Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?

[es] :: Zaštita :: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7854 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dony07
Belgrade

Član broj: 130191
Poruke: 16



Profil

icon Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 08:04 - pre 103 meseci
Pretrazio sam ceo forum a iskreno i internet i za adekvatnim resenjem jos nisam pronasao,
naime imam taj problem sto kad ubacim usb fles memoriju on sav sadrzaj pretvori u shortcut, jedini program koji prepoznaje taj virus (ili malware) je ovaj nas domaci mcshield (sve pohvale!) ali jedini problem sa njim koliko sam video je sto obrise sve .doc fajlove iz direktorijuma .exe koliko sam primetio ne dira. Da li ima neko trajnije resenje jer ne postoji antivirus koji nisam probao a da mi je pomogao?
Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 08:57 - pre 103 meseci
Koji malware ti mcshield prijavi i koje si sve anti malware probao? Da li su ti fajlovi na usb-u bitni?
 
Odgovor na temu

Zlatko580
Srbija

Član broj: 300256
Poruke: 50



+8 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 09:17 - pre 103 meseci
Jesi li probao Malwarebyets?
I koliko se sećam ti virusi ne uklone podatke sa fleša nego ih samo postave kao nevidljive pa ih je moguće videti sa programima poput total commander.
Da li primećujete da ima struje? Ne primećujete. A čim je nema, vi primetite, je l' tako?
Čudni smo mi. Lakše nam je da primetimo ono čega nema, nego ono čega ima.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 09:38 - pre 103 meseci
Dzaba ti sada instaliras AV na kompu kad je sve zarazeno, ukljucujuci i reg. baza. Jedino trajno resenje je da napravis ( ne na tom kompu ) negde USB bootable flesku sa AV ( bilo koji Rescue CD ), butujes sa fleske i ocistis to iz DOS-a. Ili da skines HDD i prikopcas ga na neki drugi komp koji ima bilo koji update-ovan AV, preskeniras i ocistis svoj HDD.

Neki od ovih:
http://pcsupport.about.com/od/...ootable-antivirus-software.htm

Preporuka za Avira Rescue System i Kaspersky Rescue Disk, oba su odlicna.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 09:45 - pre 103 meseci
Ja to radim ERDCommanderom
 
Odgovor na temu

dony07
Belgrade

Član broj: 130191
Poruke: 16



Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 13:53 - pre 103 meseci
@iculibrk mcshield prijavi samo da je sredio autorun.inf vrati sve foldere sve exe fajlove ali sve doc fajlove obrise
@zlatko580 malwarebytes ga ne prepoznaje a i on kao zastita u free varijanti ne radi kao aktivna zastita vec samo pokretanjem scan-a
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 14:53 - pre 103 meseci
Infekcija skoro nikad ne počinje sa same fleške nego sa PC-ja, eliminiši pravi izvor zaraze pa si eliminisao i ovaj problem, već je i bilo tih sugestija u prethodnih par postova samo ne baš tim rečima.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 16:36 - pre 103 meseci
Citat:
Zlatko580:Jesi li probao Malwarebyets? I koliko se sećam ti virusi ne uklone podatke sa fleša nego ih samo postave kao nevidljive pa ih je moguće videti sa programima poput total commander.


malo je off, ali:

Dovoljno je da se samo štiklira Show Hidden Files and Folders i fajlovi će biti vidljivi. Kopiraju se u novi folder, jer će kopiranjem celog foldera biti opet nevidljivi kad se ponovo deštiklira (sviđa mi se ova reč, verovatno zbog štikle ;) nevedena opcija, tj. nakon intervencije. Drugim rečima Total Commander nije neophodan.

Citat:
dony07:@zlatko580 malwarebytes ga ne prepoznaje a i on kao zastita u free varijanti ne radi kao aktivna zastita vec samo pokretanjem scan-a


MCShield se aktivira kad se ubac fleš i sl. Nije neophodno da se "ručno" aktivira skeniranje.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?02.10.2015. u 22:23 - pre 103 meseci
Samo da razjasnimo par detalja - kada nađeš izmet miša i izgrickane stvari, ti si samo našao tragove njegovog prisustva, ali ne i samog miša. Isto tako je MCShield na flešu našao tragove virusa, ali ne i sam virus koji se najverovatnije krije na PC-u. I kao što je rečeno, u nekim slučajevima je džabe instalirati AV na već zaražen sistem, učinak može biti bled ili nikakav (ali se često i može rešiti problem na taj način).

@valerijan - nema veze sa štiklom nego sa štriklom jer je pravilno reći štriklirati od nemačkog "strichlieren" (kad već malko offtopikujemo)
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.16.*



+29 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?04.10.2015. u 22:57 - pre 103 meseci
MCShield i jeste namenjen za USB stikove,a ne za viruse na kompu ili lapu.Posto se USB koristi na vise masina,njegov zadatak je da ako ima na stiku virusa to preskenira i ocisti,ali za komp moras imati drugi AV i ako treba uz njega i Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Professional,jer nisu svi AV-i u mogucnosti da ociste malvere i spajvere.
 
Odgovor na temu

dony07
Belgrade

Član broj: 130191
Poruke: 16



Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?05.10.2015. u 10:50 - pre 103 meseci
e sa ovim novim update-om MCShield radi kao sat koliko sam primetio! Sve pohvale za program! + avira ili avast u kombinaciji za sad odlicna kombinacija e za ove antimalware svi su ok samo sto ni jedan u free verziji ne radi Real-Time zastitu. Ako ima neko predlog za antimalware koji radi u Real-Time-u nek predlozi znacice i drugima. (piratske verzije obicno u sebi imaju i neki dodatni virus)
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?05.10.2015. u 10:53 - pre 103 meseci
^Malwarebytes Anti-Malware
 
Odgovor na temu

dony07
Belgrade

Član broj: 130191
Poruke: 16



Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?05.10.2015. u 10:58 - pre 103 meseci
pa ni on nije Real-Time u free verziji :)
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?05.10.2015. u 11:00 - pre 103 meseci
Jbt...za njega je bar lako naći ključeve!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?05.10.2015. u 12:49 - pre 103 meseci
AV softver se nikad ne krekuje, ne pečuje i slično, ponavljamo ovo kao papagaji godinama ali izgleda ne vredi. Prvo što nikad ne znaš šta je autor kreka/peča stavio u isti, i koja mala vrata je sebi otvorio. A drugo, što svi ti serijski brojevi iz crne zone jako brzo završe na crnim listama, i AV softver namerno na neki način obori svoje performanse kada detektuje takav serijski, ovo sam još pre 15 godina empirijski iskusio sa Kaspersky, a posle viđao i kod gomile drugih AV programa - čim piratski serijski zameniš legalnim, on odjednom otključa par opcija, skine dodatne update-ove itd. Spominjali smo u drugim temama više puta kojih sve AV softvera ima i u kategoriji besplatnih i onih za koje se plaća naknada, i koje su prednosti i mane i jednih i durgih tako da ne moramo opet započinjati hiljadu puta prežvakanu temu, počnite da koristite pretragu...
 
Odgovor na temu

dony07
Belgrade

Član broj: 130191
Poruke: 16



Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?05.10.2015. u 12:54 - pre 103 meseci
@valjan apsolutno se slazem! Skidati nelegalan operativni sistem ili antivirus odavno nema smisla. Onaj koji to okaci sigurno je nesto ubacio u program (ili kroz patch) sto obican korisnik ne vidi. Tako da to sigurno nije pametno... Doslo vreme plati pa se klati! ;)
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.16.*



+29 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?06.10.2015. u 01:59 - pre 103 meseci
Nema potrebe krekovati AV,kad ih ima poprilicno besplatnih,samo sto uz njih je potrebno instalisati Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Professional,koji su isto trial verzije,ali ima da se skinu na oficijalnim sajtovima bez problema.Ne treba izbegavati to,zna se da svako ne moze da kupi softver,a i nije lose i preinstalirati i AV,pa bio on i licenciran.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?26.11.2015. u 19:05 - pre 101 meseci
Vratimo se na temu. dony07, Najpre moraš da skeniraš sistem nekim besplatnim antivirusom ili pak za ovaj slučaj skini probnu verziju nekog kvalitetnog komercijalnog antivirusa kao što su Kaspersky ili Bitdefender. Pokreni sistem u Safe Mode-u, (Restart>F8>Safe Mode with Networking) i odatle skeniraj jer je malware u aktivnom sistemu mnogo teže neutralisati. Diskonektuj sve USB memorijske uređaje tokom skeniranja. Odradi Full Scan i dostavi nam za početak log fajl detektovanih pretnji ili napravi screenshot pa odradi upload. Ništa ne briši, ukoliko je u pitanju file infector dobićeš drugačije instrukcije.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?06.01.2016. u 14:45 - pre 100 meseci
Citat:
dony07:
@iculibrk mcshield prijavi samo da je sredio autorun.inf vrati sve foldere sve exe fajlove ali sve doc fajlove obrise



Izgleda da i ja pokupih ovaj virus u kopirnici.

Instalirao sam ovaj MCShield i "otvorio" mi je podatke sa USB, sve pa i ova .doc dokumenta.
Da li je u medjuvremenu izasla neka novija verzija ili je nesto drugo u pitanju ne znam,
u svakom slucaju mislim da nije nista obrisano sa USB-a.

Imam jedno pitanje... Da li sam se sada oslobodio virusa sa USB-a?
Da ne prebacim nekom ako jos uvek postoji na ovom mom USB-u.

Hvala na pomoci!



Milos
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?07.01.2016. u 02:55 - pre 100 meseci
A kako očekuješ da mi to znamo na osnovu screenshota? Jedan fajl je preimenovan, ako ti je on stvarao probleme rešio si se virusa, a ako nije onda nisi :-) Mada najčešće izvor ovakvih infekcija nije na samom flešu nego negde na računaru, pa postoji velika verovatnoća da si ga samo privremeno otklonio...
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Da li postoji neko trajno resenje za Shortcut virus?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7854 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.