Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.

[es] :: Windows desktop :: Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.

[ Pregleda: 2330 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.16.06.2015. u 11:05 - pre 107 meseci
Stariji racunar (HP d530).
Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.
U Biosu prepoznaje USB i CD-Rom, podesen boot CD-USB-HDD. Kod starta odmah ide na HDD.
CD citac isproban na drugom racunaru.
USB sa XP se pokrece, isprobano na drugoim racunaru.
Sa F9 mi izlista boot opcije (CD Rom, Floppy, USB, HDD, MBA) i kada izaberem CD ili USB odmah ide na HDD.

Neki predlog
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.16.06.2015. u 14:40 - pre 107 meseci
a da li ti je neki sisitem instaliran na računaru?
da li si u BIOS-u podesio Boot order i da li si omogućio da se boot-uje sa ovih medija? ovo mi na to liči.
isključi boot sa hdd-a u toku instalscije i posle vrati


[Ovu poruku je menjao vinted dana 16.06.2015. u 18:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vinted dana 16.06.2015. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.17.06.2015. u 21:01 - pre 107 meseci
Bio mi je instalisan XP.
U Biosu je bio podesen boot order CD-USB-HDD (ovaj deo mi nije jasan - "...da li si omogućio da se boot-uje sa ovih medija" neko posebno podesavanje nisam nasao u Biosu).

Iz XP (iz windowsa) sam pokrenuo sa USB novu instalaciju XP. Kopiranje instalacionih fajlova sa USB sam povezao sa \WINDOWS (Advanced Options - default opcija). Nakon pokretanja i kopiranja instalacionih fajlova sistem se sam restartovao i poceo instalaciju. Nije bilo dobro jer nisam mogao formatirati C: zbog veze sa \WINDOWS (Advanced Options).
U sledecem pokusaju sam kopiranje instalacionih fajlova sa USB povezao sa D:. Instalacija je protekla u redu, kopiranje fajlova, automatski restart, instalacija nakon restarta, mogao sam formatirati C: i odabrati ga kao mesto na koje ce se instalisati XP. Problem je bio u tome sto je nakon zavrsene instalacije D: postao C: a C: D:. D: je (sada C:) postao deo za Boot, a C: je (sada D:) postao Systemski deo.
Ako se dobro secam probao sam jos dve instalacije iz XP...
Odjednom za divno cudo, je proradio citac CDa na pocetku kod starta racunara i mogao sam da instalisem XP na normalan nacin i sada je sve OK.
Sada zasto nije radio CD i USB na pocetku ukljucenja racunara i kako je posle proradio (bez nekog novog podesavanja u Biosu) ne znam.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.18.06.2015. u 14:00 - pre 107 meseci
bitno je da si sredio to.

a samo kratko da ti obkasnim ovo:
"U Biosu je bio podesen boot order CD-USB-HDD (ovaj deo mi nije jasan - "...da li si omogućio da se boot-uje sa ovih medija" neko posebno podesavanje nisam nasao u Biosu)."
kod nekih BIOS-a, na primer, stoji pored medija sa kojeg se butuje računar (CD,USB,LAN...) uzvičnik ( ! ) ili (*) što znači da su onemogučeni da se sa njih butuje računar. Ja kada podesim računar, uvek isključim sve te opcije i ostavim samo da se butuje sa HDD-a, zato što je malo brže. Tako da ponekad treba da se omogući boot-ovanje sa ovih medija. Nije to nikakvo posebno podešavanje jedino mora da se u BIOS-u kod boot order-a pročita sa desne starne kako se oslobadja medij za boot-ovanje.



 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Ne mogu da pokrenem instalaciju XP ni sa USB ni sa CD.

[ Pregleda: 2330 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.