji) manje do papira ako mogu da zivim bez njih i radim. A najvise mi je do ovog minusa napolju
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.04.03.2008. u 14:51 - pre 195 meseci
Ko ovih dana ide do austrijske ambasade neka se pripremi na cekanje, prosek cekanja je oko 2h , zakazano vreme niko ne postuje...
 
Odgovor na temu

mistic571
Milan Stankovic
Zavod Za Zdravstvenu Zastitu Radnika Nis
Nis

Član broj: 157361
Poruke: 35
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.12.03.2008. u 23:02 - pre 195 meseci
Ljudi POMOC PLEAS!!!!!
Ttrebalo bi da za desetak dana idem na razgovor za vizu,ja sam stalno zaposljen u zdravstvu,imam stan i kola na svoje ime...!!!Imam i ljude u USA koji ce mi poslati garantno pismo(mada kazu da sada to nije potrebno u ambasadi),a da i apliciram za turisticku vizu!!!!!E sad u cemu je moj problem:
S`obzirom da cu ovde uzeti neko bolovanje od mesec dana,a u nastavku godisnji odmor sto se sve skupa svodi na dva i pol meseca(serbian tehnologi),to bih vreme iskoristio da osetim zivot u USA!!!Ono sto me interesuje je dali ja sa turistickom vizom mogu da izvadim social securiti number,i dali je to dovoljno da probam da nadjem neki posao i nakon toga pokusam da se snadjem za sponzorstvo i promenu statusa????Neka moja zelja je i nastavak ziovta u USA!!!Ili kakve su sve mogucnosti za promenu statusa i kog kad ste vec u USA(zenidbu i te takve stvari bih u principu da izbegnem)!!!Unapred hvala na NADAM se brzim odgovorima!!!!!
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.30.03.2008. u 17:35 - pre 194 meseci
Da li neko ima informaciju o tome koliko ce sada morati da se ceka na razgovor u USA ambasadi u Beogradu, jer se otvara 1.04.2008 (s obzirom da ce prvo ici svi oni koji su ranije bili zakazani)?


 
Odgovor na temu

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
195.252.107.*



+2 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 06:49 - pre 194 meseci
Meni su zakazali razgovor za nedelju dana. Ali mi je cudno sto su mi rekli da mi garancija ne treba i da je uopste i ne donosim jer je vise ne gledaju. Kazu da je samo bitno da imas dokaze da ces se vratiti... Pa sad videcemo...
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 12:38 - pre 194 meseci
Citat:
embelitibor: Meni su zakazali razgovor za nedelju dana. Ali mi je cudno sto su mi rekli da mi garancija ne treba i da je uopste i ne donosim jer je vise ne gledaju. Kazu da je samo bitno da imas dokaze da ces se vratiti... Pa sad videcemo...


Evo, i ja sam uspela da zakazem onda kada mi odgovara.
To je i mene zacudilo za garanciju, ali su mi rekli da garancija ne treba vec vise od godinu dana, nego samo informacije o osobi kod koje ides i koje popunjavas u DS-156.
Medjutim, rekli su mi da donesem pasose od roditelja, i dokaz da posedujemo neke nekretnine, sve sto me veze da cu se vratiti.
Iako ne znam zasto bi me vezivali pasosima i ostalim dokumentima, ali ajde... Jesu li i tebi to trazili?


 
Odgovor na temu

ramirezz

Član broj: 156261
Poruke: 9
79.101.83.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 12:46 - pre 194 meseci
Na koju garanciju mislite?
 
Odgovor na temu

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
195.252.107.*



+2 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 14:14 - pre 194 meseci
Da to su i meni rekli. Dovoljno je da se popuni u formularu I-156 kod koje osobe cu biti (ime i prezime, adresa, broj telefona). Znaci bilo kakvi dokazi koji garantuju da cu se ja vratiti u zemlju. Moze, posedovanje nekretnine (moje licno, koju nemam ) ili mojih roditelja, njihovi pasosi ako imaju vize u njima, potvrda o mom zaposlenju, dozvoljenom odsustvu i visini primanja, izvod iz maticne knjige rodjenih za mene i moju bracu i sestre ako ih imam, saobracajna dozvola na uvid ako sam vlasnik automobila, i oni naglasavaju "bilo sta sto vas vezuje za Srbiju". Sto se nekretnine tice logicno je da je mladi ljudi nemaju, osim ako su je nasledili. Tako da je najbolje izvaditi potvrdu da vasi roditelji poseduju nekretnine (a moja drugarica na zalost nema nikakvu nekretninu, pa je prosle godine dobila vizu), tako da je najbitnije biti iskren.

Garancija, koliko sam ja pronasao je bila u obliku formulara I-134 (Affidavit of support), pitao sam bas za to i kazu da im to ne treba...

Naravno sve ovo vazi za turisticku vizu za Ameriku...
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 16:12 - pre 194 meseci
Citat:
embelitibor: Moze, posedovanje nekretnine (moje licno, koju nemam :) ) ili mojih roditelja, njihovi pasosi ako imaju vize u njima,


Meni to uopste nije jasno. Zasto je bitno da li moji roditelji imaju vize u pasosu, i na koji nacin to garantuje moje vracanje u zemlju?



Citat:
embelitibor:
potvrda o mom zaposlenju, dozvoljenom odsustvu i visini primanja, izvod iz maticne knjige rodjenih za mene i moju bracu i sestre ako ih imam, saobracajna dozvola na uvid ako sam vlasnik automobila, i oni naglasavaju "bilo sta sto vas vezuje za Srbiju". Sto se nekretnine tice logicno je da je mladi ljudi nemaju, osim ako su je nasledili. Tako da je najbolje izvaditi potvrdu da vasi roditelji poseduju nekretnine (a moja drugarica na zalost nema nikakvu nekretninu, pa je prosle godine dobila vizu), tako da je najbitnije biti iskren.

Garancija, koliko sam ja pronasao je bila u obliku formulara I-134 (Affidavit of support), pitao sam bas za to i kazu da im to ne treba...

Naravno sve ovo vazi za turisticku vizu za Ameriku...



Izvod iz maticne knjige rodjenjih za bracu i sestre??? Ajde dobro, to nisam cula od ovog tipa kod kog sam zakazala razgovor :)

Ja sam vadila vec vizu ranije i sve je proslo ok, ali nisam pokazivala pasose roditelja, izvode iz maticne knjige i ostalo... Ali ajde valjda ce biti sve ok. Ionako ne nameravam da ostanem tamo :)


 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 16:13 - pre 194 meseci
Citat:
ramirezz: Na koju garanciju mislite?


Na garanciju koja je ranije trebala od osobe kod koje ides u SAD.

Sada ne mora niko da ti salje garanciju i ostalu papirologiju koja uz to ide. To je nesto novo i pozitivno. Nema smaranja oko tih papira.
 
Odgovor na temu

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
195.252.79.*



+2 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.04.2008. u 18:05 - pre 194 meseci
Vize u pasosu su bitne da bi se oni uverili da si ti (ili tvoji roditelji) uvek ispostovali vizu i nikada niste ostali duze nego sto vam je bilo dozvoljeno vizom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.
(TOP topic, by flylord)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 344360 | Odgovora: 377 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.