Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje energije ni iz cega

elitemadzone.org :: MadZone :: Dobijanje energije ni iz cega

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 38772 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 11:30 - pre 103 meseci
Citat:
paterson:
Ovako stoji stvar: "Za pametnog čoveka iz civilizacije život u džungli je odličan jer u startu dolaze do izražaja sve dobre strane takvog života, a za intuitivnog čoveka iz džungle život u civilizaciji je neprihvatljiv ........

Nije bas tako. Da je tako, ti, ja i Dimkovic bi sva trojica davno spakovali kofere i preselili se u dzunglu, jedino ako nas svu trojicu ne smatras pametnim, u tom slucaju jbg, takvi smo kakvi smo. Dimkovic je cak napravio korak u dijametralno suprotnom smeru - iz sredine slicnije dzungli preselio se u sredinu sa visim nivoom civilizacije.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 11:41 - pre 103 meseci
To kad se preselio iz Nemačke u Holandiju?
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 12:05 - pre 103 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:....Nije bas tako. Da je tako, ti, ja i Dimkovic bi sva trojica davno spakovali kofere i preselili se u dzunglu, jedino ako nas svu trojicu ne smatras pametnim, u tom slucaju jbg, takvi smo kakvi smo. Dimkovic je cak napravio korak u dijametralno suprotnom smeru - iz sredine slicnije dzungli preselio se u sredinu sa visim nivoom civilizacije.

U tome je štos što sebe ne ubrajam isti rang među vama dvojicom, a i ko kaže da ja živim u gradu?!

To što je Dimković uradio to najbolje govori sam za sebe svojim delima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 12:41 - pre 103 meseci
@Darko,

Kakav je kome zivot u potpuno drugacijoj sredini je licna stvar ako pricamo o pojedincu ili stvar sociologije ako pricamo o coporu.

Ali to nije kontekst iza moje poruke. Stvar je u tome da ti ljudi sa nakurnjacima imaju mnogo manju kontrolu nad svojom sudbinom od modernig coveka. To sto oni ni ne misle o tome ne menja sustinu stvari - u dzungli ces ziveti krace i vrlo verovatno patiti vise od stvari koje je civilizacija odavno resila.

Najbolja stvar u svemu je da jedinka u civilizaciji moze slobodno da se spusti na nivo dzungle. Kupis kartu u jednom pravcu za Amazon, bacis odecu, tehniku itd. i stavis nakurnjak i zahvalis visokoj tehnologiji sto ti je omogucila da se vratis u proslost koju desetinu hiljada godina.

Doduse, nesto ne vidimo puno ljudi da idu off-the-grid ali, svejedno, i to je jos jedna prednost zivota u civilizaciji: put u nazad je moguc.

E sad, u suprotnom smeru je put malo tezi. Nakurnjak ces malo teze pretvoriti u kompjuter ili kucu sa temeljom. A nije da ponekad ne zatrebaju osim ako ne zelis da umres do 40te od ujeda neke zmije ili jacih padavina. Ja ne zelim, ne znam za druge doduse ali nisam primetio masovna odricanja od tekovina civilizacije zarad navodne "srece".

Nemoj samo da kazes da je to zbog nedostatka iskustva. Izvinjavam se na banalnosti ali scaki put kad neko ukapira u sred velike nuzde da mu je nestalo WC papira ili iskisne ko pacov zbog iznenadnog pljuska je kratko iskustvo zivota bez dosadnih civilizacijskih pomagla. Cenim da nema puno fanova :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:31 - pre 103 meseci
"Čudo neviđeno!"

Čim se na forumu pomene ime "Ivan Dimković", eto ga odmah tu i iznosi svoje RACIONALNE stavove

U tome i jeste problem.

Ova tema je odavno za UMZ čim ste toliko počeli da se zezate u vezi gore teme, a to govori mnogo o vama.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:34 - pre 103 meseci
Citat:
Doduse, nesto ne vidimo puno ljudi da idu off-the-grid ali, svejedno, i to je jos jedna prednost zivota u civilizaciji: put u nazad je moguc.

Upravo tvrdim suprotno - nije moguc. Ja sam ove godine imao upalu pluca nakon sto sam probao da provedem nekoliko radnih dana na hladnom i vlaznom mestu. Da nije hemikalija, ne bih preziveo. Kad temperatura dostigne 40C ja sam opet tako nesto - prilicno nefunkcionalan. Nemam potrebnu genetsku strukturu za zivot u dzungli, a verovatno i ti isto. Razlog je sto su moji roditelji izrodili dvoje dece i to je to, a kasnije uz pomoc hemikalija odrzali decu u zivotu. Verovatno je sa tvojima slicno. Nema prirodnog odabira najkvalitetnijeg genetskog materijala za produzenje vrste. Kad kroz neki broj generacija u dzungli i civilizaciji uporedis krajnji proizvod, dobije se ogromna razlika u kvalitetu genetskog materijala. Deo gore linkovane izjave coveka iz dzungle govori o tome. Koliko god da je tesko coveku iz dzungle da nakurnjak zameni kompjuterom jer mu nedostaje par decenija sticanja znanja i iskustava civilizacije, toliko je i coveku iz civilizacije tesko da zakolje i pojede krokodila, jer mu isto fali par decenija znanja i iskustva dzungle. Tu onda dolazimo do onoga oko cega se slazemo - put iz civilizacije u dzunglu je veoma retka pojava.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:41 - pre 103 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:....... Razlog je sto su moji roditelji izrodili dvoje dece i to je to, a kasnije uz pomoc hemikalija odrzali decu u zivotu. Verovatno je sa tvojima slicno. Nema prirodnog odabira najkvalitetnijeg genetskog materijala za produzenje vrste. Kad kroz neki broj generacija u dzungli i civilizaciji uporedis krajnji proizvod, dobije se ogromna razlika u kvalitetu genetskog materijala. Deo gore linkovane izjave coveka iz dzungle govori o tome. Koliko god da je tesko coveku iz dzungle da nakurnjak zameni kompjuterom jer mu nedostaje par decenija sticanja znanja i iskustava civilizacije, toliko je i coveku iz civilizacije tesko da zakolje i pojede krokodila, jer mu isto fali par decenija znanja i iskustva dzungle. Tu onda dolazimo do onoga oko cega se slazemo - put iz civilizacije u dzunglu je veoma retka pojava.

Opet još jedna velika zabluda i to je tvoj problem, a i nema veze sa gore pomenutom temom.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:44 - pre 103 meseci
Darko pa nemoj tako. Napravio si elitni klub od 3 člana za koje smatraš da su dovoljnu pametni za povratak u džunglu. Šta će mo mi ostali?
Pa i mi Srbi (tačnije srbijanci po Braksiju) imamo nakurnjake. Znate kad je Memedović probao one štrikane od vune.

Nego da se uozbiljim. Gledajući ove likove sa slike i tvog prijatelja Darko vidim sličnosti sa australijskim Aboridžinima mnogo više nego sa južnoameričkim indijancima.
Jel zna neko nešto o toj teoriji da su nekako dospeli i na taj kontinent?

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 18.10.2015. u 14:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:47 - pre 103 meseci
Mozda ne mozes u dzunglu, ali mozes uvek u neku zabit koja ti je genetski pogodnija, recimo u brda i planine.

Citat:

Koliko god da je tesko coveku iz dzungle da nakurnjak zameni kompjuterom jer mu nedostaje par decenija sticanja znanja i iskustava civilizacije, toliko je i coveku iz civilizacije tesko da zakolje i pojede krokodila,


Bojim se da je stanje daleko od simetricnog.

Tebi bi trebalo mozda godinu-dve da naucis neophodne stvari da prezivis u brdima na nivou lovca-sakupljaca. Ne za Amazon, nisi odatle, ali za lokalna brda - da.

Mozda ne bi bio efikasan kao neko ko ceo zivot zivi u brdima van civilizacije (ako tako neko postoji) ali bi ti bilo dovoljno da prezivis.

Sa druge strane, rekreiranje stvari koje nudi civilizacija bi zahtevalo malo vise napora :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:52 - pre 103 meseci
Zanimljiva su zapažanja prijatelja iz džungle o tome kako menjamo način na koji evolucija funkcioniše već godinama (i ja sam o tome razmišljao). Mada i diskutabilna. Ostaje pitanje dali su uvek u prošlosti najuspešnije jedinke prenosile svoje gene ili, ima i drugih faktora (kompletan živi svet)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 13:58 - pre 103 meseci
Citat:
Mozda ne mozes u dzunglu, ali mozes uvek u neku zabit koja ti je genetski pogodnija, recimo u brda i planine.


Teško. Moji preci već par stotina godina žive u panonskoj ravnici tako da mi brda verovatno ne bi odgovarala.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 14:03 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss:
Gledajući ove likove sa slike i tvog prijatelja Darko vidim sličnosti sa australijskim Aboridžinima mnogo više nego sa južnoameričkim indijancima.
Jel zna neko nešto o toj teoriji da su nekako dospeli i na taj kontinent?


Teorija je vrlo prosta - ovo je slika sa Nove Gvineje, a ne amazonska plemena. Tako da zaista liče na aboridžane jer su blizu...
Što se tiče indijanaca, oni su dospeli iz Azije (Sibira) preko Beringovog moreuza za vreme poslednjeg ledenog doba, dok je još uvek postojao led između Amerike i Azije. Otpriike 14000 - 20000 godina je prošlo od tada.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 14:18 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss: Zanimljiva su zapažanja prijatelja iz džungle .....

O kom prijatelju mislite....?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 14:19 - pre 103 meseci
Moja greška. Nisam proverio da je slika plemena sa Nove Gvineje. Za tu teoriju znam. Ne znam zašto mi je ušlo u glavu da su iz Amazonije. Darkov drugar je odande.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 14:21 - pre 103 meseci

Ne razumem ili, ti nisi razumeo mene. Mislio sam na čoveka koji došao Darku u goste. Iz članka za koji je darko stavio link.

Možda bi mi frizura sa fotografije pomogla kod uklapanja u džunglu

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 15:20 - pre 103 meseci
Citat:
paterson:
"Čudo neviđeno!"

Čim se na forumu pomene ime "Ivan Dimković", eto ga odmah tu i iznosi svoje RACIONALNE stavove :)

U tome i jeste problem.

Ova tema je odavno za UMZ čim ste toliko počeli da se zezate u vezi gore teme, a to govori mnogo o vama.


Ma jok, bre! Tema je sprdnja ziva i takva treba i da ostane. Uvek se nadje par filozofa da pokvari ugodjaj dobre zezancije. Opustite se ljudi malo...

Ako neko ne razume sprdju, ne primecuje sarkazam i ostalo, ne treba ni da posecuje i postuje na ovu temu i caos.

Ne znam u cemu je problem?! Tema je u EMZ, naslov je `Dobijanje energije ni iz cega`, pise se o sukoima koji daju besplatnu energiju, nakurnjacima...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 15:33 - pre 103 meseci
:) Nakurnjaci su ušli i planiraju da ostanu u temi. Ne razumem zašto imaju toliki utisak na nas?

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 18.10.2015. u 18:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 15:50 - pre 103 meseci
Citat:
gilopile:
Ma jok, bre! Tema je sprdnja ziva i takva treba i da ostane. Uvek se nadje par filozofa da pokvari ugodjaj dobre zezancije. Opustite se ljudi malo...

Ako neko ne razume sprdju, ne primecuje sarkazam i ostalo, ne treba ni da posecuje i postuje na ovu temu i caos.

Ne znam u cemu je problem?! Tema je u EMZ, naslov je `Dobijanje energije ni iz cega`, pise se o sukoima koji daju besplatnu energiju, nakurnjacima...


Tacno tako, broj ljudi sa ovih prostora bilo na kojem delu vaseljene ziveli tesko razume sarkazam i satiru. Ali valjda ce jednog dana Junuz popraviti hepek pa nece biti ovakvih besmislenih prepucavanja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 15:59 - pre 103 meseci
Sta cemo pre da vidimo;

Da li po BG da umesto bermuda, leti, nose nakurnjak ili kratkospojen suko koji daje par KW El. energije pokrenut magnetnim upaljacem?

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Dobijanje energije ni iz cega18.10.2015. u 16:01 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss:
Moja greška. Nisam proverio da je slika plemena sa Nove Gvineje. Za tu teoriju znam. Ne znam zašto mi je ušlo u glavu da su iz Amazonije. Darkov drugar je odande.

On je odrastao sa njima, ali genetski nije njihov, to je vec neka druga prica, znam otprilike sta i kako ali nisam mnogo zalazio u privatnosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dobijanje energije ni iz cega

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 38772 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.