Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije

[es] :: Digitalna Televizija :: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39

[ Pregleda: 152331 | Odgovora: 765 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije21.08.2015. u 23:46 - pre 105 meseci
^Sceka

Opet se baviš ličnostima umesto da govoriš na temu.
Mada, pljuvanje po ličnosti od tebe i od tvojih partijskih ešalona smo i očekivali.

Pomenuo si "direktan" prelaz sa analogije na digitaliju
a kad sam te podsetio da je RTS više od 5 godina emitovao DVB-T1
ti i tvoji partijski poslušnici spinujete na obilatu diskreditaciju ličnosti.
Nisi baš neki spin-majstor.

Još da te podsetim da je RTS putem RTS Digital
2010 godine prenosio svetsko prvenstvo u fudbalu
i to u visokoj rezoluciji. Dakle, kad se hoće, HD signal može da se prenosi i putem DVB-T1.

Ništa od tvog "direktnog" prelaza
ali u buduće pokušavaj nekoga drugog da obmanjuješ
ili nemoj bar javno
jer
nisam ja ovde na partijskom zadatku
i da izvrćem činjenice
i izmišljam poput partijskih botova.


Citat:
Sceka:

A aluzija na neku licnu korist je klinacka fora

Ti si se hvalio da konvertuješ materijale u digitalni zapis. Šta sad hoćeš? Da odustaneš od konverzije?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije22.08.2015. u 10:19 - pre 105 meseci
Zvanicno je tek sada ukinut analogni signal i to tako sto je uveden T2 standard, kao sto sam i napisao (vise puta). To sto pominjes nesto pre ovog sada zvanicnog nema koristi nikome. Sada je tako. Tacka. I dobro je sto je T2 standard u pitanju.

Citat:
Ti si se hvalio da konvertuješ materijale u digitalni zapis. Šta sad hoćeš? Da odustaneš od konverzije?


Ja se ne hvalim poslom kojim se bavim a narocito ne onim sto ne radim. "konvertuješ materijale u digitalni zapis" - Bar se malo potrudi pa nauci neke stvari umesto sto pises napamet, proizvoljno...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije22.08.2015. u 11:43 - pre 105 meseci
Pa kad je T2 "zvanično" uveden
šta je sa svim pogodnostima
koje T2 "zvanično" nudi?

Eto, neka se "zvanično" ispuni ono što je T2 "zvanično"
uz jedan uslov: nema više zavlačenja ruke u džep poreskih obveznika i TV gledalaca
jer je sve već postalo "zvanično"
pa time i plaćeno.


Citat:
pises napamet, proizvoljno...

Ma na to sam ti već odgovorio.
Nisam ja Sceka da tvrdim da ne zna
a da ne može da citira to što se "ne zna".
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije26.08.2015. u 07:42 - pre 105 meseci
Evo da pohvalim blagodeti digitalizacije: od pre neki dan Pink ima EPG! Eto, počelo se, veliki je to uspeh !
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije26.08.2015. u 09:54 - pre 105 meseci
Pink, RTV1 i RTV2 imaju EPG već više od mesec dana, verovatno retko i gledaš DVB-T2 kad si to primetio pre neki dan. A slažem se da nije to nikakav uspeh i da su svi EPG već davno trebali imati.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije14.09.2015. u 07:38 - pre 104 meseci
Ma jeste, tačno je to! Doduše trenutno RTV2 nema epg, a ostala dva Mohikanca napišu samo naziv emisije koja trenutno ide na programu bez najave ni sledece emisije! Boga mi veliki je to tehnički napredak u digitalizaciji Srbije .
A i Devic je napredovao, nije više na Palanačkoj ulici ispod suncobrana, sada je ušao unutra verovatno u kuhinju, stavio neku smešnu braon zavesu iza sebe i nastavio da priča putem mobilnog telefona iako ni svetlo ne umeju da nameste! Čak je prvih dana imao mrežu u slici jer je očigledno signal slao nekom opremom sa buvljaka !


[Ovu poruku je menjao Sava dana 14.09.2015. u 11:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije18.10.2015. u 07:35 - pre 103 meseci
Vrtim juče kanale i sa nevericom konstatujem kako se ništa nije promenilo na bolje u tehničkom smislu. Izuzev nekoliko kanala tkzv. nacionalne televizije svi ostali do jednog su na nivou VHS snimka i to lošeg!!! Užas!
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije21.10.2015. u 21:40 - pre 103 meseci
Ne znam sto se pojedinci tipa odžačara toliko lože na digitalizaciju.
To je moralo biti urađeno.
Prelaz iz analogne u digitalnu tehniku nije Srbija tražila već je to svetski trend.Oslobađanje dela frekvencija koje je analogno emitovanje zauzimalo je prioritet.
Da li će biti t standard ili t2 je totalno nevažno.
Važno je da je spektar oslobođen analognog emitovanja.
Svakako je t2 standard superiorniji i noviji od t standarda.
Iako nisu omogućene sve mogućnosti T2 standarda mesta za poboljšanje ima.
Kada se promeni odnos HD/SD cena emitovanja,svi će polako preći na FULLHD 1080p što reče chimney.
Do tada uživajte sa T2 standardom narednih 10 godina,pošto će običan T standard brzo otići u zaborav.
PS.Kvalitet koji vidite je posledica lošeg starta signala sa štap-kanap televizija.
Veliko je ulaganje za digitalnu produkciju i ne daj bože fullHD emitovanje.
Još jedan problem je što i tehničko osoblje nije na nivou da primeni širom sveta i interneta raspoloživa,jeftina rešenja.
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije21.10.2015. u 22:24 - pre 103 meseci
Citat:
popusicko: Ne znam sto se pojedinci tipa odžačara toliko lože na digitalizaciju.

E, hebi ga. @pao s' Marsa, ožvalavio da nam objasni, a tebi i dalje nije jasno. Hehehehe....
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije22.10.2015. u 07:53 - pre 103 meseci
Poenta je u tome da su nas prvo vlast, a onda i ovde neki ljudi od zanata ubeđivali u blagodeti digitalizacije, a u praksi ne ispade baš najbolje!

[img]
[/img]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije23.10.2015. u 04:02 - pre 103 meseci
Pošto nisam kupio DVB-T2 risiver i zaključio sam da ga neću ni kupiti niti ću se u skorije vreme mlatiti sa ilegalnim spajanjem na kablovsku (a sve pod pritiskom ogromne količine velikobratskog Kristijanolikog smeća sa TV-a čijim opisima me zatrpavaju blicevi i kuriri), jesam li vam rekao da sam pre nekih mesec dana izbacio TV iz stana i arhivirao ga u kući u kojoj ne boravim.

Nisam rekao? Evo sad kažem.

Ova digitalizacija je zaista prekretnica, od rođenja prvi put bez TV-a u stanu
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije23.10.2015. u 08:38 - pre 103 meseci
Još da izbaciš internet i hebe ti se za sve.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije23.10.2015. u 11:26 - pre 103 meseci
Citat:
pisac:
Pošto nisam kupio DVB-T2 risiver i zaključio sam da ga neću ni kupiti niti ću se u skorije vreme mlatiti sa ilegalnim spajanjem na kablovsku (a sve pod pritiskom ogromne količine velikobratskog Kristijanolikog smeća sa TV-a čijim opisima me zatrpavaju blicevi i kuriri), jesam li vam rekao da sam pre nekih mesec dana izbacio TV iz stana i arhivirao ga u kući u kojoj ne boravim.

Nisam rekao? Evo sad kažem.

Ova digitalizacija je zaista prekretnica, od rođenja prvi put bez TV-a u stanu :D


Jos da batalis i net i preselis se na neko pusto ostrvo... i da vidis uzivancije !

Citat:
zilenk:
Još da izbaciš internet i hebe ti se za sve.


Ali sa druge strane kako ce onda da snabdeva svoj analiticki um "kvalitetnim i proverenim" informacija o raznim tekucim i buducim
svetskim zaverama.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije23.10.2015. u 12:50 - pre 103 meseci
Pa napisao je, čita blic i kurir i ima sve informacije.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije23.10.2015. u 16:16 - pre 103 meseci
Ja u stvari čitam Politiku, a Blic i Kurir su tu da bih video šta gmiže u kaljuzi u koju Srbija tone.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije23.10.2015. u 19:42 - pre 103 meseci
Citat:
pisac: Ja u stvari čitam Politiku, a Blic i Kurir su tu da bih video šta gmiže u kaljuzi u koju Srbija tone.



To Smajlovickine novine ? Jesi li znao da je Ljilja zavrsila skole u USA ? To je americki djak.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 23.10.2015. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije14.01.2016. u 11:06 - pre 100 meseci
Prošlo je osam meseci od prvog teksta u ovoj temi. Bilo nas je ovde koji smo pljuvali blagodeti digitalne tv, ali i pljeskali po rezultatima.

Trenutna situacija iz pozicije Beograda (Avala + Čot):

- Tehnički kvalitet ostao isti, znači slab. Izuzev kod "velikih" loš kvalitet je i slike i tona, posebna kritika ide na to što ton nije izjednačen po glasnoći. Muzičke emisije na većini kanala su oskrnavljenje telefonskim frekventnim rasponom prenosa. Čitam da je pokrivenost Srbije loša i da se mnogi iz unutrašnjosti žale.
- EPG i teletekst i dalje postoje samo na nekoliko kanala pa i tu je EPG vrlo skroman i ima samo najosnovnije informacije.
- Broj programa je povećan. Mrzi me da brojim, ali sigurno ima oko 30-ak programa koji nisu duplirani. Izbačeni su neki besmisleni kanali.
- Kvalitet programa je po meni nešto bolji. Izuzev "velikih" televizija ostali imaju malo autorskog programa, ali prenose dosta dokumentarnog i naučnog programa kako domaćeg (pozdravljam!) tako i inostranog. Uglavnom ima šta da se pogleda. Kako je osnovna kablovska ponuda (SBB) relativno slaba (stalne reprize filmova, seljenje emisija sa kanala na kanal...) može se reći da zemaljska i nije nešto lošija.
Tako to ja doživljavam na današnji dan.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije14.01.2016. u 16:52 - pre 100 meseci
Baš sam hteo da potražim ovu temu da se dopišem, taman si u pravo vreme pisao.

Pošto sam ostao bez kablovske, trenutno rešenje mi je ova digitalna. Drugar mi je pozajmio do proleća prijemnik, drugi mi je dao antenu koja je bila skoro bačena pa sam pre mesec i kusur rešio da vidim kako ću da prođem. Naslonio sam antenu (neka panel antena, vertikalna) na prozor, povezao kabl i planirao da šetam po prozoru pa ako je potrebno i terasi da nađem signal. Inače sam na lošem mestu, orkužen većim zgradama i od kako je broj programa prešao 2, nikad nisam hvatao nešto. Par osrednje loših, par jedva vidljivih i nekoliko kod kojih se naslućuje da ima slike.

Ubodem kablove, uključim monitor (nemam ni televizor) kad ono ... slika tu. Pogledam šta se nudi, nađe on 8 velikih i 16 loklanih, slika onakva kakva i može da bude ali bez greške. U slučaju digitalne je dovoljno da se ulovi i neki odbijeni signal i sve radi 100% dok kod analogne ... bolje da se i ne sećam.

Kvalitet slike, tona a i programa nema veze ni sa tehnologijom emitovanja ni prenosa. Jedino što se one dobre vide bolje pa sada primećuješ da su one lokalne i loše stvarno takve, ranije nisi mogao da vidiš razliku.

Nije HD, naravno, ali u nekim trenucima je slika toliko dobra da je zanemarljivo što nije visoke definicije.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije16.01.2016. u 18:39 - pre 100 meseci
Samo da se javim cenjenim "pratiocima" teme. TV aparat se "vratio" pod moj krov, tako što sam uzeo DVBT od Telekom-a. Neću ništa reći ni o kvalitetu slike ni tona (signala) niti o programu, jer bi to bilo u negativnom kontekstu - u svakom smislu i slučaju (ukoliko ovde uzmemo u obzir - očekivanja i obećenja). Ali... dobro, šta je - tu je! Pošto imamo samo jedan televizor u kući (toliko o boljem životu koji teče iz usta "AV" i "Verbićevim" platama), uglavnom su klinci na dečijim kanalima - i to su uglavnom na ..., neću da se protumači kao propaganda. Supruga i ja ne provedemo uz TV ni 15 minuta dnevno, i pored toga što imamo izbor od oko 130 (mislim) kanala - meni je bio sasvim dovoljan i onaj broj od oko 15-ak, ali odmah će neko reći: "... nije bilo digitalno..." i onda prići na tu temu - nikad kraja. Pozdrav Dragi moji - i drago mi je što je ova tema izaz(i)vala toliko interesovanje i što je ovaj aspekt naših svakodnevnih života pokušava(la) da "rastolmači" sa baš različith stanovišta. Ovim, naravno, ne objavljujem kraj teme. Pratim Vas (da ne kažem: "Samo Vas posmatram") i dalje!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije12.06.2016. u 13:57 - pre 95 meseci
Krenuo HRT2 HD. Da li je ovo samo dok traje evropsko prvenstvo u fudbalu ili za stalno?
Ima li neko informaciju kada ce kod nas da krenu sa HD kanalima?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39

[ Pregleda: 152331 | Odgovora: 765 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.