Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje STB sa PC monitorom

[es] :: Digitalna Televizija :: Povezivanje STB sa PC monitorom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12983 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Povezivanje STB sa PC monitorom26.03.2020. u 17:42 - pre 48 meseci
Ne pase mu rezolucija koju salje STB.
Jel uopste ima nekih opcija na STB sto se tice promene rezolucije?

Skopcaj STB na neki TV i vidi sta ima od opcija, pa ako ima odaberi 576i - 480p, jer ako je AUTO ili 1080p/i ili 720p ne moze to da `proguta` taj monitor.

Mozes i da probas to na neki FHD monitor da skopcas i vidis da li radi, a radice 99%.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milos578

Član broj: 339579
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje STB sa PC monitorom26.03.2020. u 18:35 - pre 48 meseci
Ne znam koliko ste upoznati sa MTS STB ali na daljinskom stoji kružić za podešavanje koji neće da radi kad stisnem. Našao sam foru da kucam brzo *104030* i onda kad se otkuca stisnem taj kružić, otkucam šifru i otvori mi neka skrivena podešavanja.. izmenjao sam sve rezolucije ali ni jednu neće da proguta.. Što me dovodi da možda još nešto treba da se podesi a ja ne znam šta.. Inače STB je povezan preko činčeva i skarta sa nekim malim debelim televizorom koji je star 100 godina i okej radi.. ali šta god podesio.. nikako da prebacim sliku na monitor.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Povezivanje STB sa PC monitorom26.03.2020. u 18:50 - pre 48 meseci
Cudno.

Jedino ta podesavanja ako ima nesto, jbg. Ili jednostavno taj signal iz tog adapera se ne mirise sa tim monitorom.
Ima tu peripetija sa tim adapterima...Dovoljno da baguje hor/vertical sync sa tog adaptera i da se monitor ne pali, kao da mu nista nije ni spojeno na VGA.
Posto je to konvertovanje iz digitalnog u analogni signal, uvek se moralo izgovoriti 3x zdravomarija i pomoliti se da to proradi kako treba sa takvim kineskim adapterima.
Da monitor ima DVI ne bi bilo problema sa DVI to HDMI.
Pokusaj drugi VGA kabel da stavis.
Ako nece, onda ti ostaje da nabavis drugi monitor ili da probas sa drugim adapterom VGA/HDMI ( drugi proizvodjac ). A taj, ako si kupio skoro, vratis i kazes da ti jednostavno ne radi posao i to je to.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Povezivanje STB sa PC monitorom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12983 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.