Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HD tv kanali u Srbiji NIKAD

[es] :: Digitalna Televizija :: HD tv kanali u Srbiji NIKAD

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23910 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD23.08.2015. u 22:15 - pre 105 meseci
Ne nisu u konfuziji.
Sada im je jasnije
kakvi mufljuzi su provofili digijadizaciju
i zašto je sve tako loše i previše košta
nasuprot obećanjima.
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD23.08.2015. u 22:58 - pre 105 meseci
Evo još jednog dokaza da od novih programa nema ništa

danas 23.8.2015 je na 57 rođendan Dnevnika RTS objavljena sledeča informacija da RTS pokreče 5 novih programa koji če biti ........ ti programi če moči da se gledaju preko kablovskih Sistema.


Pazite ljudi RTS u svom Dnevniku u 19:30 daje informaciju da pokreče programe koji če priozvoditi zaposleni u RTS a distribucija programa neče iči preko DVB-T2 Sistema nego preko kablovskih operatora, drugim rečima 5 x ????? evra = ????? evra mesečno kada bi isti ti programi bili emitovani za područiju cele Srbije.

Kolko su beše troškovi za emitovanje u SD format za celu Srbiju na mesečnom nivou.

Po ovoj logici ispada da su RTS potvrdili ove moje tvrdnje na indirektan način, jer da i njima nije skupo izašli bi u etar.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD23.08.2015. u 23:52 - pre 105 meseci
I sta je tu cudno ili nije jasno? 5 novih kanala koji ce se distribuirati kablovskim sistemima, sta tu nije jasno? Zasto bi islo preko zemaljske varijante, kakve to sve veze ima sa HD kanalima (naslov teme) i u cemu je problem?

Nikakve tvrdnje nisu potvrdjene.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 02:52 - pre 105 meseci
Da nije skupo I za RTS išli bi oni ite kako zemaljski, šta das nema slobodnih frekfencija zaboravlja se da su u upotrebi samo dve frekfencije u svakom mestu u UHF opsegu od 21-69 kanala takođe se zaboravlja da kompletan opseg VHF 5-12 apsolutno prazan.

Možda je bolje da je na neki način ostalo po starom jednim delom tako na primer RTS da ima svoje frekfencije a da se privatnici udruže pa da imaju oni svoje. Ali pošto se RTS-u ne plačaju zakupi na opremi ETV koji su kolko smo zaključili astronomski skua zato i ulazi RTS u kablovsku kao i N1 i PRVA PLUS da nepričam o Pinkovih 60 programa

U televizijama je velika Oskudacija.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 08:14 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka: "Dzaba ste krecili" - potpuno uzaludno sve sto se napise. Najgore je to sto oni koji citaju (pasivni ucesnici/clanovi) budu zavedeni i uvuceni u konfuziju...
Slabo ti čitaš šta ti se piše.
http://www.elitesecurity.org/p3601594
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 08:26 - pre 105 meseci
Evo sada sam preskenirao i za divno cudo pronasao gomilu HD kanala.

- RTS1
- RTS3
- PINK
- B92
i Prva TV

RTS2 je u rez. 1280x720

E sad, dokle ce da traje.

1920x1080 11Mbps - slika je perfektna. Radi i EPG

Nadam se da ce i Vojvodinu 1 i 2 da ubace u HD.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 11:14 - pre 105 meseci
Citat:
hotchimney:
Ok, Miladinovic, lepo si to napisao.

Ako sam dobro razumeo
u tom transportnom lancu
postoji analogna karika.

To znači da slika nikad neće biti ni 720p a
pogotovu neće biti ni 1080p
sve dok se ne izgradi potpuno nova infrastruktura.


Kod regionalnih i lokalnih mahom postoji u linkovskim vezama. Kod RTS-a jos uvek, ali na drugom nivou (arhiva). Ako je uradjena kvalitetno, profi SD studijska bi trebala biti nesto izmedju SD koju poznajemo kao korisnici i HD. Tako da upscale na HD bi bilo ok resenje i to se svuda u svetu radi. Ako je na odredjenim filmskim trakama jos bolje.

1080p nije DVB standarda. Ponudjeni su 720p i 1080i koliko ja znam kao standardne mogucnosti, pored 576i(p retko)

Citat:
digisat:
način prenosa slike isključivo IP protocol (internet) da se da rok od 30 dana u suprotnom ETV ce prekinuti prenos programa


Ne mora IP, ima tu i drugih nacina, ali preko IP je sve popularnije. Novi enkoderi direktno podrzavaju IP vezu.

Citat:
digisat:

Evo neđem na Wikipediji jednu informaciju u vezi standardom emitovanja :

DVB-T2 is specified for 1.7, 5, 6, 7, 8, and 10 MHz channel bandwidth.


Nazalost taj parametar je fiksiran tradicionalno na 8MHz u UHF i 7MHz u VHF. Postoji podrska za 10MHz ali se to nigde ne koristi i samo eksperimentalno.
Verovatno nijedan risiver ne bi mogao da dekodira to, zbog filtera itd. 5 i 6MHz je respektivno za podrucija gde je bio NTSC, a 1.7MHz je za DVB-T2 (Lite) - digitalni radio u VHF opsegu.

Citat:
calexx:
Da li misliš da bi bila bolja slika da je umesto T2 uveden T?


Kvalitet slike apsolutno ne zavisi od standarda emitovanja. Gledajte to ovako u klasicnom postanskom sadrzaju, T1 je standardna usluga prenosa, T2 je ekspresna. Nijedna ne ulazi u sadrzaj pisma koji saljete.

Citat:
digisat:


Pazite ljudi RTS u svom Dnevniku u 19:30 daje informaciju da pokreče programe koji če priozvoditi zaposleni u RTS a distribucija programa neče iči preko DVB-T2 Sistema nego preko kablovskih operatora, drugim rečima 5 x ????? evra = ????? evra mesečno kada bi isti ti programi bili emitovani za područiju cele Srbije.



Koliko ja znam ti kanali ce biti ekskluziva Telekoma Srbije. Cudno je to da jedan javni servis moze zakljucivati ekskluzivne ugovore sa nekim kompanijama o programima i sadrzajima cija produkcija je finansirana od para pretplatnika?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 14:16 - pre 105 meseci
Citat:
gilopile:

Evo sada sam preskenirao i za divno cudo pronasao gomilu HD kanala.

- RTS1
- RTS3
- PINK
- B92
i Prva TV

RTS2 je u rez. 1280x720

E sad, dokle ce da traje.

1920x1080 11Mbps - slika je perfektna. Radi i EPG

Gde ti nadje taj kvalitet?

RTS definitivno nema EPG.

Snimio sam atletiku u podne, bit rate 2613k. Ovo je 4x manje nego što si ti pronašao. Kao da je MPEG-2.
Snimak je otprilike zardjalog činč kvaliteta sa kineskih buvljaka.
Biće da ih stvarno njaka već pomenuta analogna karika
jer pretpostavljam da ovi sportski prenosi do RTS-a stižu u HD.

Kad malo razmislim to je uradjeno namerno
da se neko ne bi mangupirao i na sopstvenu ruku upakovao HD sadržaj.
Zato svi moraju posebno da plate HD zakup
a enkodiranje se vrši na strani emisione tehnika.
Ne mogu da tvrdim ali nije isključeno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 15:51 - pre 105 meseci
Naravno da je uradjeno namerno, tj. da ETV imao punu kontrolu. Medjutim, to mogu raditi i da im stanice dostavljaju TS. Sto se tice EPG-a, to je do stanica sada i njihove azurnosti, RTV i Pink mislim da samo dostavljaju EPG, ostalni jos ne.

Sto se RTS HD kanala tice, to i nije kanal nego igrarija. Kanal gde propustaju HD feed sa satelita uz audio ja mogu u kucnoj radinosti da odradim. Cak i jesam emitovao na svom predajniku N1 HD http://www.elitesecurity.org/t485451-Mini-DVB-USB-predajnik

RTS HD je poceo 2008, dakle, za 7 godina oni nisu uspeli da naprave kanal na kome se u 90% ne vrti RTS1 SD i 10% poneki sportski prenos ili evrovizija!

Neki sled dogadjaja bi bio da se emiterima omoguci po normalnim cenama emitovanje u HD formatu uz uredbu o povecanju tih sadrzaja. Samo tako moze postojati neka iole motivacija. Tezeti k tome da se novi filmovi, serije, itd. emituju u tom izvornom formatu.

Cinjenica da neke regionalne stanice u regionu imaju novca da pokrenu HD kanal, npr. Hayat u BiH, Face TV u BiH, kod nas kablovski kao Arene, itd. a da nacionalni emiter to nije u stanju. Danas profi oprema za HD je jeftinija od SD u devedesetim.

Pogledajte samo ovaj lanac uz OpenSW (bar danas je to mnogo pristupacnije). Nije za nacionalnog emitera, ali bi regionalni mogli malo da pogledaju.
http://blog.eltrovemo.com/364/...ith-open-source-other-goodies/

 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD24.08.2015. u 23:56 - pre 105 meseci
Kako rešiti problem ?

možda neka od varijanti zvati tehničku službu etv.rs I prijaviti kvar na loš kvalitet slike +381 11 254 43 58

zatim zvati centar za digitalizaciju 18911 tržiti razgovor sa operaterom, takođe se žaliti na loš kvlitet slike


Eventualno pisati dopise ministarstvu trgovine turizma i telekomunikacija


Takodje obratiti se i RATEL-u ( republicka agencija za telekomunikacije ....)


Dajte i vi neke predloge i ideje, ovo sto su napravili ništa ne valja. Bolje da su pustili tv da same prepakuju svoje programe pa bi kvalitet slike tih programa bio obraz tih tv stanica.

Ovako ni programi RTS ne valjaju.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD25.08.2015. u 15:13 - pre 105 meseci
Citat:
Miladinovic:
RTS HD je poceo 2008, dakle, za 7 godina oni nisu uspeli da naprave kanal na kome se u 90% ne vrti RTS1 SD i 10% poneki sportski prenos ili evrovizija!

Neki sled dogadjaja bi bio da se emiterima omoguci po normalnim cenama emitovanje u HD formatu uz uredbu o povecanju tih sadrzaja. Samo tako moze postojati neka iole motivacija. Tezeti k tome da se novi filmovi, serije, itd. emituju u tom izvornom formatu.

Vec sam pisao o tome ali eto... Nije da tehnicki ne mogu da emituju/snimaju/isporuce... HD (vec odavno su i te kako spremni) nego je rec o tome da imaju uzasno puno kupljenog materijala od ranije, materijala koji je u statusu mogucnosti emitovanja jos uvek (bilo premijerno bilo reprizno). Oni koji odlucuju su za to da se iskoristi placeno do maximuma pa koliko vremena bude potrebno... Mislim, samo navodim realnu situaciju, ne komentarisem.

Pink ima jos vise takvog materijala, mnogo vise (ali i starijeg, a kvalitet svega je na nivou izandjale VHS kasete...) jer su imali manju cenu nabavke zahvaljujuci sticaju okolnosti trenutka i nevodjenja racuna o kvalitetu a u korist cene placanja...

Nije rec o ceni emitovanja u HD formatu kad je RTS u pitanju, moze se to ispratiti bez ikakvog problema - ali ako se ne mora onda se i ne radi (opet, to je varijanta razmisljanja onih koji odlucuju) plus ono sto sam napisao u prvom pasusu.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 04:17 - pre 105 meseci
Koja tužna sudbina je zadesila RTS i druge srbijanske TV kuće.
I to samo zbog sopstvenih promašenih investicija!
Punu deceniju se zna da se radi na digitalizaciji
a oni kupuju "izandjale VHS kasete" od pre 30 godina.
Treba neko da im javi da je DVD kao medij jeftiniji.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 10:35 - pre 105 meseci
Pa nije bas tako, analogna profi Beta je bolja od DVD kvaliteta. Naravno da ne kupuju na VHSu, postoji problem sa pojedinim distributerima sadrzaja i sa "bottleneck" karikama, ali jednostavno ne postoji volja (ne toliko novac cime sve pravda), nego volja. Ukoliko se pojavite tamo i zelite da promenite nesto necete opstati, jednostavno niste deo sistema i ko ste vi uopste da kvarite njihvu "homeostazu". Bitno je da radi, da je u boji i da se cuje, zar ne? Ko uopste u Srbiji gleda HD tv, pfff.

Bio ja u holu RTS-a pre godinu-dve, okacili one LCD tv iznad onog pulta i na njima su ukljuceni RTS1 i RTS2. Da li verujete da su oni te kanale pustili uhvativsi ih sobnom antenom sa analognog izvora sa sve duhovima, sumom itd i to razvucene na 16:9. Zar treba nesto vise govoriti?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 11:10 - pre 105 meseci
Ne znam na šta misliš
kad si napisao "nije bas tako".
Napisao sam da je "DVD kao medij jeftiniji" od VHS.

Što se tiče organizacione politike RTS-a
tu apsolutno ne može da se "talasa".
Sve su to dekadentni politički kadrovi
zapošljeni da čuvaju politički sistem
a ne da obavljaju usluge TV gledaocima.

U stvari, ni jedna državna TV kuća u svetu
nije odvojena od vladajuće politike.
Jedino rešenje je privatizacija RTS-a.

Dok se TV ne privatizuje
i počne da živi isključivo od TV gledalaca i reklama
nikakva digitalizacija neće imati efekta osim u smislu "lipši magarče do zelene trave". A to magare su TV gledaoci koji očekuju kvalitet.

Prvo je ptrebno iz sistema ukloniti lenje trutove i dembelane.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 13:26 - pre 105 meseci
Citat:
ub]@hotchimney
Ne znam na šta misliš
kad si napisao "nije bas tako".

Procitaj ponovo taj post, ali stvarno polako i pokusaj da razumes jer je covek sve rekao, ne samo tacno nego sustinu desavanja - pa ako budes razumeo, a stvarno nije tesko da se razume, bice ti apsolutno sve jasno sto se tice RTS-a. Za sve sto ti nije jasno ili imas nedoumicu ili tesko da poverujes ili bilo sta - procitaj ta Miladinovicev post. Ali najozbiljnije.

Citat:
U stvari, ni jedna državna TV kuća u svetu
nije odvojena od vladajuće politike.
Jedino rešenje je privatizacija RTS-a.

Potpnuno tacno, ali sa ovim tacno napisanim si u stvari sve rekao sto se treba reci. Ne razumem, isti ti koji napises ovako nesto jednostavno i tacno palamudis mesecima i na raznim temama a u stvari razumes samo ti je bitno sta? Da, eto, pises da bi pisao a istovario svoju neku losu misao pa sta bude. Malo bespotrebno.

Nije resenje privatizacija jer Drzava mora da ima svoju TV kucu. Da nema morala bi da je formira. Ova nasa RTS i nije tako losa u odnosu ne vecinu istog tipa kad se pogledaju svetske Drzavne televizije (sa kojima se, btw, svi zivi sprdaju svakodnevno...).

A i da se privatizuje, iako ne moze niti treba!, ali onako radi price - sta je to dobro kod nasih privatnih TV stanica da bi makar nagovestilo nesto dobro u privatizovanju jedne televizije koja je tehnicki, logisticki i na svaki drugi nacin daleko veca i naprednija od svih ostalih kod nas (pomalo i nedostizna po vecini pitanja, bitnih pitanja). Mislis li ti, ili ma ko drugi koji je za privatizaciju RTS-a, da bi se bilo sta popravilo na nacin kako to ti mislis da treba (ne samo ti nego skorosvi normalni)???

Pa pazi, za par dana ce samo RTS ostati kao televizija koja nema realiti kao nosioca programa! Alo?! Ma sta mi mislili, pricali, spocitavali, optuzivali, blatili... o RTS-u jos uvek je to jedina televizija koja ima neki kvalitet i nivo, minimalno ali ipak postoji. Na kojoj to drugoj televiziji imas nivo obracnja gledaocima kao sto jos uvek po malo postoji na RTS-u? Mislim, odlazak u neku privatnu televiziju i odlazak u RTS je kao nebo i zemlja po svim pitanjima. Jos uvek kad se udje u RTS se ima utisak TV institucije, covek posetilac, privatno ili sluzbeno, ima osecaj da je dosao u medijsku kucu koja to stvarno jeste jer sve odise time. Udji u ma koju drugu televiziju pa ces se osecati kao da si usao u neciju gajbu u odnosu na RTS. Pa cak i ulaskom u Pink, koji je za ostale privatne tv kuce "televizija u boji" po skoro svemu, ne odaje takav utisak kao pri dolasku u RTS vec ne bas kao da si otisao kod nekog na galbu nego kao da je gajba do ]aja - ali ipak samo gajba necija.

Citat:
Dok se TV ne privatizuje
i počne da živi isključivo od TV gledalaca i reklama
nikakva digitalizacija neće imati efekta osim u smislu "lipši magarče do zelene trave". A to magare su TV gledaoci koji očekuju kvalitet.

Opet prica bez razmisljanja, samo da se nesto kaze. Pa sve privatne televizije vec rade na toj bazi - i sta imamo??? Rijaliti, serije tipa "Ljovisna" i gore, reklame koje traju i traju (zaboravi se sta se gledalo) i tako u krug uz dodatak nekih filmova koji su stariji od tih televizija nekoliko puta sa slikom koja je zlocin! I to bi po tebi trebalo da bude resenje za RTS?

Mislim, samo malo realnosti i sve je ne samo jasno nego se moze desiti da se RTS vidi u pravom svetlu - koje i nije tako lose, cak...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 14:12 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka:

ub]@hotchimney

Šta ti znači to "ub]"?

Citat:
Sceka:

Drzava mora da ima svoju TV kucu.

Država NE mora da ima svoju TV kuću. Jer to uvek vodi u korupciju i ispiranje mozga stanovništva i to putem primitivne političke propagande.
Kao primer države koja nema svoju TV kuću
uzmi USA gde televiziju drže isključivo privatne kompanije. Taj sistem je stvorio CNN koji je postao svetski standard profesionalnog TV novinarstva
i najbolji protagonist interesa USA, "američkog" načina života, kulture i sistema vrednosti.


Citat:
Sceka:

sta je to dobro kod nasih privatnih TV stanica

Dobro je to što me zabole šta se radi u ograničenom, privatnom prostoru.
Dobro je to što privatna TV odgovara svom auditorijumu
za razliku od "državne" TV koja je "iznad" gradjana.
"Državna" TV nije odgovorna u pravno ekonomskom smislu.
I to je zlo koje mora biti zaustavljeno.


Citat:
Sceka:

Procitaj ponovo taj post

Pročitaj ti šta sam ja napisao.
Ali stvarno polako i pokušaj da razumeš
jer sam sve rekao.
Ne samo tačno nego suštinu.
Pa ako budeš razumeo, a stvarno nije teško da se razume, biće ti apsolutno sve jasno.



Ono ostalo što si napisao besmisleno je komentarisati
jer ti pišeš isključivo
u cilju lične promocije a ne promocije ideja i načela
a sve sa namerom da pribaviš neki posao za svoj "studio".
Zbog "sukoba interesa" ti svakako nisi objektivan
već pišeš i ponašaš se navijački
očekujući da te prepozna neki korumpirani direktor i plasira ti malo "biznisa".

Dok TV kuće saradjuju sa takvima
nikad tu neće biti profesionalne digitalizacije
neće biti HD kvaliteta, neće biti programskog kvaliteta,
i svega ostalog što gledaoci očekuju.

Kako sam siguran u to?

Jednostavno, zato što korumpirani i korumpirajući
nikad nisu kreativni ni stvaraoci
a što je suštinska karakteristika
koja se traži u oblasti TV produkcije.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 16:14 - pre 105 meseci
Citat:
jer ti pišeš isključivo
u cilju lične promocije a ne promocije ideja i načela
a sve sa namerom da pribaviš neki posao za svoj "studio".
Zbog "sukoba interesa" ti svakako nisi objektivan
već pišeš i ponašaš se navijački
očekujući da te prepozna neki korumpirani direktor i plasira ti malo "biznisa".

Pa ja nemam ama bas nista od TV stanica. Kad bi ti razumeo sta ja radim jedan deo opterecenja ne bi imao. Ja ne radim za TV stanice, nikada nisam ni radio. Studio je u vezi snimanja Audio materijala (ono ploca nekadasnja, sada CD) i nema dodirnih tacaka sa TV stanicama. TV stanice u svojoj reziji rade sve sto im je potrebno (jer su im potrebe takve da imaju sve na licu mesta) - ne angazuju se Audio Studija ni po kom pitanju. Prosto - ni na koji nacin ja nemam nikakvu racunicu sa TV kucom, bas nikakvu jer takvog posla nema. Nema "biznisa" sa TV kucama - samo po nekada, uzasno retko, da im se nesto za dzabe pomogne, za dzabe!

Citat:
Dobro je to što me zabole šta se radi u ograničenom, privatnom prostoru.
Dobro je to što privatna TV odgovara svom auditorijumu
za razliku od "državne" TV koja je "iznad" gradjana.
"Državna" TV nije odgovorna u pravno ekonomskom smislu.
I to je zlo koje mora biti zaustavljeno.

Ja sam stvarno mislio da se pomalo zezas i da namerno trolujes ali jok, ti stvarno nemas veze s' mozgom. Hoces da se privatizuje RTS a ne zanima te sta je to i kako radi i stanje u privatnoj televiziji???

Mislim - dovidjenja, laku noc ... pobedio si, skroz.



Pozdrav!

("Šta ti znači to "ub]"? - greska u kucanju, ni to ne mozes da skapiras a ja se cudim za ozbiljnije stvari. uzas... stvarno sam nevidjen magarac i preispoljna budala, najstvarnije...)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 17:53 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka:

ja nemam ama bas nista od TV stanica

Eto sad!
Onomad si se hvalio da si nudio video TV stanicana
a sad "pereš ruke".
Dobro, baviš se audio materijalima,
pa je sve isto u vezi samoreklamerstva i korupcije.

Ali...
pazi ovo:
Citat:
Sceka:
Ja ne radim za TV stanice, nikada nisam ni radio.
---
Nema "biznisa" sa TV kucama - samo po nekada, uzasno retko, da im se nesto za dzabe pomogne, za dzabe!

Prvo si kategoričan "nikada nisam ni radio"
a onda "samo po nekada".
Samo retko i to iz samilosti.
Ma daj, idi radi nekog drugog.
Ti ne možeš da sastaviš ni jedam dosledan komentar.
Verovatno si takav i u poslu koji obavljaš
što znači da za biznis nisi.


Citat:
Sceka:

Hoces da se privatizuje RTS a ne zanima te sta je to i kako radi i stanje u privatnoj televiziji???

Naravno da se privatizuje.
Kad se privatizuje u svom zatvorenom sistemu mnogu da organizuju orgije velikog i ostale braće do mile volje.

Citat:
Sceka:

Šta ti znači to "ub]"? - greska u kucanju, ni to ne mozes da skapiras a ja se cudim za ozbiljnije stvari. uzas...

Ako je greška u kucanju mogao si ispraviti.
Ja pretpostavljam sa ti je to još jedna bajata reklama kojom pokušavaš da se uvučeš u neki "biznis".

Citat:
Sceka:

stvarno sam nevidjen magarac i preispoljna budala, najstvarnije

Dobro, kako ti kažeš.
Ti sebe najbolje znaš.
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 19:44 - pre 105 meseci
Dali ste skoro bili u nekoj od robnih kuča gde se prodaju tv aparati, da li je neko video u bilo kojoj robnoj kuči da su prodavci televizora i jedan tv priključili na antenski sistem i da su pustili domače tv programe.

Odgovro je sigurno NE, a zašto ne zato što trgovci tv aparatima ne bi prodali ni jedan jedini tv primerak kada bi televizore reklamirali sa slikom koja je sa domačih tv kanala.

Zato trgovci uključe neki promotivni video koji se vrti do beskonačnog broja puta, svaki kupac kad dođe u radnju naseda na trgovačke trikove i pomisli što se na ovom tv aparatu lepo vidi slika, a kada dođe kuči i ukluči na svoj antenski ili kablovski sistem ima šta I da vidi. Vidi da je dao ogromne pare za televizor koji zbog lošeg video signala (što smo ranije apsolvirali kao deo teme) ne može da vidi sliku koju je video u prodavnici kada je kupovao televizor, i onda polako shvata da ga je država prevarila. Sa tim silnim pričama i državnom propagandom o digitalizaciji, da če taj televizor da osdluži jedno 10 godina radnog staža a da neče imati sa antenskog zemaljskog sistema dobru sliku a možda i taj televizor koje je kupljen recimo danas može pre da crkne i skroz propadne a da ne vidi to jestne prikaže lepu i kvalitetnu sliku.

a RTS od stanovništva če da traži taksu ( pretplatu ) za programe RTS-a u iznosu od 500 dinara što je polovina pretplate neke kablovske televizije za samo 3 (tri) RTS programa, tri programa su skoro 5 evra.

Da li neko ko to određuje za pretplatu vidi kakav kvalitet slike i programa nudi to je isto kao neko trulo voče na pijaci trazi največu cenu.
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: HD tv kanali u Srbiji NIKAD26.08.2015. u 20:47 - pre 105 meseci
Citat:
digisat

Da li neko ko to određuje za pretplatu vidi kakav kvalitet slike i programa nudi to je isto kao neko trulo voče na pijaci trazi največu cenu.


Što se tiče nacionalnih programa, plus RTV1 i RTV2 sa predajnika Čot i Subotica nema nikakvih problema što se kvaliteta SD digitalne slike tiče i ne znam šta je tvoja primedba. Slika je na nivou SD slika mađarske i hrvatske televizije, nema razlike, pošto gledam i vidim. Kvalitet i sadržaj samih programa je posebni deo koji nije vezan niti uslovljen digitalizacijom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: HD tv kanali u Srbiji NIKAD

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23910 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.