Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upgrade panela sa HDReady na FullHD

[es] :: Laptopovi :: Upgrade panela sa HDReady na FullHD

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Upgrade panela sa HDReady na FullHD08.11.2015. u 12:43 - pre 102 meseci
Pozdrav.

Dosao sam u posed laptopa (Acer Aspire TimelineX 5280T) koji mi onako odgovara za lagani rad, jedino sto me iritira to sto nema full HD vec HD Ready panel i sto je ekran glossy jer mi laptop i treba da mogu da radim negde napolju. Koliko sam provalio panel je LED i koristi standardni 40 pin led konektor.

Da li postoji mogucnost da ja nabavim neki matte fullHD panel i da ga zamenim?

Ima li neko neka saznanja i iskustva o ovome? Da li je stvarno taj 40pin konektor standardan ili je sam jack standardan a wiring vezan za proizvodjaca?

Poz.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Upgrade panela sa HDReady na FullHD08.11.2015. u 13:11 - pre 102 meseci
Koliko sam ja iz iskustva gledao, standardan je taj 40pin, kao sto je standardan raspored pinova na monitorima, recimo Samsung, LG...Sve je isto.

Dobra ti je ta ideja, i mislim da je mozes realizovati kupovinom full HD panela sa 40pin istih dimenzija. Naravno, nije zgoreg ako bi pre kupovine, ako je moguce, isprobao.

Kada odaberes model panela, pokusaj da izguglas pinouts i za svaki slucaj uporedis sa tim. Tesko je naci takav info, ali vredi pokusati sa googlanjem. Ako nadjes panel bas za neki model Acer-a, onda je 99% da odgovara raspored.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Upgrade panela sa HDReady na FullHD08.11.2015. u 13:36 - pre 102 meseci
Gledao sam nesto ovako npr:

New Acer NX.MUNAA.004 15.6” Laptop Screen Full-HD Led IPS Notebook Panel

Zao $80 + carina, dakle oko $110 nov IPS full GD matirani ekran.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Upgrade panela sa HDReady na FullHD08.11.2015. u 13:45 - pre 102 meseci
Hmm, zapravo ovaj je 30 pinski. Bedak.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3779 Profil

icon Re: Upgrade panela sa HDReady na FullHD10.11.2015. u 20:03 - pre 102 meseci
Obično ne bi trebalo da bude problema sa takvim upgrade-om ako je konektor odgovarajući (40-pin je standardan za sve laptopove). Radio sam takve zamene par puta uspešno. Jednom sam morao da zamenim flet jer je podržavao samo niže rezolucije, i kad sam montirao panel veće rezolucije, pojavile su se crtice na displeju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Upgrade panela sa HDReady na FullHD

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.