Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako u austriju u ovakvoj situaciji

[es] :: Vodič za emigraciju :: kako u austriju u ovakvoj situaciji

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon kako u austriju u ovakvoj situaciji16.08.2015. u 12:05 - pre 104 meseci
Ovako:
- nevencana supruga iz prvog braka ima sina koji je austrijski drzavljanin, ne i supruga jer je dobio drzavljanstvo na osnovu oca koji je austrijski drzavljanin. Moja supruga i bivsi njen muz su razvedeni i potpuno starateljstvo je na supruzi.

- u vanbracnoj zajednici samnom imamo sina. Supruga, sin i ja smo srpski drzavljani.

- kakve su nase mogucnosti za odlazak u austriju zivot i rad tamo?

Nas cetvoro zivimo u srbiji zajedno.
Razmisljam kako prvo dete, supruga i drugo dete mogu dobiti boravisnu i radnu dozvolu, a kakva je situacija u vezi mene?
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: kako u austriju u ovakvoj situaciji27.10.2015. u 08:46 - pre 102 meseci
da li moze neko da me uputi sta da radimo?

hvala!
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
*.stat.customer.blic.net.



+47 Profil

icon Re: kako u austriju u ovakvoj situaciji27.10.2015. u 09:53 - pre 102 meseci
Ukoliko ne mozete da dobijete odgovarajuce informacije od ambasade Austrije, najbolje da na licu mesta proverite sta treba da radite, za ove stvari su nadlezni magistrati u Austriji, i vrlo cesto imaju osobe koje pricaju nas jezik, pogotovo u Becu. Neka majka ode sa detetom tamo i onda vidi u magistratu kakva bi bila procedura da dodje u Austriju sa detetom koje ima njihovo drzavljanstvo.

Ono sto je bitno da vasa supruga kao staratelj deteta-drzavljanina Austrije moze da dobije neki legalan status u Austriji, po zakonima kojima je regulisano spajanje porodica onda ce automatski i ostali clanovi porodice (drugo dete i muz) moci da dobije odgovarajuci status bez obzira na drzavljanstvo. Ovo sve vazi ako je dete maloletno odnosno zahteva staratelja, ako to nije slucaj onda je procedura drugacija.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: kako u austriju u ovakvoj situaciji27.10.2015. u 10:05 - pre 102 meseci
Citat:
straniplacenik: da li moze neko da me uputi sta da radimo?

hvala!

Situacija je komplikovana da bi odgovore trazili preko nekog foruma i verovali slepo tim odgovorima.. Za sva pitanja postoji ambasada i odgovarajuce institucije koje mozete opet dobiti preko ambasade. Zar vam ambasada nije pala na pamet ako vas ovo stvarno interesuje?
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: kako u austriju u ovakvoj situaciji27.10.2015. u 11:03 - pre 102 meseci
jeste, mi smo kontaktirali ambasadu Austrije u Beogradu, cak su nas i kontaktirali i supruga je razgovarala sa nekim u ambasadi kada su trazili odredjena dokumenta koja smo i poslali (dokaz da je dete rodjeno u Becu i da ima njihovo drzavljanstvo) ali nakon toga nista,... slali smo par puta mail ali opet nije bilo odgovora. Planiramo opet telefonskim putem da ih kontaktiramo i odemo u ambasadu, u medjuvremenu neku informaciju-smernicu trazim po forumu...

dete jeste maloletno...
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: kako u austriju u ovakvoj situaciji30.10.2015. u 19:51 - pre 102 meseci
Citat:
straniplacenik: Ovako:
- nevencana supruga iz prvog braka ima sina koji je austrijski drzavljanin, ne i supruga jer je dobio drzavljanstvo na osnovu oca koji je austrijski drzavljanin. Moja supruga i bivsi njen muz su razvedeni i potpuno starateljstvo je na supruzi.

- u vanbracnoj zajednici samnom imamo sina. Supruga, sin i ja smo srpski drzavljani.

- kakve su nase mogucnosti za odlazak u austriju zivot i rad tamo?

Nas cetvoro zivimo u srbiji zajedno.
Razmisljam kako prvo dete, supruga i drugo dete mogu dobiti boravisnu i radnu dozvolu, a kakva je situacija u vezi mene?
Ne snalazim se bas najbolje gde to treba da udjem da bih vam odgovorila ..( nije zvaka za seljaka ) Ako imate mogucnosti da dodjete u Bec ,ima nase savetovaliste u prvom bezirku na nasem jeziku govore i verujte mi da cete tu dobite pravu informaciju ..ja cu se u medjuvremenu raspitati bas tacno jer znam za jedan takav isti slucaj ..pozdrav
Sladi
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: kako u austriju u ovakvoj situaciji18.11.2015. u 21:18 - pre 101 meseci
Pozdrav Aleksandra.

Procitao sam tvoj odgovor u temi koju sam postavio u vezi odlaska u austriju. Zamolio bih te da kada saznas nesto vise mi posaljes poruku. Mi smo bili u ambasadi ali smo dobili neke nelogicne i sture odgovore. Provereno je i dete ima austrijsko drzavljanstvo a sada smo u proceduri dobijanja potvrde i pasosa za njega.
Ostane samo cinjenica da ne znamo a nismo dobili odgovor u ambasadi kako mi da odemo tj koje su nam mogucnosti prvenstveno za majku (moju suprugu). Nelogicno mi je da dete (maloletno 7god.) je drzavljanin i time moze tamo legalno boraviti a majka ne... hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: kako u austriju u ovakvoj situaciji

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.