Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije

[es] :: Digitalna Televizija :: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152174 | Odgovora: 765 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije08.05.2015. u 23:47 - pre 108 meseci
Citat:
plus_minus:
Ja sam za - da se ukine analogni prenos teve signala i da se cena digitalnog UDESETOSTRUČI. I da se to udesetostručeno naplaćuje SVAKE NEDELJE.
Pa ko nastavi da bude konjčuga, taj neka gleda i neka ga čerupaju uz mogućnost izbora. Hoću da mi ispiraju mozak ovi a ne oni (channel tasteri up/down).
Ostali? Ostali će jako brzo da postanu "osvešćeni pojedinci" ili upravo ono čega se svaka bolesna vlast - boji.


POdrzavam ideju :) I ja tako mislim.
Ko voli da gleda djubre, nek plati.

Samo, izostavio bih vlast iz te price, ljudi gledaju gluposti zato sto su i sami takvi, samo sto se ranije znao red, pa si gluposti mogao da nadjes na mestima predvidjenim za gluposti, a ne na nacionalnim frekvencijama...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:07 - pre 108 meseci
Citat:
plus_minus: Osim toga.. Utakmica??!? .. leleee... pa kako da se preživi naredni period posle propuštene tekme.. leleee.. Baš mi te žao. ;)
Da, utakmica ... Đoković - Nadal, košarkaši recimo protiv Brazila na SP, neka odbojkaška ... ti ništa ne pratiš? Gledaš torent filmove?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:14 - pre 108 meseci
Mozes da se pretplatis na tennistv ili neki drugi sportski kanal, pa isto tako gledas sportske dogadjaje i to samo one koji te zanimaju. A mozes i u kafani da gledas.

I po meni takodjer placanje nekakve kablovske zbog imanja 100 kanala smeca je obicno bacanje para i gubljenje vremena.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:18 - pre 108 meseci
@3way

Kako da ih izostavimo iz priče, kada lopov sa titulom političara danas zbog teve-a, jeste, zamisli realne tragedije - popularna ličnost? Kad nešto pro5ere bilo koji, za televiziju, to je amin, alfa i omega, 'žica za preispitivanje dobijenih informacija' je automatski imputirana kod svakog redovnog blejača, zbog doze civilizovanosti kojom okaljani, nečovečni isprogramirani stvorovi naprosto - isijavaju! I za neko vreme, hteo ne hteo, eto ti ga poverenje! "Ma ko će da se smara više šta ovaj trabunja, nemam više živaca, daj promeni kanal molim te.. " .. i mafija cveta.

Da nema televizije, ukratko objašnjeno, od strane političkih slinčuga u fazonu: "Pa evo, uradili smo to i to, mnogo više nego ikada, mnogo bolje nego naši prethodnici, što se da primetiti..." - STOP!
Šta? Kada? Objasni. Šta bre nećeš?!?

Itd, itd..

E, tako nekako bi reagovao narod bez televizora na svaku slinavu izjavu bez i malo verodostojnosti i logike.
Jednostavno bi MORALI da rade i da opravdaju sisanje budžeta ili - ćao.

No tv - no fear. Kratko i jasno.

@calexx

Citat:
Da, utakmica ... Đoković - Nadal, košarkaši recimo protiv Brazila na SP, neka odbojkaška ... ti ništa ne pratiš? Gledaš torent filmove?


Zabole me i za tenis i za bilo koji sport. Bilo je sporta i pre nego što sam ja došao na svet, biće ga i posle. A moje je šta će da me interesuje, a šta neće.
Inače, da. Ne pratim Nadala, Đokovića (imam lajkovan Anin profil, to neću da krijem, ali to je druga tema) Brazil, odbojkašice.. I ne - ne gledam torent filmove.
Fudbalerima bih lično prebijao noge na svakom treningu. Zašto? Zato.

Pišem KOD. Bavim se drugim stvarima. Ne zavisim od teve/tabloid/sportskih hepeninga. Šta ima tu neshvatljivo?
Ne veruješ mi? Ne moraš.

Ono što mi je od sporta zanimljivo, to je plivanje. Ali onda kada se ja lično okvasim pa ako mogu kilometar u jednom pravcu! Voila!
Ne interesuje me koja je država ili klub bolji.

I ima nas ovakvih - MNOGO.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:26 - pre 108 meseci
Ja kad bih povezao televiziju sa političarima, ne bih ni pogledao poslednjih nekoliko decenija jer su uvek svi bili takvi kakvi su i ovi sada. Zato i postoji ono čudo zvano daljinski pa potražim nešto što me zanima ako mi se baš gleda. A sport i neke naučne emisije mi ne smetaju. Kome političari smetaju, taj baš voli da ih gleda.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:29 - pre 108 meseci
Citat:
@DaliborP
I po meni takodjer placanje nekakve kablovske zbog imanja 100 kanala smeca je obicno bacanje para.


Pa nije samo to.

Kablovska ti danas omogucava da gledas samo ono sto zelis i to ne direktno nego kad hoces a u okviru od 72 sata u nazad, kad ti odgovara.

Pa mozes da snimis dve emisije u istom trenutku plus trecu emisiju na drugom (slejv) uredjaju u drugoj prostoriji pa da gledas kad hoces, a snimas trenutno ili programiras emisije ili serije unapred (vrlo jednostavno programiranje)...

Pa ti omogucava pauzu i premotavanje sto znaci da gledas bez reklama ili dodju gosti pa gledas kasnije, telefon zvoni ti pauziras....

Pa ti kablovska omogucava da sve sto imas u paketu gledas van kuce (sa istim verijantama, pogledaj ponovo... pauza, premotavanje...) na mobilnom telefonu, tabletu, laptopu. A to vazi i u inostranstvu!

Pa ti kablovska omogucava u velikom delu Beograda (a siri se pokrivenost, i van Beograda je ali ne znam pozicije...) da imas besplatan WiFi i to bas dobrom/velikom brzinom.

Pa ti omogucava 100 megabita Internet brzine.

Kablovska danas ima mnogo mogucnosti da izbegnes djubre od programa.

Pa ti kablovska omogucava da se manes Telekom fixnog telefona i da telefoniras neuporedivo jeftinije, plus 200 minuta poziva ka Zona 1 u inostranstvu (USA, Canada, Holandija...).

Citat:
@plus_minusI ima nas ovakvih - MNOGO.

Jok. Takvih kao ti da ih ne zanima TV program je jako malo, jako malo u odnosu na ostale. I ja ne gledam TV, samo da se razumemo...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:31 - pre 108 meseci
@calexx

To je vidiš tačno, (konkretno: jer su uvek svi bili takvi kakvi su i ovi sada ) uvek su bili takvi, ali, zahvajujući televiziji, do opravdanja - nikada lakše. Same novine, ne umeu baš tako vešto. Neki neće ni da čitaju..

Citat:
Zato i postoji ono čudo zvano daljinski pa potražim nešto što me zanima ako mi se baš gleda. A sport i neke naučne emisije mi ne smetaju. Kome političari smetaju, taj baš voli da ih gleda.


Postoji i localhost. A postoji, samo ne na teveu, mesto gde možeš da im "ljubazno saopštiš" - javno, bez stida, straha, `senzora za civilizovano ponašanje` i blama, koliko te oduševljavaju, onda kada ti ćefne.. samo zato što su toliko primamljivi, pa ih gledaš svaki dan i jedva čekaš kada će neki od njih nečim lepim da te obraduje.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:34 - pre 108 meseci
Ma ne vredi, nekoga ne zanima ništa osim onoga što radi i onda džabe i filmovi i putopisi i nauka i sport. Važno je nešto drugo i to naravno svako bira za sebe ali ne može drugima da gura kao neki dobar izbor, samo kao svoj izbor.

Jesam li napisao da nemam televizor tj do pre nekoliko meseci je bio potreban jedan jer je majka volela da pogleda lokalne teve programe i vidi malo grad do koga ne može da ode? Sada mi više ni to nije potrebno a televizor nije uključen od januara.

A novine su gore jer neka emisija može da promakne a novina ostaje da se opet pročitaju laži. Ionako svako kupuje one novine koje hoće da pročita, kao što gleda onaj program koji hoće da pogleda.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:44 - pre 108 meseci
@sceka

Ima nas mnogo više nego što misliš. Odnosilo se na globalnu cifru.. ne samo na ljude iz Srbije i komšiluka.

@calexx

Ne sekiraj se, sve će to galopirajuća, totalna beda, depresija i siromaštvo da privedu kraju.
about:networking
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 00:50 - pre 108 meseci
Citat:
Ima nas mnogo više nego što misliš. Odnosilo se na globalnu cifru.. ne samo na ljude iz Srbije i komšiluka.

Tek to nisi u pravu al' nikako. Pa TV je danas najjace sredstvo propagande bas radi rasirenosti po svetu. Internet varijante politicko propagandne su jos uvek "mali deca" za TV. Pa Internet ni kod nas nije toliko konzumiran koliko bi bilo logicno a da se ne prica o tome da oni koji ga imaju - vecini to sluzi za prakticne stvari a u expanziji je "da baki namestimo Skype da se cujemo i vidimo..." i to je najbitnije. Mladi na drstvenim mrezama? Aha, to je snazno...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 01:13 - pre 108 meseci
^^ Pozdrav!
about:networking
 
Odgovor na temu

freeland

Član broj: 80244
Poruke: 61
212.178.228.*



+3 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 09:26 - pre 108 meseci
Iz jednog ekstrema ste otisli u drugi.

Najpametniji je Sceka - covek je za sve pare izreklamirao najveceg kablovskog operatera i sve njegove usluge
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 09:31 - pre 108 meseci
U prvih nekoliko postova postavljač teme, pitanja, dobio je sve odgovore a onda počinje pametovanje.
Ustaljena praksa.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 09:44 - pre 108 meseci
Citat:
freeland: Najpametniji je Sceka - covek je za sve pare izreklamirao najveceg kablovskog operatera i sve njegove usluge :)
Opštepoznato je da ga oni plaćaju. :P
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7173 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 11:13 - pre 108 meseci
Citat:
Sceka
Pa mozes da snimis dve emisije u istom trenutku plus trecu emisiju na drugom (slejv) uredjaju u drugoj prostoriji pa da gledas kad hoces, a snimas trenutno ili programiras emisije ili serije unapred (vrlo jednostavno programiranje)...


Ili, kad ti jednog dana stigne Netflix (tebi, ne mislim na tebe licno vec na prosecnog stanovnika, dakle bez VPN-ova i sl.), bolece te uvo za sve to, neces vise nista "snimati" vec ce ti stvari biti dostupne uvek i kada god hoces i odakle god hoces (trenutno ograniceno na zemlje gde postoje IP ugovori, ali vec je napisano na zidu gde to ide).

Ja vec godinama nemam kablovsku, a i satelitsku sam batalio pre vise od godinu dana (a i nju sam koristio iskljucivo za discovery i sl.). Samo online.

U USA je skovan i termin "Cord Cutters", za nove generacije ljudi koji ukidaju ugovore sa stotinama kanala zato sto im vise ne trebaju.

Mislim da potcenjujes nove generacije koje su odrasle uz YouTube, Netflix (gde ga ima) / Amazon Prime (gde ga ima) koje muzuku slusaju tako sto odu na YouTube ili preko Spotify-a i, ako im se svidi i hoce da je imaju svuda - pravac iTunes.

Torrenti, osim legalnog pitanja, su tehnicki komplikovana stvar - ali zato Netflix, otvoris browser bato i gledas.

Jos uvek zapamti sta si gledao i dokle, pa onda kad putujes negde, upalis i app na mobilnom i nastavis da gledas gde si stao. Nula effort-a, nula podesavanja, ima poseban profil za svakog clana porodice, bukvalno "just works".

Netflix i sl. za sada jos imaju tu i tamo probleme zbog tvrdoglavosti i halapljivosti nekih studija pa nije dostupan sav sadrzaj - ali za max. nekoliko godina ce to biti sve ipeglano, bas kao sto je ispeglano vec u trzistu muzike gde se muzika u razvijenim trzistima kupuje tako sto odes na iTunes i kupis sta hoces, ne ides vise u CD prodavnicu. Druga vremena.

Bice uvek i dalje onih koji ce gledati good-old TV, gde im je neko "isprogramirao" sta da gledaju.

Ali deca koja se danas radjaju... za njih ce DVB-X, broadacast-TV, "nacionalne frekvencije" i sl. biti nesto arhaicno, kao sto su video kasete danas.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 11:40 - pre 108 meseci
Snimanje emisija sa Tv-a na slejvove...to meni zvuci kao da sam u devedesetim i snimam VHS kasete.

Netflix daje vise kvalitetnijeg sadrzaja od svih 100+ programa sa te vase kablovske.

 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 12:21 - pre 108 meseci
Jel ima Netflix prevode, i jel može da se gleda u Srbiji?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 13:04 - pre 108 meseci
Na srpski nema, ali vecina programa ima titlove na engleskom.

Moze da se gleda i iz drzava koje nemaju Netflix, samo ti treba VPN.

Netflix uvek nudi program drzave na osnovu IP adrese gde se nalazis, tako i ako se registrujes recimo u Nemackoj, mozes da gledas program iz drugih drzava sa odgovarajucom VPN konekcijom. Ja koristim tunnelbear za vpn.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 14:05 - pre 108 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja vec godinama nemam kablovsku, a i satelitsku sam batalio pre vise od godinu dana (a i nju sam koristio iskljucivo za discovery i sl.). Samo online.


Na (ovdasnju) nesrecu, vecina nema uslova za kablovsku, a samim tim i za net...Preko 50% ljudi i dalje gleda "preko antene"....Ne znam tacne brojke, izasle su ovih dana, ali je taj procenat preko pola...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.customer.telenor.rs.



+253 Profil

icon Re: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije09.05.2015. u 14:08 - pre 108 meseci
Sve je to lepo, ali deca ne pretrazuju naucno obrazovni program i slicno. A kada je na televiziji nekima bude interesantno, pa obrate paznju.

Osim toga, ljudi su navikli da im radi TV u kuci i kada ga ne gledaju. Pa kada naidje nesto zanimljivo, oni bace pogled.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152174 | Odgovora: 765 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.