Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)

[es] :: Linux :: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)
(Zaključana tema (lock), by maksvel)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6407 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)07.07.2015. u 13:24 - pre 107 meseci
Janže,
Već sam ti skretao pažnju na ovakve teme koje otvaraš (što te nije previše tangiralo). Ovo nema kapacitet da bude tema. Možeš da dodaš npr. ovakav link u topovanu temu tipa: http://www.elitesecurity.org/t...je-skoro-svega-zivog-na-Linuxu, to je ok. Ali ne. Ti želiš da otvaraš temu čim naiđeš na bilo šta.
Instalirao si Ubuntu. OK. Sada bi hteo da instaliraš novi kernel. Hej, zašto ne bih par linkova koje sam našao iskoristio da napravim novu temu! A sada, da malo instaliram Arch. Hej, ne radi mi nešto, sada bih mogao da otvorim temu da vidimo koje sam ja to linkove našao. Pa ne.
Znači, smanji malo doživljaj, ljudi koji znaju jako puno o tematici ti lepo pišu šta i kako (npr. Panta i Tajler, a i drugi) i nema razloga da se sada flejmuje. Piši slobodno, pomaži, traži pomoć, sve ok, ali smanji malo ovakav tip tema, znam da možeš to.

Hajde, ako ima neko nešto oko kernela, Linusove vikendice ili tako nešto da piše, neka još malo, pa lock
 
0

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)07.07.2015. u 15:49 - pre 107 meseci
Moj username nije Janze vec Jing i Jang a to su dvije kineske rijeci koje znace Jing-slabo a Jang - jako (ceo svet jse sastojo od raznih suprotnosti kao sto su noc-dan, slatko-slano ...). Osim toga, ne postavljam temu kao kazes "cim naidjem na nesto" vec za nesto sto sam ja smatrao kao interesantnim i vrijednim paznje. Ako nekome ili tebi kao moderatoru smeta to, imas opciju da obrises post. Dakle, radi se o tome da sam, u ovom konkretnom slucaju naisao na tutorijal koji govori o temi kako na lak i jednostavan nacin ugraditi kernel 4.0 umjesto vec postojece 3.18. I sad, to je napravilo frku, ja treba da otvorim nekoliko stranica i da iz tog cjelokupnog materijala izvucem dvije tri recenice i da onda napravim post. I tada, kada bih uradio i na takav nacin, nasao bi se neko kome to ne bi odgovaralo i nalazio bi razno razne primedbe i druge stvari. Jedino na ovom forumu, uvijek nekome nesto smeta. Treba ovako, treba onako, sto nisi stavio ovo i da vise ne nabrajam.

Ima ljudi koji znaju o tematici dosta stavri, malo je takvih. Tek kad se povede prava tj. konkretna rasprava tek se onda vidi koliko ljudi vrlo malo zna o linuxu ili OS-ma.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)07.07.2015. u 16:09 - pre 107 meseci
Aman čoveče..

na najbolji mogući način ti je skrenuo pažnju. A to što te je oslovio sa Janže, (meni recimo ič ne smeta kad me neko citira sa +/- ) ne misli on da se ti zoveš Janz ili Janž, nego ono, čak su i drveća naučila šta predstavlja `Ying & Yang` a on se oslonio na tvoju logiku.. i izgleda da je tu malo pogrešio, ne? Na kraju krajeva, kako glase komande u linuxu?

Zamisli da uvek treba da se kuca list_pci_devices ili list_block_devices.. umesto lspci, lsblk... eto, Janže ... sad za kraj probaj da se čvrsto naljutiš.
about:networking
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)07.07.2015. u 16:35 - pre 107 meseci
Ja sam ti već napisao, trebalo je da prijaviš novi kernel, daš link prema njemu i onda napišeš koje je tvoje iskustvo sa njim, da li i šta radi bolje, da li si naišao na neki problem i slično. Link prema nekom sajtu, naročito forumu može da se objavi u nekoj temi ... zanimljivi linkovi a ako pokrećeš temu, onda bi bilo dobro da ima o čemu da se piše.
 
0

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)07.07.2015. u 18:51 - pre 107 meseci
Citat:
plus_minus:
Aman čoveče..

na najbolji mogući način ti je skrenuo pažnju. A to što te je oslovio sa Janže, (meni recimo ič ne smeta kad me neko citira sa +/- ) ne misli on da se ti zoveš Janz ili Janž, nego ono, čak su i drveća naučila šta predstavlja `Ying & Yang` a on se oslonio na tvoju logiku.. i izgleda da je tu malo pogrešio, ne? Na kraju krajeva, kako glase komande u linuxu?

Zamisli da uvek treba da se kuca list_pci_devices ili list_block_devices.. umesto lspci, lsblk... eto, Janže ... sad za kraj probaj da se čvrsto naljutiš.

Ma ne ljutim se! Nije to nikakav problem, bar sto se mene tice. Stvar je u tome, kad naidjem na , po meni zanimljiv i vrlo koristan tutorijal, sto ja po nekima ovde treba da napisem neki uvod i sl. na tu temu. Tog momenta, nisam ni razmisljao da li treba ili ne treba opisivati o kernelu 4.0 i njegovoj ugradnji kad vec postoji tutorijal. Dakle, treba da izmisljam toplu vodu i da vodim raspravu o tome.
 
0

[es] :: Linux :: Instaliranje Linux kernela 4.0 na Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)
(Zaključana tema (lock), by maksvel)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6407 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.