Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako sam naterao Android da mi radi savršeno

[es] :: Smartphone :: Android :: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12189 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 22:16 - pre 108 meseci
Posle jedno 5-tog puta kada sam dobio onu porukui tipa "nemate dovoljno memorije na uredjaju" i posle nebrojeno mnogo pokušaja da probam na razne načine da se ove greške oslobodim, a tu spada čišćenje telefona, čišćenje keš memorije, brisanje podataka aplikacije,prebacivanje programa na Sd karucu, vraćanje na Factory reset, Hard reset telefona sa wipe-ovanjem cash particije, znači sve što većina zna da uradi i predloži, shvatio sam da ova rešenja samo na neko vreme otklone problem, ali ne i trajno.
Pre ili kasnije "bagovanje" će početi, a to zavisi samo kako koristite telefon i koliko aplikacija imate instalirano. Rešio sam da ovo izguglam i da vidim kakve su mi mogućnosti .Shvatio sam da je problem u samom Androidu i to u načinu na koji on raspolaže memorijom. Jako brzo je napuni i onda dolazi do ovih problema. Ovo je možda manje vidljivije na novijim uredjajima sa novijim andriodom, a li za urdjae sa 1GB rama i sa Andriodom manjim od Lolipop-a, ovaj problem će se javiti bar u nekom obliku.
Onda sam rešio da ću ili da nateram Android da radi ili ću ga baciti i preći na iPhone za koji nemam para. :)
Posle par dana istraživanja našao sam postupak koji koji mi savršeno funkcioniše, a i mojim prijateljima kojima sam ovo odradio sve šljaka savršeno, evo sada će skoro 5 meseci. Nema nikakvih grešaka, nema bagovanja, aplikacije se otvaraju momentalno, nema onoga "aplikacija XXXXXXXX je prestala sa radom" i razne druge greške i gluposti koje su mi se ranije javljale.

Rešenje koje sam našao zahteva napredniji nivo znanja da bi se koristio, odnosno da se razume šta se radi.
Ukratko kako ide

- telefon se bekapuje i iskljiči i vadi se baterija i SD kartica
- zatim se SD kartica formatira na dve PRIMARNE particije jedna FAT32 a druga Ext3 (na kompjuteru sam radio, a onaj ko zna može ovo da uradi i na samom telefonu bez da ga isključuje i vadi bateriju) Ext3 particija je potrebna za program Link2SD
- vrati se SD karica u telefon
- Hard reset telefona sa wipe cash partition
- ulazak u setting telefona i podešavanje (izabere se da primarna memorija bude SD kartica)
- instalacija Link2sd app i podešavanje
- vraćanje bekupa
postupak traje dosta dugo sigurno sat vremena, ako ne i duže zbog bekapa

U čemu je ovde "štos". Aplikacija Link2SD ustvari "vara" telefon da pomisli da mu je interna memorija sada interna memorija telefona+memorija SD kartice. I onda svaki Andriod radi fantastično.
Svakako da bi ste ovo sve napravili uslov je da telefon mora da bude pravilno rutovan.

Postavio sam i sliku kako mi izgleda sada meorija na telefonu, a imam instalirano preko 100 aplikacija, uključujuči i igre za klinca, kao što su Angry birds i ostalo, koje zauzimaju najviše prostora. Sami uporedite sa podacima na vašem telefonu. Inače ovaj moj telefon ima "samo" 1 GB ram memorije i SD karticu od 4GB i radi na Android 4.1 jelly Bean. Znači ništa posebno od telefona, ali posle ovoga što sam odradio radi fantastično evo već 5 meseci, bez ikakvih bagova ili bio čega drugog.
Za detalje oko pojedinih radnji kako se tačno rade izguglajte malo.
slika memorije telefona je na
http://i61.tinypic.com/2s8k2o5.png

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 22:24 - pre 108 meseci
Nije mi jasan onaj prvi korak sa gasenjem i vadjenjem baterije, cemu to?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 22:30 - pre 108 meseci
Fino si objasnio - svaka cast.

Inace, ja sam tu varijantu poodavno koristio na matorom i5500 koji ima svega 192MB interne memorije i nisam mogao tri postene aplikacije da instaliram, a memorija vec puna. Radilo mi tako dosta dugo OK.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 22:56 - pre 108 meseci
Isto to radi i aplikacija "GL to SD", bez potrebe za bilo kakvim formatiranjem i pravljenjem particija.
Vrlo jednostavno, tako da sam sve fajlove zajedno sa obb fajlovima, prebacio na eksternu memoriju.

(pohvale za detaljan opis i trud)
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 23:16 - pre 108 meseci
Citat:
3way:
Nije mi jasan onaj prvi korak sa gasenjem i vadjenjem baterije, cemu to?

Pa vadi se sd kartica iz telefona da bi se formatirala. Zato se gasi. Sd karticu sam formatirao na komjuteru, a ne na telefonu.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 23:18 - pre 108 meseci
A na to mislis...pa ne moras da gasis telefon da bi vadio karticu ( bar ne sve )....

U svakom slucaju, hvala od nas lenjivaca, ja cu sigurno probati kad ugrabim malo vremena...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno09.05.2015. u 23:29 - pre 108 meseci
Citat:
cmpstr:
Isto to radi i aplikacija "GL to SD", bez potrebe za bilo kakvim formatiranjem i pravljenjem particija.
Vrlo jednostavno, tako da sam sve fajlove zajedno sa obb fajlovima, prebacio na eksternu memoriju.

(pohvale za detaljan opis i trud)

Nisam je koristio i baš lepo da si spomenenuo ovu aplikaciju jer treba da sve aplikacije koje otklanaju ovakvu vrstu grešaka i olakšavaju korišćenje Androida pomenemo da ljudi znaju.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 00:34 - pre 108 meseci
Niti moras da gasis telefon da bi izvadio karticu , ni da vadis karticu da bi je formatirao na kompjuteru niti ovo ima bilo kakve veze sa RAM memorijom ni sa androidom i 'načinom na koji on raspolaže memorijom'
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 01:30 - pre 108 meseci
@Homer J. Simpson
"Niti moras da gasis telefon da bi izvadio karticu , ni da vadis karticu da bi je formatirao na kompjuteru niti ovo ima bilo kakve veze sa RAM memorijom ni sa androidom i 'načinom na koji on raspolaže memorijom'"
Vidi slažem se tobom da ne mora da se gasi telefon da bi se izvadila Sd kartica. Zašto bih lupao glavu da li nekom telefonu može da se vadi kartica na vruće il ne. Ovako je sigurnije 100%, ali to je stvar finesa.
Drugo napiso sam i to da sve ovo može da se uradi i sa telefona, ako neko zna kako. Ja ne znam pa sam išao ovako seljački, preko kompjutera da formatiram karticu.
Treće možda mi je formulacija pogrešna, ali išao sam logikom da ako mi telefon izbacuje greške "nemate dovoljno memorije na uredju" sa čime ima to veze ako ne sa tim kako rasporedjuje aplikacije i sisetem u RAM memoriji ?
molim te da mi objasniš ukratko zašto se ove greške javlaju, jer je to meni i sada nejasno.

[Ovu poruku je menjao vinted dana 10.05.2015. u 02:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 01:50 - pre 108 meseci
@Homi, Opisan nacin ima veze samo sa internom storage memorijom na kojoj se instaliraju aplikacije, a ne sa RAM memorijom. Ovo je idealno resenje za starije Android telefone koji nemaju opciju biranja gde ce se aplikacija instalisati i ne postoji nacin da se prebaci na Sd karticu. Ova aplikacija omogucava da SD kartica `glumi` internu memoriju i ako te memorije nedostaje, ovo je idealno da se dopuni i nesmetano instalira koliko zelis aplikacija.


Npr, vecina starijih Android telefona, recimo 2 godine, nema vecu internu memoriju od 512MB, pa ti vidi. Dok instaliras par najpotrebnijih aplikacija, ne ostane ti ni 100MB....

Napravis od krsa koliko toliko upotrebljiv fon.

kao sto sam rekao, primer je moj i5500, nisam moga skype i Viber da instaliram, a da mi memorija nije skoro popunjena. Sa ovim sam resio taj problem i tel koristio jos ihaha godina....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 08:39 - pre 108 meseci
I ova memorija će lako da se popuni. Sve zavisi od toga kako se koristi telefon.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 11:31 - pre 108 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Niti moras da gasis telefon da bi izvadio karticu


Na nekim telefonima je nemoguce izvaditi karticu, osim ako ga ne ugasis iz prostog razloga sto je kartica ispod baterije...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 11:59 - pre 108 meseci
Problem sa Androidom i stvarni uzrok, rak problema:
Setting koji određuje lokaciju instaliranja aplikacije se namerno-nenamerno
forsira na internal-only ukoliko je izostavljen.
http://developer.android.com/g...ics/data/install-location.html

U gotovo svim aplikacijama (pogotovu starijim) je ovaj setting koji
dozvoljava instalaciju na SD karticu jednostavno izostavljen, zaboravljen
od strane developera što rezultira time da bez "hakovanja" i "specijalnih" aplikacija
za prebacivanje na SD card, telefoni sa malo internal storage-a
postaju neupotrebljivi - par aplikacija i to je to.
A u suštini 95% aplikacija koje se forsiraju u internal-storage
nemaju nikakav problem i mogu da rade i sa SD kartice.

Ovo je primer kako naizgled beznačajna sitnica i pogrešan "default"
naprave veliki problem svim korisnicima low-end telefona.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 12:29 - pre 108 meseci
Citat:
vinted:
@Homer J. Simpson
"Niti moras da gasis telefon da bi izvadio karticu , ni da vadis karticu da bi je formatirao na kompjuteru niti ovo ima bilo kakve veze sa RAM memorijom ni sa androidom i 'načinom na koji on raspolaže memorijom'"
Vidi slažem se tobom da ne mora da se gasi telefon da bi se izvadila Sd kartica. Zašto bih lupao glavu da li nekom telefonu može da se vadi kartica na vruće il ne. Ovako je sigurnije 100%, ali to je stvar finesa.
Drugo napiso sam i to da sve ovo može da se uradi i sa telefona, ako neko zna kako. Ja ne znam pa sam išao ovako seljački, preko kompjutera da formatiram karticu.
Treće možda mi je formulacija pogrešna, ali išao sam logikom da ako mi telefon izbacuje greške "nemate dovoljno memorije na uredju" sa čime ima to veze ako ne sa tim kako rasporedjuje aplikacije i sisetem u RAM memoriji ?
molim te da mi objasniš ukratko zašto se ove greške javlaju, jer je to meni i sada nejasno.

[Ovu poruku je menjao vinted dana 10.05.2015. u 02:49 GMT+1]

Pa ne mora 'na vruce' , imas 'Unmount SD card' ili tako neku opciju.
A mozes i da prikacis na komp pa preko kompa formatiras dok je kartica u telefonu ...
Ti nemas dovoljno interne memorije jer si je popunio (kao kad popunis HDD pa ne mozes nista da instaliras) , nema to nikakve veze s RAM-om
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 12:31 - pre 108 meseci
Jako je konfuzno koristiti rec "memorija" za storage. Memorija bi trebalo da se odnosi na RAM a ne na storage (SD karticu).
Ni HDD ili SSD niko ne zove memorija (osim bas nepismenih).
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 12:34 - pre 108 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Pa ne mora 'na vruce' , imas 'Unmount SD card' ili tako neku opciju.


Ama :) nekad ne mozes da izvadis karticu ako sve ne ugasis....
Imam Galaxy Core 2 i kartica je ISPOD baterije. Znaci, dok ne ugasim telefon i izvadim bateriju, nemam pristup kartici.



Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 12:36 - pre 108 meseci
A bre Homere, nemaju svi isti telefon kao ti :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 17:53 - pre 108 meseci
Citat:
djordje1979:
Jako je konfuzno koristiti rec "memorija" za storage. Memorija bi trebalo da se odnosi na RAM a ne na storage (SD karticu).
Ni HDD ili SSD niko ne zove memorija (osim bas nepismenih).

A kako to pismeni nazivaju storage i flash memoriju ?
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 19:08 - pre 108 meseci
Citat:
dusans:
Problem sa Androidom i stvarni uzrok, rak problema:
Setting koji određuje lokaciju instaliranja aplikacije se namerno-nenamerno
forsira na internal-only ukoliko je izostavljen.
http://developer.android.com/g...ics/data/install-location.html

U gotovo svim aplikacijama (pogotovu starijim) je ovaj setting koji
dozvoljava instalaciju na SD karticu jednostavno izostavljen, zaboravljen
od strane developera što rezultira time da bez "hakovanja" i "specijalnih" aplikacija
za prebacivanje na SD card, telefoni sa malo internal storage-a
postaju neupotrebljivi - par aplikacija i to je to.
A u suštini 95% aplikacija koje se forsiraju u internal-storage
nemaju nikakav problem i mogu da rade i sa SD kartice.

Ovo je primer kako naizgled beznačajna sitnica i pogrešan "default"
naprave veliki problem svim korisnicima low-end telefona.


Hvala na ovom odgovoru. Sada sam razumeo problem zašto se ovo sve dešava na telefonima.
koliko sam shvatio problem je do programera koji u program ne stave na koju lokaciju da se aplikacija instalira. na inernu memoriju ili externu.
Da li je to to?

 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno10.05.2015. u 19:33 - pre 108 meseci
Da, baš tako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Kako sam naterao Android da mi radi savršeno

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12189 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.