Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko male baze u Access-u

[es] :: Access :: Pomoć oko male baze u Access-u

[ Pregleda: 2702 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

timberman

Član broj: 315940
Poruke: 106



+6 Profil

icon Pomoć oko male baze u Access-u22.06.2015. u 17:25 - pre 107 meseci
Pokušavam da napravim malu bazu u Access-u. Do sad sam to radio u Excelu(deo toga sto mi treba nalazi se u prilogu). Kad izaberem radnika na radnom listu Izveštaji on u zavisnosti koga sam izabrao i u zavisnosti od pola ispisuje ono sto i treba. Da li je to teško napraviti u Access-u? Pretpostavljam da trebaju tabele Radnici, Artikli...Meni npr treba da svi radnici moraju da prodaju npr po 3 određena ista artikla a ostali su po izboru. Isto tako bih da mogu da sortiram radnike po smenama, izveštaji za prvu smenu, i za drugu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoć oko male baze u Access-u23.06.2015. u 16:03 - pre 107 meseci
Naravno da je moguće to napraviti u Access-u. Ali bez i jedne pročitane knjige ići će vrlo teško i traljavo. Upravo sam zakačio jedan .pdf dokument u Top temu korisni linkovi za Access. http://www.elitesecurity.org/t104349-2#3583551

Nakon toga čitaj sukcesivno i ostale materjale sa te Top teme, onako kako ti se učini interesantno.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoć oko male baze u Access-u23.06.2015. u 17:13 - pre 107 meseci
Na sajtu: http://mzahorjanski.wix.com/mzahorjanski#
Na strani Dounloads, u folderu Access literatura
Možete da preuzmete dokumente koje ne mogu da zakačim na forum jer je ograničenje uploadovanog fajla 1 MB.

 
Odgovor na temu

timberman

Član broj: 315940
Poruke: 106



+6 Profil

icon Re: Pomoć oko male baze u Access-u25.06.2015. u 13:34 - pre 107 meseci
Čitao sam u vezi access-a ranije, odavno nisam ništa sa njim radio. Najbliže onom što mi treba je školski dnevnik koji je već rađen na ovom forumu. Npr. meni trebaju samo ocene na kraju godine iz pojedinih predmeta, ne trebaju mi nastavnici. I treba mi da učenici po defaultu dobiju npr. Srpski i Matematiku a da su ostali izborni. Ja sam to zamislio kao u prilogu. Da li negde grešim?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoć oko male baze u Access-u

[ Pregleda: 2702 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.